porady, porównania, opinie...

Bilans kredytów mieszkaniowych programu „Rodzina na Swoim”

Opinie (1)

Jako, że nie maleje zainteresowanie kredytami w programie Rodzina na Swoim, serwis finansosfera.pl postanowił przeanalizować dostępność tego kredytu na rynku i zestawić ich konkurencyjność.

Na chwilę obecną kredyt z rządowymi dopłatami do odsetek od wziętych kredytów ma w swej ofercie 20 banków. Jednakże wobec przepisów wolnego rynku, każdy bank ustanawia swoje wysokości marż, co sprawia, że bardzo istotnym aspektem przy wybieraniu najlepszego kredytu jest zbilansowanie wszystkich przystępnych ofert.

Sporządzając poniższy ranking, aby wyłonić wspólny aspekt dla jakiego będziemy się odwoływać, obraliśmy następujące warunki

* Cena nieruchomości = 300 tys. zł
* Wielkość przyznanego kredytu = 300 tys. zł
* Okres kredytowania = 30 lat

Aby starać się o kredyt w programie „Rodzina na Swoim” powinno się spełnić wymagania, których szczegółowy opis będący do dyspozycji jest na stronie internetowej BGK www.bgk.com.pl.

Wedle profesjonalistów portalu najwyżej uznane banki można podzielić na dwie grupy, w których wymagania podjęcia kredytu z korzystnymi dopłatami są porównywalne:

* I. PeKaO SA, MultiBank i PKO Bank Polski,
* II. mBank, BZ WBK, Millennium.

Pod uwagę brano takie cechy jak: wysokość prowizji za przyznanie kredytu, marża banku i ewentualność jej zredukowania przy wzięciu innych produktów finansowych banku (konto bankowe i karta z limitem), wysokość ubezpieczenia niskiego wkładu własnego, czas od dostarczenia wniosku w banku do podjęcia decyzji kredytowej oraz metoda wyliczania zdolności kredytowej klientów. Przygotowując bilans fachowcy portalu kierowali się również opiniami kredytobiorców.

Tabela najlepszych ofert dla kredytów dawanych w programie „Rodzina na Swoim”:

1. Bank PekaO SA 100 pkt
2. MultiBank 99 pkt
3. PKO BP 98 pkt
4. mBank 97 pkt
5. BZ WBK 97 pkt
6. Millennium 97 pkt
7. Pocztowy 96 pkt
8. BNP Paribas Fortis 93 pkt
9. Getin Bank 91 pkt
10. Allianz Bank 90 pkt

Umowy zawarte z BGK hamują bankom, które przystąpiły do programu rządowego „Rodzina na Swoim“, możliwość swobodnego kształtowania warunków udzielanych kredytów i dlatego propozycje poszczególnych banków są bardzo przybliżone. Jest to sytuacja pomyślna dla młodych, znajdujących się nie rzadko na początku swojej kariery zawodowej ludzi, biorących pod uwagę pierwszą tak istotną decyzję finansową.

Formalności związane z poświadczeniem prawa do skorzystania z specjalnych dopłat z budżetu państwa są proste a dodatkową zachętę do kupienia prywatnego mieszkania stanowi możliwość skorzystania ze wsparcia (poręczenia) najbliższych w sytuacji braku niezależnej zdolności kredytowej.

Bilans kredytów mieszkaniowych programu „Rodzina na Swoim” - KONIECZNIE OCEŃ:

Ocena:
0 na 5
0 głosów
1 2 3 4 5

Forum - Opinie i Pytania (1 odpowiedzi) :

  1. Tomek
    Tomek
    31.03.2011. 12:45

    Kredyt mieszkaniowy

    witam, planuje kupić mieszkanie wartości ok. 170 000zł, moje zarobki brutto ~3300zł, jaki kredyt najlepiej wybrać? 21 września 2010r żenię się, czy rodzina na swoim jest dobrym rozwiązaniem? proszę o rade

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

: