porady, porównania, opinie...

Kredyt Mieszkaniowy BPH

Przeznaczenie kredytu:

 • budowa lub rozbudowa domu prowadzona systemem gospodarczym,
 • budowa domu lub mieszkania realizowaną przez dewelopera, spółdzielnię mieszkaniową lub generalnego wykonawcę,
 • wykończenie, remont czy modernizacja nieruchomości
 • zakup domu lub mieszkania od dewelopera, spółdzielni mieszkaniowej lub osoby prywatnej,
 • dowolny cel lub spłata zobowiązań finansowych

Podstawowe zalety :

 • akceptacja różnych źródeł uzyskiwania dochodu
 • brak prowizji za przewalutowanie i podwyższenie kwoty kredytu

Kredyt na budowę domu systemem gospodarczym:

 • Kredyt dla osób rozpoczynających budowę domu na własnej działce lub będących w trakcie budowy
 • Minimum formalności: Bank nie wymaga rachunków i faktur za wykonane prace i zakupione materiały budowlane
 • Wartość posiadanej działki może być wliczona jako wkład własny w inwestycję, dzięki czemu udokumentowana kwota posiadanych środków własnych może być niższa.
 • Kredyt wypłacamy w transzach w miarę postępu prac budowlanych.
 • Możliwość uzyskania dodatkowych środków na dowolny cel, np. kredytu na wykończenie Twojego domu
 • Wakacje kredytowe - możliwość przerwy w spłacie rat kredytu nawet do 3 miesięcy, z której możesz skorzystać w razie nieprzewidzianych okoliczności
 • Kredyt EKOhipoteczny Banku BPH - przy budowie domu na własnej działce i zastosowaniu ekologicznych technologii i rozwiązań przy realizacji swojej inwestycji, możesz zyskać niską prowizję kredytową – nawet 0%.

Zdolność kredytowa w BPH

Bank BPH akceptuje takie źródła dochodu jak: umowa o pracę na czas określony lub nieokreślony, własna działalność gospodarczą rozliczaną na zasadach ogólnych - książka przychodów i rozchodów, ryczałt lub karta podatkowa. BPH akceptuje również dochody uzyskiwane z innych źródeł, takich jak: umowy o dzieło, kontrakty okresowe, dywidendy z tytułu udziałów i akcji, wynajem nieruchomości, a także emerytury i renty o charakterze stałym.

Zadaj pytanie pracownikowi Banku:

Wypełnij formularz kontaktowy z doradcą kredytowym. Doradca oddzwoni do Ciebie i odpowie na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości odnośnie oferty, sprawdzi Ci na jak duży kredyt możesz liczyć i obliczy Ci raty kredytu:
Kredyt Mieszkaniowy BPH - Oprocentowanie, Opinie klientów - KONIECZNIE OCEŃ:

Ocena:
3.3 na 5
7 głosów
1 2 3 4 5

Forum - Opinie i Pytania (10 odpowiedzi) :

 1. klient
  klient
  13.06.2014. 15:12

  opinia

  Nie wiem jak długo teraz trwa rozpatrywanie wniosku o kredyt hipoteczny ale doskonale wiem jak wyglada późniejsza obsługa. Mozna okreslic to jednym słowem MASAKRA!!!!!! Realizacja każdej dyspozycji przez infolinię gdzie jesteś przekierowywany od jednej osoby do następnej i nastepnej i następniej i nastepnej i nastepnej.........pewność, że za pierwszym razem trafisz na właściwa osobe jest jak wygrana na loterii - przy czym zaznaczam, że za każdym razem jesteś identyfikowany tzn PESEL, imie i nazwisko, nazwisko panieńskie matki, rozmiar buta, kolor teczówki itp. Realizacja kazdej dyspozycji trwa od 5 do 14 dni w tym czasie muszisz oczywiscie codziennie zadzwonić i pilnować sprawy bo zapominać im sie zdarza bardzo często ( pomimo nagrywania rozmów ) . A spróbuj wczesniej spłacić kredyt - to tylko dla osób o silnych nerwach i grubych portfelach !!!!!! Samo odszukiwanie umów w tzw archiwum zajmuje im kilka dni - nie mówiąc już o wystawieniu zezwolenia na wykreslenie hipoteki!

 2. MaPoWi
  MaPoWi
  20.07.2011. 12:28

  BPH nie inwestuje w relacje, odradzam!!

  Wniosek złożony 3 tygodnie temu doczekał się dopiero wstępnej decyzji....a zaczęło się tak jak w przypadku opisanym przez roberto, milutko i przyjemnie. Przedstawione warunki wydawały się klarowne i przejrzyste. Dostarczyliśmy wszelkie niezbędne dokumenty i nastała cisza...po kilku interwencyjnych telefonach do banku dostaliśmy maila z warunkami do uzupełnienia i jakież było nasze zdziwienie, że musimy pisać wyjaśnienia i udokumentowywać szczegółowo wypłaty z naszych rachunków, pisać oświadczenia do przesłanych oświadczeń, pomimo dostarczenia wszelkich dokumentów, z których jednoznacznie wynikały wszelkie zobowiązania, co do których bank miał wątpliwości (m.in. umowa z opiekunką do dziecka, umowa kredytu na mieszkanie z 1999r....pozdostawiam bez komentarza). Piszę ogólnikowo bo nie chodzi tu o rozpisywanie się ale o naświetlenie chrarakteru banku NIEPRZYJAZNEGO klientom, których traktuje się jak potencjalnych oszustów. Tu także przedstawiciel banku nie potrafił wytłumaczyć opieszałości i przesadnej dociekliwości analityka. Permanentna inwigilacja, brak możliwości kontaktu z osobą odpowiedzialną za pracę czy to przedstawiciela, czy analityka. Fiasko.

 3. Mike
  Mike
  08.04.2011. 10:26

  Obecna obsługa klienta zeszła na psy...

  To nie ten sam bank w którym brałem kredyt w sumie na niezłych warunkach. Obecny poziom obsługi choć czy to co się dzieje można nazwać obsługą klienta? jest tragiczny. Pozostaje infolinia i jedyne co można robić to dzwonić i czekać. Panie w oddziale rozkładają ręce na 6 stanowisk są aż 2 w tym jedna na kasie. Przestrzegam, weźmiecie kredyt a w razie jakichkolwiek niejasności będziecie czekać po dwa miesiące na odpowiedź a w przypadku reklamacji kolejne dwa itd...

 4. roberto
  roberto
  05.04.2011. 22:29

  staralem sie kiedys o kredyt w BPH

  Wszystko zapowiadało się na początku różowo, bezstresowo,profesjonalnie.

  Ja kupuje od banku kredyt hipoteczny bank sprzedaje go najlepiej jak potrafi!?Telefony od doradcy nie milkną doradca namawia, obiecuje, słodzi, przekonuje co dzień słyszymy jego aksamitny głos.Naiwni podejmują decyzję - tak kredyt w BPH mamy tam konto, będziemy lojalni wobec swojego banku to nam się opłaci.Składamy z mężem wniosek i co -CZAR PRYSKA-.

  Obietnica, że kredyt będzie rozpatrzony i przyznany w ciągu dwóch tygodni stała się bajką dla naiwnych frajerów.Nadmieniam,że bank już w trakcie pierwszych rozmów kontroluje, przelicza nasze zarobki i stwierdza,że zdolność kredytową posiadamy na 300 tys. zł a te "marne" 170 tys. o które wnioskujemy to żaden problem przy 70% wkładzie własnym.
  Od następnego dnia po złożeniu wniosku milkną telefony.Zero informacji,doradca TYLKO informuje o obowiązku dostarczenia dokumentów nigdzie nie wyszczególnionych jako potrzebne przy analizie.Potem znów analiza dochodów mijają trzy tygodnie i jest decyzja.Tak mamy zdolność kredytową ale musimy jeszcze przejść analizę techniczną -następne kilkanaście dni, potem jeszcze analiza prawna,sprawdzanie w Bik, potem to już wymyślam sama: karta szczepień, rozmiar buta,odpis aktu urodzenia dziadka itd.itp.

  Bezradny doradca nie umie odpowiedzieć na żadne konkretne pytanie, nie zna przyczyn tak głęboko pogłębionej dociekliwości analityków,biedny tez nie wie co się dzieje i dlaczego tak długo to trwa.Krótko mówiąc "świeci", jego aksamitny głos traci brzmienie zaczyna się jąkać i nawet nie ma przyjemności słuchania!Nie wytrzymujemy tego i rezygnujemy z dalszej współpracy.

 5. jurand
  jurand
  05.04.2011. 22:26

  moja ocena bph

  Wtorek złozone papiery środa oszacowanie wartości mieszkania przez bank (darmowe) piątek telefon o przyznaniu kredytu i umóweinie sie na podpisanie umowy wtorek podpisanie umowy kredytowej. Cały proces od zlożenia wniosku do podpisania umowy trwal dokladnie tydzień od wtorku do wtorku. bardzo kompetentna obsługa jak najbardziej polecam bank BPH.

 6. kajetan
  kajetan
  05.04.2011. 16:17

  Wasze opinie i doswiadczenia z BPH

  Witam.
  Razem z zona zastanawiamy sie nad kredytem 270 tys we frankach szwajcarskich w tym banku - rata wychodzi calkiem niska.

  Niestety na kredyt w nordei nie mamy zdolnosci.

  Prosilbym wszystkich majacych kredyt w tym banku o opinie tutaj na forum.
  chcialbym sie dowiedziec czy nie ma jakis ukrytych haczykow w ofercie.

  Z gory wielki dzieki

 7. riii
  riii
  25.10.2010. 17:39

  porównanie między BPH a Polbankiem

  Mam porównanie między BPH a Polbankiem. To tak jak by pod względem technologicznym Japonię porównać do... powiedzmy zabitej dechami wiosce na Syberii. W BPH brałem kredyt na mieszkanie i cała procedura łącznie z wypłaceniem trwała ok 2,5 tygodnia (sierpień 2007). I wszystko by było dobrze gdyby nie rosnące potem stopy procentowe. Stwierdziłem że poszukam kredytu refinansowego żeby było taniej. I niestety wybór padł na Polbank. Tam udzielenie takiego kredytu trwało ponad 3,5 miesiąca. Ale teraz już wiem czemu tak długo to trwało. W końcu w obliczu zbliżającego się kryzysu finansowego musieli dokładnie zbadać jak bardzo będą mogli mnie wydoić. Kurs po jakim mi wypłacili - 1,89 kurs z dnia dzisiejszego - 2,95. Ryzyko kursowe ;) Ale szczerze odradzam ten pseudobank za brak nawet odrobiny profesjonalizmu. Łamanie warunków umowy, brak jakiejkolwiek odpowiedzialności, nic nie wiedzący pracownicy, wysoki spred itd, itp. Można by długo wymieniać

 8. wojtek
  wojtek
  20.10.2010. 13:28

  Obnizka marz w bph

  O 2,6 pkt proc. obniżył we wrześniu marże kredytów w złotych Bank BPH. To wyraźny sygnał, że bank wraca do gry na rynku hipotek. Osobom posiadającym 25-proc. wkład własny BPH udzieli kredytu z marżą 1,4-1,8 pkt proc., czyli poniżej rynkowej średniej.

 9. nowosc
  nowosc
  23.09.2010. 13:06

  Korzystniejsze oprocentowanie kredytów hipotecznych w Banku BPH

  Bank BPH wprowadził do oferty dla klientów indywidualnych promocyjne oprocentowanie kredytów hipotecznych w PLN.

  Promocja opiera się na zniżeniu marży hipotecznych kredytów w PLN o 2,6 punktu procentowego (w porównaniu do aktualnego poziomu). Dodatkowo dla Klientów, którzy mają lub założą ROR w BPH a także zagwarantują odpowiednie wpływy pieniędzy w okresie stopniowej spłaty kredytu, Bank BPH oferuje dodatkową obniżkę marży o 0,5%. Dzięki temu oprocentowanie kredytu hipotecznego może wynieść tylko 4,92 procent (według indeksu na dzień 23.08.2010), w tym atrakcyjna marża - od 1,10 procent.
  Także klienci, którzy nie otworzą konta, mogą zyskać korzystne warunki kredytu mieszkaniowego w złotówkach – marżę od 1,60 procent a także obniżone oprocentowanie - od 5,42 procent (wg indeksu na dzień 23.08.2010). Korzystna oferta oprocentowania złotowych kredytów hipotecznych w BPH obowiązuje do odwołania.

 10. Mirek
  Mirek
  08.09.2010. 22:08

  Teraz specjalna promocja w BPH - marza od 1,4%

  Na promocję kredytów w pln zdecydował się Bank BPH. Obniżka wyniosła 2,6 pkt proc., więc kredyt z 25-proc. wkładem własnym po założeniu konta ma marżę w wysokości od 1,4 pkt proc. Oprócz wysokości wkładu własnego, bank uzależnia warunki cenowe również od historii kredytowej, więc dla tego samego kredytu marża może sięgnąć maksymalnie 3,2 pkt proc.

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

: