porady, porównania, opinie...

Gdzie kredyt na wykończenie domu?

Opinie (14)

dokończenie budowy

Z pożytkiem dla wielu klientów obecnie na polskim rynku finansowym praktycznie wszystkie banki proponują wykorzystanie kredytu hipotecznego na dokończenie budowy procesu wykończenia domu . Aby jednak dokładnie określić, jakie prace będziemy mogli wykonać ze środków pozyskanych od banku należy zastanowić się, co tak naprawdę określane jest terminem wykończenie domu .

Abyśmy mogli mówić o tym, że nasz dom znajduje się w fazie wykańczenia powinien on być zbudowany w stanie surowym zamkniętym , czyli posiadać stolarkę okienną oraz być przykryty dachem. Posiadając tego typu nieruchomość możemy przystąpić do starań o przyznanie nam dodatkowych środków z tytułu kredytu hipotecznego.

Potrzebne dokumenty do kredytu hipotecznego na wykończenie domu

W każdym banku składanie wniosku i kompletowanie dokumentów o tego typu dofinansowanie wygląda podobnie. Rozpoczynając starania zawsze najlepiej udać się osobiście do najbliższego oddziału banku, który wybraliśmy, aby określić naszą zdolność kredytową i zapytać o sens składania owego wniosku. Początkowe pozytywne zaopiniowane da nam pewność, że kompletowane przez nas dokumenty będą mogły zostać wykorzystywane. A wbrew pozorom nie jest ich wcale tak mało. Oto niektóre z nich, które praktycznie wszystkie banki uznają za niezbędne.

Przede wszystkim konieczne będzie przedstawienie uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Później bank poprosi nas o okazanie uzupełnionego i odpowiednio opieczętowanego przez kierownika budowy dziennika budowy . Zostanie on sprawdzony pod względem formalnym, czyli poprawności jego wypełnienia oraz odpowiedniego zatwierdzenia przez nadzór budowlany. Tak samo niezbędny przy staraniach o uzyskanie kredytu hipotecznego jak pozwolenie budowlane czy dziennik budowy jest kosztorys prac , które mają być przeprowadzone. Najbardziej wiarygodny okazuje się dokument sporządzony przez rzeczoznawcę z odpowiednimi uprawnieniami. Wycena powinna zawierać bardzo szczegółowo opisane wszystkie etapy realizacji wraz z cenami robotników, materiałów budowlanych oraz dokładnymi terminami wykonania. Albowiem bank poprosi nas o przedstawienie dokumentacji fotograficznej przedstawiającej bardzo dokładnie postęp prac.

Na ich podstawie uruchamiane będą kolejne transze kredytu .

Zobowiązania nie zaciągniemy również bezterminowo. Aby bank zdecydował się na wykupienie naszej hipoteki niezbędne jest dopięcie wszystkiego na przysłowiowy ostatni guzik. Niezbędne do tego będzie znalezienie wykonawcy . Musi on być szczegółowo wyznaczony w kosztorysie , potwierdzić terminy realizacji kolejnych etapów projektu oraz przeprowadzić wycenę swoich prac a później potwierdzić wszystko wystawiając odpowiednią fakturę lub wywiązując się z podpisanej umowy na wykonanie. Kosztorys powinien być nieco podwyższony o ok. 20 procent. W ten sposób przy realizacji inwestycji nie straszna będzie nawet podwyżka cen materiałów budowlanych czy też inflacja. Wszystko to, bowiem będzie skutecznie przewidziane w kosztorysie.

Tak przygotowane dokumenty możemy złożyć wraz z wnioskiem o przyznanie kredytu hipotecznego. Wniosek zazwyczaj wypisujemy na ściśle określonym druku bankowych do pobrania w każdej placówce bankowej lub na stronie internetowej. Tylko i wyłącznie komplet poprawnie wypełnionych dokumentów daje nam pewność uzyskania pozytywnej decyzji ze strony banku, który przy odpowiedniej zdolności kredytowej sfinalizuje nawet i w całości nasz projekt wykończenia domu. Będzie to dla nas sytuacja niezwykle korzystna, ponieważ zobowiązania zaciągnięte, jako hipoteczne zawsze są o wiele bardziej korzystnie oprocentowane niż środki uzyskane w formie zwykłej wysokooprocentowanej pożyczki gotówkowej.

Przy tego typu kredytach obniżona jest również marża oraz prowizja banku, który wieloma promocjami próbuje przyciągnąć kolejnych klientów. Dlatego, też podczas realizacji kredytu hipotecznego musimy zwrócić szczególną uwagę na opłaty bankowe włącznie z oprocentowaniem, dane niezbędne do przygotowania oraz kwestię przygotowania dokumentów potwierdzających realizację kolejnych poszczególnych etapów inwestycji. Może się, bowiem okazać, że po otrzymaniu środków będziemy mieli jeszcze więcej pracy niż przed pozytywnym rozpatrzeniem naszego wniosku.

Osobistą kwestią pozostaje fakt wyboru banku , w którym zdecydujemy się wziąć kredyt hipoteczny na dokończenie budowy naszego domu. Każdy będzie zwracał uwagę na inne czynniki będące w ofercie poszczególnej instytucji finansowej. Dla jednego ważniejsza od najniższego na rynku oprocentowania będzie łatwa i szybka możliwość udokumentowania prawidłowego wykorzystania przyznanych środków. Dla innych zaś priorytetem będzie łatwość w uzyskaniu kredytu hipotecznego i przygotowanie jak najmniejszej ilości dokumentów potrzebnych do złożenia wniosku. Dodatkowym plusem okaże się wówczas równie pomoc informacyjna specjalistów bankowych. Wszystkie te czynniki mają znaczący wpływ na wybór odpowiedniej oferty bankowej dla danej inwestycji a po jej otrzymaniu na prawidłowe jej wykorzystanie. Jest to, bowiem jedyna droga do pełnego wykończenia własnego domu na podstawie kredytu hipotecznego. Swoją nieruchomość możemy w pełni przygotować do zamieszkania i nie oszczędzać na używanych materiałach.

Ranking kredytów na wykończenie domu - Czerwiec 2024 r.

Poniżej najlepsze banki i doradcy specjalizujący się w kredytach na remont:

Kryterium oceny Lista banków
Najczęściej wybierane kredyty hipoteczne
kredyt hipoteczny millenium
kredyt pko
Najczęściej wybierane kredyty gotówkowe na wykończenie (bez hipoteki)
kredyt bnp
alior
Bezpłatna pomoc w wyborze kredytu
Niezależni eksperci kredytowi Notus Finanse oferują bezpłatną pomoc w doborze i uzyskaniu najtańszego kredytu na wykończenie domu lub mieszkania.

Notus Finanse jest jedną z największych i najwyżej ocenianych firm pośrednictwa finansowego w Polsce. Oferuje produkty ponad 25 banków. Posiada liczne oddziały w całej Polsce. Zespół ekspertów liczy ponad 800 osób.

Ekspert Notus Finanse towarzyszy klientowi od momentu wyboru oferty do finalizacji umowy z bankiem. Pomaga w formalnościach i wypełnianiu dokumentów. W ten sposób oszczędzasz swój czas, nerwy, masz mniej stresu z cała procedurą kredytową.

Poniżej opinie na temat kredytów związanych z wykańczaniem domu. Wraź swoją opinię jaki kredyt hipoteczny na wykończenie domu wybrać?

Gdzie kredyt na wykończenie domu? - KONIECZNIE OCEŃ:

Ocena:
3.8 na 5
5 głosów
1 2 3 4 5

Forum - Opinie i Pytania (14 odpowiedzi) :

 1. czauczesku
  czauczesku
  24.08.2015. 15:04

  Kupno niewykonczonego domu + wykonczenie

  Witam, mam zamiar z zona kupic dom 140m ktory juz stoi. Cena wraz z dzialka 350 tys za stan surowy zamkniety. Chcemy dobrac rowniez ok 200 tys na wykonczenie. W sumie wiec potrzebujemy ok 550 tys. Pytanie czy nasz wklad wlasny to ma byc 10% obecnej ceny czyli 35 tys? Czy od 550tys czyli 55tys? Stanowi to dla nas niemaly problem aby zebrac taka kwote. Czy jest jakis sposob aby jakos legalnie ominac ten wklad wlasny?

 2. janekk54
  janekk54
  26.04.2014. 13:49

  Opinia

  ja szukając kredytu hipotecznego udałem się do doradcy z opne finance, przygotował mi dokładną analizę ofert dostępnych na rynku, sam zdecydowałem i wybrałem ostatecznie, w którym banku mogę i chcę wziąć kredyt

 3. jan
  jan
  07.02.2014. 20:37

  kredyt

  Pracuje w UK na "samozatrudnieniu"czy dostane kredyt hipoteczny w PL na wykończenie domu? Jakie dokumenty są potrzebne?

 4. Anna
  Anna
  14.04.2011. 09:10

  Agent ubezpieczeniowy - ING

  Zanim rozpoczęłam pracę w ING sama skorzystałam z kredytu hipotecznego w tej firmie i jestem zadowolona. Jeżeli jest ktoś zainteresowany, zapraszam do skladania wnioskow

 5. Zadowolona
  Zadowolona
  06.04.2011. 09:31

  kredyt na dom

  Witam,

  Jeżeli nadal szukasz najlepszej oferty dot. kredytu na budowę domu to mogę polecić Bank ING Śląski, okazał się on rewelacyjny.

 6. optimum
  optimum
  03.04.2011. 01:08

  Najtansze kredyty na wykonczenie

  kredyt w PLN: Millennium, Deutsche Bank,
  kredyt w Eur: Deutsche Bank, Nordea, PolBank

 7. krzysiek
  krzysiek
  31.03.2011. 12:30

  kredyt

  Witam. Chciałbym uzyskać informacji na temat kredytu. Otóż z żoną posiadamy działkę budowlaną i wkład własny (około 80 tyś złotych) na budowę oczywiście chcielibyśmy jak najszybciej wykończyć dom, jesteśmy na etapie składania papierów o projekt budowlany, chciałbym się dowiedzieć czy mogę uzyskać i gdzie najlepiej kredyt w wysokości np: 150 tyś złotych na to aby dokończyć budowę domu i chociaż wykończyć podstawowe pomieszczenia. Dziękuje za odpowiedz

 8. M_PO
  M_PO
  31.03.2011. 12:25

  Kredyt na wykończenie domku 130 m2

  Witam,

  Mamy z żoną zamiar wzięcia kredytu na wykończenie domku 130 m2. Domek o wartości około 150 tyś + działka na której stoi domek ok 250 tyś PLN to nasz wkład, Jaki kredyt i gdzie wziąć najlepiej (ok 200 tys PLN) z mozliwościa przeznaczenia około 30 tys na dowolny cel

 9. jerzy
  jerzy
  31.03.2011. 00:33

  Dom w trakcie budowy

  Witam.
  Potrzebuję zaciągnąć kredyt hipoteczny.
  Dom w trakcie budowy.
  Zainwestowane ok 150tyś może 180tyś.
  Potrzebuję ok 300tyś.
  Prowadzę działalność.
  I tu jest mały problem.
  2007r. Straty. 2008r. Mały dochód. 2009 dochód wzrósł bardzo znacząco. ok 80%.
  Ktoś poradzi w z jakim bankiem warto rozmawiać.
  Ostatnie trzy miesiące dochód ok 15000 netto. miesięcznie.
  Pozdrawiam

 10. maks
  maks
  31.03.2011. 00:14

  polecam millenium bank

  W millenium podstawą do wyliczenia maksymalnej kwoty kredytu jest przyszła wartość nieruchomości po wykończeniu - Klienci mogą uzyskać kredyt do 90% łącznej wartości działki i domu po wybudowaniu i wykończeniu

  Bank umożliwia finansowanie każdego etapu budowy domu - jednoczesny zakup działki i budowę domu, a także budowę do tzw. stanu deweloperskiego lub umożliwiającego częściowy odbiór domu

  Millenium nie wymaga faktur za zakupione materiały i wykonane prace

 11. lukasz b
  lukasz b
  30.03.2011. 23:56

  dokonczenie budowy, wykonczenie domku

  witam,szukam kredytu na budowe domku suma jaka nas interesuje 200000zl.Nasza rodzinka liczy 3 osoby.JESTESMY wlascicielami dzialki mamy rozpoczeta budowe stan zerowy i zakupiona wieksza czesc materialu-oprocz dachu.nasze dochody to3.300zl na jaki kredyt mozemy liczyc?prosze o pomoc

 12. artur
  artur
  30.03.2011. 20:57

  kredyt na dokonczenie budowy domu

  Witam.

  Chciałbym dokończyc budowe domu.Mam działke o wartości ok 80000 tys zł zakupiłem włożyłem już materiały o wartości ok 23 tys zł.
  Nasze miesieczne dochody oscylują z żoną w granicy 3800 zł.Mamy jedno dziecko. Czy rozpoczecie budowy mozna traktowac jako wklad wlasny? Czy stac mnie na kredyt w frankach. Potrzebuje ok 150000 tys zł.

 13. doradca
  doradca
  30.03.2011. 20:50

  odp

  Witam.
  Na tak krotki okres czasu (10-15 lat )radze pomyslec o kredycie w pln. Dodatkowo twoja dzialak moze byc wkladem wlasnym. W pierwszej kolejnosci polecam przyjrzec sie ofercie Millenium lub ING kredyt w pln.
  Mozna tez rozwazyc oferty mbank i MultiBank - wczesniejsza splata kredytu w obu tych bankach jest darmowa.
  Ewentualnie jeszce takze sprawdzic nalezy kredyt mieszkaniowy z doplatami w PKO.

  Wszystkie te oferty porówna szcegolowo dla Ciebie bezpłatnie doradca Open Finance. Polecam kontakt przez wniosek kontaktowy.

  Pozdrawiam\Ania

 14. Pawe
  Pawe
  30.03.2011. 20:45

  Kredyt na dom

  Witam!
  W jakim banku najlepiej zaciągnąć kredyt (PLN, CHF)na dokończenie budowy domu. Potrzebuje 150tyś.zł na 10 do 15 lat z możliwością wcześniejszej spłaty, posiadam działke o wartości 300tyś., na której jest rozpoczęta budowa systemem gospodarczym. Koszt inwestycji ok 250tyś. systemem gospodarczym. Ilość osób w gospodarstwie domowym 2os. i dochody wysokości ok 5tyś zł, nie posiadamy żadnych innych kredytów

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

: