porady, porównania, opinie...

Mieszkanie dla Młodych (MdM) a budowa domu - jaką dopłatę można otrzymać?

budowa a mdm

Rządowy program Mieszkanie dla Młodych (Mdm) wspiera zarówno zakup domu od dewelopera, jak i budowę domu systemem gospodarczym (jednak w nieco mniej korzystnej wersji). Zobacz na jaką pomoc w postaci dopłat możesz liczyć budując swój własny dom.

Opinie (1)

Jak banki liczą obecnie zdolność kredytową?

zdolność kredytowa

Nie od dziś wiadomo, że każdy bank ma własne procedury badania i oceniania zdolności kredytowej. Te same informacje, przekazywane analitykom przez potencjalnych kredytobiorców, w dodatku przetwarzane przez banki z uwzględnieniem podobnych wytycznych nadzoru finansowego dają zaskakująco różne rezultaty.

Opinie (0)

Co nowego wniesie ustawa deweloperska?

dom od dewelopera

Ustawa deweloperska wniesie wiele nowego w stosunkach klient-deweloper-bank. Dotychczasowo klient zaciągając kredyt na zakup domu lub mieszkania w stanie deweloperskim, na wypadek upadłości dewelopera nie był w żaden sposób chroniony. W najgorszym wypadku klient mógł utracić sporą sumę pieniędzy i zostać bez mieszkania. Ustawa deweloperska ma to zmienić.

Opinie (0)

Co robić w przypadku sporu z bankiem?

spór

Klient niezadowolony z usług banku (np. kwestionujący zasadność naliczonej opłaty), składa reklamację. Czasem bank ją uwzględnia, wówczas sporu z bankiem nie ma. A co się dzieje, gdy bank obstaje przy swojej decyzji? Czy jest sens od razu składać pozew sądowy?

Opinie (2)

Transza kredytu za mała - co robić kiedy zabraknie pieniędzy w ostatniej transzy?

za mała ostatnia transza

Ryzyko walutowe jest wpisane w kredyt walutowy. Ale nie polega ono jedynie na zmianie wysokości rat, w zależności od poziomu kursu. Osoby, które biorą kredyt denominowany, mogą odczuć ryzyko kursowe już na etapie wypłaty kredytu – zwłaszcza, jeśli jest on wypłacany w transzach.

Opinie (0)

Kredyty hipoteczne: Które banki pożyczą najwięcej?

gdzie największy kredyt hipoteczny

Na najwyższe kwoty kredytu hipotecznego i jednocześnie niskie oprocentowanie można liczyć w HSBC Banku i Alior Banku – wynika z raportu, przygotowanego przez firmę Expander.

Opinie (2)

Który wybrać dzień na spłatę raty kredytu we franku szwajcarskim?

dzień spłaty

Badanie tudzież analiza dziennych notowań kursu franka szwajcarskiego, począwszy od 2004 roku, przeprowadzona przez analityków z Open Finance, nasuwa kilka ciekawych spostrzeżeń. Po pierwsze, okazuje się, iż najwyższy kurs franka szwajcarskiego względem rodzimej waluty przypada na przełomie kolejnych miesięcy, czyli miedzy 29 miesiąca bieżącego, a 2 miesiąca następnego. Po drugie najniższy kurs notowany jest w okolicach od 11 do 2 danego miesiąca.

Opinie (1)

Domy tanieją. Dobry moment na zakup?

dom

Agencje nieruchomości mają w ofercie znacznie więcej domów niż trzy lata temu. To dobra wiadomość dla potencjalnych kupców – oczywiście pod warunkiem, że jeśli myślą o kredycie hipotecznym, mają wystarczającą zdolność kredytową.

Opinie (0)

Drogi frank oraz duży spread metodą na kampanię wyborczą?

drogi frank

Drogi frank szwajcarski spędza sen z powiek kilkuset tysiącom kredytobiorców. Nic dziwnego, że przed wyborami politycy starają się zaskarbić ich życzliwość – a w każdym razie zbytnio nie rozwścieczać lekceważeniem problemu.

Opinie (0)

Kiedy opłaca się przewalutować kredyt hipoteczny we frankach?

przewalutowanie kalkulator

W ostatnich tygodniach kurs franka szwajcarskiego bardzo mocno wzrósł – dla kredytobiorców, którzy zadłużyli się w tej walucie oznacza to zarówno wzrost miesięcznych rat o kilkanaście procent, jak i wzrost sumy – przeliczanej na złotówki – którą są winni bankowi.

Opinie (3)
Strony: Pierwsza 1 2 3 Ostatnia >> (3 stron razem)