porady, porównania, opinie...

Koniec kredytów walutowych?

Opinie (0)

KNF na zawsze zamierza zakazać przyznawania kredytów walutowych. Aczkolwiek nie robi tego otwarcie. Wnioskując z najnowszego założenia nowelizacji Rekomendacji S, życzyłaby sobie, aby takowych kredytów nie sprzedawały banki, które dały radę ich już sporo przyznać. Chodzi o zdarzenie, w którym przynależność kredytów w walucie obcej w ogóle zadłużenia klientów detalicznych na posiadłości w banku wynosi już 50 %.

Wbrew pozorom brzmi to niewinnie, ale w rzeczywistości może wykluczyć z rynku wszystkie banki proponujące kredyty walutowe. Przy tak ułożonym limicie z kredytami będą musiały się pożegnać: BNP Paribas Fortis (62 %. udziału kredytów walutowych w portfelu kredytów na nieruchomości), Bank Nordea, DB PBC (ok. 85 %.), DnB Nord (ok. %.), Getin Noble Bank, Millennium (82 proc., chociaż już nie oferuje walut), Raiffeisen Bank (75 %.), Kredyt Bank, BPH, mBank i MultiBank, a może i BOŚ.

Pożyczki w walucie obcej górują również (ponad 64 %.), kiedy popatrzy się na wartość wszystkich kredytów na nieruchomości, jakie mają do spłacenia Polacy. Wnioskując z wiadomości NBP, na koniec czerwca na 251,4 mld złotych kredytów na nieruchomości niemalże 162 mld PLN przypadało na waluty.

Jest też druga strona medalu. Krótkoterminowo pomysł Komisji Nadzoru Finansowego może sprawić, że banki udzielające kredytów w walutach zostaną wypełnione wnioskami kredytowymi. Po kredyt w walutach obcych ruszy każdy, kto nie boi się hipotek w euro czy franku.

Koniec kredytów walutowych? - KONIECZNIE OCEŃ:

Ocena:
0 na 5
0 głosów
1 2 3 4 5

Forum - Opinie i Pytania (0 odpowiedzi) :

Skomentuj jako pierwszy!

* = wymagane pole

:

:

:

: