porady, porównania, opinie...

Bank Millenium kredytuje do 90% wartości nieruchomości w PLN. Minimalna kwota kredytu 20.000 złotych. W przypadku kredytu na budowę domu wartość działki zaliczana jest na poczet wkładu własnego.

Przeznaczenie kredytu:

Budowa domu lub mieszkania :

 • budowa domu prowadzona systemem gospodarczym ,
 • budowa domu realizowana przez dewelopera, spółdzielnię mieszkaniową, generalnego wykonawcę,
 • budowa lokalu mieszkalnego w budynku wielorodzinnym, realizowana przez dewelopera bądź spółdzielnię mieszkaniową,
 • budowa domu całorocznego, położonego na działce rekreacyjnej
 • remont, modernizacja, rozbudowa domu lub mieszkania a także adaptacja nieruchomości niemieszkalnej na cele mieszkaniowe

Zakup nieruchomości, w tym:

 • nabycie mieszkania lub domu od dewelopera, spółdzielni mieszkaniowej lub osoby prywatnej,
 • przekształcenie lokatorskiego spółdzielczego prawa do lokalu we własnościowe spółdzielcze prawo,
 • wykup mieszkania komunalnego i zakładowego,
 • nabycie udziału w nieruchomości,
 • zakup nieruchomości rolnej z posiadaną zabudową siedliskową,
 • zakup działki budowlanej (również z niedokończoną budową),
 • nabycie od osoby fizycznej praw wynikających z umowy o wybudowanie nieruchomości mieszkalnej (przez dewelopera / spółdzielnię mieszkaniową),
 • sfinansowanie tzw. wkładu partycypacyjnego i/lub kaucji zabezpieczającej pokrycie należności z tytułu najmu lokalu mieszkalnego wybudowanego przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego (TBS).

Podstawowe zalety kredytu w Banku Millenium:

 • Akceptacja wielu różnych źródeł dochodu
 • Możliwość skorzystania z 24 - miesięcznej karencji w spłacie kapitału i wakacji kredytowych

Budowa domu, Zakup działki:

 • Działka stanowi wkład własny, dzięki czemu nie trzeba dysponować dodatkowymi środkami w gotówce
 • Podstawą do wyliczenia maksymalnej kwoty kredytu jest przyszła wartość nieruchomości po wykończeniu
 • Bank finansuje każdy etap budowy domu - jednoczesny zakup działki i budowę domu, a także budowę do tzw. „stanu deweloperskiego" lub umożliwiającego częściowy odbiór domu
 • Brak wymogu przedstawiania faktur za zakupione materiały i wykonane prace
 • Refinansowanie poniesionych wcześniej wydatków (środki uzyskane w ten sposób można przeznaczyć na dowolny cel, np. na umeblowanie domu).
 • Potwierdzenie wykonania prac w przypadku budowy lub remontu domu to zdjęcia wykonane przez kredytobiorcę, dziennik budowy; gdy bank uruchamia połowę kredytu lub więcej w jednej transzy, wymagana jest inspekcja pracownika banku.
 • Kredyt na działkę - gdy brak pozwolenia na budowę lub brak innego zabezpieczenia kredytu bank finansuje maksymalnie 50% wartości działki, jeśli jest zabezpieczenie w postaci innej nieruchomości bank kredytuje zakup działki budowlanej w całości.
 • Kredyt na zakup działki i budowę domu - maksymalnie do 80% wartości inwestycji

Ocena zdolności kredytowej w Millenium:

Umowa o pracę: średnia za ostatnie 3 miesiące.
Umowa zlecenia/o dzieło: średnia za ostatnie 6 miesięcy.
Działalność gospodarcza: jeśli wniosek jest składany do końca kwietnia danego roku to podstawą są dochody z poprzedniego roku; natomiast w drugiej połowie roku bank bierze pod uwagę średnią za ostatnie 6 miesięcy i porównuje ją do dochodów z poprzedniego roku, wymagane jest prowadzenie działalności przez okres min. 12 miesięcy

Oprocentowanie kredytu hipotecznego

Oprocentowanie kredytu hipotecznego w Millenium Banku składa się ze stopy referencyjnej i marży banku. 0% prowizji za udzielenie kredytu (RRSO 4.55%)

Dodatkowo Millennium Bank oferuje możliwość obniżenia marż aktywnym klientom:

 • Wariant I: obniżka marży o 0,5% - dla posiadaczy konta osobistego i karty debetowej, których wynagrodzenie lub dochód netto będą wpływały na to kontoKredyt Mieszkaniowy Millenium - Opinie, Oprocentowanie - KONIECZNIE OCEŃ:

Ocena:
3.05 na 5
20 głosów
1 2 3 4 5

Forum - Opinie i Pytania (22 odpowiedzi) :

 1. Madlen
  Madlen
  15.06.2018. 17:13

  nie polecam

  1. Niekompetentni pracownicy. Non stop trzeba było jeździć, tracić czas, podpisywać nowe dokumenty.
  2. 5 razy analityk odrzucił nam wycenę mieszkania, był wręcz oburzony że czemu nie powiedzieliśmy że nasze mieszkanie jest na parterze- w końcu mieszkania na parterze są tańsze! Helloołł może w Warszawie, ale nie w moim mieście! (średnio cena mieszkań na parterze z ogródkiem około 200m2 wychodziła 500-800zł/m2 drożej).
  3. Zatwierdzono nam, w końcu dokument po czym okazało się, że albo dorzucamy kolejne 10% wartości mieszkania (gdzie umawialiśmy się na 10%) albo zaniżamy wartość kredytu. Wiecie co to znaczy? Mieszkanie w surowym stanie, Ty z rękawa wyciągasz 50 000 PLN gdzie masz dać kolejne 10% czyli jakieś 100 000 PL wkładu własnego!!!!!!! CHORE!!!! Musieliśmy wziąć mniejszy kredyt i dobrać kolejny za chorendalne oprocentowanie!!! oczywyście u nich no bo jak:) Z otwartymi kieszeniami czekali na to abyś ty wpakował się w długi. Uważajcie na nich. Zwłaszcza jeśli wiedzą, że wpłacacie zadatek w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Już nie mogę się doczekać jak ucieknę z tego banku gdzie indziej.
  4. 3 MIESIĄCE OCZEKIWANIA NA KREDYT I PODPISYWANIA STARTE NOWYCH DOKUMENTÓW BO COŚ IM SIĘ NIE PODOBAŁO NP. OD NOTARIUSZA.

  POZDRAWIAM

 2. rozczarowny
  rozczarowny
  18.12.2017. 15:46

  czas oczekiwania

  Nie polecam. Staram się o mały kredyt w banku Millennium. Miało być od 3 do 4 tygodni. Pomimo prostej sytuacji, dobrych dochodów, zabezpieczeń, braku długów itp. analityk (dla frajdy?) co 3 dni żąda nowego papierka, oświadczeń, zaświadczeń itd. itp.. Zastanawiam się nad napisaniem oficjalnej skargi do centrali banku.

 3. Joanna89
  Joanna89
  15.12.2017. 12:49

  kredyt mdm

  Byłam umówiona na spotkanie w sprawie kredytu hipotecznego. Moja wizyta trwała 2,5h podczas której miałam wrażenie, że Pani wypełnia wniosek o kredyt pierwszy raz. Kilka razy pytała się coś koleżanki, 3 razy dzwoniła do centrali i często słyszałam, że nie wie co powinna wpisać w kolejne pola. Wszystkim przyszłym Klientom banku radzę uzbrojenie się w cierpliwość...

 4. Magdalena
  Magdalena
  13.03.2017. 09:31

  Czas operacyjny

  Czy ktos też tez ma złożony wniosek w millenium wniosek o kredyt? Chciała bym się dowiedzieć jaki jest czas operacyjny aktualnie. Ile musze czekac na decyzje wstepna i później ostateczną i jak wyglada zalatwianie wszystkiego wvpraktyce. Czy bank robi jakies trudności?

 5. Magdarat
  Magdarat
  07.03.2017. 20:17

  Jak dlugo ?

  Dzien dobry
  Aktualnie jak długo czeka sie na decyzje ? Po złożeniu całego kompletu dokumentów?
  Pozdrawiam

 6. Witoski
  Witoski
  05.01.2017. 21:49

  Chyba najlepsza oferta kredytu w Styczniu 2017 r.

  Po moich wycieczkach po bankach okazuje się, że w większości przypadków Millenium Bank ma aktualnie najtańszy kredyt hipoteczny.
  Oprocentowanie kredytu hipotecznego może być naprawdę niskie jeśli się założy u nich konto osobiste i będzie na nie wpływać wynagrodzenie, dodatkowo teraz mają tą promocję 0% prowizji.

  Jakby ktoś szukał jeszce banku alternatywnego to polecam sprawdzić ofertę ING, tam też mają aktuanie całkiem sensowne promocje.

  Pozostałe banki daleko w tyle.

 7. Anonim
  Anonim
  02.01.2017. 16:52

  e-mail do banku zdjęcia do kosztorysu Millennium

  monitoring@bankmillennium.pl to adres na który wysyła się zdjęcia z remontu domu jak składcie kosztorys, jak rozliczacie się z kasy jaką dostaliście z banku na remont. Albo dzwońcie na infolinię ale kredytów hipotecznych, bo na ogólnej nic Wam nie powiedzą, mają tam od poniedziałku do piątku od 8 do 20. Powodzenia z nimi...

 8. Zalamani
  Zalamani
  07.12.2016. 12:40

  Fatalnie

  Kredyt na zakup nieruchomości w tym banku to pikuś, natomiast kredyt na wykończenie to już istna masakra. Kredytują jedynie do 85% wartości nieruchomości, procedura trwa znacznie dłużej niż na zakup nieruchomości. Ciągle giną dokumenty w tym banku, niekompetetni doradcy kredytowi, brak konsekwencji ciągle zmieniające się osoby prowadzące sprawę.
  Zaniżają wartości nieruchomości i kwestionują kosztorysy rzeczoznawców spoza banku. Bo za swoją wycenę liczą sobie 800 zł.
  Jak tylko będzie możliwość uciekamy z tego banku!!!

 9. ja-basio
  ja-basio
  26.11.2016. 19:55

  Brak kredytu dla zarabiajacych za granica

  Niestet bank Millennium nie udziela kredytow dla zarabiajacych za granica Polski nawet z kontraktem dozywotnim.

 10. Paulina
  Paulina
  07.11.2016. 10:24

  NIE POLECAM

  W listopadzie 2015 zaczęłam starać się o kredyt na mieszkanie i wykończenie.
  Bank gubił moje dokumenty i kazał przyjeżdżać mi kilkakrotnie, żeby znów coś podpisać (chociaż już to robiłam). Przez niekompetencje wpadłam na 15% wkładu własnego, więc musiałam zorganizować 5 %, chociaż chciałam załapać się na 10% wsparcia z programu MDM.
  Pracownik zapeewniał mnie, że wpis do Księgi wieczystej trwa do 2 tygodni, w rzeczywistości trwa to od miesiąca do trzech.
  W związku z tym, że nie miałam wpisu (musiałam wybrać się do Sądu i prosić o przyśpieszenie wpisu), nie mogłam podpisac umowy na kredyt na wykończenie, a co za tym idzie, nie mogłam zacząć urządzania chociażby łazienki, żeby móc się wprowadzić.
  Bank spóźnił się z wypłatą pieniędzy na wykończenie.
  Poza tym zdjęcia, które przesłałam jako rozliczenie z kredytu na wykońćzenie zostały zagubione, a raczej przypisane przez analityka do innej osoby biorącej kredyt.
  Na końcu zmieniłam (jest tu moja wina) dzień spłaty kredytu z 2 na 1 każdego miesiąca i bank pobrał mi 2x 100 zł, bo na stronie ponoć widniała informacja, że zmiana, którą SAMA PRZEKLIKUJĘ, jest odpłatna. Czyste złodziejstwo.
  Niekompetentni pracownicy, bałagan.
  Wszystkie moje reklamacje zostały odrzucone.
  Straciłam duuużo nerwów i czasu, musiałam zwalniać się co chwila z pracy, żeby podpisywać dokumenty, które podpisane były już podczas ostatniej wizyty w banku.
  ZAWIODŁAM SIĘ....

 11. Jojo
  Jojo
  08.09.2016. 19:18

  Nie!

  Kredyt MDM w Banku Millennium to jedna wielka porażka. Od samego początku było pod górkę - żądali niezliczonej ilości dokumentów, ciągle im się coś nie podobało, kazali biegać po ZUSach i innych instytucjach i ciągle donosić coś nowego. Ale wytrzymałem i podpisałem umowę kredytową. I to był błąd. Zaczęły się kolejne schody. Transza nie została uruchomiona w terminie, o czym nikt mnie nie poinformował. Musiałem sam dzwonić i wyjaśniać. Zaczęli stawiać kolejne warunki, żądać kolejnych dokumentów i płacić za kolejne wyceny. Okazało się, że doradca wprowadził mnie w błąd i nie poinformował o wszystkich warunkach, a do tego przestał odpisywać na maile.. Omijajcie ten bank.

 12. Maga
  Maga
  02.08.2016. 11:30

  brak środków na koncie mimo podpisanej umowy kredytowej

  A co zrobić w przypadku, kiedy kredyt został zatwierdzony, umowa kredytowa podpisana (!!!), a środki nie zostały wypłacone już 4 tydzień - mimo że miały być na następny dzień.
  Nikt nam nic nie mówi, sprawa wisi u analityka i nikt z banku od tych 4 tygodni nie potrafi nam powiedzieć o co chodzi i dlaczego jesteśmy w tak beznadziejnej sytuacji zawieszenia.
  Co robić? Składać skargę? Czy to coś da?
  czy ktoś z Was miał podobną sytuację?

 13. Renata
  Renata
  25.04.2016. 19:17

  kredyt hipoteczny

  Masakra jednym słowem poprosiłam o przedłużenie o 30dni ze względu na brak potrzebnych zezwoleń owszem zgodę dostałam ale analityk piepszony palant zażądał zgody do BIK co z tym idzie będzie na nowo obliczał moją zdolność hm i mam obawy ze zostanę w ręką w nocniku

 14. Joanna
  Joanna
  29.09.2015. 11:21

  Odradzam!!!

  Wraz z mężem, na wskutek zapewnień doradców z Millenium (rozmowy od kwietnia) wpłaciliśmy zaliczkę na wymarzone mieszkanie w ramach programu MDM i zaczęliśmy staranie o kredyt. Doradca bankowy zapewniał nas, ze nie będzie żadnych problemów. Nie uprzedził nas o możliwości otrzymania telefonu od analityka, który był wyraźnie w złym nastroju i po 3 minutach rozmowy (tylko proste pytania kontrolne) wydał decyzję odmowną ws. przyznania kredytu - bez uzasadnienia (bo nie musi) i 2 tyg przed przewidywanym wypłaceniem kredytu. Teraz musimy zacząć całą lataninę po bankach od nowa i ryzykujemy stratę zaliczki i rezerwacji mieszkania u dewelopera. Doradca bankowy umywa ręce - bo to centrala i nie jest ponoć w stanie dowiedzieć się nawet jaki był powód odmowy....

 15. Zaorla
  Zaorla
  15.04.2015. 23:32

  Niekompetencja pracowników!!!!

  Totalna porażka. Staram się o kredyt na budowę domu na 28% wartości , czyli wkład własny w postaci działki i środków przeszło 70%. Formalności trwają już przeszło dwa miesiące. Rzeczoznawca od nich przeciągnął o kilka tygodni. W momencie składania wniosku zeskanowali nasze salda potwierdzające wkład własny. Dostaliśmy pozytywną decyzję kredytową a teraz informują, że brakuje nam 50 tys. wkładu własnego. A w momencie składania wniosku mieliśmy nawet więcej niż wymagali. Zaczęliśmy budowę i pieniądze zaczęły schodzić z konta a te gamonie analitycy w centrali pewnie sprawdzili aktualny stan kont. Obecnie jestem na etapie lania stropu. Za chwilę zakończymy stan surowy. Jak bym czekał na tych debili to zacząłbym budowę na jesieni!!!!! Kobieta z oddziału powiedziała w momencie składania wniosku, że śmiało możemy startować z budową, bo już mają wszystkie informacje. Skserowali dziennik budowy z wpisami z aktualnych prac, faktury na część robót ale i tak to nic nie pomogło. Przecież nie będę czekał z budową aż Jaśnie Pan gdzieś w centrali wyda pozytywną decyzję. Jestem klientem banku od 8 lat, spłaciłem już jeden kredyt hipoteczny na inną nieruchomość, mam stałe wpływy i oszczędności ale na to nie patrzą. Że mam działalność od niecałego roku musieliśmy dopisać teściów do kredytu, czyli kredyt bierze 4-ka dobrze zarabiających osób. Lepiej zabezpieczonego kredytu to chyba już nie mogą udzielić. Żenada, żenada, żenada

 16. Klient
  Klient
  30.05.2011. 17:51

  bardzo rozczarowani...

  Witam,
  po kontakcie z tym bankiem i próbą zalatwienia kredytu hipotecznego Rodzina na swoim zecydowanie NIE POLECAM oddziału w Płocku w Galerii Wisła! Wrażenia pozostawione przez pracowników: niekompetencja i lenistwo na długo pozostaną w pamięci. Być może po prostu BARDZO ŹLE trafiliśmy:-( W innych bankach bez problemu dostaliśmy kredyt w 3-4 tygodnie. Natomiast w Millennium cały czas jakiś problem. Pani nawet sama zaproponowała, że może weźmy już w tym innym banku. To się nazywa profesjonalizm! Odsyłanie klientów do innego banku! Chciałam zaznaczyć, że nasza sprawa nie była skomplikowana. Budowa domu systemem gospodarczym na własnej działce.
  Negatywne wrażenie i zła opinia pozostają w naszej pamięci...
  Mam nadzieję, że wszyscy inni będą mieli więcej szczęścia do obsługi...

 17. kredytobiorca
  kredytobiorca
  20.04.2011. 13:37

  opinie na temat kredytow

  Dziekuje serdecznie za opinie na temat kredytow w Millenium. Pracuje za granica w Londnie i zamierzam finansowac reszte rozpoczetej juz budowy, poprzez doradce rowniez w
  Millenium. Ale czy do tego dojdzie to nie wiem.
  Zwlaszcza jesli chodzi o strone analityczna.
  Zatem dziekuje i podziele sie opiniami jak sie zdecydujemy (o ile) na kredyt wlasnie tam.

  Ja by ktos mial jeszce jakies ciekawe doswiadzcenia z tym bankiem to prosze o podzielenie sie nimi

 18. michu
  michu
  22.11.2010. 22:29

  Opinia

  To pożycz tę kwotę na rok a nie oddasz po roku z opłatami 148 tys. Jak się nie ma kasy to się płaci i nie marudzi :)

 19. laik
  laik
  22.11.2010. 22:28

  Opinia

  Witam,
  Kilka dni temu doradca finansowy zaproponował mi wzięcie kredytu w banku Millenium. Stwierdził (wyliczył), że oferta tego banku jest jedną z najkorzystniejszych na rynku. Na 140 tys. kredytu bez wkładu własnego wyszło mu około 890 pln raty przez 30 lat. Moje pytanie brzmi: jak to możliwe, do ciężkiej cholery, że pożyczam 140 tys., a oddać muszę ponad 320 tys. i jest to najkorzystniejsza ofert ana rynku???
  Czy ktoś ma choćby blade pojęcie o co tu chodzi? Czy to aby nie nazywa się LICHWA?

 20. Joanna
  Joanna
  24.08.2010. 14:04

  decyzja kredytowa w niecałe 2 tygodnie

  Wniosek o udzielenie kredytu hipotecznego składałam w Tczewie - fachowa i bardzo miła obsługa, decyzja kredytowa w niecałe 2 tygodnie, pieniądze na rachunku bankowym sprzedającego po 3 dniach-POLECAM!

 21. bekcham78
  bekcham78
  23.08.2010. 10:47

  Kredyt z doplatami rns w millenium

  Właśnie złożyliśmy wniosek do millenium. Wstępnie uzyskaliśmy informacje, że możemy liczyć na ofertę:
  - brak prowizji
  - marża 1,9%
  - obowiązkowe ubezpieczenie na życie 0,02% kredytu miesięcznie (38zł)
  - założenie konta i przelewanie pensji do banku
  - ubezpieczenie pomostowe (ale w tej chwili nie pamiętam warunków)

  Mysle, ze to aktualnie jesdne z najlepszych warunkow na kredyt zdoplatami na 100% wartosci nieruchomosci.

 22. Olek
  Olek
  27.07.2010. 11:15

  Polecam prowadzacym dzialnosc przy ryczalcie lub karcie podatkowej

  W Millenium przy prowadzonej działalności rozliczanej na karcie podatkowej lub ryczałcie ewidencjonowanym, mozliwe jest złożenie oświadczenia o średniomiesięcznych dochodach

  Poza tym maja naprawde niezla oferte na kredyt hipoteczny a takze kredyt z doplatami:
  # prowizja 0%
  # obniżka marży o 0,2 pkt. proc. w całym okresie kredytowania w przypadku Kredytobiorców, którzy spełnią łącznie następujące warunki:
  - są Posiadaczami konta osobistego w Banku Millennium
  - są Użytkownikami karty debetowej do konta w Banku Millennium,
  tj. wykonają za jej pomocą transakcje bezgotówkowe na kwotę 500 PLN średniomiesięcznie (weryfikacja kwoty transakcji raz na 3 miesiące).

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

: