porady, porównania, opinie...

Najważniejsze zmiany w Rodzinie na Swoim

Opinie (0)

Małżeństwo

Wszystko, co dobre szybko się kończy. Zgodnie z ów maksymą i rządowymi planami powolnego wygaszania programu Rozdzina na Swoim przyjdzie nam tylko wypatrywać końca rządowej promocji.

Rządowa promocja dopłat do odsetek kredytów wziętych na sfinalizowanie zakupu mieszkania czy też lokalu mieszkaniowego potrwa jedynie do końca grudnia 2012 roku. Do tego terminu będzie można składać wnioski o uczestnictwo w programie.

Nowelizacja ustawy powinna wejść w życie jeszcze sierpniu bieżącego roku. Najważniejsze zmiany Rodziny na Swoim dotyczą:

  • zmiany współczynnika służącego do określenia limitów cenowych mieszkań kwalifikujących się do programu. Dotychczasowy współczynnik na poziomie 1,4 zostanie zamieniony na 1,0 dla mieszkań z rynku pierwotnego oraz 0,8 dla mieszkań pochodzących z rynku wtórnego. Co drastycznie zmniejszy ilość mieszkań, które będzie można sfinansować kredytem z dopłatą rządową.

  • upoważnienie osób nie pozostających w związkach małżeńskich, czyli Singli do uczestnictwa w rządowej promocji. Single będą mogli starać się o dopłaty na mieszkania nieprzekraczające 50 metrów kwadratowych, przy czym dopłata będzie jedynie dotyczyła 30 metrów. Ponadto Singiel nie może starać się o dopłatę, jeśli uprzednio miał prawo własności do innego mieszkania, domu jednorodzinnego lub innego lokalu mieszkaniowego. Innymi słowy wymarzone metry kwadratowe dla Singla, które mają stanowić przedmiot dopłaty musi być jego pierwszym.

  • Ograniczenie wiekowe kredytobiorcy . Osoba ubiegająca się o uczestnictwo w programie Rodzina na swoim nie może mieć więcej aniżeli 35 lat. Limit wiekowy nie dotyczy osób samotnie wychowujących dzieci oraz współmałżonków.

  • Wnioski o uczestnictwo w programie będzie można składać do końca 2012 roku .

Reasumując, powyższe zmiany to z jednej strony ukłon w kierunku osób samotnych z drugiej jednak strony proponowane zmiany zmniejszą ilość mieszkań, które będzie można podpiąć pod program. Można odnieść wrażenie, iż po wejściu zmian w życie program Rodzina na swoim umrze śmiercią naturalną, szybciej niż z końcem 2012 roku.

Najważniejsze zmiany w Rodzinie na Swoim - KONIECZNIE OCEŃ:

Ocena:
0 na 5
0 głosów
1 2 3 4 5

Forum - Opinie i Pytania (0 odpowiedzi) :

Skomentuj jako pierwszy!

* = wymagane pole

:

:

:

: