porady, porównania, opinie...

Ranking kredytów z dopłatą "Rodzina na Swoim" - Wiosna 2011

Opinie (0)

Preferencyjny kredyt dla młodych

Ponieważ w pierwszych miesiącach 2011 roku tłoku w bankach po kredyty w ramach programu Rodzina Na Swoim nie było, żaden z banków nie podwyższył (czego spodziewali się eksperci) opłat za przyznawanie kredytów. Wręcz przeciwnie – banki przygotowały promocje i zliberalizowały – niektóre – warunki ubiegania się o kredyt.

Np. BZ WBK i Citi Handlowy, które do niedawna udzielały kredytów z dopłatami tylko do 80 proc. wartości nieruchomości, teraz finansują większą część. BZ WBK udzieli nawet kredytu na całość ceny zakupu, ale tylko osobom poniżej 35 lat z wyższym wykształceniem i z minimum 6 tys. zł dochodu. Do Banku Citi Handlowy można się udać maksymalnie po finansowanie 90 proc.

Open Finance opublikował niedawno ranking kredytów udzielanych w ramach programu, z którego wynika, że najlepsze oferty dla kredytu na 90 procent wartości nieruchomości mają w tej chwili BNP Paribas Fortis, Deutsche Bank oraz Citi Handlowy (ranking dla bezdzietnego młodego małżeństwa o wspólnym dochodzie 5 tysięcy złotych).

Zwycięska oferta BNP Paribas Fortis to kredyt z 0,79 proc. marżą (przez pierwsze trzy lata). Bank rezygnuje z prowizji, nie nakłada kosztów dodatkowych – nawet ubezpieczenia brakującego wkładu własnego! Od klienta chce założenia konta i wykonywania transakcji bezgotówkowych. Bank ma takie same warunki w kategorii kredytów na 90 jak i na 100 proc.

Deutsche Bank PBC klientom z 10 proc. wkładem własnym oferuje marżę 1,3 procent, bez prowizji i bez dodatkowych opłat – również bez ubezpieczenia niskiego wkładu własnego, za to obowiązkowe jest założenie konta i wyrobienie karty kredytowej. Identyczne warunki przy 1,4 procentowej marży ma City Handlowy.

PKO BP i Pekao SA oferują co prawda wyższe marże, ale za to liberalniej liczą zdolność kredytową klientów – i być może również dlatego są liderami sprzedaży kredytów Rodzina na Swoim.

W przypadku kredytów na 100 procent wartości nieruchomości najlepsze oferty mają BNP, DB PBC, PKO BP i Pocztowy .

Zwycięska oferta BNP Paribas Fortis nie różni się niczym od tej, oferowanej przy 10 procentowym wkładzie własnym. Deutsche Bank oferuje identyczne warunki kredytu jak w przypadku 10 procentowego wkładu, ale z minimalnie wyższą marżą – o 0,1 punktu procentowego. PKO BP oferuje kredyt z marżą 1,44 proc., pod warunkiem że klient będzie co miesiąc odkładał w banku 200 pln. W przypadku niedotrzymania tego warunku bank podnosi marżę o 0,2 proc. PKO BP chce również wykupienia ubezpieczenia na cztery lata w wysokości 3,25 proc. wartości kredytu.

Ranking kredytów z dopłatą "Rodzina na Swoim" - Wiosna 2011 - KONIECZNIE OCEŃ:

Ocena:
0 na 5
0 głosów
1 2 3 4 5

Forum - Opinie i Pytania (0 odpowiedzi) :

Skomentuj jako pierwszy!

* = wymagane pole

:

:

:

: