porady, porównania, opinie...

Kredyt mieszkaniowy PolBank

pol bank

Nazwa kredytu Kredyt hipoteczny
Dostępne waluty PLN
Wysokość kredytu PLN: do 90 % wartości nieruchomości
Okres kredytowania do 40 lat
Prowizja od wcześniejszej spłaty [%] 1,5% wcześniejszej spłaty, min. 500 zł

Przeznaczenie kredytu:

 • zakup istniejącego mieszkania lub domu,
 • zakup mieszkania budowanego przez dewelopera lub spółdzielnię mieszkaniową,
 • zakup działki budowlanej ,
 • budowa domu na własnej działce ,
 • rozbudowa, remont, modernizacja, adaptacja domu lub mieszkania ,
 • refinansowanie kredytu hipotecznego zaciągniętego w innym banku,
 • zakup działki rolnej.

Podstawowe zalety:

 • 0 zł za opłaty przygotowawcze,
 • 1,5% min. 500 zł za przewalutowanie kredytu,
 • brak wymogu ubezpieczenia niskiego wkładu własnego,
 • akceptacja dochodów pochodzących z rozmaitych źródeł (praca, działalność gospodarcza, zlecenia, emerytura),
 • możliwość na samym początku spłacania kredytu (nawet do 24 miesięcy) spłacania tylko samych odsetek (tzw. karencja),

Budowa domu

Formą potwierdzenia wykonania prac w przypadku budowy oraz remontu domu jest: kosztorys + inspekcja pracownika banku . Koszt inspekcji pracownika banku wynosi 200. PolBank nie refinansuje poniesionych wydatków na cel mieszkaniowy (np. wcześniej poniesionych wydatków przy budowie systemem gospodarczym itp.). W przypadku rynku pierwotnego, jeżeli budowa domu nie została zakończona, bank może skredytować zakup jeżeli będzie mógł w okresie przejściowym zabezpieczyć się na dodatkowej nieruchomości.

Ocena zdolności kredytowej w PolBanku:

Umowa o pracę: średnia za ostatnie 6 miesięcy.
Umowa zlecenia/o dzieło: Jeśli umowa zlecenie/o dzieło jest dodatkowym źródłem dochodów brana jest pod uwagę całość dochodów. Wymagany okres to 1 rok, natomiast gdy stanowi ona podstawowe źródło dochodu wymagany okres to 2 lata. Działalność gospodarcza: średnia za ostatnie 12 miesięcy, wymagane jest prowadzenie działalności przez min. 24 miesiące.
Akceptacja dochodów z zagranicy: nie.


Kredyt Mieszkaniowy PolBank - Opinie, Parametry - KONIECZNIE OCEŃ:

Ocena:
0 na 5
0 głosów
1 2 3 4 5

Forum - Opinie i Pytania (8 odpowiedzi) :

 1. lis kula
  lis kula
  23.09.2013. 11:03

  unikać!!

  Na rozpatrzenie wniosku kredytowego czekałem ponad 2 miesiące , w międzyczasie wycofał się sprzedający mieszkanie (koniec umowy przedwstępnej) a ja straciłem 15tys. zadatku, sprawa oddana do uokik.

 2. anpec
  anpec
  07.08.2011. 18:46

  kontrola inwestycji

  brałem kredyt hipoteczny w polbanku. ogólnie ok. zdenerwowałem się w momencie wypłaty ostatniej transzy. kupiłem mieszkanie od dewelopera. inwestycja ukończona w 100%, co potwierdziła wcześniejsza kontrola z banku i zostało odnotowane w dokumentach. niemniej zostało mi pobrane z konta 300zł za rzekomą kontrolę której w rzeczywistości nie było- sprawdziłem. w korespondencji z bankiem, polbank podpierał się zawiłymi paragrafami umowy i regulaminu. za co zapłaciłem do tej pory nie wiem.

 3. czekajacy
  czekajacy
  05.04.2011. 22:57

  zlozylem wniosek do polbanku

  Ja jak na razie złożyłem wniosek, 2 tygodnie bez reakcji, pewnie sprawdzają moją cierpliwość 8) Nie mam zamiaru ponosić dodatkowych kosztów, wiec jak poproszą o dodatkowe dokumenty to ich po prostu oleję, w końcu są inne banki.

 4. Krzys
  Krzys
  01.04.2011. 09:26

  prosze o opinie o polbanku

  Witam. chce wziac kredyt hipoteczny na dom z mojej kalkulacji (300 000 kredytu, CHF, 10 lat) Polbank chyba jest najbardziej atrakcyjny - ma najnizsze oprocentowanie. Jakie są wasze opinie nt tego Banku? Z gory dzieki za odp.

 5. alaaa
  alaaa
  25.10.2010. 17:40

  mam kredyt w Polbanku

  Ja mam kredyt w Polbanku. Jak do tej pory współpraca układa się bardzo dobrze. Moj kredyt prowadzi doradca na Grodzkiej w Krakowie. Miła obsługa, doradca poświęcil mi dużo swojego czasu na wyjaśnienie mi wszelkich wątpliwości. Mam z nim staly kontakt telefoniczny naprawdę polecam. Jak to mowią dużo zależy od pracownika i jego dobrych chęci.

 6. Klient Polbanku
  Klient Polbanku
  25.10.2010. 17:38

  Opinia

  Drodzy Państwo, jestem świeżo upieczoną posiadaczką kredytu hipotecznego w Polbanku.
  Być może moje opinie nie będą tak negatywne, ponieważ: sama zajęłam się dokładnie swoim kredytem (współpracuję z Bankiem), otrzymałam warunki kredytowe przed podwyżką marż, byłam wcześniej Klientką Banku.
  Co do jakości obsługi w Polbanku - zgadzam się w 100%, jest fatalna! Kompletnie nie przystosowani ludzie do jakiejkolwiek obsługi Klienta! Żenujące, ja na szczęście sama załatwiłam wszystko, bo sama taki mam zwyczaj we "współpracy" czy to z Bankiem, czy z jakimkolwiek urzędem w Polsce.
  Oferta:
  - jeżeli mówimy o tym co zaczęło dziać się we wszystkich bankach od września (kryzys!) to podwyżka marż, ograniczenie zdolności itp. to wynik działań Banku wymuszony rynkiem, giełdą itp.
  - jeżeli mówimy o zmianie decyzji po dezycji, czyli osoby, które dostały wstępną decyzję pozytywną, a potem Bank zmienił ją na negatywną - bardzo nieprofesjonalne i nieuczuciwe działanie Banku (choć ma do tego prawo - takie widnieją zapisy w dostępnych dla Klienta dokumentach)
  - jeżeli mówimy o warunkach kredytu w trakcie i po jego wypłacie - Polacy nie czytają! z lenistwa, z głupoty - nie wiem, ale po to Doradca daje Nam (klientom) dokumenty, żeby je PRZECZYTAĆ, zadać pytania i wyjaśnić wszystko. Proszę Państwa, kredyt hipoteczny to nie gotówka na rok, którą możemy spłacić sobie np. z premii świątecznej! Mówimy o zobowiązaniu często na kilkadziesiąt lat. Abstrachując od przeszkolenia, wiedzy Doradcy, jego - za przeproszeniem - zasranym obowiązkiem, jest rozwianie wszelkich wapliwości Klienta!. A obowiązkiem Klienta każdego Banku, jest pytanie, czytanie i jeszcze raz czytanie tego, co często ludzie bezmyślnie podpisują.
  Czytajmy uważnie, a dopiero potem zastanówmy się, czy mamy prawo do pretensji o coś do całego świata, tylko nie do siebie samych.

 7. greg
  greg
  25.10.2010. 17:37

  kredyt hipoteczny wypłacany w transzach w POLBANKU

  Zamierzam wziąc kredyt hipoteczny wypłacany w transzach w POLBANKU, otrzymałem decyzję kredytową i umowę do przeczytania. umowa jest tak ogolnie sformułowana że prawnie nic z niej nie wynika. Proszę o opinie osoby ktore zaciągnęły kredyt w tym banku - chodzi mi o realizację wypłat transz i całą obsługę kredytu> bede wdzieczny za każdą informację

 8. Adamek
  Adamek
  24.07.2010. 01:01

  Moja ocena polbanku

  Plusy:
  W polbanku nie ma obowiązkowego ubezpieczenia na życie oraz ubezpieczenia niskiego wkładu własnego.
  Do tego LTV liczone jest od wartości nieruchomości z wyceny, a nie od ceny transakcyjnej

  Minusy:
  PolBank ma bardzo wysoki spread . Do tego zapisy w umowie kredytowej sa bardzo mocno skomplikowane.
  Do tego PolBank kredytuje nieruchomości na rynku pierwotnym, tylko jeśli stan zaawansowania prac wynosi co najmniej 50%.

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

: