porady, porównania, opinie...

Raty kredytów we frankach wyższe niż w złotych

rosnie rata kredytu we frankach

Do tej pory, nawet przy rosnącym kursie szwajcarskiej waluty, ci którzy płacili raty kredytu zaciągniętego we frankach szwajcarskich ciągle spłacali niższe raty niż ci, którzy zaciągnęli identyczny kredyt – tylko w złotych polskich. Dziś jest problem ostatnio kurs CHF/PLN przebił barierę 3.5 zł. W związku z tym raty kredytów frankowych są wyższe, niż tych zaciągniętych w rodzimej walucie.

Opinie (1)

Kredyt hipoteczny może być tani, ale…

tani kredyt mieszkaniowy

Na 24 banki 18 jest już w stanie zaproponować kredyt z marżą w okolicy 1 punktu procentowego (p.p.) – wynika z zestawienia opracowanego przez firmę Open Finanse. Oferty banków są już porównywalne z tymi sprzed kryzysu finansowego 2009 roku. Jednak teraz zdecydowanie trudniej jest uzyskać kredyt na tak dogodnych warunkach.

Opinie (1)

Refinansowanie kredytu hipotecznego - zmieniamy kredyt na tańszy

refinansowanie

Około 80 tysięcy kredytobiorców, którzy zadłużyli się na mieszkanie w roku 2009, czyli w wyjątkowo trudnym czasie, powinno poważnie rozważyć poszukanie możliwości refinansowania swojego zobowiązania. Marże są obecnie znacznie (nawet o połowę) niższe niż dwa lata temu – i to zarówno w kredytach złotówkowych jak i walutowych. Przy zobowiązaniach liczonych w setkach tysięcy złotych miesięcznie można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych!

Opinie (5)

Każda waluta kredytu hipotecznego wiąże się z ryzykiem

kredyt

Analitycy przypominają: nie jest ważne, czy wybierasz kredyt hipoteczny w euro czy w złotych. Tak czy inaczej ponosisz ryzyko walutowe. W przypadku kredytów złotówkowych jest ono jedynie odroczone w czasie.

Opinie (0)

Większa zdolność kredytowa, ale nie we wszystkich bankach

kredyt na domek

Aż połowa analizowanych przez Open Finanse banków bardziej restrykcyjne analizuje zdolność kredytową klientów. Kalkulatory – w przypadku kredytów złotowych - zliberalizowało dziewięć z 24 banków.

Opinie (0)

Coraz więcej kredytów bez wkładu własnego

wkład

Banki, które jeszcze niedawno zamykały drzwi przed klientami, którzy nie mogli się wykazać 20 proc. wkładem własnym, dziś znów liberalizują zasady przyznawania kredytów hipotecznych. W ostatnich miesiącach wzrasta liczba osób, ubiegających się o kredyt bez przysłowiowej złotówki w kieszeni.

Opinie (2)

Ranking kredytów z dopłatą "Rodzina na Swoim" - Wiosna 2011

Preferencyjny kredyt dla młodych

Program Rodzina na Swoim na pewno się zmieni – nie wiadomo jeszcze co prawda, jakie dokładnie zmiany wejdą w życie, ani kiedy się to stanie, ale ograniczenie kredytów z dopłatą do odsetek jest już przesądzone. Nic więc dziwnego, że banki kuszą klientów ofertami, by ściągnąć tych, którzy planują zakup mieszkania z pomocą państwa.

Opinie (0)

Obniżki oprocentowania na rynku kredytów hipotecznych - Wiosna 2011

obnizka marz i oprocentowania

Nie od dziś wiadomo, że Polacy po kredyty hipoteczne ruszają na wiosnę. Nic więc dziwnego, że w marcu część banków przygotowała dla nowych klientów atrakcyjne propozycje kredytowe.

Opinie (0)

Wysoki kurs chf czyli czas na kredyt we frankach

wysoki kurs franka

Trzy lata temu niemal 80 procent kredytów hipotecznych udzielanych było we frankach szwajcarskich. Frank był wówczas rekordowo słaby, ale doradcy – jeśli w ogóle wspominali o ryzyku kursowym – kładli nacisk na atrakcyjne oprocentowanie kredytów frankowych. Nikt zresztą nie przewidywał, że kurs szwajcarskiej waluty wobec złotówki umocni się o ponad 50 procent!

Opinie (4)

Kredyt bez wkładu własnego? Nadal możliwa atrakcyjna marża

wkład własny

Marża od 0,99 procent – reklamuje swój kredyt hipoteczny BZ Wielkopolski Bank Kredytowy. Jeszcze trzy lata temu takie marże były możliwe tylko w przypadku kredytów we frankach. Dziś najniższe marże – w dodatku na 100 procent nieruchomości – dotyczą kredytów złotówkowych.

Opinie (0)
Strony: << Pierwsza 1 2 3 4 Ostatnia >> (4 stron razem)