porady, porównania, opinie...

Kredyt bez wkładu własnego? Nadal możliwa atrakcyjna marża

Opinie (0)

wkład własny

Oprócz BZ WBK kredyt z niską marżą również dla kredytobiorców bez wkładu własnego oferuje również Euro Bank (1 procent). Oferta nie różni się od tej, którą bank ma dla klientów z wkładem własnym. Ale uwaga! Warto pamiętać, że banki w reklamach używają sformułowania „marża od…” – i ostateczna wysokość marży zależy od wielu czynników, z których najważniejsze to ocena zdolności kredytowej klienta i jego dochodów.

Z danych Związku Banków Polskich wynika, że co drugi kredytobiorca nie ma 20 procentowego wkładu własnego (który powinien, zgodnie z rekomendacjami Komisji Nadzoru Finansowego, posiadać). Gdy LTV (stosunek kwoty kredytu do wartości nieruchomości) jest wysoki, banki oprócz ubezpieczenia niskiego wkładu własnego zwykle stosują wyższe marże. Ale w przypadku kredytów złotówkowych w dużej części banków te różnice nie są wielkie – często to jest 0,10 lub 0,20 punktu procentowego. Jednak są banki, które dla klientów z wkładem własnym mają dużo bardziej atrakcyjne warunki niż dla tych, którzy wkładu nie mają. Przykład? Nieruchomość o wartości 400 tysięcy złotych. Lukas Bank udzieli kredytu złotówkowego z wkładem własnym 25 procentowym z marżą 1,1 procent. Ale marża na 100 procent wartości nieruchomości jest niemal 100 procent wyższa i wynosi 2 procent. Podobnie jest w BPH. W kilku bankach osoby niedysponujące minimalnym wkładem własnym – 10 procent – w ogóle nie mogą liczyć na kredyt (ING Bank Śląski, HSBC).

W zupełnie innej sytuacji są kredytobiorcy, którzy nastawiają się na kredyt w walucie – zarówno w euro jak i we frankach szwajcarskich. Wprawdzie są banki, które marż nie różnicują (euro - m.in. BZ WBK, Multibank i mBank; frank – Multibank i mBank), ale w większości banków oferujących kredyty walutowe klient musi mieć wymagany wkład własny . Im jest on większy, tym lepsze warunki do wynegocjowania niższej marży .

Kredyt bez wkładu własnego? Nadal możliwa atrakcyjna marża - KONIECZNIE OCEŃ:

Ocena:
0 na 5
0 głosów
1 2 3 4 5

Forum - Opinie i Pytania (0 odpowiedzi) :

Skomentuj jako pierwszy!

* = wymagane pole

:

:

:

: