porady, porównania, opinie...

Jak wziąć kredyt na mieszkanie lub budowę domu?

kredyt mieszkaniowy krok po kroku

Porównanie ofert banków

Zapoznaj się ofertami kredytów mieszkaniowych (menu po lewej stronie) i sprawdź, który bank spełnia Twoje potrzeby finansowe. We wstępnej selekcji możesz wykorzystać przygotowane narzędzia w serwisie takie jak: zestawienie najlepszych kredytów, porównanie oprocentowania czy ranking najczęściej wybieranych kredytów. Możesz także zgrubnie oszacować na jaki kredyt Ciebie stać naszym kalkulatorem zdolności kredytowej.

Na jak wysoki kredyt możesz liczyć, czyli sprawdzenie Twojej zdolności kredytowej w wybranym banku

Po wyborze banku lub banków (optymalnie warto wybrać min. 2 banki by mieć pole manewru), powinieneś dowiedzieć się jaką masz dokładnie zdolność kredytową w wybranym banku. W tym celu wypełnij zgłoszenie internetowe z zapytaniem o kredyt (link "kontakt z doradcą" przy każdej ofercie). Konsultant Call Center wybranego przez Ciebie banku oddzwoni do Ciebie i odpowie na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości odnośnie oferty. Zada Ci on-line pytania pomocnicze i w ciągu kilku minut dowiesz się, na jak duży kredyt możesz liczyć .

Rozmowa wstępna - spotkanie z doradcą

Jeśli będziesz sobie tego życzył, konsultant CallCenter wybranego banku skontaktuje Cię z Doradcą Kredytowym w Twoim mieście. Doradca kredytowy w oddziale zaproponuje Ci kredyt, udzieli Ci wszelkich informacji o warunkach kredytu i niezbędnej dokumentacji - przedstawi pełny wykaz dokumentów, które powinieneś skompletować i dołączyć do wniosku kredytowego.

Złożenie wniosku o kredyt

Po zgromadzeniu wszystkich dokumentów ma miejsce podpisanie wniosku o kredyt. Doradca Kredytowy pomoże Ci wypełnić prawidłowo ten wniosek. Następnie ma miejsce rozpatrywanie Twojego wniosku przez analityka bankowego, który sprawdza Twoją sytuację finansową oraz analizuje i ocenia stan prawny i techniczny kredytowanej nieruchomości. Decyzję kredytową, tj. czy otrzymasz kredyt i w jakiej wysokości, bank powinien wydać w przeciągu kilku dni.

Pozytywna decyzja kredytowa

Dzięki pozytywnej decyzji kredytowej możesz podpisać umowę kredytową na ponownym spotkaniu z doradcą. W niektórych bankach decyzja kredytowa może być wstępną decyzją kredytową, która zawiera dodatkowe warunki, które muszą zostać spełnione przed ostateczną decyzją kredytową lub wypłatą kredytu.

Podpisanie umowy kredytowej

Na spotkaniu z doradcą podpisujesz umowę kredytową oraz inne niezbędne dokumenty. W przypadku zaciągania kredytu przez małżeństwo umowa kredytu musi być podpisana przez obojga współmałżonków.

Wypłata kredytu

Wypłata kredytu następuje w większości banków, gdy złożysz wniosek o wypłatę podpisany przez wszystkich kredytobiorców. Jednak przedtem musisz spełnić warunki, określone w umowie kredytowej (dlatego podpisując umowę kredytową, pamiętaj by sprawdzić te warunki dokładnie). W zależności od tego czy przedmiotem kredytu hipotecznego jest rynek wtórny czy rynek pierwotny, wypłata kredytu następuje w całości lub w transzach .

W przypadku kredytów na budowę domu w większości banków następuje wypłata kredytu w transzach zgodnie z ustalonym wcześniej w umowie harmonogramem terminów płatności, oraz postępem prac budowlanych .

Forum - Opinie i Pytania (14 odpowiedzi) :

 1. gosia
  gosia
  22.09.2014. 16:17

  kredyt na mieszkanie

  prowadzę własna działalność w niemczech,zarabiam od 9.ooo do 12.ooo euro roocznie,nie mam dzieci ani zadnej rodziny,czy mam szanse na kredyt na mieszkanie w Polsce?

 2. majka
  majka
  14.09.2014. 14:03

  kredyt na mieszkanie

  chcielibyśmy z mężem wziąśc kredyt na mieszkanie mąż prowadzi działalność gospodarcza jego dochód na mesiąc to ok. 4000zł oprócz tego mamy spora działke ok 1,2ha na której stoi nasz dom w stanie surowym który został wybudowany za gotówke nie mamy wiec zadnych zobowiązań wobec banku. Nie mamy tez dzieci

 3. Tobiasz
  Tobiasz
  14.07.2014. 11:59

  Mieszkanie dla młodych

  Witam,
  Interesuje mnie projekt Mieszkanie dla młodych? Chciałbym uzyskać dofinansowanie. Pracuję od czerwca na umowę o pracę, dodatkowo pracuję od 3 lat na umowę zlecenie, źle nie zarabiam ale rewelacji nie ma czy mogę w mojej sytuacji ubiegać się o dofinansowanie z tego projektu

 4. ema
  ema
  07.04.2014. 14:20

  kredyt hipoteczny

  Chcialabym wziac kredyt, zeby kupic mieszkanie pod wynajem i rozbudowac dom, ktorego niestety wlascicielami z mężem nie jesteśmy(tylko tesciowie, ktorzy mają hipotekę na ten wlasnie domek)Czyli hipoteka by byla mozliwa na kupowane mieszkanie.Mam dochody miesieczne 3300 netto, jedno dziecko i 20000 tys kredytu.Dochody mam takie dopiero od miesiaca.Wczesniej bylam na wychowawczym urlopie wiec jesli bank bedzie sprawdzal wcesniejsze dochody to kiepsko.Czy mam szanse na kredyt ok 500000?

 5. Monika
  Monika
  25.01.2014. 18:41

  Kredyt

  Dzień dobry. Pracuje w Anglii od sierpnia 2012roku mam założoną małą działalności ktora jest prowadzona zgodnie z procedura . Wszystkie papiery mam, oplacam skladki, rozliczam się jakie mam możliwości wziąść kredytu o kwocie 300 000. Na dom . Proszę o odpowiedź pozdrawiam

 6. henryk
  henryk
  25.11.2013. 09:28

  kredyt na ukonczenie domu

  pracuje w panstwowej firmie,moje miesieczne wynagrodzenie to okolo +- 2.500 tys.zl netto na gosodarstwie domowym jestem sam . o jak wysoki kredyt moge sie starac?

 7. Anna
  Anna
  04.11.2013. 20:09

  miss

  chciała bym wziąść kredyt w uk

 8. kamilka
  kamilka
  12.07.2013. 15:23

  KREDYT NA MIESZKANIE

  Witam staramy się z mężem o kredyt hipoteczny na mieszkanie ok 90000-110000 zł z tym, że tylko mąż osiąga przychody ok 2,200 mc.Umowa na czas nie określony Nie mamy dziecka. Czy jesteśmy w stanie takie kredyt gdzieś dostać ?

 9. Krzysztof
  Krzysztof
  13.10.2012. 20:16

  Kredyt na mieszkanie

  Witam Serdecznie.

  Razem z zona planujemy wziasc kredyt na mieszkanie.
  Oboje pracujemy od 2 lat w Holandii.
  Jakie dokumenty musimy posiadac aby rozpoczac maraton po bankach? A moze wiecie takze do ktorego banku najpierw zajrzec?

 10. Dariusz
  Dariusz
  04.06.2011. 10:17

  Wybór najtańszego kredytu

  Wybór najtańszego kredytu
  codzienie porównujemy 600 ofert 30 banków - nasi doradcy bezpłatnie znajdą kredyt nawet do 40% tańszy
  Open Finance

 11. majki
  majki
  29.03.2011. 12:20

  ciaza a dycyzja kredytowa

  Podajesz liczbę osób w gospodarstwie domowym ( a nie aktualny stan żony ) więc na pewno po porodzie będzie trudniej ( ale z tego co wiem banki aż tak bardzo nie wnikają w stan osób - to jest tylko twoje oświadczenie, przecież czasami dziadkowie chowają wnuka- tu też można pokombinować)

 12. feniks
  feniks
  29.03.2011. 12:20

  czy to będzie miało duży wpływ na decyzje

  Witam

  Ja mam takie pytanie jakby z kategorii okołokredytowej . Właśnie rozglądamy się za kredytem .

  I załóżmy taką hipotetyczną sytuację że staramy się o ten kredyt a żona jest w ciąży (ma stabilną pracę w państwowej instytucji) , czy to będzie miało duży wpływ na decyzje o przyznaniu bądz nie nam kredytu . Znalazł się może ktoś w podobnej sytuacji ?! Bo przyznam że jesteśmy w kropce , kredyt w przyszłym roku będzie potrzebna tak czy owak , stanu surowego nie dopniemy bez kredytu.

 13. pawel
  pawel
  26.03.2011. 00:41

  kredyt na dom

  pracuje w anglii, mam dzialke i chcialbym wziasc kredyt w polsce na budowe domu....jak banki patrza na potencjalnego klienta takiego jak ja?

 14. andrzej
  andrzej
  26.03.2011. 00:39

  kredyt hipoteczny, mam firme

  chcialbym uzyskac informacje w jakim banku i na jakich zasadach moge otrzymac kredyt
  mam firme o dochodach ok 20000 rocznie

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

: