porady, porównania, opinie...

Czy warto korzystać z pomocy doradcy kredytowego

Opinie (25)

Samemu czy przez doradce

Wielu kredytobiorców zadaje sobie pytanie czy warto korzystać z usług niezależnych doradców kredytowych (np. Open Finance, Expander)? A więc kiedy warto wziąć sprawę w swoje ręce i samodzielnie dokonywać poszukiwań odpowiedniej oferty oraz samemu negocjować warunki kredytu z poszczególnymi bankami?

Odpowiedź na pytanie nie jest prosta - gdyż zależy od wielu czynników chociażby: twojej sytuacji osobistej, twojej wiedzy na temat kredytów, max. czasu jaki masz na załatwienie kredytu i w końcu - od twojego charakteru.

Jeśli dysponujesz duża ilością czasu, masz sporą wiedzę na temat ofert kredytów, możesz spróbować poszukać najlepszego kredytu samodzielnie. W innym przypadku zalecamy skorzystanie z pomocy specjalisty niezależnego doradcy kredytowego, zwłaszcza, że pomoc takiego doradcy jest zupełnie darmowa i niezobowiązująca dla klienta. Oprocentowanie kredytu załatwionego poprzez doradcę jest takie samo jak kredytu załatwianego w banku. Zdarzają się nawet przypadki, że u "dużych" doradców kredytowych jak Open Finance czy Expander można uzyskać lepsze warunki niż w samym banku (firmy doradcze mają wynegocjowane specjalne oprocentowanie).

Podsumowując - z pomocy doradcy warto skorzystać jeśli

 • chcesz oszczędzić swój czas (masz mało czasu na załatwienie kredytu i rozmowy z poszczególnymi bankami) - Doradca dokładnie obliczy Twoją zdolność kredytową w 22 bankach i powie Ci na jak wysoki kredyt możesz liczyć w danym banku.
 • nie dysponujesz duża wiedzą o kredytach - Doradca kredytowy bezpłatnie pomoże Ci wybrać najlepszy i najtańszy kredyt dostosowany do Twojej sytuacji finansowej.
 • chcesz oszczędzić swoje nerwy i mieć mniej stresu z procedurą kredytową - Doradca kredytowy pomoże Ci w wypełnianiu dokumentów, odpowie na wszystkie Twoje pytania. Pozałatwia za Ciebie formalności związane z kredytem.

Poniżej zostały przedstawione czołowe firmy doradztwa kredytowego o największym doświadczeniu w zakresie pomocy w wyborze kredytów na budowę lub zakup mieszkania:

Doradcy kredytowi Open Finance posiadają doświadczenie wyniesione z najlepszych polskich instytucji doradztwa finansowego i banków. Doradcy Open Finance oferują bezpłatną pomoc w uzyskaniu optymalnej oferty kredytowej. Towarzyszą klientowi od momentu wyboru oferty do finalizacji umowy z bankiem. Cały proces kredytowy odbywa się szybko i sprawnie. Expander jest liderem polskiego rynku doradców finansowych. Miesięcznie 9000 osób rozwiązuje swoje problemy finansowe z pomocą Doradców Finansowych Expandera. Expander oferuje kredyty hipoteczne 22 banków obsługujących ponad 90 % rynku.
Więcej o Open Finance

Kontakt z doradcą Open Finance
Więcej o Expander

Kontakt z doradcą Expander

Czy warto korzystać z pomocy doradcy kredytowego - KONIECZNIE OCEŃ:

Ocena:
1 na 5
4 głosów
1 2 3 4 5

Forum - Opinie i Pytania (25 odpowiedzi) :

 1. Kasia
  Kasia
  06.10.2016. 12:23

  Doradca

  Ja także polecam zatrudnienie sobie doradcy.
  Doradca według mnie jest bardziej profesjonalny i zaangażowany.

 2. Monika
  Monika
  15.11.2015. 23:49

  Mnie pomógł Idea Expert

  Mnie pomógł Idea Expert kiedy ofert było tak dużo, że sama miałabym problem z dobraniem jakiejś. Pracownik wypytał mnie o moje oczekiwania i potrzeby, sprawdził moją zdolnośc w danych bankach i pomógł wybrac oferty z których zdecydowałam sie na najkorzystaniejszą dla mnie. Doradca pomaga i jest w stanie wiele rzeczy wyjaśnić o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia. Dla mnie to było świetne doświadczenie.

 3. Karolina
  Karolina
  15.10.2015. 10:52

  Dobry doradca

  Według mnie warto korzystać z usług doradczych. Niestety jak to ze wszystkim bywa, nie zawsze można trafić na dobrego doradcę, więc najlepiej szukać takich z polecenia. Przy zaciąganiu kredytu hipotecznego sama korzystałam z takich usług i byłam bardzo zadowolona.Otrzymałam zupełnie bezpłatną ofertę z trzech banków, ostatecznie wybraliśmy jeden, który dawał najwięcej - nie oznacza to, że był najtańszy, ale doradca wszystko nam bardzo dobrze przedstawił, więc byliśmy tego świadomi.

 4. remigiusz
  remigiusz
  17.08.2015. 14:32

  Doradca

  Warto się udać do takiego doradcy. Niekoniecznie od razu coś kupować, ale wysłuchać ich oferty. W Realfinance przedstawią Ci kilka ofert, nie będą naciskali na zakup, udzielą Ci fachowej porady podczas konkretnej ale miłej rozmowy.

 5. gurkam
  gurkam
  16.08.2015. 20:09

  praca jako doradca kredytowy

  W realfinance zapewniają komfortowe warunki pracy, dojazd do nich jest dobry a zarobki znacznie powyżej przeciętnej. Naprawdę można u nich dobrze zarobić (nawet do kilkudziesięcu tysięcy miesięcznie, wszystko zależy od wykonanej pracy).

 6. Kirena2
  Kirena2
  12.08.2015. 23:05

  pośrednicy

  Wszystko co mogę napisać, żaden pośrednik nie robi tego bezinteresownie. Mam już doświadczenie. . Chcę skonsolidować mój kredyt, historia BIK czysta, żadnych opóźnień. dostaję ofertę, mam przysłać raport BIK, za odczytanie raportu kasa 50 zł, ok, wiem co w nim jest bo go mam, więc za co płacić? raptem otrzymuję e-maila, że za czyszczenie BIKU jednej pozycji muszę zapłacić 600 zł. Pytanie: jeżeli BIK czysty, to co chcą czyścić? i dlaczego za to mam płacić?. Weszłam przez przypadek do małego Banku, trafiłam chyba na kompetentną osobę, bez sprawdzania BIK wyliczyła co chciałam wiedzieć, i zaprosiła do kontaktu, ostrzegła, za co chce Pani płacić prowizję pośrednikom?, to obciąża Pani konto, pożyczka jet droga - bo trzeba zapłacić prowizję pośrednikowi - on widzi swoją kasę, nie Pani problem. Zrozumiałam, pośrednikom wszelkiej maści mówię nie.

 7. ewa
  ewa
  22.07.2015. 17:53

  wpędzeni w

  Od pośrednika uchowaj nas Panie.Nie tego bakowego....Tego,którego już dawno nie powinno być.Mam nieszczęście być ofiarą.Dla ścisłości:obwiniam tylko siebie.Mam świadomość,że to ja podpisywałam.Bezwzględny posrednik ,może wpędzić w spiralę kredytową i wycofać sie rakiem.Takich pseudo firm nie powinno być.Istoty,które robią karygodne błędne ortograficzne,jake mają wykształcenie?? Czy coś ich ,że tak powiem ogranicza?? Nic!!!Wolna amerykanka!

 8. Karolina
  Karolina
  22.07.2015. 11:28

  Jak najbardziej

  Witam,

  miałam przyjemność pracować z doradcą, myślę, że jak trafi się na kogoś doświadczonego, w pełni niezależnego to warto, a jeśli ktoś boi się powierzyć swój los w obce ręce, to warto zgłębić chociaż wiedzę, którą specjaliści umieszczają na necie. Ja mogę szczerze każdemu z okolic Warszawy polecić Pana Jacka Kura to po prostu fajny facet, który ma w sobie nieskończone pokłady empatii i bardzo mi pomógł

 9. Duke
  Duke
  16.07.2015. 20:55

  Czy warto korzystać z pomocy doradcy kredytowego

  Moim zdaniem warto skonsultować się z doradzą finansowym. Przykładowo w Krakowie Michał Strzylak zajmuję się doradztwem i pośrednictwem finansowym w Krakowie na ul. Starowiślanej. Specjalizuję się w kredytach hipotecznych, inwestycjach oraz leasingu. Pomaga w załatwieniu wszystkich formalności i zgromadzeniu niezbędnych dokumentów, zazwyczaj składa wnioski do kilku banków. Więcej informacji można znaleźć na strzylak.pl. Mi napewno pomógł i zaoszczędziłem czas i zbytnio się nie denerwowałem, gdyż doradca wszystko za mnie załatwił . Więc moim zdaniem warto znaleźć dobrego doradce finansowego.

 10. Anonim
  Anonim
  13.04.2015. 19:42

  Opinia

  Witam, właśnie w sądzie toczy się sprawa o zasiedzenie złożona na mój wniosek. Mieszkam tu od urodzenia, czyli 52 lata. Dom nabyli moi rodzice w 1960r, jednak nie spisali oni umowy z poprzednimi właścicielami (w księdze wieczystej figuruje 4 nieznanych mi właścicieli). Obecnie odbyły się już 4 rozprawy, a za dwa tygodnie kolejna.... nikt z właścicieli się nie zgłosił na żadną rozprawę (otrzymali pismo z sądu). Moje rodzeństwo również otrzymało wezwania, ale nie stawili się oni na rozprawie. Moje pytanie do Pana brzmi ile czasu może jeszcze potrwać ten proces? Co miesiąc rozprawy, które trwają po 10 minut i nie wnoszą nic nowego... Nie wiem ile jeszcze może się to wszystko ciągnąć? Proszę mi jeszcze napisać co nastąpi dalej jeżeli już zapadnie wyrok o zasiedzeniu? Czy będe musiał zapłacić 7% podatku od nieruchomości? Dom wyremontowałem własnymi rękami, niestety nie mam faktur.... przy domie jest również działka budowlana, czy jak już zapadnie pozytywny wyrok będę mógł ją przepisać na syna? Dziękuje z góry za odpowiedź

 11. Rzecznik
  Rzecznik
  10.02.2015. 09:07

  Pośrednictwo kredytowe - czy warto

  Uzyskanie kredytu to dla wielu osób droga przez mękę. Jest to złożony proces wymagający często odpowiedniej wiedzy i dużej ilości czasu poświęconego na wizyty w poszczególnych bankach i analizę konkretnych ofert. W takiej sytuacji dużą pomocą może wykazać się pośrednik kredytowy, który na bieżąco śledzi propozycje banków i innych instytucji finansowych, potrafi porównać ich wady i zalety, dopasować kredyt do oczekiwań i możliwości finansowych osoby zainteresowanej jego zaciągnięciem.

  Pozdrawiam,

 12. viki
  viki
  09.02.2015. 22:40

  NIGDY nie skorzystam z tzw doradztwa!

  Witam
  Ja mam bardzo złe doświadczenia z Home Broker SA Kraków, oddział Bora-Komorowskiego. Na szczęście w porę się wycofałam. Opiekun mieszkaniowy- z nim szybciej skończyłam współprace. Została mi współpraca z tzw doradcą finansowym . A to żenada.
  Niesłowność, roztrzepanie, manipulowanie, wmuszanie zakupu ubezpieczenia na życie, wymuszanie przeprowadzenia konsolidacji kredytu gotówkowego (który miałam) na warunkach o niebo gorszych od posiadanego, klikanie doradcy na laptopie w celu pokazania tych "cudownych" warunków i żądanie podjęcia decyzji bez możliwości spokojnego zapoznania sie z ofertą, działanie doradcy wbrew woli klienta, zakłamanie to cechy starszego doradcy finansowego firmy HB.
  I traktowanie klienta jak idioty, który sam niczego nie policzy...a jednak policzy panie starszy doradco.... Nigdy w życiu nie popatrze nawet w ich stronę.
  Ale wszędzie, gdzie tylko będę mogła , będę wklejać tą treść.
  Szkoda,że nie mogę całej historii bo liczy sobie 5 kartek.
  I cd trwa... a zapowiada sie jeszcze "lepiej"

 13. Ewa_S
  Ewa_S
  27.01.2015. 10:57

  polecam artykuł

  Wszystko zależy na kogo się trafi. Polecam świetny artykuł, który uderza w sedno sprawy. Warto zobaczyć, jak to wygląda od podszewki

 14. marek
  marek
  28.11.2014. 22:14

  Naiwności twoja :-)

  Jeśli ktoś naprawdę sądzi, że pośrednik załatwi tani kredyt (ijeszcze na tym zarobi ) to jesteście bardzo naiwni. Różnice są wręcz kolosalne... ja załatwiłem sobie kredyt z oprocentowaniem rzeczywistym (naprawde rzeczywistym) 12,5%. Porednicy proponowali od 18 do...nawet 30%!!! I wg nich wręcz musieli sie o takie warunki bić z bankiem ..heheh czysta tania manipulacja. W dobie internetu nigdzie nie trzeba aż tak biegać, a zaoszczedzi się nawet na małym kredycie z 20000 zł

 15. Tomek
  Tomek
  13.08.2014. 20:13

  expander

  również polecam Expander

 16. Natan
  Natan
  25.02.2014. 23:10

  Sami doradcy

  Sami doradcy sie tutaj wypowiadają chyba.

  Z Notusa dostałem wspaniałe porównanie kredytów. Najkorzystniejsze oferty zostały pominięte a jedna z ofert przedstawionych była gorsza od tej, która dostałem bezpośrednio w banku.

  Home Broker juz był trochę lepszy. Zasugerował dwie oferty banków, które rzeczywiście były bardzo korzystne w mojej sytuacji. Jednakże dla takich samych parametrów przedstawione oprocentowanie było gorsze od tego, które uzyskałem 2 godziny wcześniej bezpośrednio w banku.

  Aspiro, podobna sytuacja jak Notus.

  Z jednego banku dostałem ofertę z mozliwością obniżenia marży w przypadku podpisania bezpośrednio umowy z bankiem. Była to jedna z korzystniejszych ofert kredytowych. Jakimś cudem pominięta przez 3 pośredników, których odwiedziłem. Jeden próbował mnie nawet przekonać, że ten bank zawiesił akcje kredytową. Blef, bo kontakt z banku do mnie wydzwaniał co drugi dzień. Co ciekawe wysokość oprocentowania przedstawiona przez Notus była znowu znacznie wyższa od tego co dostałem z banku.

  Kredyt wymaga chodzenia. I jedyne co jest dobre w doradcach kredytowych to okazja wyciągnięcia trochę informacji jak działa cały system.

  Choc muszę przyznać, że będąc w kilku bankach spotkałem naprwdę rzetelnych doradców, którzy potrafili wytłumaczyć niuanse i jak najkorzystniej skonfigurować marżę/prowizję tak by kredyt w dłuższej perspektywie był najkorzystniejszy.

 17. bulga
  bulga
  02.12.2013. 15:01

  doradca

  Pewnie, że warto. Nikt nie jest w stanie samodzielnie być na czasie ze wszystkimi ofertami, jest tego zbyt dużo. Nam organizowało kredyt Górnośląskie Towarzystwo Finansowe. Oni robili porównania ofert i ostatecznie wybrali nam tą najlepszą ofertę. Sami nie bylibyśmy w stanie tego zrobić, bo jak?

 18. Robson
  Robson
  26.11.2013. 17:12

  nie trać czasu na bieganie po bankach

  Byłem głupi i pobiegałem po bankach za kredytem hipotecznym. Dostałem oczopląsu od liczby ofert i zawartych w nich "kruczków" aż trafiłem na Pana Darka z Notusa. Zajął się wszystkim, powiedział co i jak, a na końcu jeszcze przeanalizował umowę kredytową zanim ją podpisałem. No rewelacja! Ludzie myślą, że skończyli szkoły ekonomiczne i to wystarczy aby na wszystkim się znać. Szkoda życia aby to wszystko analizować. Samochód też wolę oddać do fachowca chociaż co nieco umiem w nim podłubać.

 19. Kicia
  Kicia
  31.03.2012. 12:54

  Notus

  Ja biorac kredyt hipoteczny na dzialkę korzystała z biura Notus, polecam :) choc teraz moja konsultantka-doradca zostala niezależnym strzelcem i ja zostalam z nią, zalatwia mi wlasnie kredyt na budowe :)

 20. alek
  alek
  23.08.2011. 22:59

  Wg mnie warto

  Generalnie polecam dobrego pośrednika - ja takiego mam u którego wcześniej już braliśmy ubezpieczenie posagowe dla naszej córeczki. Zyski są takie:
  - możliwość porównania ofert w jednym miejscu
  - pośrednik podjedzie i odbierze dokumenty z pracy, od dewelopera, z urzędów a z wnioskiem podjedzie do domu - ogromna oszczędność czasu
  - pośrednik ma większą wiedzę na temat możliwości negocjacji prowizji, marży itp
  - za jednym posiedzeniem można złożyć wnioski do kilku banków
  - pośrednik wie jakie dokumenty trzeba złożyć, monitoruje status wniosku

 21. Jolka
  Jolka
  05.06.2011. 19:09

  Doradca

  Ja korzystałam z usług Open finance i jestem bardzo zadowolona z wybranej oferty...

 22. pracownik
  pracownik
  08.04.2011. 23:02

  moja opinia

  Zauważcie, że to czy klient dostanie kredyt czy nie, czy dostanie go w miesiąc czy w trzy - zależy nie tylko od Banku jaki wybierze, ale także od osoby która wniosek prowadzi. Może to być każdy: doradca bankowy, pośrednik lokalny czy broker typu OF czy Expander - najważniejsze, aby rozmawiać z osobą, która wie co robić.

 23. Kaska
  Kaska
  31.03.2011. 10:31

  Ja skorzystalam z uslug Expandera

  Ja skorzystalam z uslug Expandera nie placilam nic. Warunki kredytowe jakie otrzymalam byly identyczne, jakie oferował bank docelowy (przeszlam sie sama sprawdzic czy jest jakas roznica). Tak wiec polecam doradcow kredytowych, na ogol pracuja tam doswiadczeni ludzie, ktorzy na biezaco sa w temacie, pomoga dobrac tani kredyt i zaoszcedzic kilka dni jakie by trzeba bylo poswiecic na latanie samemu po bankach. MOj doradca takze bardzo pomogl mi we wszystkich formalnosciach zwiazanych z kredytem, gdzie co i jak.

  Polecam umowic sie na spotkania z min. 2 doradcami - to nic nie kosztuje. Za to można porównać oferty jakie zaproponują, a dalej wybrać doradcę bardziej kompetentnego. Ja tak zrobilam i nie narzekam.

  Powodzenia

 24. doradca bartek
  doradca bartek
  31.03.2011. 00:32

  doradca kredytowy

  Jestem doradca firmy Open Finance - możliwe spotkania w siedzibie firmy lub dojazd na życzenie. Ok. 25 banków w naszej ofercie. Bezplatne doradztwo. Oferty takie same jak w placówce Banku, a możliwości dużo większe -poprzez złożenie naraz kilku wniosków o kredyt do różnych banków (większa pewność przyznania kredytu).

  Nasz usulugi sa bezplatne.

 25. alek
  alek
  31.03.2011. 00:31

  expander

  Polecam pomoc doradcy Expandera w wyborze kredytu. Mi bardzo pomogl.

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

: