porady, porównania, opinie...

Mieszkanie dla Młodych (MdM) a budowa domu - jaką dopłatę można otrzymać?

Opinie (1)

budowa a mdm

Budowa domu w systemie gospodarczym pozwala na zaoszczędzenie całkiem sporej sumy pieniędzy, indywidualny wybór materiałów czy chociażby zaplanowanie wszystkiego w taki sposób, na jakim najbardziej zależy osobie decydującej się na nią. Niestety, wiąże się także z koniecznością przeznaczenia na cały proces sporo swojego czasu i energii, a także wykazania się ogromną wiedzą, najlepiej potwierdzoną wcześniejszym doświadczeniem.

Program rządowy, który wszedł w życie w styczniu 2014 roku, „Mieszkanie dla młodych” , zachęca osoby poniżej trzydziestego piątego roku życia do zainwestowania w posiadanie własnej nieruchomości, idealnie sprawdzającej się nawet przez kilkadziesiąt lat. Możliwe jest wybudowanie domu w systemie gospodarczym, opisanym powyżej, jeżeli tylko zainteresowane osoby w tym kierunku spełnią szereg wymagań. Najważniejszym jest wielkość danego obiektu – w przypadku domu nie może ona przekraczać 100 metrów kwadratowych . Wyjątek stanowią domy, w których planuje zamieszkać rodzina posiadająca co najmniej 3 dzieci – wtedy powierzchnia domu może zostać powiększona o dodatkowe 10 metrów kwadratowych.

Zakup domu u dewelopera wiąże się z wieloma ograniczeniami, wynikającymi przede wszystkim z posiadaniu braku swobody wyboru miejsca, materiałów budowniczych czy stylu budynku. Właśnie z tego względu wiele osób decyduje się na budowę w systemie gospodarczym czy chociażby na przebudowę istniejącego już budynku. Korzystając z programu „Mieszkanie dla młodych”, możemy liczyć na większe lub mniejsze dofinansowanie przy budowie domu , a właściwie zwrot podatku za zakupione i wykorzystane materiały – obowiązkowe jest kolekcjonowanie wszystkich faktur i rachunków. Państwo zobowiązuje się do pokrycia podatku VAT , co odbywa się poprzez złożenie przez zainteresowaną osobę konkretnego wniosku w Urzędzie Skarbowym. Z reguły zwraca ono różnicę między stawką 23 i 8 procentami podatku VAT za zakupione materiały, które umożliwiły wybudowanie domu, jak chociażby okna, drzwi, cement czy płytki ceramiczne.

Dopłatą, jeżeli chodzi o fundusze wykorzystywane w ramach programu „Mieszkanie dla młodych” jest więc w tym przypadku przede wszystkim zwrócenie części kosztów poniesionych za zakup konkretnych materiałów, a dokładniej pokrycie podatku VAT przez państwo. Warto zbierać wszystkie dokumenty oraz regularnie podliczać je, aby być świadomym swoich wydatków oraz pieniędzy, jakie powinno prędzej czy później zwrócić nam państwo w ramach korzystania z przygotowanego programu dla młodych osób, chcących rozpocząć budowę własnego i niepowtarzalnego domu systemem gospodarczym. Jest to niewątpliwie atrakcyjne rozwiązanie, pozwalające nie tylko na wybudowanie obiektu idealnie odpowiadającego naszym wymaganiom, preferencjom czy nawet marzeniom, lecz także na zaoszczędzenie odrobiny pieniędzy – w przypadku ogromnych wydatków związanych z budową każda suma może odgrywać znaczącą rolę.

Mieszkanie dla Młodych (MdM) a budowa domu - jaką dopłatę można otrzymać? - KONIECZNIE OCEŃ:

Ocena:
3.5 na 5
6 głosów
1 2 3 4 5

Forum - Opinie i Pytania (1 odpowiedzi) :

  1. Agnieszka
    Agnieszka
    14.05.2015. 22:43

    Czy jest difinansowanie za zakup działki?

    Witam,
    mam pytanie czy jest możliwość skorzystania z dofinansowania MDM na zakup działki budowalnej ok 800 m2, na której później chciałabym wybudować dom, ale wiadomo ze budowa może potrwać kilka lat w związku z tym czy możliwe jest dofinansowanie tylko do zakupu działki czy musi być działka z domem? dziękuje za odp

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

: