porady, porównania, opinie...

Kredyt mieszkaniowy ING Bank Śląski


ING Bank Śląski udziela kredytów hipotecznych w złotówkach maksymalnie do 80% wartości nieruchomości .

Przeznaczenie kredytu:

 • Kupno nowego jak i używanego mieszkania lub domu jednorodzinnego,
 • Zakup mieszkania lub domu i jego remont, modernizacja lub przebudowa,
 • Przekształcenie spółdzielczego własnościowego prawa w prawo własności
 • Budowa mieszkania lub domu przez dewelopera/spółdzielnię
 • Budowa domu jednorodzinnego – systemem gospodarczym
 • Remont, rozbudowa, modernizacja lub przebudowa domu lub mieszkania
 • Zakup działki gruntu
 • Nabycie Nieruchomości będącej w budowie i dokończenie budowy

Podstawowe zalety:

 • Szybka procedura kredytowa
 • Bardzo korzystne oprocentowanie

Budowa domu

Formą potwierdzenia wykonania prac w przypadku budowy domu jest dziennik budowy oraz zdjęcia . W przypadku remontu lub wykończenia domu wymagane są zdjęcia .

Ocena zdolności kredytowej w ING:

Umowa o pracę: średnia za ostatnie 3 miesiące.
Umowa zlecenia/o dzieło: średnia za ostatnie 12 miesięcy.
Działalność gospodarcza: średnia za ostatnie 12 miesięcy.

Zadaj pytanie ekspertowi ING:

Wypełnij formularz kontaktowy z ekspertem hipotecznym ING Banku Śląskiego. Ekspert oddzwoni do Ciebie i odpowie na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości odnośnie oferty, bezpłatnie sprawdzi Ci na jak duży kredyt możesz liczyć i obliczy Ci wielkość raty kredytu .Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 5.40%, dla kredytu budowlano hipotecznego w ofercie Idę na swoje - łatwy start z oprocentowaniem zmiennym, przy następujących założeniach: okres kredytowania 28 lat i 9 miesięcy (345 miesięcy), całkowita kwota kredytu zabezpieczonego hipoteką (bez kredytowanych kosztów) 300 000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 594 931,63 zł, oprocentowanie zmienne 4.99 % w tym: wskaźnik referencyjny WIBOR 6M 2.84% oraz marża 2,15% (marża jest podwyższana o 0,05 pp. do czasu wpisu hipoteki umownej przy założeniu, że nastąpi to w terminie 6 miesięcy od zawarcia umowy kredytu), całkowity koszt kredytu 294 931,63 zł w tym: prowizja 0.00 zł, odsetki 280 441,30 zł, podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC) 19,00 zł, ubezpieczenie nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych zawarte za pośrednictwem banku 10 310,40 zł (przy zabezpieczeniu na jednej nieruchomości, na cały okres kredytowania), opłata za usługę wyceny nieruchomości zlecanej przez bank 420,00 zł (dla nieruchomości stanowiącej mieszkanie), opłata za prowadzenie konta Direct 0,00 zł, opłata za posiadanie systemu bankowości internetowej 0,00 zł; koszt przelewu przychodzącego i wychodzącego wykonanego w systemie bankowości internetowej w wysokości 0 zł, ubezpieczenia spłaty kredytu Opcja Życie Plus 3 740,93(w okresie 3 lat od daty zawarcia umowy), 333 miesięczne równe raty kapitałowo-odsetkowe po 1 639,06 zł po ustanowieniu zabezpieczenia. Kredyt wymaga zabezpieczenia w wysokości minimum 450 000,00 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 2022-01-10 na reprezentatywnym przykładzie. Zmienne oprocentowanie niesie ze sobą ryzyko wzrostu wysokości raty, a tym samym wysokości kwoty zadłużenia. Powyższa informacja nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów prawa, a ma charakter wyłącznie informacyjny. Udzielenie kredytu oraz jego warunki uzależnione będą od wyniku oceny zdolności kredytowej oraz proponowanego zabezpieczenia. Dowiedz się więcej, o tym jak działa nasz kredyt na stronie: www.ing.pl/o-kredycie Dodatkowe informacje: ING Bank Śląski S.A., ul. Sokolska 34, 40-086 Katowice; www.ing.pl; Infolinia 32 357 00 65 (całkowity koszt połączenia według stawek operatora) lub placówka bankowa - miejsce spotkań.

Kredyt Mieszkaniowy ING Bank Śląski - Opinie, Oprocentowanie - KONIECZNIE OCEŃ:

Ocena:
3.05 na 5
27 głosów
1 2 3 4 5

Forum - Opinie i Pytania (23 odpowiedzi) :

 1. daga
  daga
  19.09.2016. 20:21

  wycena ING

  Nie polecam banki ING. Składałam wniosek do ing na kwotę 136 tysięcy zabezpieczeniem miała być działka z domem w stanie deweloperskim. Potrzebuję tylko na wykończenie. Pierwsza opinia pozytywna zdolność jest super... prośba o dowiezienie kolejnych papierków i wpłatę za wycenę nieruchomości 350 zł. Dowiozłam wszystko co chcieli i wpłaciłam kwotę na wycenę. 2 dni później dostałam info że nie dostaniemy kwoty o jaką się staramy tylko pomniejszoną o 46 tysięcy plus do tego chcą duży wkład własny. Wartość mojej nieruchomości szacowana jest na 350 tysięcy i to jest mój wkład własny więc o co chodzi?
  Jak zadzwoniłam na infolinię prosząc o zwrot kwoty za wycenę bo defakto nikt nie przyjechał i nie wycenił mojej nieruchomości (mogło by jej w ogóle nie być albo mogła by stać szopa...) wiec na jakiej podstawie wycena? Uzyskałam informację że zrobili wycenę z na podstawie dokumentacji, którą dostarczyłam. Chyba coś nie halo nie za to płaciłam, a ja chcę tą wycenę jeśli mam umoczyć 350 zl, i jest ona ważna przez rok bo powinna być podpisana prze uprawnionego rzeczoznawcę majątkowego i posłuży mi do składania wniosku do innego banku i ... nie mam prawa do własnej wyceny za którą zapłaciłam. Złożyłam reklamację i kieruję sprawę do rzecznika. Dla mnie to wyłudzenie... Płacę za konkretna usługę i żądam zwrotu za jej nie wykonanie. Batalia się dopiero zaczęła. Nie polecam!!!!

 2. hiob
  hiob
  08.07.2016. 11:24

  kredyt hipoteczny w ING - nigdy więcej takiego banku

  Witam
  Ku przestrodze innym
  Mam kredyt hipoteczny w ING, dodatkowym zabezpieczeniem kredytu (poza zakupionym domem) jest mieszkanie. Problem pojawił się w chwili gdy znalazłem kupca na mieszkanie - otóż, bank przez miesiąc wydawał mi zaświadczenie wyrażające zgodę na sprzedaż drugiego zabezpieczenia kredytu. Nie było z kim rozmawiać w ing bo umowa przedwstępna obarczała mnie kosztami jesli nie wywiążę się z jej treści. Skargi itd - grochem o ścianę.

  Za rok mija 3 letni okres w czasie którym nie mogę bo się to nie opłaca, spłacić kredytu. Po 3 latach spieprzam z tego banku - obsługa z małymi wyjątkami to kpina, poza tym bank jawnie naraża mnie na koszty bo wszystko przeciąga w czasie a tym samym ogranicza mi moje prawo własności bo to nie ja decyduje kiedy moge coś sprzedać tylko bank.

  Kolejna kwestia, odmawia mi się wydania kopii wniosków o wydanie zaświadczenia na sprzedaż nieruchomości, odmawia się wydania wycen nieruchomości zrobionych za moje pieniądze nie mówiąc już o tym, że nie otrzymam potwierdzenia zapłaty za usługę bo bank nie może takich usług świadczyć.

  Kilka lat temu brałem kredyt w PKOSA - spłacony, rozliczony bez problemów - obsługa bez zarzutu; podobnie w Alior Banku - innych doświadczeń nie mam, ale ing na dystans i to co najmniej odległość wzrokowa

 3. Kamil
  Kamil
  05.07.2016. 16:17

  pożyczka hipoteczna ING

  Witam. Na pozytwna decyzję czekaliśmy ok 3 m-cy. Dostałem! Umowa podpisana na drugi dzień. Bieganie, że szok.
  I tu pytanie. Od dwóch miesięcy ppłacę jakieś małe raty ale wg umowy to raty odsetkowe od wykorzystanego kapitału. Fakt jest taki, że transze już mam na koncie, a przez 16 miesięcy tak jak w umowie płacę tylko raty odsetkowe. Po zakończonym remoncie muszę jechać do banku i rozliczyć się z wykorzystanych środków. Jak? Pośrednik mówił, że na podstawie zdjęć. To prawda??? Bez faktur? Proszę o szybką odpowiedź.

 4. Anonim
  Anonim
  21.03.2016. 11:18

  ING

  W moim przypadku było bardzo podobnie. Po wizycie w banku zapewnianie przez "doradców" że wszystko wygląda pieknie, wyliczenia zdolności kredytowej na sumę dwuktrotnie wyższą od kwoty wnioskowanej, wstepne decyzje analizy i decyzje finansowe pozytywne, wpłata na rachunek techniczny banku za wykonanie wycen (dwóch w moim przypadku), oczekiwanie na decyzje - po próbie kontaktu z bankiem doradca informowała mnie że "naprawde nie mam się o co martwić" po czym dostałem tel. o niekorzystnej wycenie - miałem dopłacić - paredziesiąt tyś zł. - spełniłem warunek po czym pare dni później drugi tel. że jeszcze chcą parenaście tyś...tych pieniędzy juz nie mialem. Doradce próbował nakłonić mnie na jeszcze jedna wycene drugiego mieszkania jako zabezpieczenia...odmówiłem. Decyzja negatywna. Bank na czysto zarobił ponad 700zł (Wyceny) - byłoby więcej gdybym zgodził sie na kolejną wycenę...Oczywiscie przesłanie przez bank detali wyceny jest niemożliwe jak i nru legitymacji "rzeczoznawcy" (prawdopodobnie nie istnieje)
  W skrócie: wabią klientów bardzo dobrą ofertą kredytu hipotecznego, inkasują pieniądze za wyceny nieruchomości po czym decyzje o przyznanie kredytu są negatywne. Przy minimalnym wkładzie są w stanie zarobić pareset zł na wycenach na jednym kliencie.
  Do wszystkich którzy stracili pieniądze w ten sposób - działanie banku jest niezgodne z prawem - bank nie może pobierać opłat za świadczenie usług których sam nie oferuje. Zakładam że rozliczenia za wykonanie "wyceny" nikt nie dostał...Punkt 4 we wniosku kredytowym którym bank się zasłania jest niezgodny z ustawą o gosodarce.
  Sprawe zgłaszam do UOKiK i to samo proponuje wszystkim którzy stracili pieniądze w sposób opisany powyżej.

 5. ELWIS
  ELWIS
  17.02.2016. 21:22

  ING KREDYT HIPOTECZNY PORAZKA

  W grudniu złożyłem komplet dokumentów. w styczniu poprosili o nowe dokumenty ponieważ te z grudnia juz były nie aktualne. w lutym zostałem poproszony o wpłąte 350zl na potrzebe wykonania operatu szacunkowego. po 2 tygodniach otrzymałem informacje ze przyznano mi kwote o jaka wnioskowałem tylko nie 400tys a 365zl i dodatkowo musze miec zamiast 20% wkładu własnego 30%
  Wiec podziękowałem temu pseudo bankowi który zmarnowal mój czas i pieniadze

 6. anca
  anca
  15.01.2016. 09:30

  ING porażka

  Starałam się o kredyt hipoteczny w ING dostałam decyzje pozytywną. Bank poprosił o podpisanie umowy z deweloperem i wpłacenie 350zł za wycene nieruchomości.
  Po paru dniach poprosili o dodatkowe dokumenty i wystawili decyzje negatywną. ALE ! wycenę zrobili w ciągu pół dnia i jestem 350zł w plecy. Jestem z tym Bankiem od ponad 10 lat aż do teraz. Wypowiadam umowę. (a wkładu własnego miałam 45 procent)

 7. Michal
  Michal
  24.09.2015. 13:43

  Nie polecam ING

  Nie polecam ING. Doradca zadzwonil, bo o kontakt prosilem w sprawie kredytu mieszkaniowego. Doradca pracujacy w placowce obliczyl, ze moge wziac kredyt i posiadam zdolnosc na 300tys. zl - mialem brac tylko 170ooo zl. Dokumenty pozbierane itd. Wszystko zlozone a potem... analityk najpierw zazadal dodatkowych dokumentow od developera, zdolnosc mi wyliczyl na 154 tys. (pisalismy z doradca odwolanie poniewaz dostaje prawie 7000zl miesiecznie i nie mam zadnych zobowiazan z tytulu kredytow). Ubiegalem sie o kredyt pierwszy raz w zyciu. Analityk zaznaczyl, ze nie posiadam zadnej historii w BIK, poniewaz nie bralem nigdy zadnego kredytu. Najzabawniejsze, ze klientem banku ING jestem od ponad 7 lat i maja tam wszystkie historie rachunkow jakie posiadalem z udokumentowanymi wplywami i wydatkami na konto. Po odwolaniu analityk zazadal doplaty w wysokosci 10tys. zl nie wiadomo dlaczego skoro juz 20% bylo wplacone. Chcieli ode mnie pieniadze za "wirtualna" wycene nieruchomosci przed ostateczna decyzja o przyznaniu i wyplaceniu kredytu - to dopiero paranoja. Ostatecznie podziekowalem ING za wspolprace, wycofalem wniosek, za nic nie zaplacilem i zlikwidowalem ze zlosci wszystkie konta w ING a kredyt wzialem w Alior Banku bez problemu w 2 tygodnie. ING niestety nie polecam.

 8. nina
  nina
  26.08.2015. 09:02

  nie otrzymalam kredytu

  Jedyny bank ktory nie chcial mi dac kredytu! Skandal! Zwlaszcza ze jestem ich klientem od lat

 9. orchidea
  orchidea
  12.05.2014. 08:34

  kredyt

  Ile moglabym dostac kredytu na dom pod hipoteke ,zarobki ok 3.000 zl.miesiecznie,trzy osoby w gospodarstwie domowym.

 10. wawa
  wawa
  25.08.2011. 20:31

  ODRADZAM NOREDE !!!!!

  Czekam na decyzje juz 73 dni, wszystko wyjaśnione pisemnie a NIKT w tym całym banku nie jest mi w stanie udzielić jakiejkolwiek konkretnej informacji !!!! ODRADZAM NOREDE !!!!!

 11. mania
  mania
  09.08.2011. 17:21

  pożyczka

  Witam Chciałam tu poruszyć problem właśnie o pożyczkę gotówkową to co wyprawia bank ing to smiechu warte na pożyczkę 1500,00 zł czekam już 2 dni i ciągle dzwonią że jeszcze nie ma potwierdzenia chciałam zauważyć że wpływy na konto ror są w wysokości 3600,00to mi dopiero bank trzeba się mocno zastanowić czy nie przenieśc się do innego banku bardziej wiarygodnego bo reklama telewizyjna to nie wszystko my klienci to najlepsza reklama ale widać iż bank o tym zapomina a mowa o Jeśli potrzebujesz gotówki na dowolny cel, to dobrze trafiłeś.cytuje bank to brednie!!! pozdrawiam

 12. mirlis1
  mirlis1
  04.04.2011. 23:29

  Opinia

  jestem stałym kli.ING od 15lat miałem 7% wkładu własnego na mieszkanie,niestety oni chcieli min 10%,więc szukałem gdze indziej.znalazłem w pko bp ,bez problemu na 100% i jeszcze na lepszych warunkach z niższą marżą.w bik jestem czysty.na decyzję czekałem 2 dni.al NMP =CZĘSTOCHOWA

 13. gonia
  gonia
  03.04.2011. 19:55

  ING porażka

  Doradca polecił mi ING, po wstępnej analizie oceniono,że mam zdolność na 500tyś zł. Doradca wypełnił wniosek 25 marca, zabrał dokumenty z listy niezbędnych i sprawa miała być załatwiona w ciągu kilku dni... Po tygodniu ciszy zadzwoniłam do banku no i okazało się, że brakuje zestawienia dochodów, że plan źle widoczny itd itp. dosłałam co trzeba, ponowna analiza(pozytywna),konieczność wpłaty 900 zł na wirtualną wycenę nieruchomości i czekamy. po 10 dniach dzwonię do banku i okazuję się,że wycena na odległość wypadła niekorzystnie i kredytu nie ma. Minęło 1,5 miesiąca, dokumenty są nieaktualne, straciłam 900 zł, bank się wypiął.Straciłam czas i pieniądze teraz szukam innego banku już bez doradcy i z dala od ING oddz. Łódź

 14. pol
  pol
  31.03.2011. 13:43

  Wybór padł na PLN i bank ING

  Umowa podpisana. Wybór padł na PLN i bank ING
  Warunki:
  marża 1,05%
  WIBOR 6m
  oprocentowanie 5,05% (oproc. rzeczywiste 5,37%)
  prowizja 0,6%
  brak prowizji za wcześniejszą spłatę

  Złożenie wniosku przebiegło bez problemowo, decyzja kredytowa była w kilka dni, jedyny poślizg był w przygotowaniu aneksu dotyczącego realizacji książeczek mieszkaniowych. Gdybyśmy zawierali standardową umowę wszystko odbyłoby się dużo szybciej. Jak na razie jesteśmy zadowoleni z obsługi w ING, zobaczymy jak pójdzie z wypłatami transz.

 15. Anonim
  Anonim
  31.03.2011. 00:47

  Do niby wikiwanego pana z ING

  Sam napisałeś że jesteś z branży budowlanej ...
  Banki zastrzegają sobie prawo do odrzucenia wniosków bez podania przyczyny..
  Ale... nikt oficjalnie ci tego nie powie... większość banków odrzuci w teraźniejszych czasach twój wniosek ze względu:
  1. Pracujesz w branży budowlanej, a ta na ten moment ma maksymalny przestój... skąd wiem ...
  pracuje w dużej firmie także budowlanej zajmującej się budownictwem przemysłowym ..
  dla banków jest nie wiadomym, czy się utrzymasz na posadzie czy zwolnią cię ze względu na cięcia kosztów.....
  2. Sam powiedziałeś, żona nie pracuje... więc kto spłaci kredyt jak cię zwolnią ???

 16. przygoda
  przygoda
  31.03.2011. 00:44

  przygoda z ing

  Złożyliśmy z żoną papiery w ING na kredyt hipoteczny. Odpowiedź miała być niedługo. Czekaliśmy na telefon ok. tygodnia. Okazało się, że potrzebna jest remuła. Poszedłem do szefa, musiałem czekać na świstek z zusu. Okazało się, że zarobki mam super (4tys na rękę). Chcieliśmy mały kredyt, bo jestem budowlańcem i bym wybudował dom bez wynajmowania ekipy budowlanej, 50% taniej. Działkę mamy, po wycenie okazało się, że kilkadziesiąt tysięcy jest więcej warta niż chcemy kredytu (Kraków). Powiedzieli, że ok, na pewno. Na wycenę musiałem czekać miesiąc, bo w międzyczasie musiałem załatwić kilka świstków (wypis z księgi, przeznaczenie działki itd), a na jeden taki papierek z urzędu czeka się ok tydzień, nawet i więcej. Tak więc załatwianie papierków trwało ok. miesiąca. Przy czym pani z banku powiedziała, że kredyt na 100% dostaniemy, bo inaczej by nam nie truli żeby załatwiać te papierki. I tak skompletowaliśmy wszystkie papiery po ok. półtora miesiąca (oczywiście koszta także poniosłem, bo za każdy papierek jest opłata w urzędach). Po skompletowaniu czekanie tydzień na telefon, że jest ok i zadzwoni pani od wyceny i się umówimy. Zadzwoniła po 4 dniach. Umówiliśmy się za tydzień. Po wycenie 3 dni czekania, że działka jest super, dużo więcej warta i kredyt na 100% tylko czekać na umówienie się żeby podpisać umowę. Minął niecały tydzień dzwoni facetka, że WNIOSEK ODRZUCONO! Prawie 3 miesiące załatwiania niby PEWNEGO kredytu! Już dawno bym zaniósł papierki i złożył wniosek w innym banku! A teraz do innego banku muszę znowu łazić i załatwiać papierki, bo pewnie wypis z księgi będzie potrzebny, a tamten już nieważny!

 17. expre
  expre
  25.10.2010. 17:04

  jestem zaskoczony, ze PKO BP działał szybciej niż ING

  gratuluję pozytywnego załatwienia sprawy, choć jestem zaskoczony, ze PKO BP działał szybciej niż ING... PKO BP to dziwny bank - ten sam bank a wymagania zupełnie inne w zalezności od placówki... w Cz-wie niestety wszystkie chcą PITów :( czas więc poszukać innej placówki do współpracy :) gdzie Pani zaciągała ten kredyt? ma Pani namiar na tą osobę?

 18. miras
  miras
  25.10.2010. 17:03

  Decyzja pozytywna w ing po tygodniu

  Decyzja pozytywna po tygodniu ...i mogłam podpisać umowę na drugi dzień ale zrezygnowałam gdyż nie chcieli skredytować mi prowizji..gotówką miałam zapłacić 6.000...wybrałam propozycję PKO BP gdyż obniżyli marżę i zmniejszyli oprocentowanie no i bez prowizji...więc wybór prosty.

 19. jakoob
  jakoob
  25.10.2010. 17:01

  Opinia

  no to podziel sie na forum jak poszlo, ja mam troszke wiecej kombinacji z dokumentami bo dochody pochodza z UE.

 20. agnieszka13_1975
  agnieszka13_1975
  25.10.2010. 17:01

  A ja właśnie składam wniosek do ING

  A ja właśnie składam wniosek do ING ...zwiedziłam już chyba wszystkie banki ..jak dla mnie najlepsza ofertę złotówkową ma BZ WBK ( ale wymagają pit-a za zeszły rok który mam niski) ING pod względem wymaganych dokumentów jest jak dla mnie rewelacyjny.(zaświadczenie o dochodach z 3 miesięcy, KW, umowa przedwstępna i jak na razie wsjo) ...zobaczymy ile będę czekać na decyzję..podobno 2 do 3 tygodni a i jeszcze jedno nie robią wyceny nieruchomości tylko biorą cenę z aktu notarialnego.... zawsze to trochę szybciej.

  Składam wnioski w 3 bankach ..BZ WBK, ING i Eurobank ..mam nadzieję że wypali ten pierwszy te pozostałe to zabezpieczenie sytuacji :mrgreen: a w przyszłości będę szukać najlepszej oferty by sobie kredyt przenieść może przewalutować zobaczymy

 21. Doradca ING
  Doradca ING
  19.08.2010. 13:23

  Promocje kredytow mieszkaniowych w ING nadal trwaja!

  Od 14 czerwca 2010 ING Bank Śląski obniżył standardowe marże dla kredytów hipotecznych o 0,1 - 0,9 pkt procentowego.

  Dodatkowo, klienci którzy w dniu składania wniosku o produkt hipoteczny posiadają lub otworzą w ING Banku Śląskim rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, mogą skorzystać z jednej z dwóch opcji dodatkowych:

  * „0% prowizji” za udzielenie produktu hipotecznego, lub
  * „Obniżenie marży” o 0,4 pkt. proc.

  Sam fakt posiadania rachunku nie obliguje Klienta automatycznie do obsługi kredytu za jego pośrednictwem. Oferty „Obniżenie marży” i „0% prowizji” nie łączą się.

  W rezultacie ING oferuje kredyt hipoteczny w trzech modelach ofert:

  * Oferta standardowa
  * Oferta specjalna 0% prowizji (przeznaczona dla klientów posiadających konto w ING)
  * Oferta specjalna Obniżenie marży (przeznaczona jest dla klientów posiadających konto w ING)

 22. Michał
  Michał
  23.07.2010. 13:19

  odp. kredyt w ing

  Jeśli jesteś klientem banku, to taka oferta jest ok.

  Kredyty hipoteczne są o oprocentowaniu zmiennym - marża jest stała, a Wibor zmienny (a ten zależy od stóp procentowych, które obecnie są niskie). Wibor w ING jest aktualizowany co 6 m-cy. Jeśli w międzyczasie on wzrośnie (bo wzrosną stopy procentowe lub będzie możliwa ich podwyżka w krótkim czasie), to wzrasta całe oprocentowanie kredytu, a więc i raty. I tak dalej (też w przypadku spadku stóp, które są już jednak za nami).

 23. amadaa
  amadaa
  23.07.2010. 12:54

  ING - kredyt hipoteczny na dokończenie budowy

  Ja wczoraj dostałam taką ofertę na kredyt hipoteczny na dokończenie budowy (tynki zewnętrzne + ogrodzenie + urządzenie poddasza:
  kredyt na 150 000 do spłaty w 15 lat
  zabezpieczenie - wartosc 600 000
  prowizja 0%
  marża 1,65 %

  czy taka oferta jest ok?

  rata z symulacji wyszła 1.328,00 zł i myślałam, że taka rata będzie płacona przez cały okres spłaty, a pani powiedziała, że ta rata nie jest stała i zależy od jakiegoś tam procentu i może się zwiększyć. Czy zawsze jest tak w kredytach hipotecznych??

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

: