porady, porównania, opinie...

Kredyt mieszkaniowy PKO BP

pko bp

PKO BP kredytuje do 90% wartości nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie. Okres spłaty kredytu wynosi do 35 lat.

Przeznaczenie kredytu mieszkaniowego w PKO:

 • budowa, dokończenie budowy , wykończenie i wyposażenie, remont, nadbudowa, rozbudowa: domu jednorodzinnego, mieszkania , garażu lub miejsca postojowego, a także budowa domu na działce rekreacyjnej ;
 • nabycie: domu jednorodzinnego, mieszkania, budynku lub pomieszczenia niemieszkalnego w celu przebudowy na mieszkalne, działki budowlanej, garażu lub miejsca postojowego;
 • zakup działki rekreacyjnej;
 • przebudowa pomieszczeń lub budynków niemieszkalnych na cele mieszkalne;
 • nabycie spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego, prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej lub prawa odrębnej własności lokalu mieszkalnego w spółdzielni mieszkaniowej;
 • zmianę lokatorskiego prawa na spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu;
 • zmianę lokatorskiego prawa lub własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu na prawo odrębnej własności;
 • spłatę kredytu mieszkaniowego zaciągniętego w innym banku;
 • refinansowanie kosztów poniesionych na ww. cele;
 • inne cele związane z zaspokojeniem własnych potrzeb mieszkaniowych.

Podstawowe zalety kredytu mieszkaniowego PKO BP:

 • możliwość skorzystania z rządowych dopłat w ramach programu Mieszkanie dla Młodych ,
 • raz w roku wakacje kredytowe - zawieszenie spłaty raty w każdym roku kredytowania
 • karencja w spłacie kapitału nawet do 36 miesięcy
 • dodatkowo nawet 20% kwoty kredytu można przeznaczyć na dowolny cel, np. na spłatę zobowiązań finansowych, takich jak karta kredytowa lub debet w koncie
 • indywidualne podejście do każdego Klienta
 • możliwość negocjowania indywidualnego oprocentowania w Oddziałach Banku

Ocena zdolności kredytowej w PKO:

Umowa o pracę: średnia za ostatnie 3 miesiące.
Umowa zlecenia/o dzieło: średnia za ostatnie 12 miesięcy.
Działalność gospodarcza:

 • książka przychodów i rozchodów : średnia za okres od początku roku lub z PITu za zeszły rok ; wymagane jest prowadzenie działalności przez okres min. 6 miesięcy
 • ryczałt: średnia na podstawie oświadczenia za ostatnie 6 miesięcy, wymagane jest prowadzenie działalności przez okres min. 9 miesięcy
 • karta podatkowa: średnia na podstawie oświadczenia klienta, wymagane jest prowadzenie działalności przez okres min. 12 miesięcy.Kredyt mieszkaniowy PKO BP - Opinie, Oprocentowanie, Zdolność kredytowa - KONIECZNIE OCEŃ:

Ocena:
2.35 na 5
65 głosów
1 2 3 4 5

Forum - Opinie i Pytania (103 odpowiedzi) :

Strony: << Pierwsza 1 2 3 4 5 Ostatnia >> (5 stron razem)
 1. Zosia
  Zosia
  14.06.2016. 09:05

  kredyt hipoteczny w pko

  Raczej odradzam. Wizyta w banku- pracownik sprawdza zdolność- twierdzi, że jest dwa razy wyższa niż wnioskowana kwota. Na pytanie czy jest jakieś ryzyko nie przyznania kredytu i czy składać wniosek też w innych bankach - słyszę, że nie ma takiego ryzyka gdyż wszystko jest w porządku. BIK 5 gwiazdek, wcześniej 3 kredyty w PKO BP spłacone (w tym 1 hipoteczny), dochód w porządku. Pytam zatem dalej ile dzieci wpisywać na utrzymaniu, gdyż jedno ma 9 a drugie 19 i mieszka już samo. Usłyszałam, że 1, to i tak wpisałam. Po jakimś czasie poproszono mnie bym udowodniła, że 19 latek pracuje i sam się utrzymuje. Przesłałam jego umowę. Po czym po półtora miesiąca usłyszałam, odmowę z powodu niewiarygodności umowy o pracę 19 latka, gdyż umowa ta jest zawarta w firmie ze mną powiązanej.
  A na koniec poradzono mi, żebym sobie kogoś znalazła :) "no tak wie Pani,do kredytu :) "
  Konkludując - składajcie wnioski nie tylko do PKOBP, lecz równolegle do innych banków, bo może się okazać, że stracicie tylko czas i nerwy :)

 2. Damian
  Damian
  02.06.2016. 19:53

  Kierowca w sprawie kredytu ,ieszkaniowego

  Witam mam pytanie. Czy zarabiając jako kierowca międzynarodowy 1550 zł podstawa plus 50euro diety za każdy dzień( moje wynagrodzenie w całości wpływa w złotówkach i przelew jest opisany jako= wynagrodzenie za okres np. maj) gdzie średnio zarabiam na miesiąc około 6400-6800 zł netto, zona obecnie nie pracuje i mamy jednego syna 4 letniego. Czy mamy szanse by uzyskać kredyt w tym banku?? Jeśli ktoś się oriętuje to ile mniejwięcej wynasi moja zdolność kredytowa??

 3. Bartosz
  Bartosz
  23.05.2016. 12:38

  PKO

  Czytam opinie i jestem w szoku podpisać umowę na 25 lat chcecie a PKO wam mówi ze na 30 lat i dla was to nie problem jakieś 20 tys odsetek więcej to nie problem podejrzewam że połowa z was kupuje te mieszkania 36 metrowe za 80 tysięcy na 30 lat kredytu. Tak nasze rządy doprowadziły rodzice nasi dostawali za darmo mieszkania a my musimy się zadłużać na całe życie i utrzymywać marmurowe banki żeby mieć własne ( nie do końca bo spółdzielcze) Mieszkania 2 pokojowe

 4. Lech
  Lech
  19.05.2016. 19:09

  Nie jest tak źle

  Witam
  Być może ja mam farta lecz u mnie tak długo to nie trwało jak większość z was pisze.
  1. Złożenie wniosku na 500 000 zł kredyt hipoteczny dom + wszystkie dokumenty (przygotowałem się wcześniej). 2. Po tygodniu rzeczoznawca, 3. następnie 2 tygodnie decyzja i warunki. - Spełnione w dwa dni, 4. po 3 dniach podpisanie umowy, notariusz 1 dzień, 1 dzień sąd back to PKO i koniec. 5. Po dwóch dniach kasa przelana.
  Dobra organizacja, konkretny zawodnik z banku i nie ma mocnych! 4 Tygodnie i dom mój! Nie jest tak źle gdy się człowiek profesjonalnie nastawi do tematu! Powodzenia i pozdrawiam!
  P.S Przy mojej kwocie PKO BP miało na końcu najlepszą ofertę, pomimo zapewnień innych tj. ING, PKO SA, Mbank...

 5. Pawe
  Pawe
  13.05.2016. 16:49

  Brak decyzji w PKO BP z uwagi na nową ustawę rolną?

  Na początku kwietnia złożony wniosek o kredyt hipoteczny. Decyzji nadal nie otrzymaliśmy. Zdecydowaliśmy się z uwagi na bardzo dobrą ofertę ale niestety nie dane jest nam z niej skorzystać.
  Z informacji jakie do mnie trafiły problemem jest działka rolna.
  Dla banku nie jest istotne, że działka jest wyłączona z nowej ustawy rolnej z uwagi na jej powierzchnie tj. mniejszą niż 0,3 ha.
  Działka położona w obszarze miasta dla której jest sporządzony plan zagospodarowania przestrzennego (działka jest V klasy).
  Analitycy decyzji wydać nie chcą.
  Chyba trzeba się wybrać do innego banku którego pracownicy prawidłowo interpretują ustawę.

 6. Anonim
  Anonim
  13.05.2016. 09:25

  Opinia

  My oczekiwaliśmy na jakąkolwiek odpowiedź ws naszego kredytu hipotecznego od 29 lutego do połowy KWIETNIA żeby dowiedzieć się, ze nasz opiekun kredytowy źle wypełnił wniosek a potem nie potrafiła go na nowo wprowadzić do systemu. I usłyszeliśmy, że "nie wie co zrobić". Było spotkanie z dyrektorem oddziału i miało się coś poprawić. Pani nie odpowiadała na maile, ani na telefony. (Z innego numeru dzwoniliśmy to odbierała). Dokumenty były dostarczane do banku na każde zawołanie opiekuna. Życzliwa okazała się kobieta, która nie zajmowała się kredytami hipotecznymi. pomogła innej konsultantce, której spadła nasza sprawa wprowadzić wniosek. Uf, wszystkie dokumenty przyniesione! Cieszyliśmy się, że usłyszeliśmy, że to tylko formalność. W miedzy czasie musieliśmy ponieść koszt notariusza aby podpisać aneks do aktu notarialnego umowy przedwstępnej. Przedłużyliśmy od 15 kwietnia do 16 maja. Nasz wniosek miał trafić na "szybką ścieżkę". Szybka ścieżka okazała się być jakąś katastrofą, bo wniosek nie był podjęty przez 14 dni przez analityka. Wydzwaniali do nas rzeczoznawcy, którzy już za pierwszym razem wyceniali mieszkanie. opiekun nie zezwalał abyśmy ich wpuszczali. Paranoja! Kilka dni próbowaliśmy się dodzwonić do opiekuna, bezskutecznie. Wczoraj pani oddzwoniła, że potrzebuje dodatkowych dokumentów..i usłyszeliśmy, że do poniedziału nie zdążymy (w poniedziałek kończy się ważność aktu notarialnego i kolejny raz juz sprzedający mieszkanie nie zgodził się na przedłużenie). Kto nam odda 10% z umowy przedwstępnej oraz koszty notarialne, które musieliśmy ponieść PRZEZ WASZĄ NIEKOMPETENCJĘ? Zrezygnowaliśmy z kredytu u Was. Kredyt miał być na 550tys. Żenada, niesmak i porażka.

 7. Zosia i Zbyszek
  Zosia i Zbyszek
  11.05.2016. 21:49

  kredyt hipoteczny w pko bp

  Oczekiwanie na kredy według doradcy to 4 tygodnie, totalna bzdura mija już 6 tydzień a decyzji jak nie ma tak nie ma. Po kontakcie z doradcą(dodam, że nie łatwym, doradca ignoruje telefony zwyczajnie nie odbiera, nie oddzwania, nie odpowiada na sms i na email) każe czekać i nic nie wie, nawet na jakim etapie jest już wniosek. Do tego gubi dokumenty... ręce opadają. Okazało się, że przez te 5 tygodni wniosek przeleżał w szufladzie i nic z nim nie zrobiono.
  Zastanawiam się co to za doradca, który ma w nosie klienta. Ja rozumiem nawał wniosków ale odrobina zainteresowania ze strony opiekuna kredytowego.
  Jesteśmy zawiedzeni całą sytuacją, nie życzę nikomu takiego doradcy, my straciliśmy zaufanie do tego banku. Pozostaje nam poszukanie innego źródła kredytowania w innej placówce, która poważniej podejdzie do sprawy, szkoda, że tacy ludzie psują opinie instytucji.

 8. brzdc
  brzdc
  10.05.2016. 18:13

  wniosek o wyłączenie kredytobiorcy

  To już miesiąc i 3 dni. Szału można dostać. Niekompetentny doradca. Brak kontaktu. Analitycy sami nie wiedzą czego chcą, nie znają nawet nazw dokumentów których wymagają. Brak informacji o etapie sprawy. Doradca ciągle tylko "monitoruje", bo nic innego nie może lub nie potrafi. Nie mają maksymalnych terminów rozpoznania wniosku, nie wiadomo na czym się stoi i jak zaplanować inne zależne od tej decyzje. Potrzask, paraliż, upokorzenie klienta (raczej petenta, bo na pewno nie partnera którego się szanuje), niekompetencja do potęgi! NIGDY WIĘCEJ PKO BP!

 9. butch82
  butch82
  04.05.2016. 19:47

  konwersja po 8 latach splat rodzina na swoim

  witam mam kredyt rodzina na swoim wzięty w 12.2007r i konczy sie czas pomocy przez Panstwo 12.2016r i bank wyslal mi zawiadomienie w wyslaniu dokumentow jakas konwersja moze mi ktos pomoć prosze o wyjasnienie mi jakie mam wyslac dokumenty

 10. Martyna
  Martyna
  28.04.2016. 19:45

  Odradzam PKO BP

  Szczerze odradzam PKO BP,a w szczególności oddział nr1 we Wrocławiu.Doradca Pani przedstawiła mi ofertę wg której po uzyskanym kredytu na zakup mieszkania w MDM będę mogę otrzymać drugi kredyt na wykończenie zakupionego mieszkania. Fakt uzyskałam kredyt na zakup mieszkania w MDM a jak przyszło do drugiego kredytu na wykończenie mieszkania to inny doradca, który mnie obsługiwał- Pani Dąbek powiedziała, że po pierwsze to nie dostanę takiej kwoty o jaką chciałam zawnioskować, pomimo, że wg wcześniejszej symulacji mogłam dostać, a po drugie, że o drugi kredyt mogę zawnioskować dopiero jak uzyskam potwierdzenie wpisu hipoteki do KW(czyli we Wrocławiu po 4-6 miesiącach).
  Pracownicy w tym oddziale ewidentnie nie znają się na swojej pracy.
  Żałuję, że zdecydowałam się na kredyt w PKO. Zostałam z mieszkaniem którego nie mogę wykończyć bo żaden bank nie wpisze się z hipoteką na drugim miejscu a PKO BP nie poczuwa się do jakiej odpowiedzialności za niekompetentnych pracowników, którzy mogą wszystko obiecać klientowi a potem się wycofać.

 11. Justyna
  Justyna
  26.04.2016. 09:36

  Nie polecam tego banku

  Wniosek złożony, scoring klepnięty i 4 tydzień czekania za nami. Po 3 tyg dzwonimy dopytujemy a Pani mówi, że ma tyle wniosków że nie wie ile to potrwa, a i że jeszcze raz będą liczyć scoring bo im się coś pozmieniało i może się okazać że będziemy musieli dopłacić jeszcze 10 tys albo 20 albo nam o kilka lat podniosą okres kredytowania, abo wszystko na raz. Ogólnie mogą sobie zrobić co tylko chcą. Środki mają być wypłacone w połowie maja, ale z tym bankiem to chyba nigdy nie nastąpi. Oszukał nas pośrednik którego ze względu na developera nie możemy zmienić. Żenada na każdym szczeblu.

 12. Maciej
  Maciej
  25.04.2016. 17:44

  w głowie się nie mieści..

  Witam. Chciałbym przestrzec przyszłych klientów przed braniem kredytu hipotecznego w tym banku. Na wstępie zapewniano mnie, że decyzje dostane w ciągu dwóch tygodni. Dziś czekam już ponad 80 dni. Wszystkie dokumenty wypełnione, zaakceptowane przez doradce poszły do analityka. Nie uznano jednego z dochodów mimo zapewnień że wszystko okej. Po kontakcie z doradca składam dodatkowe dokumenty, zapewniają mnie, że zajmie to 3 dni i będzie decyzja. Po kilku takich zapewnieniach dokumenty tracą ważność, trzeba składać od nowa. I co tydzień słyszę, że w tym tygodniu będzie decyzja, że moja sprawa jest na tapecie i mają się nią zająć. Kontakt to jakaś porażka. Dzwonię nikt nie odbiera, jak już mi się uda to Pani mówi, że zajęta i oddzwoni. Po czym oczywiście olewa mnie ciepłym moczem. Sprzedający mnie ponagla, a ja nic nie mogę zrobić. Powtarzam mu co od nich usłyszę i czuję się z tym jak kretyn. Naprawdę nie polecam, klienta traktują gorzej niż g***o! Nie mogę sobie teraz pozwolić na zmianę banku bo sprzedający po prostu nie przedłuży już kolejny raz umowy (czeka do decyzji). Zaraz znowu dokumenty wygasną..

 13. Patryk
  Patryk
  19.04.2016. 01:41

  Kredyt hipoteczny PKO BP

  Witam, mam 28 lat.
  Umowa na czas nieokreślony, dochód netto średnio 5 tys., ogólny staż w pracy 10 lat, BIK czysty choć często brałem kredyty ale wszystko spłacałem w terminie a nawet przed terminem.
  Starałem się o kredyt w PKO BP na remont mieszkania.
  Nieruchomość została wyceniona na 223 tys., kwota kredytu jaka mnie interesowała to 110 tys - lepiej wziąć więcej niż później dobierać tak mi doradził pracownik banku, najwyżej zrezygnuję z ostatniej transzy.
  Po trzech tygodni oczekiwania na decyzje- dzwoni telefon niestety decyzja odmowna bo często się Pan zadłużał - choć doradca sam był zdziwiony odmową, bo wszystko spłacałem w terminie i przed terminem.

 14. Kanna
  Kanna
  14.04.2016. 14:12

  bank dla wytrwałych

  Witam! Wniosek o kredy w ramach Własnego Kąta hipotecznego złożony 22 lutego 2016 r. do dziś decyzji nie ma mimo kilku wizyt w banu. Zastanówcie się czy warto korzystać z usług PKO

 15. cyc
  cyc
  13.04.2016. 09:47

  Długo za długo ;//

  ja na decyzje czekam już prawie dwa miesiące ;// chyba podpisze z innym bankiem np. BZ WBK co o nim sądzicie ??

 16. Asia
  Asia
  09.04.2016. 12:25

  MDM kredyt pko bp

  Witam ja złożyłam wniosek o kredyt z mdm 10.03.2016 i jestem już po podpisaniu umowy odpowiedz dostałam 6.04.2016 niestety jest bardzo dużo wniosków i troszkę to trwa ale mnie od razu poinformowano że minimum czas oczekiwania jest to 3 tygodnie. Jeżeli analityk niema żadnych wątpliwość i nie potrzebuje dodatkowych dokumentów idzie to sprawnie

 17. mm
  mm
  21.03.2016. 11:02

  ile czekać na decyzję?

  Jest ktoś kto składał wniosek na początku tego miesiąca? Kredyt PKO MDM, hipoteka? Ile czekacie na decyzję?

 18. Marta
  Marta
  18.03.2016. 14:52

  kiedy decyzja w pko bp?

  Witam
  Czy ktoś stara się o kredyt MDM w PKO bp, jak szybko dostajecie odpowiedz z banku. Czy jest ktoś kto złożył wniosek na początku tego miesiąca?

 19. marta
  marta
  18.03.2016. 14:43

  kredyt

  Czy jest ktoś kto stara się o kredyt hipoteczny MDM w PKO bp i złożył wniosek z początkiem tego miesiąca? Jak długo czeka cię na decyzję w chwili obecnej? U nas jest to juz 3 tydzień.

 20. Gabi
  Gabi
  17.03.2016. 20:08

  Obsługa kredytu

  Zdecydowanie odradzam branie kredytu w Banku Pekao BP, Pracownicy nie garną się do pracy, nie mają pojęcia jakie dokumenty trzeba dostarczyć ,a jak już określą ,to nie wiedzą jak ma być sprecyzowany dokument ( gotowych wzorów nie ma) W banu panuje system obsługi " wczesny Gierek" czyli czy się stoi czy się leży......... W Banku w Tomaszowie Maz ignorowanie klientów bije wszelkie rekordy. Tam jeszcze nie wiedzą do czego służy telefon

 21. Doris
  Doris
  16.03.2016. 14:27

  Czy ubezpieczać kredyt hipoteczny?

  Witam,
  Zamierzam wziąć kredyt hipoteczny w PKOBP i mam dwie opcje: z ubezpieczeniem i bez. Biorąc z ubezp mam 0% prowizji oraz marżę 1,8% a normalnie wynosi ona 2,05%. Ubezpieczenie mam tylko na 4 lata, później już tylko we własnym zakresie? Co sądzicie, proszę o pomoc. Jak do tej pory obsługa i terminowość ok:)

 22. Doris
  Doris
  16.03.2016. 14:25

  Czy ubezpieczać kredyt hipoteczny?

  Witam,
  Zamierzam wziąć kredyt hipoteczny w PKOBP i mam dwie opcje: z ubezpieczeniem i bez. Biorąc z ubezp mam 0% prowizji oraz marżę 1,8% a normalnie wynosi ona 2,05%. Ubezpieczenie mam tylko na 4 lata, później już tylko we własnym zakresie? Co sądzicie, proszę o pomoc. Jak do tej pory obsługa i terminowość ok:)

 23. Eddy
  Eddy
  01.03.2016. 11:48

  Odradzam

  Hipoteka w PKO to jakiś absurd! Absolutnie odradzam oddział w Rotundzie w Warszawie. Doradcy kompletnie niekompetentni. Wniosek wprowadzają do systemu po tygodniu po jego złożeniu, nie udzielają informacji o wszystkich wymaganych dokumentach, nie odbierają telefonów, nie odpisują na maile. Po prostu porażka. Dodatkowo okres oczekiwania! Mówią, że trzy tygodnie od dnia złożenia wniosku, co jest kompletna bzdurą. W samej weryfikacji finansowej wnioski czekają po trzy tygodnie, albo i dłużej, a decyzja jest w dniu, w którym wygasa umowa rezerwacyjna z deweloperem, bo czekają do ostatniej chwili.
  NIKOMU NIE POLECAM! Nie wybierajcie tego komunistycznego Pisowskiego banku. Szkoda czasu!

 24. Olekinho
  Olekinho
  17.02.2016. 17:16

  Kredyty

  Witam czy składał ktoś z państwa wniosek o kredyt hipoteczny i czy kredyt w vivus splacony w terminie może wpłynąć na decyzje o kredycie czy jak wszystko było splacane w terminie się nie ma czym przejmować?

 25. Milena
  Milena
  08.02.2016. 20:06

  pomocy

  Powiedzcie mi proszę, która powierzchnia jest liczona przy kwocie kredytu, użytkowa czy całkowita, bo Pani która nas obsługiwała sama nie wiedziała bo wlaśnie wróciłą z macierzyńskiego i jest "świeża".

Strony: << Pierwsza 1 2 3 4 5 Ostatnia >> (5 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

: