porady, porównania, opinie...

Kredyt Mieszkaniowy Bank Zachodni WBK

Przeznaczenie kredytu mieszkaniowego WBK:

 • budowa domu systemem gospodarczym lub z udziałem generalnego wykonawcy,
 • zakup działki budowlanej,
 • nadbudowa, przebudowa lub rozbudowa domu jednorodzinnego ,
 • zakup domu jednorodzinnego na rynku pierwotnym lub wtórnym,
 • zakup lokalu mieszkalnego w budynku wielorodzinnym na rynku pierwotnym lub wtórnym, w tym zakup mieszkania komunalnego/zakładowego/spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu,
 • adaptacja pomieszczeń niemieszkalnych na mieszkalne,
 • przekształcenie prawa użytkowania wieczystego nieruchomości w prawo własności,
 • wykończenie nieruchomości nabywanej na rynku pierwotnym,
 • remont/modernizację nieruchomości,
 • refinansowanie nakładów poniesionych w ciągu ostatnich 12 miesięcy na wyżej wymienione cele,
 • spłatę kredytów udzielonych przez inne banki na wyżej wymienione cele.

Dodatkowo w ramach powyższych celów można zwiększyć kwotę kredytu o 30% nakładów inwestycyjnych, przy zachowanym maksymalnym wskaźniku LTV.

Ocena zdolności kredytowej w Banku Zachodnim WBK:

Umowa o pracę: średnia za ostatnie 3 miesiące.
Umowa zlecenia/o dzieło: średnia za ostatnie 6 miesięcy.
Działalność gospodarcza: średnia za okres bieżący i rok poprzedni, wymagane jest prowadzenie działalności przez minimum 24 miesiące.
Dochód z zagranicy: nie.

Skontaktuj się z doradcą kredytowym:

Wypełnij formularz kontaktowy z doradcą kredytowym. Doradca oddzwoni do Ciebie i odpowie na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości odnośnie oferty, sprawdzi Ci na jak duży kredyt możesz liczyć i obliczy Ci raty kredytu:


Kredyt Mieszkaniowy BZ WBK - Opinie Klientów, Oprocentowanie - KONIECZNIE OCEŃ:

Ocena:
2.3 na 5
36 głosów
1 2 3 4 5

Forum - Opinie i Pytania (44 odpowiedzi) :

Strony: Pierwsza 1 2 Ostatnia >> (2 stron razem)
 1. Klient
  Klient
  10.01.2017. 14:27

  TRANSZA

  Kpina, żart, katastrofa.
  Są to słowa adekwatne do postępowania banku.
  29.12.2016 złożyłem komplet dokumentów o wypłatę kolejnej transzy - dzisiaj mamy 10.01.2017 i nadal nikt nie potrafi mi odpowiedzieć na pytanie kiedy zostanie uruchomiona następna transza.
  Znajomi mają kredyty w innych bankach. Zwykle trwa to od 24 do 48 godzin jednak nie w bz wbk.
  Zero obsługi posprzedażowej. Nikt nic nie wie. W umowie nie ma żadnej informacji co do terminu uruchomienia następnej transzy więc można tak czekać tydzień, miesiąc a może rok i też będzie dobrze. Klient ma się cieszyć że dostał kredyt i na tym koniec.

 2. krzys
  krzys
  12.11.2016. 19:21

  kredyt hipoteczny

  Bank udziela kredytów w euro-zarabiam w euro,wynagrodzenie wpływa na rachunek walutowy w Banku,mam status klienta vip ,niestety kredytu nie otrzymam ponieważ zarabiam za granicą.Więc pytam -dla kogo są te kredyty w euro?taki chwyt marketingowy??

 3. Anonymous
  Anonymous
  07.11.2016. 13:41

  czekanie na rzeczoznawce

  Ile czekać trzeba na rzeczoznawce jaki termin mają?

 4. Marta
  Marta
  06.11.2016. 12:42

  czekanie na rzeczoznawce

  Witam ile czekaliście na rzeczoznawce w banku wbk ? ja jusz czeka tydzień czasu i nic pomimo że wydzwaniam co drugi dzień do banku a w banku niewiedzą czemu tak długo

 5. Justyna
  Justyna
  19.10.2016. 15:00

  Od początku problemy

  Najkorzystniejsze oferty dla mnie były z Pekao, PKO i BZ WBK. Za współpracę z Pekao podziękowałam całkiem niedawno i nie mam zamiaru wracać, a w PKO warunkiem kredytu było przelewanie wynagrodzenia na konto. Zależało mi na zachowaniu obecnego konta, więc padło na BZ WBK. W ten sam dzień wstępna decyzja, po ok 10 dniach złożenie wniosku. Wniosek zaakceptowany, umowa podpisana we wtorek. W ten sam dzień musiałam wpłacić na konto 200zł za wycenę mieszkania. Na następny dzień przywieziona polisa wymagana do uruchomienia. Pani zapewniała, że jak tylko ją dostanie uruchamia kredyt. Byłam pewna, że do poniedziałku kredyt zostanie uruchomiony. Dzwonię z rana do maklerki i dowiaduję się, że kredyt uruchamia centrala i że Pani w banku źle mi powiedziała. Ok, niech będzie. Kredyt miał ruszyć max we wtorek. We wtorek dostaję telefon, że jednak trzeba podpisać aneks związany z hipoteką. W środę rano jadę podpisać aneks. Do czwartku jest czas na uruchomienie zapisany również w akcie. Nie obyło się bez nerwów, prawie całą noc nie spałam. Na szczęście w czwartek kredyt ruszył. Mija tydzień dostaję telefon, że mam saldo ujemne na koncie -212zł. Pani, która dzwoniła powiedziała tylko, że prowizja, ale jaka to muszę się dowiedzieć w swoim oddziale. Po pół godzinie dostałam drugi telefon i Pani miała chyba jakiś lepszy dostęp do danych, bo była w stanie mi powiedzieć za co ta prowizja - uruchomienie kredytu (poszły dwie transze - jedna na spłatę hipoteki, druga dla sprzedającego). Szkoda, że nikt mi nie powiedział, bo przecież od razu bym wpłaciła tyle co trzeba. Miałam zamiar w domu sprawdzić czy w ogóle był jakiś zapis o kosztach uruchomienia w umowie, ale nie zdążyłam - zadzwoniła Pani z oddziału, że jednak po ich stronie leżą te koszta. Fajnie, że jednak nie muszę tego płacić, ale bałagan mają straszny, nie dość, że świadomość samego zobowiązania na tyle lat jest stresująca to jeszcze takie nerwy już od początku. Dodam jeszcze, że środki na remont dostanę dopiero po wypisaniu poprzedniej hipoteki z KW, a z tego co słyszałam tylko w tym banku tak jest. To mój pierwszy kredyt hipoteczny, więc nie mam porównania, ale przez to wszystko bank mnie trochę zraził.

 6. Marcelina
  Marcelina
  05.09.2016. 20:25

  3 miesiące

  Na kredyt hipoteczny z mdm czekałam 3 miesiące. Równe. No cos człowieka moze trafić. Po czym złożyłam wniosek o kredyt na wykończenie (obiecywali ze maksymalnie 2-3 tygodnie, bo rozpatrzą go w trybie ekspresowym) i co? I nic!!! Bo drugi miesiac czekam, miałam dwie wizyty rzeczoznawców (z ta od kredytu hipotecznego trzy), a decyzji brak! To jakaś paranoja, zamiast wykańczać dom ja musze placic za wynajem (3k miesięcznie - mieszkam w Warszawie) mieszkania, kiedy te środki mogłabym przeznaczyć na wykończenie. Poważnie zastanawiam sie nad tym czy neo pociągnąć ich do odpowiedzialności karnej za straty materialne wynikające z ich opieszalosci. Jestem rozczarowana a przede mną jeszcze 30 lat współpracy z nimi.

 7. Dominika K
  Dominika K
  13.08.2016. 01:46

  Kredyt hipoteczny

  Nie byłam klientką banku,starałam się o kredyt hipoteczny z mdm,po niecałych 4 tygodniach dostałam pozytywną decyzję.Wszystko poszło jak po maśle,trafiłam na bardzo dobrego doradcę,który załatwił wszystko bez problemu,pozdrawiam p.Karinę S.z oddziału we Wrocławiu.

 8. xyxy
  xyxy
  06.07.2016. 09:22

  kredyt hipoteczny

  Nie polecam, po miesięcznym oczekiwaniu na decyzję stwierdzili stwierdzili, że wnioski im się gdzieś zawieruszyły.

 9. Malinaa1000
  Malinaa1000
  28.06.2016. 12:26

  Kredyt hipoteczny

  A ja decyzję dostałam po 4 dniach roboczych od wyceny :)
  Komplet dokumentów dostarczyłam 10.06 a 23.06 dostałam decyzję pozytywną. Co prawda wiele zawdzięczam mojemu doradcy, który był na bieżąco z każdym etapem procesowania mojego wniosku i na każdym z nich prosił o przyśpieszenie. No ale udało się w tempie ekspresowym :)
  Co do warunków umowy - najlepsza oferta spośród banków które wybrałam (PKO BP, Alior, BOŚ Bank, Millenium).
  Zobaczymy jak będzie wyglądała nasza współpraca w trakcie spłacania kredytu, ale mam nadzieję, że będzie tak jak do tej pory - same pozytywy! :)

 10. GOSIA
  GOSIA
  21.06.2016. 15:19

  kredyt z MDM

  Staram się o kredyt przez doradcę i decyzja wstępna po miesiącu (wniosek składany przez doradcę bezpośrednio do ich systemu). Miała być po 5 dniach... Ostateczna decyzja ma być niby w połowie lipca. Nie polecam, w innych bankach jest szybciej. Dodam ze mam u nich konto z 15 lat i spływają na nie również moje zarobki

 11. Anna
  Anna
  14.06.2016. 23:42

  Porażka

  NIE POLECAM!!! mam w tym banku od kilku lat ona rachunki tzn bieżący i firmowy,we wcześniejszych latach miałam u nich kredyt na osobę prywatną jak i na firmę.Ona spłacone wcześniej niż obowiązywała umowa kredytową,nigdy nie spoznialam się z płatnościami,BIK czysty bez żadnych przebojów.Uzyskuje dochód z 2lasnej działalności 5100 zl netto+1460 zł netto z umowy o pracę na czas nieokreslony=6560 zł na netto.2 osoby w gospodarstwie domowym,oprócz limitu w koncie na 5 tyś w wbk (NIEWYKORZYSTANYM)- DECYZJA O KREDYT HIPOTECZNY NEGATYWNA!!to ja się pytam ILE JA MAM ZARABIAĆ ABY DOSTAĆ KREDYT HIPOTECZNY?!Jakieś nieporozumienie!!
  likwiduje ona rachunki w tym banku skoro tak się potrafią odwdzięczyć za wieloletnią współpracę i jeszcze te śmieszne opłaty które mają wejść wejść życie w najbliższym czasie za obsługę własnego rachunku bankowego w bzwbk.NIE DZIĘKUJĘ, ZAWIODŁAM SIE I NIKOMU JUŻ NIE POLECE TEGO BANKU!!

 12. Aga96
  Aga96
  06.06.2016. 01:00

  Kredyt_umowa zlecenie

  Mam pytanie pracuje od wrzesnia 2015 r. Do dnia dzisiejszego i mam zamiar dalej pracowac na umowie zlecenie w tym zakladzie,bo mam dobre zarobki,srednio 2.5 tys. Rok temu skonczylam szkole,mam 21 lat ,mam konto w wbk,czy jest jakas mozliwosc abym dostala kredyt na mieszkanie w moim przypadku...?

 13. Anonim
  Anonim
  03.06.2016. 20:11

  Opinia

  Decyzję pozytywą dostałem po 10 tygodniach. Wniosek składany był przez pośrednika i składany był na budowę domu. Warunki ok :) 3 gwiazdki za czas rozpatrywania wniosku. Poza tym zawsze rzetelna informacja.

  Pozdrawiam

 14. ola
  ola
  25.05.2016. 11:29

  porażka

  Zero profesjonalizmu. Czekamy juz 2,5mies od czasu zlozenia wszystkich dokumentow. Najpierw same 2tyg na wprowadzenie wniosku z mdmem. Pozniej okazuje sie ze bank, pracownik pomylil sie 2razy w domumentach. Ciagle trzeba jezdzic po jakies poprawki, dowozic nastepne aneksy aneksu bo cos jednak im nie pasuje i umowa ma byc zmodyfikowana. Zle informuja, wprowadzaja w blad ze najpierw trzeba taka date wpisac a pozniej pisac aneks ze jednak inna. Na koniec gdy maja juz byc wyplacone pieniadze sprzedajacemu okazuje sie ze ktos z pracownikow banku pomylil sie w dacie i miejscowosci i znow na wariata jedziemy do banku olewajac urzad miasta gdzie tez juz terminy gonia z zaplaceniem podatku za nowo zakupupiony dom a pracuje do pozna i tylko w pon moge jechac to zalatwic gdy urzad dluzej pracuje. Zapewnienia ze do 72h maksymalnie przeleja srodki tym czasem czekam juz tydzien i nadal nic. Nikt nic nie wie, sprzedajacy sie niecierpliwi w banku zaczynaja twierdzic ze jednak maja 10dni roboczych na przelanie pieniedzy. Nawet nie wiadomo czy do konca mies uruchomia a na akcie notarialnym termin do konca miesiaca a pozniej komornik. Narazaja tylko na stres dodatkowe wydatki i nieprzyjemnosci. Zalujemy ze w tym banku zlozylismy wniosek i bedziemy likwidowac tam konta.

 15. AnnaMay
  AnnaMay
  19.05.2016. 15:50

  Kredyt hipoteczny dla ludzi o mocnych nerwach!

  Nie polecam nikomu! Tragedia, opieszałość pracowników przekracza wszelkie normy. Masakra jakaś, wszystko tak się rozciąga w czasie (4 miesiące załatwiania kredytu hipotecznego!!!). Kredyt hipoteczny załatwia się tam 4 miesiące!!!Obsługa miła ,jednak nie mogę zrozumieć , że na umówionej wizycie pracownik banku, (podczas rozmowy ze mną) co chwile odbiera telefon!!! Brak szacunku!!!

 16. Krystyna
  Krystyna
  17.05.2016. 08:02

  Kredyt hipoteczny na zakup domu

  Polecam BZ WBK wszystko szybko i sprawnie. Kredyt 250.000 zl- decyzja wstępna w 15 min. Po tygodniu rzeczoznawca 4 maja komplet dokumentów poszedł do analizy 5 maja byla odp ze z dochodami ok i analizują zabezpieczenia i nieruchomosc. W sobotę 14 maja (analitycy pracowali akurat w sobotę) przyszła decyzja ostateczna wczoraj dostaliśmy wiadomość z banku ponieważ wiadomo WBK w weekend zamknięty, wczoraj też były gotowe dokumenty podpisaliśmy z mezem umowę za dwa tyg notariusz i finito. Szybko sprawnie! żadnego donoszenia dokumentów! - dodam że, mąż ma konto w tym banku i przychodzi tam wynagrodzenie. . Polecam

 17. Mario
  Mario
  12.05.2016. 08:21

  kredyt hipoteczny

  Ten bank to jakaś porażka ile można czekać na decyzję ostateczną?!!!!!!

 18. Magosia
  Magosia
  05.05.2016. 16:47

  oczekiwanie

  Witam. od 3 miesięcy czekam na ostateczną decyzję,umowy przedwstępne zmieniają tylko daty wpływu środków na konto,zero informacji rzetelnych :( .....jesteśmy zawaleni wnioskami....bez przesady inne banki robią to samo w 2 tygodnie i po temacie.NIE POLECAM!!!!!może dyrekcja poczyta komentarze i odniesie to pozytywny skutek bo konkurencja bankowa ogromna.
  Mam zamiar napisać skargę na opieszałość banku.

 19. annna
  annna
  22.04.2016. 14:37

  beznadzieja

  za kredytem czekamy półtora miesiąca cisza.....ile moga czekac osoby od których kupuje mieszkanie .....tez maja swoja cierpliwość

 20. Cosik
  Cosik
  16.04.2016. 21:11

  żenada!!!

  Od 17 lutego nawet decyzji wstępnej!!! Tyle w temacie!!!

 21. Marta
  Marta
  13.04.2016. 10:40

  Bank dla cierpliwych

  Nie polecam banku. Brak jakichkolwiek standardów jakości w obsłudze Klienta. Na decyzję można czekać wieczność. Opieszałość pracowników sięga granic możliwości, podobne problemy z uzyskaniem jakichkolwiek informacji. Na wszystkie zapytania mają jedną odpowiedz: zawalili nas wnioskami, mamy bardzo dużo pracy, nie wiemy kiedy podjęte zostaną decyzję. Efekt jest taki, że kredytu u nich nie wezmę, mało tego zlikwiduję również rachunki firmowe. Zawiodłam się na całej linii. Jeśli ktoś zastanawia się nad braniem kredytu hipotecznego, w tym banku niech liczy się z miesiącami oczekiwań, brakiem przeszkolenia personelu oraz z tym, że będzie traktowany jako petent, który przyszedł prosić się o kredyt. Ostatni raz zaprzątam sobie głowę tym pseudobankiem...

 22. dorota
  dorota
  29.03.2016. 18:10

  nie polecam kredyt mdm bzwbk

  Nie polecam tego banku. Na poczatku lutego zglosilam sie po kredyt hipoteczny i.mdm . Na koniec lutego oddalam wszystkie papiery(przepisywane bo pracownik banku sie mylił).umowy oddane z mojej strony wszystko ok i czekam. Dzwonilam dzisiaj tj 29.03 co z kredytem i dowiaduję się ze pracownik banku nie wprowadził mnie do systemu więc Mdm poszedł sie paść a Pani zbulwersowana poinformowala mnie ze za chwile będę musiała na nowo złożyć.wniosek bo mija ważność zaświadczeń. Do teraz nie wiedziałam co z moim kredytem czy go w końcu dostane i kiedy
  Bank żadnej decyzji nie przysłał.Efekt brak MDM .minęło 1,5 miesiąca i szykują się następne mce na nowo i dalej nie wiem czy dostanę kredyt choc od poczatku mam niby zdolność kredytową.Najgorsze ze jak za 3 tygodnie nie wpłacę za mieszkanie kredytu stracę 8000 zaliczki.0 stracie MDM nie wspomnę

 23. meg
  meg
  06.03.2016. 20:01

  Tragedia !

  Tragedia ! Co za bank!! w grudniu 2015 złożony wniosek kredytowy, wstępna decyzja kredytowa przed świętami , potem kolejne dokumenty ginęły, i doradca kilkakrotnie przesyłał te same, jest 6 marzec i nadal nie widzieliśmy ostatecznej decyzji z banku!!! a deweloper czeka i traci cierpliwość !

 24. Radek
  Radek
  04.03.2016. 05:03

  TRAGEDIA NIEPOLECAM

  W tym banku wogole nie szanuja klienta. Nic nie wiedza nic nie widza. Na decyzje ostateczna mozna czekac bez konca nawet nie wiedza ile to bedzie trwalo. Analitycy powinni miec jaies terminy i dostosowac sie do tego a tak to siedza za biurkiem zamknieci w 4 scianach i truja zycie innym. NIE POLECAM TEGO BANKU BO PANUJE TAM CHAOS I BURDEL.

 25. Magdson
  Magdson
  01.02.2016. 16:39

  Czas oczekiwania - masakra...

  To jest jakaś kpina... Wniosek składany u doradcy z zewnętrznej firmy w połowie listopada, decyzja wstępna- 8.12.15, decyzja z BGK o dofinansowanie MDM- 30.12.15, wycena- 11.01.16 i cisza... Błagam ludzie, to już jest żart jakiś! Ile można czekać?!

Strony: Pierwsza 1 2 Ostatnia >> (2 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

: