porady, porównania, opinie...

Wkład PKO BP w rynku kredytów w PLN wyniósł 35,1 p.p.

Opinie (0)

W ofercie PKO Banku Polskiego, prócz złotowych, odnajdziemy również kredyty w walutach: EUR, CHF, GBP i USD. Według danych ZBP wkład PKO BP w rynku kredytów razem w pierwszym półroczu 2010 roku w ujęciu wartościowym osiągnął 27,9 proc..

W tym okresie PKO BP udzielił w sumie 33,6 tys. kredytów mieszkaniowych na kwotę 5,9 mld zł, w większości – 31,1 tys. na kwotę 5,4 mld PLN – w złotych. Wśród kredytów w walucie obcej najbardziej brane były kredyty w EUR. Przez pierwszych sześć miesięcy 2010 r. PKO BP udzielił ich 2,5 tys. na łączną kwotę 579,7 mln zł.

PKO BP proponuje także ciekawe hipoteki z dopłatami z Banku Gospodarstwa Krajowego, które również cieszą się dużym powodzeniem wśród klientów. Dla Banku stanowią one uzupełnienie oferty kredytów komercyjnych. Sprzedaż kredytów w ramach programu "Rodzina na Swoim" między styczniem a czerwcem 2010 roku wyniosła w PKO BP 7,5 tys. na kwotę 1,4 mld zł. Wkład wartościowy Banku w preferencyjnych kredytach mieszkaniowych sprzedanych przez wszystkie banki biorące udział w programie „Rodzina na Swoim” zdobył po pierwszym półroczu 2010 roku 44,1 proc.. PKO BP był bankiem, który jako pierwszy przystąpił do programu „Rodzina na Swoim”, a preferencyjnych kredytów mieszkaniowych z dopłatami z Banku Gospodarstwa Krajowego udziela już od lutego 2007 roku.

Dobre wiadomości dla PKO BP płynące z ZBP zbiegły się w czasie z oceną jakościową kredytów hipotecznych, jakie uskutecznił w lipcu 2010 roku Open Finance. Z rankingu opublikowanego na stronie internetowej tych doradców finansowych wynika, że PKO BP otrzymał - na 10 możliwych - 8,9 pkt. w zakresie kredytów złotowych i 7,9 pkt. w kredytach w EUR, otrzymując I miejsce w tych dwóch kategoriach. W rejestrze pod uwagę brano takie elementy oferty kredytowej, jak: dostępność, marża, prowizja, wysokość wkładu własnego oraz prowizja w czasie wcześniejszej spłaty.

Zobacz pełną ofertę kredytów PKO BP

Wkład PKO BP w rynku kredytów w PLN wyniósł 35,1 p.p. - KONIECZNIE OCEŃ:

Ocena:
0 na 5
0 głosów
1 2 3 4 5

Forum - Opinie i Pytania (0 odpowiedzi) :

Skomentuj jako pierwszy!

* = wymagane pole

:

:

:

: