porady, porównania, opinie...Bank Pocztowy udziela kredytów mieszkaniowych w PLN od 50 000 zł do 100% wartości nieruchomości. W przypadku działki budowlanej, siedliskowej, rekreacyjnej maksymalna kwota kredytu może wynieść do 50% Kwota ta może zostać powiększona o koszt sporządzenia wyceny, całość kosztów notarialnych i opłat sądowych, pierwszą składkę lub jej pierwszą ratę na ubezpieczenie obiektu w budowie lub ubezpieczenie nieruchomości, która jest finansowana kredytem.

Przeznaczenie kredytu:

 • zakup działki budowlanej, siedliskowej, rekreacyjnej
 • budowa domu lub dokończenie budowy ,
 • odbudowa, rozbudowa, nadbudowa, przebudowa, modernizacja, adaptacja, remont domu jednorodzinnego lub lokalu mieszkalnego w budynku wielorodzinnym,
 • zakup nowobudowanego domu lub lokalu mieszkalnego w budynku wielorodzinnym (z uwzględnieniem robót wykończeniowych), garażu lub miejsca postojowego (jeżeli będą one objęte jedną księgą wieczystą domu lub lokalu mieszkalnego) wznoszonego przez developera lub spółdzielnię mieszkaniową w celu sprzedaży obiektu mieszkaniowego indywidualnemu nabywcy, przydziału spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego w takim budynku lub prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej,
 • zakup domu jednorodzinnego, lokalu mieszkalnego lub garażu w budynku wielorodzinnym,
 • zakup własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego,
 • zakup prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej,
 • przekształcenie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego na własnościowe spółdzielcze prawo do lokalu mieszkalnego,
 • przekształcenie własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego w prawo własności lokalu mieszkalnego,
 • zakup mieszkania komunalnego lub zakładowego,
 • wykup mieszkania komunalnego od Gminy oraz remont tych mieszkań,
 • zamianę domu lub lokalu mieszkalnego na inny dom lub lokal mieszkalny,
 • spłatę kredytu zaciągniętego na cele mieszkaniowe w innym banku lub BP S.A. zabezpieczonego hipoteką,

Podstawowe zalety:

 • Możliwość finansowania do 100% wartości nieruchomości i poniesionych kosztów okołokredytowych (np. prowizji, kosztów sporządzenia wyceny, całości kosztów notarialnych i opłat sądowych, pierwszej składki lub jej pierwszej raty na ubezpieczenie obiektu w budowie lub ubezpieczenie nieruchomości)
 • Atrakcyjne oprocentowanie
 • Bez dodatkowych opłat możesz spłacać raty kredytowe w każdym Urzędzie Pocztowym
 • Wcześniejsza spłata kredytu - bez dodatkowych kosztów
 • Karencja w spłacie kredytu - do 36 miesięcy!
 • pakiet fakultatywnych ubezpieczeń pozwoli na obniżenie Twojego oprocentowania
 • Możliwość przeznaczenia 20% udzielonego kredytu na dowolny cel konsumpcyjny niezwiązany z działalnością gospodarczą.


Kredyt Mieszkaniowy Bank Pocztowy - Oprocentowanie, Opinie - KONIECZNIE OCEŃ:

Ocena:
3.9 na 5
13 głosów
1 2 3 4 5

Forum - Opinie i Pytania (5 odpowiedzi) :

 1. kito
  kito
  08.03.2015. 09:21

  kredyt hipoteczny rodzina na swoim

  W 2009 roku wzięliśmy w banku pocztowym kredyt z dopłatami Rodzina na swoim. Byliśmy właścicielami mieszkania, mimo to poinformowano nas, że jeżeli w ciągu 6-ciu miesięcy zrzekniemy się prawa do lokalu to kredyt taki nam przysługuje. Podpisaliśmy umowę, w której jest takie zobowiązanie oraz wymagane do umowy oświadczenie o zrzeczeniu się tego prawa w ciągu 6-ciu miesięcy. Otrzymaliśmy kredyt, 2 miesiące później sprzedaliśmy mieszkanie, dostarczyliśmy do banku kopię aktu notarialnego i tak sobie spokojnie żyliśmy do dnia wczorajszego. Wczoraj otrzymaliśmy telefon z banku pocztowego, że w ciągu 14 dni mamy oddać 30.000zł dopłat do odsetek, które otrzymaliśmy a nam nie przysługiwały.Właśnie nasz świat się zawalił. Bank straszy nas wypowiedzeniem umowy kredytu, pomimo że my spełniliśmy wszystkie zobowiązania zawarte w umowie kredytowej. Czy jest ktoś kto ma taką sytuację??? Przypuszczam, że takich umów było podpisane więcej.

 2. Zniesmaczony
  Zniesmaczony
  21.07.2011. 07:35

  Obsługa w Pocztowym

  Jeśli chodzi o kredyt i spełnienie warunków do przyznania, nie jest żle procedury nie są zawiłe każdy powinien z tym poradzić. Jeśli chodzi chodzi o obsługę ze strony pracowników banku jest o wiele gorzej (chyba że mam pecha i trafiam na mało odpowiedzialne osoby).W celu wyjaśnienia,przed decyzją kredytową przynoszę dokument - doradca który prowadzi kredyt stwierdza że jest wystarczajacy do udzielenia kredytu. Przy podpisaniu umowy kredytowej ogląda go jeszcze raz i dalej twierdzi że jest wystarczający,trzeci raz ogląda przy uruchomieniu kredytu i jest wszystko w porządku.Co sie dzieje dalej ; na moje zapytanie dlaczego kredyt nie jest jeszcze uruchomiony twierdzi że, się pomylił, centrala wstrzymała bo dokument (oglądany trzy razy)jest nieodpowiedni, żeby otrzymać odpowiedni muszę czekać około dwóch tygodni,a na zapłatę za nieruchomoś tydzień.Pracownik banku cynicznie twierdzi ,że mamy problem.Nie wiem czy on ,ale ja na pewno.Jestem strasznie zawiedziony, nie rozumiem dlaczego Bank przez okres prawie dwóch miesięcy nie potrafi zweryfikowac prawidłowo dokumentów,w ostatniej chwili zmienia zdanie. Jak myśle to ewentualne koszty nie wywiązania sie z umowy notarialnej kupna domu będę musiał ponieść ja, nie bank.
  Ps,
  to jest pierwszy i ostatni produkt o który sie staram w Banku Pocztowym.

 3. kot
  kot
  02.07.2011. 20:35

  wys.raty

  jeśli ktoś pisze że przy kredycie 150000zł na 30lat,przy oprocentowaniu 6,55 i ratach malejących zaczyna płacić od 517zł/m-c to albo ten ktoś był naćpany albo poważnie wypity...

 4. Ona
  Ona
  31.03.2011. 00:37

  Opinia

  Chciałam tylko napisać, ze my też nastawialismy sie na Pocztowy, ale w koncu zrezygnowalismy. Wniosek zlozony pod koniec marca, po kilku tygodniach pozytywna decyzja z dwoch innych bankow, a Pocztowy pod koniec kwietnia poprosil o dodatkowe dokumenty, ktorych inne banki nie wymagaly. Otrzymalismy informacje, ze do 15 maja mozemy sie nie wyrobic z umowa, a do tego dnia mielismy w umowie przedwstepnej przelac pieniadze na konto wlasciciela. Bierzemy wiec kredyt w PKO BP. Nie starczylo nam cierpliowsci.

 5. marcin
  marcin
  25.10.2010. 17:31

  Warto polecam Banko Pocztowy przekonajcie sie

  Kochani naprawdę warto, profesjonalna obsługa i aktualne informacje rynkowe. decyzja o udzieleniu kredytu w 10 dni. Biorę kredyt na 150tyś refinansowany przez BGK czyli dopłaty odsetek przez pierwsze 8 lat w zależności od metrażu mieszkania.

  Info:
  Kredyt kwota 150 000
  WIBOR 6M + marża 6,55% (marża 1,3% dla porównania w PKO S.A. i PKO BP marża 1,5 a WIBOR3M wraz z marża 8,04% czyli 6,54% )
  Prowizja jest negocjowalna mi zaproponowano 1,5% po negocjacjach 0,5%
  Wpłata własna 10%
  Pani ktróa mnie obsługiwała była szczera i nie ukrywała żadnych informacji
  Kompetentnie przekazywała wskazówki

  Kredyt na 30 lat. pierwsza rata 517,33 przy ratach malejących.

  Idźcie sami i przekonajcie
  Jedną kichą jest fakt że trzeba otworzyć konto które jest płatne 10 pln
  Ale Pamiętajcie nie interesuje was fakt ile zarabiacie tylko ile musicie spłacać miesięcznie niska rata kredytu to zawsze oszczędzony budżet domowy.

  Powodzenia ........Marcin

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

: