porady, porównania, opinie...

Przeznaczenie kredytu mieszkaniowego DB:

 • Dokończenie budowy lokalu mieszkalnego lub domu,
 • Budowa domu na działce stanowiącej własność kredytobiorcy,
 • Kupno lokalu mieszkalnego lub domu,
 • Modernizacja, remont, rozbudowa - koszty remontu do 80% wartości nieruchomości,
 • Spłata kredytu mieszkaniowego w innym banku
 • Zakup gruntu

W przypadku budowy domu systemem gospodarczym udział kapitału własnego powinien wynosić minimum 30% kosztów budowy . Jeżeli działka stanowi Twoją własność, jej wartość może być wliczona jako kapitał własny.

Podstawowe zalety kredytu mieszkaniowego w Deutsche Bank

 • Finansowanie do 95% wartości inwestycji,
 • Aż do 30% kwoty kredytu możesz przeznaczyć na dowolny cel,
 • Bez faktur na budowę lub remont ,
 • Bez poręczycieli i zbędnych formalności,
 • Bez ubezpieczenia na życie,
 • Kredyt dostępny w PLN lub EUR
 • Szybka decyzja kredytowa,
 • Zrozumiałe i przejrzyste procedury.

Ocena zdolności kredytowej

Umowa o pracę: średnia za ostatnie 6 miesięcy.
Umowa zlecenia/o dzieło: średnia za ostatnie 12 miesięcy lub zaświadczenie od pracodawcy.
Działalność gospodarcza: średnia za ostatnie 24 miesiące, wymagane jest prowadzenie działalności przez okres minimum 30 miesięcy.


Kredyt Mieszkaniowy Deutsche Bank - Opinie, Oprocentowanie - KONIECZNIE OCEŃ:

Ocena:
3.7 na 5
10 głosów
1 2 3 4 5

Forum - Opinie i Pytania (28 odpowiedzi) :

Strony: Pierwsza 1 2 Ostatnia >> (2 stron razem)
 1. Marcin Irlandia
  Marcin Irlandia
  18.05.2018. 12:18

  Kredyt na Budowę w Euro

  W moim przypadku:
  Dokumenty złożone 8 marca 2018 i do dziś 18 maj 2018 żadnej konkretnej odpowiedzi , szkoda czasu na tych ga..oni

  Na szczecie dokumenty także zostały złożone do Banku Pekao Sa
  i tu cała procedura była bardziej konkretna z decyzją końcową pozytywną.

  Radze omijać szerokim łukiem szkoda czasu

  A jeszcze taka informacja
  DB został sprzedany do BZ WBK i od 2019 roku Bank zniknie z mapy Polski zostaną tylko placówki dla Biznesu wszyscy indywidualni przejdą do BZ WBK ....może dlatego mają w dup...

 2. Piotrek
  Piotrek
  18.03.2017. 10:38

  Najgorszy bank

  Mam konto w DB bo muszę ze względu na kredyt. Płacę 25 zł za rachunek, każda wypłata z bankomatu dodatkowe 3 złote (a miało być na całym świecie za darmo).
  Kredyt: brałem w Euro kilka lat temu. Nikt mnie nie poinformował przy zawieraniu umowy o fakcie ze to Euro muszę kupić po chorych cenach banku, i tak od zawarcia umowy do wypłaty kredytu na różnicy musiałem dopłacić 6000 zł (kredyt o wartości 50000 Euro). Chcąc przewalutowac trzeba zapłacić prowizje 5% oraz przewalutowanie następuje po chorych cenach banku. Euro na spłatę kredytu kupuje w kantorze i stoje w wiecznej kolejce żeby wpłacić na konto.
  ODRADZAM BANK!!!
  Nie jestem hejterem, opinia jest obiektywna.
  Mam też konta w innych bankach i jestem zadowolony, przelewam większość środków do innego banku zaraz po wypłacie.

 3. Bart
  Bart
  21.07.2016. 14:06

  NIE POLECAM

  DB to jakieś nieporozumienie na decyzję czekam już ponad dwa miesiące, jakiś analfabeta, bo analitykiem ciężko taką osobę nazwać sprawdza te wszystkie dokumenty, które złożyłem. Dzwoniąc do banku i chcąc dowiedzieć się na jakim etapie jest rozpatrywanie mojego wniosku usłyszałem odpowiedź, że nikt nic nie wie, a analitycy to jest państwo w państwie. Krew mnie jasna zalała. Nie rozumiem państwa w państwie i takiego chamstwa i kurestwa jakie jest w BD.

 4. Grzegorz
  Grzegorz
  20.10.2015. 21:24

  Nie polecam !!!

  Nie polecam tego banku w sprawie kredytu hipotecznego nie wypłacają na czas transzy od samego początku problemy niby wysokość raty Ok ale mam nadzieje ze zmienię ten bank jak najszybciej . Omijacie ten bank !!! Nigdy w życiu dB !!'

 5. Mariusz
  Mariusz
  12.10.2015. 11:00

  Szkoda czasu

  Nauczony doswiadczeniem aplikowalem nie tylko do DB, wiec final historii jest dobry, ale..
  Posiadam kilka nieruchomosci pod wynajem, relatywnie wysokie dochody (nie tylko z najmu lub przede wszystkim nie z najmu), kupowalem kolejne mieszkanie, wyremontowane, za cene ok 10% wyzsza od sredniej ceny rynkowej dla danej miejscowosci (ale wyremontowana na tip top). W innym banku powiedziano mi, ze nadwyzke powyzej operatu moge pokryc z wlasnej kieszeni, w DB po 2.5 miesiaca decyzja odmowna (acha, deklarowalem wklad wlasny na poziomie 40% i gotowy bylem doplacic te 10% powyzej wyceny z operatu). Krotko, nie polecam, ja przeszedlem przez to zupelnie bezstresowo bo od poczatku byl plan B i C realizowany rownlolegle.

 6. Irek H
  Irek H
  20.07.2015. 22:41

  ODRADZAM

  Niesamowite że sytuacje powtarzają się jak napisane w scenariuszu dla analityków..
  złożyłem o pożyczkę hipoteczną na spłatę zobowiązań 180 000, wartość nieruchomości 500 000 zł bank sam wycenił, moje dochody spływające na konto za które płacę im 300 zł rocznie to około 8000 netto i.... po miesiącu kazali mi wyjaśnić pisemnie czemu mam jeszcze inne konto w Eurobanku, dlaczego mam na nim pieniądze oraz również pisemnie czemu przelałem w kwietniu 2015 r 1 zł do Alior Bank... myślałem że z krzesła spadne jak czytałem tego maila od doradcy kredytowego... straciłem miesiąc podczas gdy mogłem złożyć wniosek w każdym innym banku...

  Na wielu forch jest mnóstwo negatywnych opinii nt tego Banku dziwię się że nie ma nikogo u nich od BuzzMaretingu kto przynajmniej starałby się odpowiadać na takie zarzuty... ewidentnie mają gdzieś klientów

 7. Irek H
  Irek H
  30.06.2015. 20:49

  Kredyt Hipoteczny w Deutsche Bank - Odradzam

  Jeśli ktoś chce się poczuć lekceważony to polecam DB

  Złożyłem wniosek o kredyt hipoteczny konsolidacyjny.
  Po tygodniu zbywania mnie informacjami o procesowaniu kredytu przez centralę, zadzwoniła do mnie Pani informując:
  a) Pracownik banku wypisał ze mną i współkredytobiorcą nieaktualny wniosek kredytowy i jeśli chcę aby w ogóle analityk zajrzał do tego wniosku muszę wypełnić go ponownie
  b) Pracownik banku zapomniał zrobić ksera jednej z umów konsolidowanych (mimo że mu ją przedłożyłem)
  c) w związku z powyższym nie uda się zakończyć wniosku przed spłatą kolejnej raty kredytów konsolidowanych i w związku z tym mam przedstawić zaświadczenia o aktualnych saldach kredytów (oczywiście każde płatne)

  Zdecydowałem zapłacić 1% marży więcej w Eurobank ale nie być traktowany jak śmieć...

 8. Heber
  Heber
  06.03.2015. 20:43

  BIK 2015 PILNE!!

  Pytanie.

  Czy dostane kredy w DB z BIK????

  Chce wziac 120 000 kredytu na mieszkanie o wartosci 140 000.
  Wspolne zarobki z mezem 7000 netto.
  Na koncie oszczednosci 50 000 zł

  Zandnych kredytow ani pozyczek ale jest wpis z BIK odnosnie pozno zaplaconej faktury (notabene bylo to wyludzenie!!!!!) 120 dni opoznienia na kwote tysiaca kilku zlotych.

  co robic??? Pani z banu powiedziala ze nie ma szans na kredyt w DB!!!!!!

 9. Anka
  Anka
  28.01.2015. 12:06

  marża dla kredytów w euro

  witam wszystkich, proszę o informacje ile wynosi teraz marża (oprocentowanie ) kredytu w euro , dla kredytu powyżej 350tysięcy zł , ltv ok 88-90% .
  Jakie warunki trzeba/można spełnić by obniżyć marżę ?
  Będę wdzięczna za skierowanie do regulaminu takiej oferty :)
  pozdrawiam

 10. kredytobiorca12
  kredytobiorca12
  26.11.2014. 11:47

  omijajcie DB

  Witam.... piszę tę krótką informację bo przelała się czara goryczy. DB jest to bank w którym w 2011 r., gdy składaliśmy wniosek o kredyt hipoteczny RN, dokonano nierzetelnej oceny kredytowej. Po prosu pani która dokonywała weryfikacji, zrobiła to chyba na innym dokumencie i w efekcie miałam więcej zobowiązań niż w rzeczywistości. Przypominam, że bank nie musi informować dlaczego odmawia kredytu. Na szczęście ta pani popełniła błąd i udostępniła mi ocenę kredytową. Musiałam udowodnić, że zapisane tam zobowiązania nie są moje (dzięki raportowi z BIK-U). W listopadzie 2013 r. złożyłam wniosek o przeniesienie kredytu jedynie na moją osobę. Bogata o wcześniejsze doświadczenia, dokonałam tego przez doradcę finansowego. DB zagubił mój wniosek, wszystkie dokumenty musiałam składać od nowa. Aneks podpisałam dopiero na koniec marca 2014 r. Kolejną sprawą jaką musiałam załatwić z DB to przeniesienie depozytu na moją osobę (złożonego przy kredycie jako zabezpieczenie do kredytu), w postaci kilkunastu tysięcy. Miesiąc temu ja i były współkredytobiorca złożyliśmy stosowne wnioski, jednak dziś otrzymała tel. że mamy je złożyć w 2 wykonaniu aby odział posiadał drugie wykonanie – nie rozumiem. Aha, podniesiono mi ratę ubezpieczenia na życie, bez poinformowania mnie. Po prostu 100% dotychczasowej stawki ubezpieczenia zniknęła z konta. Bank nie zna przyczyny. Gdybym mogła cofnąć czas … moja noga nie przekroczyłaby progu tego banku.

 11. Anonim
  Anonim
  02.08.2014. 12:39

  Opinia

  Złożyłem wniosek w GB na kredyt hipoteczny, chciałem kupić dom na wsi do remontu . Warunkiem było znalezienie domu podpisanie przedwstępnej umowy wpłata zaliczki i wycena nieruchomości co kosztowało mnie 600 zł. W banku stwierdzono że mam jak najbardziej zdolność że jest wszytko ok tylko musi jeszcze wszystko sprawdzić ich rzeczoznawca,jak by nie mógł od razu. Kosztowało mnie to następne 520 zł. I człowiek ten stwierdza że lokalizacja jest mało atrakcyjna. Dodam tylko że dom położony jest 22 km od Białegostoku. Przy bardzo dobrych drogach, dojazd do centrum miasta zajmuje mi bez pospiechu 25 minut . Sprawdzałem bo pracuję w mieście i będę musiał codziennie dojeżdżać. Nie wiem jaka lokalizacja dla banku jest atrakcyjna zapewne dom musiał by leżeć w górach z dostępem do pięknej plaży nad morzem. w ten sposób straciłem na rzeczoznawców z drugiej strony jeżeli jeden z uprawnieniami twierdzi że jest wszystko ok pracuje dl wielu banków a DB podważa tą opinię to chyba coś nie tak , a może to sposób jak zarobić za nic pieniądze.więc zanim ktoś zdecyduje się na skorzystanie z ich usług niech dobrze to wszystko przemyśli.

 12. AGA
  AGA
  02.12.2013. 00:18

  Opinia

  Nie polecam .Czekalam TRZY MIESIACE na decyzje i NIC...

 13. gdask
  gdask
  29.02.2012. 14:09

  warunki db

  czesc,
  zlozylam wniosek o kredyt dzisiaj, umowe przedwstepna mam na 3 m-ce, wiec jestem w miare spokojna.

  moje pytania dotycza zapisow w umowie - czy przed podpisaniem mozna starac sie o zmiane zapisu zwiazanego ze spadkiem stop i zmnijeszeniem rat, a nie skroceniem okresu kredytowania?

  i czy dostane pozytywna opinie, jesli biore kredyt wspolnie z bratem, razem dochod netto 5500 na 205 tys., rynek wtorny? - doradca mowi, ze tak

  dzieki

 14. db
  db
  19.04.2011. 16:57

  Szczegóły promocji

  Promocja "Prowizja 0%" obowiązuje dla wniosków złożonych do 30 września 2011 r. dla kredytów w PLN i EUR w kwocie min. 100 tys. złotych lub równowartości tej kwoty w EUR. Uzyskanie promocyjnej wysokości prowizji skutkuje podwyższeniem marży kredytu w stosunku do marży standardowej obowiązującej w Banku dla kredytów mieszkaniowych, określonej dla danego przypadku, o 0,3 pkt. procentowego. W przypadku dokonania przez Kredytobiorcę wcześniejszej spłaty całości lub części kredytu w okresie pierwszych 5 lat od daty wypłaty kredytu lub jego pierwszej transzy Bank pobierze prowizję w wysokości 2% od przedterminowo spłacanej kwoty.

 15. on
  on
  06.04.2011. 11:14

  oczekiwanie na decyzje

  ja słyszałem że 4 tygodnie to standard ale teraz podobno ich przyciskają i pracują na zmiany :) jak ja ostatnio skadalem to powiedzieli mi że 4 dni robocze to potrwa... no zobaczymy - ostatecznie wniosek został złożony o ile pamiętam we środę.

 16. ld
  ld
  06.04.2011. 11:12

  jak dlugo sie czeka teraz

  Czy macie informacje jak długo czeka się teraz na rozpatrzenie wniosku w DB? Złożyłem wniosek wczoraj i ciekawi mnie ile to potrwa.

 17. mirka
  mirka
  06.04.2011. 11:05

  czy dostane kredyt

  Zarobki - 3200 na rękę i umowa na stałe, w firmie od dwóch lat, jeden pożyczkobiorca-osoba samotna, kupowane mieszkanie warte 200000, kredyt na 193 tys na 30 lat, w tym - 15 tys. na spłatę wszystkich obecnych zobowiązań. W BIK - bez opóźnień. Chętnie kredyt w CHF.
  Proszę o informację.

 18. ewa
  ewa
  05.04.2011. 23:08

  moje doswiadczenia z db

  Podpisuje sie obiema rekami pod pretensjami w stosunku do pracownikow banku.

  Umowe podpisalam w sierpniu 2008, caly czas bylam zadowolona (no bo marza ponizej 1 i jak juz bede miec wpis do hipoteki to oprocentowanie bedzie na poziomie 1,5 proc, mam nadzieje ze juz za miesiac). Ale jeszcze s grudniu moj doraca uspokajal mnie, ze po obnizce LIBOR rata mi spadnie. Oczywiscie nie spadla upewnilam sie tylko, ze jak juz nie bedzie tego ubezpieczenia przejsciowego to obniza mi rate - to jest jednak ponad 300 chf.

  Mozna pisac wniosek o aneks, to tylko formalnosc - ale trzeba to robic co kwartal, i w dodatku jest za to oplata. Na razie daje rade placic tak jak bank chce, wiec wniosku nie pisze. Mam nadzieje ze franek jednak troche spadnie.

 19. db maniak
  db maniak
  05.04.2011. 12:48

  minimalny dochod dla kredytow walutowych

  Dodałbym że DB minimalny dochód wymagany do zdolności kredytowej dla kredytu walucie obcej to 4.000 zł netto .

  W przypadku kredytu na budowe domu:
  gdy występuje generalny wykonawca, kredytowana jest całość budowy. W innym przypadku warunkiem uzyskania kredytu jest 30% zaawansowania budowy.

 20. sa40
  sa40
  31.03.2011. 00:20

  db

  Witam
  Złożyliśmy wniosek kredytowy na budowę domu w wysokości 300000 tys zł w frankach na 30 lat. Dochód netto wykazaliśmy na poziomie 5500 netto. Dopiero po 5 tygodniach od złozenia udało się nam dowiedzieć, że otrzymaliśmy odpowiedz negatywną (uzasadnienie - za duże koszty utrzymania samochodu o 400zł).
  Zdecydowanie nie polecamy tego banku.

 21. Kamil
  Kamil
  29.03.2011. 12:18

  kredyt na budowe w db

  My mamy kredyt w CHF w Deutsche Bank od ponad roku.

  najciężej było u nich dostać kredyt (mieli dużo bardziej wyśrubowane wymogi, niż inne banki), ale wynagrodzili to lepszymi warunkami.

  z wypłatą transz nie było problemu, wystarczyły zdjęcia z budowy. na razie nie było powodu do żadnego spięcia, jest OK.

 22. woju
  woju
  25.10.2010. 16:28

  Opinia

  Biorąc kredyt mieszkaniowy niestety czytanie umowy jest dosyć umowne, tzn w moim przypadku umowę przeczytałem ale się w nią nie wczytałem. Wczoraj wziąłem sobie umowę i przeczytałem z należytą uwagą. Ze zdziwieniem odkryłem, że zwykłe przeczytanie od A do Z niewiele daje, dlatego, że dość często poszczególne paragrafy są ze sobą ściśle powiązane a w przypadku mojej umowy wręcz wykluczające się, ponieważ wspomniana prezemnie klauzula o skróceniu okresu kredytowania mówi o tym (w jednym &) o zmianie liboru i co za tym idzie raty a w drugim & (dwie strony dalej), że każda zmiana oprocentowania w dół powoduje zmianę okresu kredytowania (BEZWARUNKOWO) co przkładając na ludzki język daje taki efekt, że raty tylko rosną a zmienia się ewentualnie czasokres spłacania (na krótszy). Ponadto odkryłem jeszcze jedną ciekawą rzecz, a mianowicie gdybym chciał spłacić Kredyt, który zaciągnąłem w CHF właśnie tą walutą, wówczas bank kupuje odemenie tą walutę za złotówki, a następnie ponownie mi ją sprzedaję co w przypadku DB daje około 6% dodatkowo.
  Proszę tylko mądrali, którzy twierdzą, że trzeba czytać umowy o niewypowiadanie się w tej kwestii, ponieważ większość osób, które biorą kredyt nie ma możliwości zapoznania się z umową przed ubieganiem się, czy nawet podpisaniem (mówię tu o kilku dniach wcześniej) a jedynie bezpośrednio podczas podpisywania co niestety daje taki efekt, że robi się to niedokładnie i trudno kojarzyć wcześniej przeczytane & z następnymi.
  Osobnym elementem jest czysta nieuczciwość osób pracujących w bankach nie wiem czy przez pazerność, strach czy inne elementy, które akurat w DB w przypadku wspomnianego Liboru słowem nie wspomnieli o skracaniu okresu kredytowania (które musi nastąpić, ponieważ Libor nie jest stały), a wciskają bajki, że w przypadku spadku owego Liboru raty również spadną co jest kłamstwem.
  Chciałbym jeszcze nadmienić, iż DB podchodząc do sprawy w ten sposób może doprowadzić kredytobiorcę do bankructwa, ponieważ załóżmy biorąc kredyt w danym czasie i mając skrajną zdolność kredytową (z założoną przez bank tolerancją mającą kompensować wahania kursu) po dwóch cyklach koniukturalnych rata może nam wzrosnąć o 50% a zarobki niekoniecznie, jeżeli dodatkowo nałoży się to z wysokim kursem waluty i niewielkim wzrostem zarobków to taka osoba jest praktycznie pogrzebana finansowo. Jestem w stanie nawet zaryzykować tezę, że taka umowa kwalifikuje się do założenia sprawy karnej, gdzie mowa jest o zmuszeniu osoby do niekorzystnego rozporządzania własnym majątkiem. Dodatkowo myślę, że praktykom DB powinna przyjrzeć się KNF i UKOIK.

 23. greg
  greg
  25.10.2010. 16:27

  a umowe czytales

  To myślę, że za jakiś czas się troszkę rozczarujesz. Ja mam już od ponad 3 lat kredyt w DB i właśnie liczyłem na obniżenie raty w związku ze spadkiem LIBOR'u i co mnie spotkało? otóż niewiele. Rata kredytu się nie zmieniła, natomiast skrócił się czas spłaty kredytu o prawie 3 lata. Czym motywuje to Bank, ano tym, że w umowie jest napisane, że mogą tak zrobić jeżeli oprocentowanie spadnie "znacznie", czego oczywiście nie potrafią zdefiniować. Generalnie mam to gdzieś, poprostu zmobilizuje mnie to do wcześniejszej spłaty, jednak wielu ludzi mogą wpędzić w niezłe tarapaty.

 24. woju
  woju
  25.10.2010. 16:26

  najkorzystniejsza oferta na polskim rynku

  Przed świętami podpisałem umowe 400 000 we frankach 0% wkładu własnego. Marża 2.8, to najkorzystniejsza oferta na polskim rynku (wczesniej odeslali mnie z kwitkiem z millenium, bgz, pkobp, polbank, nordea). Z czystym sumieniem polecam wszystkim.

 25. gosia
  gosia
  25.10.2010. 16:24

  DB ma w tej chwili najlepszą ofertę

  Witam
  DB ma w tej chwili najlepszą ofertę. Niestety bardzo trudno spełnić ich warunki. Wysokie zarobki, wkład własny, procedury trwają bardzo długo, masa papierów do zaniesienia, wypełnianie wniosków z głupimi pytaniami.
  no ale warunki jednak najlepsze......

Strony: Pierwsza 1 2 Ostatnia >> (2 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

: