porady, porównania, opinie...

Praca za granicą a kredyt hipoteczny

praca za granicą

Czy w tej chwili osoby pracujące poza granicami Polski mają szansę na kredyt hipoteczny? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Formalnie – przynajmniej ci, którzy pracują w krajach Unii Europejskiej szanse na kredyt mają. Muszą jednak się liczyć z dużo większymi problemami niż kredytobiorcy krajowi.

Opinie (6)

Mieszkanie dla Młodych - kredyt mieszkaniowy z dopłatą

mieszkanie dla młodych

Z dniem 1 stycznia 2014 ruszył kolejny rządowy program mieszkaniowy "Mieszkanie dla Młodych", zastępujący wygasły w 2012 roku program „Rodzina na swoim”, mający na celu pomoc w nabyciu pierwszego mieszkania młodym ludziom. Przewiduje on dopłaty nie tylko dla rodzin, ale także dla osób stanu wolnego, czyli tak zwanych singli. Premiuje jednak fakt posiadania dzieci, co wynika z założeń polityki demograficznej prowadzonej przez obecny rząd.

Jak wziąć kredyt na mieszkanie lub budowę domu - krok po kroku?

kredyt mieszkaniowy krok po kroku

Poznaj kolejne etapy na drodze do uzyskania kredytu hipotecznego na zakup mieszkania lub budowę domu. Począwszy od porównania ofert banków, obliczenia zdolności, rozmowy wstępnej z doradcą. Do złożenia wniosku o kredyt wraz z potrzebnymi dokumentami, umowy przedwstępnej i wypełniania wniosków, przez rodzaje zabezpieczeń kredytu. Kończąc na decyzji i umowie kredytowej oraz wypłacie kredytu.

Dokumenty potrzebne do kredytu na budowę domu

jakie dokumenty

Zanim dojdzie do zawarcia umowy kredytowej, przyszły kredytobiorca zamierzający wybudować sobie dom jednorodzinny przy wsparciu banku, musi przedstawić wymagane dokumenty. Zobacz ich szczegółową listę: dokumenty poświadczające tożsamość, dokumenty świadczące o dochodach i wydatkach, dokumenty dotyczące kredytowanej nieruchomości.

Warunki i specyfika kredytów na budowe domu

budowa domu na kredyt

Kredyt budowlano-hipoteczny to korzystne połączenie różnych sposobów kredytowania inwestycji mieszkaniowej. Kredyt ten składa się z dwu części: na etapie budowy jest kredytem budowlanym, a w momencie oddania domu do użytku przekształca się w kredyt hipoteczny. Hipotek a własność nieruchomości. Zobacz pełną specyfikę formy kredytowania jaką jest kredyt na budowę domu.

Kredyt na zakup działki budowlanej - Wymagane dokumenty, Ranking

działka na kredyt

Planujesz zakup własnego kawałka ziemi - własnej działki? Chcesz wybudować na niej dom jednorodzinny lub domek letniskowy ? Zobacz jakie banki udzielają kredytów na zakup działek budowlanych, rekreacyjnych i letniskowych. Dowiedz się jak duży wkład własny musisz mieć? Jakie dokumenty będą potrzebne do uzyskania kredytu na działkę?

Zabezpieczenia kredytu budowlanego

dom

Podstawowe zabezpieczenia stosowane przez banki w kredytach hipotecznych. W przypadku kredytu na budowę domu podstawowym zabezpieczeniem jest sam dom , jako gwarancja ewentualnego odzyskania przez bank pożyczonych a niespłaconych środków. Co to jest hipoteka? Z jakimi innymi zabezpieczeniami i ubezpieczeniami powinieneś się liczyć w przypadku brania kredytu mieszkaniowego?

Zdolność kredytowa - definicja, kalkulator, jak obliczyć

jaka zdolnosc

Zdolność kredytowa to w uproszczeniu zdolność do spłaty zaciągniętego kredytu wraz z odsetkami w terminach określonych w umowie . Zobacz jak szczegółowo banki oceniają zdolność kredytową, na podstawie jakich dokumentów? Jakie inne elementy oprócz miesięcznego dochodu gospodarstwa domowego wpływają na Twoje szanse na kredyt. Wykorzystaj kalkulator zdolności kredytowej, zrób symulację i zobacz na jak duży kredyt możesz liczyć.

Opinie (31)

Oprocentowanie kredytów hipotecznych - Porównanie

oprocentowanie

Oprocentowanie kredytu mieszkaniowego składa się ze stawki bazowej (np. WIBOR) oraz marży banku. Podstawowe informacje o konstrukcji oprocentowania kredytów hipotecznych. Na co zwracać uwagę ? Oprocentowanie nominalne a rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO). Jak wysokość oprocentowania jest powiązana z wysokością raty kredytu. Raty równe a raty malejące. Porównanie oprocentowania kredytów hipotecznych w największych polskich bankach.

Gdzie kredyt na wykończenie domu?

dokończenie budowy

Z pożytkiem dla wielu klientów obecnie na polskim rynku finansowym praktycznie wszystkie banki proponują wykorzystanie kredytu hipotecznego do procesu dokończenia budowy i wykończenia domu. Aby jednak dokładnie określić, jakie prace będziemy mogli wykonać ze środków pozyskanych od banku należy zastanowić się, co tak naprawdę określane jest terminem wykończenia domu.

Strony: Pierwsza 1 2 3 Ostatnia >> (3 stron razem)