porady, porównania, opinie...

Kredyt mieszkaniowy BGŻ BNP Paribas

Bank BGŻ BNP Paribas kredytuje do 90% wartości nieruchomości. Minimalna kwota kredytu 50.000 złotych, natomiast maksymalny okres kredytowania to 30 lat.

Przeznaczenie kredytu hipotecznego i budowlanego BGŻ BNP Paribas:

Kredyt budowlany może być udzielony na:

 • budowę / remont / modernizację / rozbudowę / przebudowę Nieruchomości / lokalu,
 • przebudowę pomieszczeń / budynków niemieszkalnych na cele mieszkalne.

Kredyt na zakup ziemi może być udzielony na zakup gruntu (działki rolne, działki budowlane, siedliska).

Kredyt hipoteczny może być udzielony na:

 • nabycie Nieruchomości,
 • nabycie Spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu,
 • przekształcenie Spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego na Spółdzielcze własnościowe prawo do tego lokalu lub na odrębną własność lokalu,
 • zamianę Nieruchomości lub Spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu na inną Nieruchomość lub inne Spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu,
 • wykup Lokalu Mieszkalnego lub Domu Jednorodzinnego stanowiących własność zakładu pracy lub mienie komunalne,
 • nabycie Udziału, pod warunkiem ustanowienia Hipoteki na całej Nieruchomości (w tym również na udziale w drodze dojazdowej) / Spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu.

Podstawowe zalety kredytu mieszkaniowego BGŻ BNP:

 • odroczenie spłaty kapitału do 12 miesięcy w przypadku kredytu hipotecznego i 30 miesięcy w przypadku kredytu budowlanego
 • bank specjalizuje się w kredytowaniu działek rolnych, działek rekreacyjnych, siedlisk
 • zabezpieczenie hipoteczne, również w postaci hipoteki na nieruchomości osoby trzeciej
 • możliwość wliczenia wartości działki pod budowę , jako wkładu własnego
 • liberalne podejście do dochodów z produkcji rolnej, bank wlicza dopłaty unijne do dochodu netto

Ocena zdolności kredytowej w BGŻ BNP Paribas:

Umowa o pracę: średnia za ostatnie 6 miesięcy.
Umowa zlecenia/o dzieło: średnia za ostatnie 6 miesięcy.
Działalność gospodarcza: średnia za ostatnie 12 miesięcy, wymagane jest prowadzenie działalności przez okres min. 12 miesięcy

Skontaktuj się z Ekspertem:

Wypełnij formularz kontaktowy z ekspertem kredytowym. Ekspert oddzwoni do Ciebie i odpowie na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości odnośnie oferty, sprawdzi Ci na jak duży kredyt możesz liczyć i obliczy Ci raty kredytu:


Kredyt Mieszkaniowy BGŻ BNP Paribas - Oprocentowanie, Opinie klientów - KONIECZNIE OCEŃ:

Ocena:
2.65 na 5
14 głosów
1 2 3 4 5

Forum - Opinie i Pytania (25 odpowiedzi) :

 1. virtual241
  virtual241
  28.06.2016. 11:06

  Żenada

  Witam,
  przeżyłam z tym bankiem największy koszmar życia ! Ale tak to jest jak człowiek połaszczy sie na kilka złoty róznicy w racie.
  Mój kredyt hipoteczny wynosił aż 50tyś a czekałam na niego dwa miesiące !! Z mojej strony wszystko było dostarczane w terminach, wyciągi bankowe, zaświadczenia o zarobkach, wniosek który musiałam w całości wypisać sama bo nikt nie raczył nawet pomóc czy doradzić .
  W koncu po kilkuset mailach i wykonanych połączeniach jest ! Pozytywna odpowiedz, szybkie podpisanie umowy kredytowe, akt notarialny i kwestia uruchomienia kredytu .....i tu koszmar największy BANK WSTRZYMUJE WYPŁATĘ KREDYTU, gdyż mój"opiekun" zapomniał poinformować, że na promesie bankowej (miała być spłata poprzedniej hipoteki)ma być zawarte specjalnie założone konto techniczne a nie konto ROR , na którym widnieje hipoteka .... wyciągniecie promesy kosztuje sporo pieniędzy , a za dodatkowe założenie konta znowu trzeba płacić .
  Okey .... zrobiłam wszystko ze sprzedająca tak jak miało być. Oczywiście musiałam podpisać nowe uruchomienie kredytu (kolejne dni lecą). Wszystko podpisałam , dzisiaj mają być wypłacone pieniądze....gdzie tam?? Znowu kolejny dzień , gdyż prawnik musi wyrazić zgodę na wypłatę kredytu inaczej niż w kacie notarialnym . Normalnie takie rzeczy trwają chwilę, jednak w tym banku trwa to całą wieczność . To mój pierwszy i ostatni kredyt !

 2. MrG
  MrG
  23.03.2016. 01:07

  Ten bank to DNO!

  Ten bank to DNO! Jestem z Lublina. Mam kredyt hipoteczny, konto firmowe i kredyt obrotowy. Bank zacofany technologicznie. SMSy w kontach firmowych niedostępne mimo ślepych obietnic! Współpraca z tym bankiem to ciągła udręka. Ze wszystkim trzeba dymać do oddziału. Nie potrafią zadbać o obecnego klienta. Mój "opiekun" jeśli w ogóle można go tak nazwać nie potrafił dopilnować dla mnie prozaicznych tematów. Mój kredyt obrotowy realizowany zgodnie z założeniami umowy był podpisany na 12 miesięcy. Po tym okresie zamiast dać lepsze warunki,przedłużyć i podać sobie rękę zaczynają piętrzyć się przeszkody i procedura jak przy hipotece. Ponowna gruntowna weryfikacja firmy, taczka dokumentów .. myślę trudno. Załatwiłem, przekazałem opiekunowi potwierdził że to wystarczy więc pojechałem na ferie zimowe. Po 4 dniach zaczęło się wydzwanianie i psucie odpoczynku że analityk chce jeszcze zaświadczenie takie a takie i jeszcze to i jeszcze tamto. Na koniec okazało się że muszę zapieprzać do lokalnego oddziału w Zakopanym podpisać jakiś kwit i zapłacić 700 zł za łaskawe przedłużenie kredytu o miesiąc bym mógł donieść dokumenty po powrocie do Lublina. Następnie po powrocie się okazało że poprzednie dokumenty są już nie ważne bo przecież minęło 14 dni i śpiewka od nowa a na koniec mi dowalili że nie mam zdolności bo styczeń jest słaby (wydaliśmy masę kasy zarobionej w listopadzie i grudniu na nowe urządzenie biura) mimo że listopad i grudzień był na maksa tłusty. Jestem na etapie przenoszenia wszystkich produktów do banku ING gdzie równolegle posiadałem konta od ponad 10 lat i traktowany jestem jak człowiek. W banku BGŻ nie dowiesz się niczego jeśli jest decyzja odmowna na jakiś produkt. Tekst standardowy "system mi tego nie przyjmuje" albo "analityk twierdzi że nie". Beton, ściana,zapora ... Dziwne jest to że "analityk" w 4 innych bankach po rękach mnie całuje. Zmarnowałem tylko czas w tym banku ... jestem wzorowym klientem a oni mi robią łaskę na każdym kroku. Niech się w tyłek ugryzą ... żegnam. NIE POLECAM!

 3. magda
  magda
  07.10.2015. 00:38

  nie polecam! nie bierzcie!

  Czas oczekiwania na decyzję - 70 dni!!! Non stop trzeba było donosić jakieś papiery, jakby nie mogli od razu powiedzieć, co trzeba przynieść. Zwodzenie co tydzień, że już na pewno zaraz będzie decyzja. Ostatecznie po 60 dniach daliśmy sobie spokój i skorzystaliśmy z oferty innego banku i kiedy to dostaliśmy decyzję, to po prostu zrezygnowaliśmy. Odradzam każdemu, chyba że nie zależy Wam na czasie i macie ochotę co chwila donosić nowe papiery

 4. nevermind
  nevermind
  17.06.2015. 13:53

  porażka a nie bank

  Moja sytuacja jest następująca: nabyłem nieruchomość wartą 400tys., do tej pory gotówką zapłaciłem 80% wartości nieruchomości, pozostałe środki również mam w gotówce ale chciałem je zostawić, by z nich wykończyć mieszkanie. Postanowiłem więc dobrać na te 20% kredyt w BGŻ. Moje dochody miesięczne są średnio na poziomie 10tys. zł netto. Praca stabilna, czyste konto w BIK itp.
  Wypłata kredytu miała być po zakończeniu inwestycji, kilka dni przed przeniesieniem własności na mnie, więc praktycznie zero ryzyka dla banku - a jaka decyzja analityka BGŻ? Odmowa ;)
  Analityków mają delikatnie mówiąc chyba upośledzonych umysłowo, bo pytania jakie zadawali w sprawie moich dochodów, były na poziomie przedszkolaka. Brak umiejętności zwykłego dodawania i logicznego myślenia. W dodatku rozpatrywanie wniosku zajęło im miesiąc czasu.
  Oczywiście przy składaniu wniosku wyciągnęli kasę za wycenę nieruchomości, informując, że w moim przypadku decyzja przyznania kredytu na pewno będzie pozytywna, więc to tylko formalność. Oceniając z perspektywy czasu oceniam działania banku za zwykłe wyłudzanie pieniędzy za wycenę, która polegała na zrobieniu zdjęcia inwestycji z zewnątrz a kosztowała 270zł.
  Przy odmowie poinformowali mnie, że bez problemu jednak dostanę kredyt na refinansowanie zakupu nieruchomości, ale muszę złożyć ponownie wniosek i znów zapłacić za wycenę ;)
  To już moim zdaniem szczyt bezczelności. Właśnie stracili klienta, bo likwiduje u nich również lokaty.
  Kolejny dowód na to, że banki to nowotwór na ciele świata.

 5. Karolina
  Karolina
  08.05.2015. 17:01

  pytanie

  witam,
  czy może mi ktoś odpowiedzieć czy zeby dostać kredyt a budowe domu w bgż trzebamnie u nich otwarte konto min 12miesiecy?

 6. Nat
  Nat
  04.01.2015. 15:14

  Opinia

  witam,a my z mężem jesteśmy zadowolenia z Banku BGŻ.
  decyzja podjęta po 2 tyg. kredyt przelany po 3 tyg.
  kredyt wzielismy w oddziale w mniejszej mijescowości- tam jest lepsza obsługa. sprawdziliśmy to wczesniej.
  Pracownik banku bardzoooo uprzejmy, przed podpisaniem umowy kredytowej dokładnie wyjasnił nam jeszcze raz wszystko.

 7. Klientka Banku BG
  Klientka Banku BG
  04.01.2015. 15:12

  Opinia

  witam,a my z mężem jesteśmy zadowolenia z Banku BGŻ.
  decyzja podjęta po 2 tyg. kredyt przelany po 3 tyg.
  kredyt wzielismy w oddziale w mniejszej mijescowości- tam jest lepsza obsługa. sprawdziliśmy to wczesniej.
  Pracownik banku bardzoooo uprzejmy, przed podpisaniem umowy kredytowej dokładnie wyjasnił nam jeszcze raz wszystko.

 8. Eweliiiiina
  Eweliiiiina
  15.12.2014. 16:43

  Kredyt hipoteczny

  Zdecydowanie nie polecam tego Banku. Najpierw sprawdzili BIK - wszystko ok. Potem wzięli pieniądze za wycenę nieruchomości. Potem długie oczekiwanie i odpowiedź odmowna bo : w BIK było zapytanie (jedno jedyne) sprzed 7 miesięcy. Jeśli nie chcieli dać kredytu ze względu na to że 7 miesięcy temu próbowałam wziąć kredyt w innym banku, to mogli mi to powiedzieć od razu, a nie po tym jak wzięli kasę za wycenę nieruchomości - po co kazano mi czekać i płacić?!

 9. Piotr
  Piotr
  25.11.2014. 12:17

  BGŻ -

  Najgorszy z możliwych banków! 3 miesiące zwlekali z udzieleniem kredytu by po dwóch wycenach za które musiałem zapłacić powiedzieć że go nie udzielą. Obsługa maksymalnie niekompetentna, ignoranci zwracający się po nazwisku! To nie mój pierwszy kredyt hipoteczny i wiem czego mogę oczekiwać i wymagać. Amatorzy wysokich marży i prowizji. NIE POLECAM !!!

 10. Ryszard
  Ryszard
  26.10.2013. 08:19

  BGŻ

  Beznadzieja!!!
  Na początku zapewnienia, uruchomione konto osobiste, cała sterta dokumentów, czas oczekiwania ponad 30 dni na decyzję i co wielkie ....., bez podania powodu, uzasadnienia ODMOWA!!!!, mimo zdolności zabezpieczenia, czystego BIK-u i małej kredytowanej kwoty. Nabrali wody w usta i nie potrafili podać przyczyny, powodu odmowy. Ale !!! Zaproponowali pożyczkę hipoteczną, żal. A, wycena nieruchomości kosztowała ponad dwieście złociszy, nie do odzyskania. Obsługa nie kompetentna, brak podstawowej wiedzy o bankowości i produktach.
  NIE POLECAM !!!, ODRADZAM !!!

 11. wito
  wito
  30.08.2013. 23:39

  bgż

  Jak Ktoś napisał BGŻ - beznadzieja głupota i żal;)
  Niestety z żalem muszę się zgodzić z taką opinią. Czas od przyznania do uruchomienia kredytu to chyba rekord, liczba dodatkowych formalności też rekordowa. Jako klient czuję się jak potencjalny oszust :( Najchętniej bym zrezygnował, ale obawiam się, że wszędzie jest tak samo, dzielni i "młodzi" analitycy zawsze stwierdzą,że na stronie 75 w punkcie 135, wszech europejskiej instrukcji uruchamiania kredytów hipotecznych jest wyraźnie napisane, że kredytobiorca musi....... co było jednoznacznie określone w ...............
  Nie wydaje mi się, abym usiłował oszukać kogokolwiek, więc nie rozumiem eskalacji żądań po przyznaniu kredytu.
  Ogólnie niestety nie polecam

 12. Katarzyna
  Katarzyna
  15.07.2013. 21:21

  kredyt

  Witam , mam pytanie ..ja z moim chłopakiem jestesmy wspołwłascicielami działki budowlanej czy jest mozliwosc aby tylko moj chłopak wzioł kredyt na budowe domu dodam ze ma zdolnosc kredytową a ja wyraże zgode na jego inwestycje na naszej wspolnej dzialce? bo słyszalam ze ja tez musze widniec jak kredytobiorca a nie chce i nie mam zdolnosći...

 13. klientka
  klientka
  02.04.2012. 18:18

  moja opinia

  bank BGŻ = Beznadzieja, Głupota, Żal. Beznadziejnie długi czas oczekiwania na decyzję. Głupota i niekompetencja pracowników. Żal.pl....zdolność kredytowa 180 tyś, wartość nieruchomości 160 tyś. kredyt hipoteczny 140 tyś...odpowiedź negatywna po 1,5 miesiąca oczekiwania.

 14. Monika
  Monika
  19.03.2012. 11:12

  Opinia

  Jaki jest czas oczekiwania na odpowiedź z Banku BGŻ po złożeniu wszystkich dokumentów odnośnie kredytu budowlanego? Czy ktoś może udzielić odpowiedzi. Dzięki

 15. agi
  agi
  18.08.2011. 20:21

  zapytanie

  witam potrzebuje kredyt na 150 tys przy dochodach 2000netto pod hipoteke lub kupno domu mieszkania czy jest to realne wszystkich zorientowanych prosze o pomoc

 16. asia
  asia
  05.07.2011. 15:17

  pilne

  Ostatniop dostalam odmowe w PKO S.A Nie miało byc problemu z kredytem i w zwiazku z tym czy moge liczyc na kredyt hipoteczny w BGŻ mąż zarabia 2000 ja nie pracuje i potrzebny nam kredyt na zakup i remont.Czy mozliwy jest kredyt z doplatami? Jaka mamy zdolnosc kredytowa?

 17. fungi
  fungi
  09.04.2011. 15:04

  pytanie

  W związku z powyższą wymianą informacji mam pytanie.

  Czekam na propozycję BGŻ (będą robić zdjęcia mieszkania): kredyt 120 000 PLN, LTV poniżej 50%. Marża minimalna to podobno 1,2% dla takiego kredytu - czy takie coś mi zaproponują? Czy to realne?

  Mam już decyzję innego banku i nie wiem czy warto czekać na BGŻ?

 18. latina
  latina
  09.04.2011. 15:01

  Prosze o opinie

  co myslicie na temat kredytu hipotecznego w BGŻ?Jestem na etapie kupna mieszkanka i mam dylemat z wyborem banku.

  Prosze o opinie

 19. kinia
  kinia
  09.04.2011. 14:58

  potrzebuje porady

  witam, potrzebuje porady.......mam na koncie kredyt studencki i mix w PKO.........starałem sie o kredyt na rozbudowe domu w BGŻ, niestety dziś dostałem informacje, ze będzie problem z jego przyznaniem, gdyż w BIK są wszystkie informacje dotyczace moich zobowiązań....niestety dzieki temu prawdopodobnie nie wyjdzie mi zdolność kredytowa....mimo, że tamtych kredytów ja nie spłacam tylko ktoś inny......nie wiem co teraz mam robić, wszystko mam załatwione dokumenty .....ale niestety najwazniejszego czyli pieniedzy -nie.........nie wiem do jakiego korzystnego banku mam się udać..........może ktoś mi coś poradzi...może znacie jakiś bank gdzie nie sprawdzaja zobowiazan w BIK.......mimo, że nigdy nie spozniałem sie z wpłacaniem rat, nie było do mnie zadnych zastrzezen, teraz niestety......myslałem, ze to nie bedzie problemu sprawiało, gdyz wiadomo, zabezpieczeniem kredytu jest moj dom, wiec........ehhh pomozcie.....

 20. miksiu
  miksiu
  09.04.2011. 14:54

  moja opinia

  mam kredyt od 3 lat nie było nigdy problemów zawsze miło obsłużony. Właśnie zastanawiam się nad nową inwestycją hipoteczną i pewnie znów będzie to kredytowane przez ten bank. Rynkowo są bardzo wysoko bo nie zdzierają za dużo a i nie trzeba mięć za dużego wkładu własnego. Polecam.

 21. Doradca_kredytowy
  Doradca_kredytowy
  05.04.2011. 14:19

  moje oceny i doświadzczenia z bgz

  NIektorzy kredytobiorcy decydują się tam na kredyt hipoteczny, ponieważ od lat mają w tym banku konto i w takich przypadkach bgz czesto proponuje takim klientom "stosunkowo dobre" wrunki...

  Druga grupa klientow BGZ to osoby, ktore chca załatwić wszystkie formalnosci zwiazane z kredytem jak najprościej i jak najszybciej. Kilka lat temu, kiedy kredyty były niemal 2 x droższe niż teraz, BGŻ miał dobrą bardzo dobra przyznawalność.
  Teraz tez nie jest najgorzej.

  Bradzo latwo w tym banku dostac kredyt na zakup dzialki nawet rolnej.

 22. betina
  betina
  05.04.2011. 13:56

  opinia o kredycie mieszkaniowym bgz

  Bralam tam kredyt 2 lata temu.
  BGŻ daje stosunkowo dobre warunki, ale trzeba pamietac by negocowac.
  Ządają zaświadczen o dochodach z ostatnich 3 miesięcy, niby jest to stanard w wielu bankach (jednak czesto okazuje sie ze jak dasz im zaświadczenie to potem żądają zaświadczen z ZUS o wysokości naliczania składek za wiecej mieciecy np. 6 miesięcy, albo Pit za cały poprzedni rok)

  JaK ja składałam wtedy wnioski o kredyt to we wszystkich innych bankach (oprocz BGZ) słyszałam,że przy takich dochodach jak w mojej rodzinie to nie powinno byc problemu a później mala niespodzianka odpowiedź negatywna.

  Jak w BGŻ złożyliśmy swoje dokumenty to nie żądali jakiś ekstra dodatkow, zbędnych ubezpieczeń, itp.

  Umowa kredytowa tez byla czytelną i zrozumiała dla kredytobiorcy.

 23. szukajacy_kredytu
  szukajacy_kredytu
  05.04.2011. 13:28

  opinie o kredytach mieszkaniowych w banku bgz

  Chciałbym się czegoś więcej dowiedzieć o
  banku BGŻ, czy warto wziąć u nich kredyt, słyszałem ze obniżyli ostatnio mocno oprocentowanie swoich kredytów hipotecznych.
  Do tego do 30 kwietnia 2011 r. mają promocję 0% prowizji.
  Planuję kredyt 350 000 tys. na zakup mieszkania.

  Proszę o opinie i rady ekspertów jak i również obecnych i przyszłych kredytobiorców.

  Z gory dzieki za wszelkie opinie

 24. rafi
  rafi
  31.03.2011. 00:26

  Niska marza

  Rzeczywiscie BGŻ ma niską marżę i oprocentowanie ale niestety trzeba mieć 70% rachunków przy budowie domu.

  Polecam skorzystac z porownywarki rat na tutaj na stronie. Powpisaniu wielkosci kredytu jakiego sie szuka zostaje obliczona przyblizona rata i oprocentowanie szukanego kredytu we wszystkich bankach. Mozna tez sobie porownac koszty kredytow w zl, euro i w chf.

 25. Krzysztof
  Krzysztof
  23.07.2010. 00:03

  Troche o BGZ

  Jak sama nazwa wskazuje BGZ - Bank Gospodarki Żywnościowej - w bank ten udziela kredyty rolnikom w związku z tym bardzo liberalne podchodzi do dochodów z działalności rolniczej, m. in. wlicza dopłaty unijne do dochodu netto.

  Bank wyspecjalizował się w kredytowaniu działek rolnych, działek rekreacyjnych, siedlisk w BGZ chyba najlatwiej sposrod wszystkich bankow uzyskac kredyt na zakup jakiekolwiek dzialki.

  Do tego liberalnie licza zdolność kredytowa i stosunkowo szybka podejmuja decyzje kredytowa.

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

: