porady, porównania, opinie...

Kredyt mieszkaniowy BOŚ

Przeznaczenie kredytu:

 • budowa lokalu mieszkalnego w domu wielorodzinnym
 • budowa domu jednorodzinnego
 • wykończenie, remont, modernizacja, przebudowa lub rozbudowa: lokalu mieszkalnego, domu jednorodzinnego, domu letniskowego
 • adaptacja pomieszczenia niemieszkalnego na potrzeby mieszkaniowe
 • budowa domu letniskowego
 • budowa garażu (jeżeli jest przedmiotem kredytowania wraz z nieruchomością mieszkalną)
 • nabycie wybudowanego lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego - na rynku pierwotnym lub wtórnym,
 • zakup działki budowlanej z przeznaczeniem pod budowę domu jednorodzinnego
 • nabycie działki rekreacyjnej
 • nabycie nieruchomości rolno-siedliskowej
 • nabycie spółdzielczego własnościowego prawa do wybudowanego lokalu mieszkalnego
 • nabycie własnościowego prawa do domu jednorodzinnego (wybudowanego) w spółdzielni mieszkaniowej
 • zakup działki budowlanej wraz z budową domu jednorodzinnego w trakcie realizacji, i dokończenie budowy
 • refinansowanie kosztów inwestycji
 • przekształcenie lokatorskiego spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego w spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu lub w prawo odrębnej własności lokalu
 • przekształcenie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego lub prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej, w prawo odrębnej własności
 • wykup mieszkania komunalnego lub zakładowego

Podstawowe zalety:

 • Kredyt hipoteczny z wydłużoną karencją spłaty kapitału do 3 lub 5 lat. Odroczenie spłaty kapitału uzależnione jest od wysokości wkładu własnego
 • Wakacje kredytowe nawet do 3 lat
 • Możliwość zwiększenia kredytu hipotecznego i sfinansowania dowolnego celu konsumpcyjnego lub spłaty innych kredytów
 • Przy minimalnym wkładzie własnym powyżej 50% możliwość uzyskania kredytu na oświadczenie (o szczegóły zapytaj doradcę)

Budowa domu

Bank daje możliwość dokumentowania wydatków poniesionych na budowę domu w formie oświadczenia o koszcie i zakresie poniesionych wydatków oraz wykonywanych prac. Formą potwierdzenia wykonania prac w przypadku budowy domu jest faktura VAT / zdjęcia / inspekcja pracownika banku. .Kredyt Mieszkaniowy BOŚ - Opinie, Oprocentowanie - KONIECZNIE OCEŃ:

Ocena:
3.7 na 5
7 głosów
1 2 3 4 5

Forum - Opinie i Pytania (8 odpowiedzi) :

 1. BYT
  BYT
  12.07.2015. 15:06

  tyłem do klinta

  Kredyt hipoteczny w Banku Ochrony Środowiska?
  Stanowczo odradzam. A czemu? Oto moja historia:
  6 lat temu wzięłam kredyt hipoteczny w BOŚ w Katowicach. Kredyt drogi, w Euro, ale taka była wtedy moja sytuacja.
  Teraz zmieniłam kredyt na połowę tańszy, podpisałam umowę z nowym bankiem, bank przelał pieniądze na rachunek techniczny w BOŚ i... pieniądze zginęły na 6 dni. I tak jak w środę nowy bank przelał pieniądze do BOŚ, to znalazły się dopiero cudem we wtorek. Klient banku nie ma wglądu do swojego konta technicznego, okazuje się, że pracownik oddziału również. Dopiero po pojechaniu do oddziału do innego miasta, pracownik mi podpowiedział, że trzeba dzwonić do centrali banku ale trzeba to zrobić z oddziału, w którym wszystko załatwiam. Faktycznie, tam w końcu pani, która od 6 dni nie potrafiła znaleźć mojego przelewu, nazwijmy ją Sowa, dodzwoniła się do centrali, która jej potwierdziła, że pieniądze zostały przelane tydzień temu! A ja codziennie po 3 razy do banku jeździłam i żaden pracownik w Katowicach mi nie był w stanie pomóc. Wystarczył jeden telefon. Dziwne jednak, że pracownik zwykłej placówki nie ma możliwości wglądu w system. Kontakt telefoniczny z serwisem banku jest również poniżej krytyki, pracownicy odsyłają praktycznie z wszystkim do oddziału. Pieniądze się znalazły, pani Sowa potrzebowała potem dnia, żeby ustalić, dlaczego kwota w złotówkach została tak dziwnie przewalutowana! Pracownik banku nic nie słyszał o spreadzie! Tu moje drugie ostrzeżenie: patrzcie przy przewalutowaniu na kurs dewiz w BOŚ! Średnio jest zawsze wyższy o 20 groszy nić kurs NBP. Podsumowując bardzo się cieszę, że udało mi się zmienić kredyt i opuścić ten przestarzały bank, który traktuje swoich klientów gorzej niż urzędnik petenta.

 2. Aga
  Aga
  25.08.2014. 08:36

  No cóż...

  Ja nie mam dobrych doświadczeń w tym banku jeśli chodzi o obsługę.
  Każdy mój dotychczasowy wniosek kredytowy (mimo ostatecznych decyzji pozytywnych) był okupiony pasmem męczących rozmów przypominających, ciągłego ponaglania, skarżenia się u dyrekcji - no męka.
  Teraz ponad miesiąc czekam na decyzję czy łaskawie wyrażą zgodę na zmianę zabezpieczenia kredytu. Cierpliwość jest na poważnym wyczerpaniu i chyba tym razem uderzę do centrali, bo niekompetencja we Wrocławiu to jakaś masakra.

 3. darek
  darek
  05.04.2011. 22:24

  Opinia

  No cóż, złożony wniosek leżał sobie półtora miesiąca zanim został rozpatrzony. To za długo dla inwestora. Inny bank zrobił to wzorcowo i szybko, dlatego nie skorzystałem z usług BOSia, mimo sympatycznej obsługi. Może innym razem :wink:
  Pozdrawiam BOŚ.

 4. marcin
  marcin
  05.04.2011. 21:56

  bralem kredyt w BOŚ w kryzysie

  Mi BOŚ dał kredyt na 100% w CHF jeszce w czasach kryzysu - teraz juz niestety nie ma nawet kredytu we frankach w ofercie.

  Kontakt z bankiem, obsługę i w BOŚ oceniam bardzo dobrze.

  BoŚ był bankiem do którego wniosek złożylem na samym koncu na zasadzie ostatniej szansy.
  Wtedy od zlozenia wniosku do wypłaty 1 transzy minelo ok dwa i pol tygodnia. Tymczasem 2,5 tygodnia to zwykle był czas na odpowiedź w innych bankach czy przyznano mi kredyt czy tez nie.

  Tak wiec ogolne moje doswiadczenia z BOŚ-em i opinia pozytywna.

 5. miras34
  miras34
  05.04.2011. 21:49

  prosze o wszelkie opinie i oceny kredytu hipotecznego w BOŚ

  Czy ktoś z Was drodzy czytelnicy brał ostatnio w Bosiu kredyt i ma jakieś doświadczenia z tym bankiem? Dostałam ostatnio od tego banku całkiem niezłą ofertę na kredyt mieszkaniowy w euro, ubezpieczenie pomostowe do czasu wpisu do hipoteki
  plus 150 zł miesięcznie do raty, musze tez zaplacic za wycene.

  Niestety mam zaplacic takze prowizje, lecz niby można ją dorzucic do kredytu.

  Może macie jakies zdanie o obsłudze w BOS, kompetencji pracowników, itp.
  Prosze o wszelkie opinie czy warto brac tam kredyt hipoteczny.

  Z gory wielkie dzieki.

 6. piotr
  piotr
  20.10.2010. 13:36

  Kolejna w tym roku obniżka Banku Ochrony Środowiska.

  Zmiany oferty dotyczą zarówno kredytów w złotych jak i w euro, a promocja trwa do końca października br. Bank o 0,3 pkt proc. obniżył marże w złotych (dla kredytów w kwocie ponad 150 tys. zł), a o 0,25 w euro (dla kredytów ponad 300 tys.).

 7. Mirek
  Mirek
  08.09.2010. 22:06

  Polecam kredyt mieszkaniowy w euro w BOŚ

  Polecam kredyt mieszkaniowy w euro w BOŚ. Dla kredytów powyżej 150 tys. zł bank zmniejsza teraz standardową marżę dla kredytów w euro o 0,15 pkt proc., a dla kredytów zaciąganych w pln o 0,3 pkt proc., jednocześnie nie pobierając przy tym prowizji za udzielenie. Niestety należy zobowiązać się do zasilania rachunku (2 tys. zł miesięcznie), aktywnie korzystać z konta oraz wykupić ubezpieczenie nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych. dodatkowo, istnieje możliwość dalszej obniżki marży po przystąpieniu do długoterminowego programu oszczędnościowego.

 8. Alek
  Alek
  25.08.2010. 11:43

  kredyt w bos

  Brał ktoś z was ostatnio kredyt w tym banku?
  Jak dlugo sie czeka na decyzje kredytowa?

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

: