porady, porównania, opinie...

Kredyt mieszkaniowy dla osób pracujących za granicą

Opinie (74)

Wciąż wiele osób pracuje poza granicami kraju. Jednak sporo spośród nich, nie zamierza wiązać swojego całego życia z krajem w którym zarabia. Chcą wrócić do Polski i tu kupić mieszkanie. Inną jeszcze grupę stanowią osoby, które chcą inwestować w rynek nieruchomości. Wtedy najczęściej decydują się na zakup mieszkania przeznaczonego na wynajem.

Co jednak zrobić, jak się nie ma zgromadzonej gotówki na zakup własnego lokum? Czy osoby pracujące za granicą mogą ubiegać się o kredyt w Polsce? Jak najbardziej. I to zarówno na sfinansowanie domu lub mieszkania w Polsce, jak i w kraju w którym pracują. Ale także na zakup działki budowlanej lub remont czy modernizację posiadanego lokalu. Banki już przed laty zauważyły, że otworzyła się nowa nisza na rynku kredytów. Niestety, w związku z kryzysem dziś dużo trudniej jest otrzymać taki kredyt. Jednak nadal jest to możliwe. Co prawda oferta takich kredytów jest znacznie uboższa niż w przypadku osób zatrudnionych w Polsce, ale mimo wszystko można dopasować ją do własnych potrzeb.

Różne oferty i rożne wymagania

Wiele banków oferuje różne opcje sfinansowania mieszkania ze środków banku. Dlatego warto wcześniej dobrze poznać oferty przynajmniej kilku placówek. Bo różnią się one znacznie zarówno wysokością wkładu własnego, zabezpieczeniem jak i procedurami. Niektóre z banków, mają i owszem w swojej ofercie kredyty dla pracujących za granicą , ale jednym z warunków udzielenia kredytu jest przelewanie pieniędzy na rachunek w Polsce. Niestety, jest to często niemożliwe. Często zagraniczny pracodawca przelewa wypłatę na rachunek, w kraju swojej działalności. Część z nich przekazuje swoim pracownikom czeki z wynagrodzeniem. Wtedy najczęściej trudno w sposób wiarygodny udokumentować swoje dochody. Warto postarać się więc o dodatkowe dokumenty, które pomogą analitykowi bankowemu w weryfikacji dochodów.

Kolejną niedogodnością jest różnicowanie osób w zależności od kraju w którym pracują . I tak mniejszych zabezpieczeń będą wymagały banki od osób zatrudnionych na terenie Unii Europejskiej . Najczęściej banki wymagają około 20 proc. wkładu własnego , ale bywa także, że wkład własny wzrasta do 40 proc. albo banki z niego rezygnują. Wnioski rozpatrywane są indywidualnie, więc wszystko zależy od oceny zdolności kredytowej i stopnia ryzyka. Jednak już w przypadku choćby USA, banki będą chciały uzyskać większe gwarancje bezpieczeństwa. A to najczęściej wiąże się ze zwiększeniem wkładu własnego – czasem nawet powyżej 50 proc. - oraz bardziej restrykcyjnymi procedurami. Często wymagane są też jako zabezpieczenie kredytu nieruchomości na terenie Polski.

Banki też chętniej zdecydują się na udzielenie kredytu osobom zatrudnionym na umowę o pracę na czas nieokreślony . Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą poza granicami, mogą się liczyć ze sporymi utrudnieniami. Powodem są tu przede wszystkim problemy z weryfikacją wszystkich danych. Dlatego wiele z banków podwyższa w tym wypadku oprocentowanie, niektóre żądają adresu do korespondencji na terenie kraju. Łatwiej jest uzyskać taki kredyt w przypadku banków, które posiadają swoje oddziału w kraju w którym jesteśmy zatrudnieni. Pewnym ułatwieniem dla osób starających się o kredyt, jest możliwość ustanowienia pełnomocnika , który będzie mógł się zająć formalnościami i dokończy procedury , bez konieczności naszych ciągłych podróży do Polski. Już niemal wszystkie banki proponują takie rozwiązanie, a potrzebne druki można dostać w najbliższym oddziale banku lub nawet pobrać ze stron internetowych wybranej placówki.

Niestety w niektórych bankach będziemy się musieli liczyć z koniecznością przetłumaczenia dokumentów . A to oznacza kolejne przedłużenie okresu potrzebnego na uzyskanie kredytu, no i pochłania dodatkowe koszty. Jednym z banków, które nie wymagają tłumaczenia dokumentów jest Deutsche Bank. W pozostałych możemy pytać się o druki w języku angielskim lub niemieckim. Dzięki temu można przyspieszyć nieco starania o kredyt. Jednak szczegółowe informacje możemy najczęściej uzyskać dopiero w trakcie rozmowy z doradcą w banku. Głównym powodem jest fakt, że wnioski o takie kredyty są najczęściej rozpatrywane indywidualnie.

Banki i niezbędne dokumenty

Banki, które oferują kredyty dla osób zatrudnionych za granicą to. m. in.: Alior Bank, Bank Zachodni WBK, Bank Ochrony Środowiska, Deutsche Bank PBC. .

Dokumenty w przypadku składania wniosku kredytowe są podobne do tych, które musi dostarczyć osoba ubiegająca się o kredyt, zatrudniona w kraju. Także obliczanie zdolności kredytowej odbywa się na podobnych zasadach. W związku z tym w jednym banku bez problemu można będzie kredyt uzyskać, natomiast w innym klient otrzyma tylko część kwoty, albo wręcz jego wniosek zostanie odrzucony.

Wymagane dokumenty do wniosku kredytowego przy dochodach z zagranicy:

 • dokumenty tożsamości (część z banków wymaga, by klient posiadał polski paszport)
 • dokumenty potwierdzające zatrudnienie i osiągane dochody
 • dokumenty dotyczące nieruchomości – czyli wypis z KW, umowę realizacyjną zawartą z deweloperem itp.
 • często także pozwolenie na pracę jeśli w danym kraju takie jest wymagane dla obywateli naszego kraju
 • dokument potwierdzający historię kredytową w kraju zatrudnienia
 • w przypadku działalności gospodarczej najczęściej wymagane są roczne zeznania podatkowe i dokumenty rejestrowe firmy

Zmiany w rekomendacji S w 2014 r.

W 2014 r. na skutek zmian Rekomendacji S nastąpiło dalsze ograniczenie kredytowania w walutach obcych - kredyty walutowe, indeksowane lub denominowane w walutach obcych powinny być produktem oferowanym wyłącznie klientom uzyskującym trwałe dochody w walucie kredytu , zapewniające regularną obsługę i spłatę kredytu (np. kredyt walutowy w euro będą mogły zaciągnąć tylko te osoby, które w tej walucie uzyskują dochody).

Ranking kredytów dla osób pracujących za granicą - Marzec 2015 r.

Najniżej oprocentowane kredyty
kredyt db
kredyt mbank
kredyt eurobank
Pomoc w uzyskaniu kredytu w Polsce dla pracujących za granicą (w tym także kompletowaniu dokumentacji)
Niezależni doradcy kredytowi OF oferują bezpłatną pomoc w doborze i uzyskaniu najtańszego kredytu. Doradca towarzyszy klientowi od momentu wyboru oferty do finalizacji umowy z bankiem. Pomaga w wyborze waluty. Pomaga w formalnościach i wypełnianiu dokumentów. W ten sposób oszczędzasz swój czas i masz mniej stresu z cała procedurą kredytową.
Bezpłatna pomoc w wyborze kredytu
Niezależni doradcy kredytowi Domu Kredytowego Notus oferują bezpłatną pomoc w doborze i uzyskaniu najtańszego kredytu hipotecznego w Polsce. Doradca pomaga w formalnościach i wypełnianiu dokumentów - może także reprezentować kredytobiorce w kraju. W ten sposób oszczędzasz swój czas i masz mniej stresu z cała procedurą kredytową. Uwaga: w formularzu kontaktowym możesz także zostawić nr telefonu inny niż Polski .

Kredyt mieszkaniowy dla osób pracujących za granicą - KONIECZNIE OCEŃ:

Ocena:
5 na 5
2 głosów
1 2 3 4 5

Forum - Opinie i Pytania (74 odpowiedzi) :

Strony: Pierwsza 1 2 3 Ostatnia >> (3 stron razem)
 1. Marcin
  Marcin
  08.03.2015. 17:02

  Kredyt

  Witam, mieszkamy z zona I dzieciakami w USA od 15 lat, w Polsce wybudowalismy dom w stanie surowym, teraz potrzebujemy kryedytu okolo 80000 PLN na jego wykonczenie, czy jest jakas szansa uzyskania takiego kredytu.

  Dziekuje I pozdrawiam

  Marcin Bobowicz

 2. Gabriela
  Gabriela
  08.02.2015. 10:30

  Samozatrudniony w uk a kredyt w PL

  Witam,
  czy jako samozatrudniona w UK mam szanse na kredyt na mieszkanie w PL?
  jakie dokumenty sa potrzebne? jaki bank udziela takich kredytow?


  Prosze o podpowiedz:)
  pozdrawiam

 3. karolina
  karolina
  27.01.2015. 22:00

  Kredyt

  Witam chciałabym wziąć kredyt na mieszkanie w Polsce.. Pracuje w Szwecji umowa na czas nie określony, mam konto w Polskim banku ale pensja wpływa na konto Szwedzkie.. Przy ostatniej wizycie w banku polskim dostałam informacje ze umowa o prace z zagranicy i wpływy na konto szwedzkie nie są w Polsce traktowane jako dochód.. czy coś się zmieniło jakie mam szanse na kredyt

 4. Lukasz
  Lukasz
  22.01.2015. 14:03

  Kredyt na mieszkanie pracując w uk

  Witam
  Pisze z zapytaniem o kredyt na mieszkanie w Polsce. Od 8 lat pracuje w Anglii a od 4 lat mam własna działalność. Czy jestem w stanie otrzymać kredyt w Polsce jeżeli tak to jakie warunki muszę spełnić, jakie dokumenty powinienem Wziasc ze sobą i jaki okres oczekiwania oraz realizacji włącznie jest brany pod uwagę. Zależy mi na szybkiej odpowiedzi dziękuje pozdrawiam

 5. Szymon Tomczak
  Szymon Tomczak
  22.01.2015. 12:07

  Kredyt hipoteczny dla pracujacych w Norwegii

  Witam Serdecznie,

  Od 3 lat pracuje w Norwegii na umowie stalej. Wiem, ze kredyt hipoteczny w nok daje pekao sa ale warunki przydzielania kredytu sa zbyt wygorowane, Czy jest jakas szansa na zaciagniecie kredytu dla mnie i jak wygladac bedzie przyszlosc w tej kwestii?


  Pozdraiwam

 6. CarlaKolumna
  CarlaKolumna
  12.01.2015. 15:50

  Kredyt dla pary zarabiającej w różnych walutach

  Witam.
  Jestem osobą pracującą w Czechach (ze względu na małą odległość dojeżdżam). Zameldowana jestem w PL. Partner pracuje w PL. Chcemy wziąć kredyt hipoteczny na zakup domu. W większości banków słyszymy, że moje zarobki nie będą wogóle brane pod uwagę przy obliczaniu zdolności kredytowej.
  Ostatnio dotarła do mnie informacja, ze np ING udziela kredytu osobom zarabiającym za granicą jeśli okres zatrudnienia jest dłuższy niż 2 lata.
  Czy ktoś może to potwierdzić? Lub wie, czy jest wogóle jakakolwiek szansa na wzięcie kredytu w złotówkach jeśli para/małżeństwo zarabia w dwóch różnych walutach (w tym jedna w PL).

  Zdolność kredytowa obliczona tylko dla osoby pracującej w PL jest niewystarczająca na zakup interesującej nas nieruchomości.

 7. Lidka
  Lidka
  12.01.2015. 11:12

  Kredyt dla obcokrajowcow.

  Witam
  Mieszkam w Uk od roku 2006. Wspolnie z mezem pracujemy na pelny etat, posiadamy stala prace. Chcielibysmy kupic dom do remontu w Polsce. Moj maz nie jest Polakiem. Czy jest szansa na przyznanie nam kredytu w takiej sytuacji?

 8. Anonim
  Anonim
  11.01.2015. 23:28

  Opinia

  a bank pko ? jak mam wpływy środków tam i chciałam sie ubiegać o kredyt w tym banku a pracuje za granica ? udzieli mi bank kredytu ?

 9. Doradczyni Open Finance
  Doradczyni Open Finance
  08.01.2015. 18:44

  odpowiedzi

  @Lukasz:
  Aktualnie jedyny bank udzielajacy kredyty indeksowane do USD to Alior Bank, tak wiec tam skladaj wniosek.

  @kredyt
  Jeśli zarabiasz w Euro także polecam Alior Bank.

  @do wszystkich
  Sytuacja każdego jest nieco inna dlatego polecam kontakt z doradcą Open Finance, dobierze on najkorzystniejszy kredyt i pomoże w gromadzeniu niezbędnych dokumentów. A jest tego trochę. Np. Alior Bank od osoby uzyskującej dochody za granicą na podstawie umowy o pracę, wymaga:

  1. Przetłumaczonej na język polski przez tłumacza przysięgłego umowy o pracę.
  2. Zezwolenia na pracę (o ile jest wymagane).
  3. Zezwolenia na pobyt za granicą, o ile prawo danego państwa tego wymaga.
  4. Aktualnego zaświadczenia z zakładu pracy o zatrudnieniu i wysokości uzyskiwanych dochodów - przetłumaczonego na język polski przez tłumacza przysięgłego (o ile nie będzie złożone na formularzu bankowym)
  5. Historii rachunku ROR z innego banku za ostatnie 3 miesiące potwierdzającej wpływy wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę lub deklaracji podatkowej za rok ubiegły (przetłumaczonej na język polski przez tłumacza przysięgłego).
  6. Odpowiednika raportu BIK z innego kraju przetłumaczonego na język polski przez tłumacza przysięgłego.

  Jak widać sporo tego jest dlatego najlepiej skontaktować się z doradcą kredytowym, który ma w ofercie wszystkie banki i "pokieruje" przy zbieraniu dokumentacji do kredytu.

 10. kredyt
  kredyt
  08.01.2015. 09:29

  kredty hipoteczny

  Witam od 5 lat pracuje z chlopakiem w NL uzbieralismy juz troszke pieniazków , jednak jeszcze nie jest to suma ktorej potrzebujemy . chcielibysmy zaciagnac kredyt na mieszkanie w Pl w wysokosci ok.. 100tys zl posiadamy uwowe o prace , jednak nie jestesmy malozenstwem czy jest jakas szansa ?

  Mamy w Pl adres do korespodencij , oraz osobe ktora mozemy upowaznic do skladania dokumetoww naszym imieniu

 11. LUKASZ
  LUKASZ
  30.12.2014. 12:33

  Kredyt hipoteczny

  Witam
  Byłem w millennium sprawdzić swoją zdolność kredytową, niestety bank nie bierze pod uwagę wpływów za granicy w moim przypadku USA co miesiąc po kilka tysięcy USD nawet przy wkladzie własnym 25%
  Znacie jakiś inny bank gdzie moge spróbować

 12. Doradca kredytowy
  Doradca kredytowy
  10.12.2014. 23:22

  Można zaciągać kredyty tylko w walucie jakiej się zarabia

  Zgodnie z zaleceniami KNF, pracujący za granicą mogą bać kredyt w Polsce jedynie w walucie, w której zarabiają.

  I tak:
  Kredyt hipoteczny w EURO oferuje: Deutsche Bank, Getin Bank, mBank, Alior Bank, BZ WBK, BOŚ, Pekao.

  Kredyt w dolarach (USD) oferuje: mBank, BOŚ oraz Pekao.

  Kredyt w funtach (GBP) oferuje: mBank.

 13. Kena
  Kena
  27.11.2014. 12:30

  jesli zarabiasz w innej walucie niz PLN nie dostraniesz kredytu

  Tez chcialam kupuc mieszkanie w PL a pracuje w UK, doradca finansowy powiedzial mi ze nie ma takiej mozliwosci i ze tylko moze mi zaproponowac kredyt w funtach.

 14. Wojciech Mikulski
  Wojciech Mikulski
  14.11.2014. 19:04

  Kredyt Hipoteczny dla osób zarabiających w GBP, SEK , NOK, EUR i USD

  Kredyty dla osób zarabiających w GBP, SEK , NOK, EUR i USD ,
  Chciałbym poinformować wszystkich zarabiających w GBP, SEK , NOK, EUR i USD że znowu jest możliwość uzyskania kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości w Polsce .
  Kredyt jest przeznaczony na zakup mieszkań i domów ,udzielany jest w walucie w której wnioskodawca zarabia.
  Raty kredytu również są płacone w walucie której się otrzymuje wynagrodzenie .
  Kredyt jest przyznawany na bardzo atrakcyjnych warunkach .
  dla umów zawieranych w listopadzie br. przyjmują następujące wartości:
  • SBKMEUR – 0,08%,
  • SBKMUSD – 0,23%,
  • SBKMGBP – 0,56%,
  • SBKMSEK – 0,40%,
  • SBKMNOK – 1,63%
  + marża Banku

  Ja ze swojej strony pomagam w przygotowaniu niezbędnych dokumentów , wypełnienia wniosków .
  Sprawność i szybkość przygotowania dokumentów jest w tej sytuacji bardzo ważna ponieważ dokumenty mają swoją ważność a tłumaczenia kosztują .
  Lista dokumentów które Banki w Polsce wymagają do rozpatrzenia wniosku o kredyt hipoteczny .
  * umowa o pracę
  *podatkowe rozliczenie roczne
  * Wydruk z odpowiednika polskiego BIK (biura informacji kredytowej) (www.experian.no)
  * zaświadczeni o zarobkach w języku angielskim od pracodawcy ( druk do wypełnienia )
  * kwitki płacowe
  * wydruk z konta z wpłatami wynagrodzenia z tytułu pracy

 15. Ania
  Ania
  12.11.2014. 19:23

  Kredyt

  Właśnie jest jakiś bank który w złotówkach daje kredyt osobom pracującym za granica ? Byłam w Millenium , Deutsche Bank, Ing , żaden nie daje w złotówkach , jestem ciekawa co do Alior banku i Getin bank , chociaż Ing teraz nie daje kredytu takim osobom ewentualnie kredyt gotówkowy na 8 lat ., takze cieżko ... Trzeba było wcześniej sie obejrzeć :(

 16. Renata
  Renata
  07.11.2014. 18:06

  kredyt bez męża

  witam,mieszkam w Uk chciałbym dostać kredyt w Polsce na zakup domu o wartości około 150000zł,jestem mężatką mamy dwoje dzieci pracuje na samozatrudnieniu od 7 lat,moje średnie miesięczne dochody to trochę ponad 4000zl,miesięczne zobowiązania to ubezpieczenie na samochód ok 300zl,przeważnie obracam gotówką i nie mam regularnych wpłat na konto choć zaczęłam juz to robić bo myślę o kredycie.czy jest szansa żebym wzięła kredyt na samą siebie(mąż nie ma nic przeciwko)?

 17. Rafa
  Rafa
  15.10.2014. 00:42

  Mieszkanie

  Witam
  Prosze o porade. Chcialbym wziasc kredyt na jakies 300-400 tys na zakup mieszkania, wklad wlasny jesli konieczny (wolalbym go wlozyc w remont, kupujac np. tansze mieszkanie do remontu) Czy jest to mozliwe jesli mieszkam w Angli i mam status samo zatrudnionego?? Jesli tak jakie dokumenty potrzebuje? czy jest tu ktos kto sie zajmuje przygotowywaniem ofert banków?

 18. Dorota
  Dorota
  14.10.2014. 12:07

  jestem obywatelem czeskskim pracuję w Czechach chcę postawić dom w Polsce

  Witam
  Jak z tytłu wypływa jestem z Czech, pracuję w Czechach. Czy dostanę w Polsce kredyt na dom_?

 19. fiolcia
  fiolcia
  27.09.2014. 18:03

  kredyt

  witam, mam pytanie czy uzyskam w jakimś banku kredyt w złotówkach, a zarabiam w funtach?? bo w lipcu weszła ustawa że trzeba brac kredyt w walucie w jakiej się zarabia??

 20. Mariusz
  Mariusz
  23.08.2014. 11:38

  Kredyt z norwegii

  witam.
  pracuje w norwegii ponad dwa lata.mam stały kontrakt czas nieokreslony,pozwolenie na prace na czas nieokreslony. chciałbym kupic mieszkanie w polsce na kredyt ok.250tys.zł, ale teraz weszla ustawa ze kredyt w Polsce, mozna wziasc tylko w złotowkach, gdyz taka waluta obowiazuje w Polsce. jest to problem poniewaz moje zarobki sa w koronach norweskich.
  Wiec moje pytanie, czy jest jakiś "kruczek", ktory mozna ominac i by wszystko było jak dawniej.

  dziekuje serdecznie.

 21. Kredyty hipoteczne
  Kredyty hipoteczne
  01.08.2014. 13:52

  Aktualne wiadomości i bezpłatna pomoc przy kredytach hipotecznych

  Największe forum dotyczące kredytów hipotecznych zrzesza niezależnych doradców z wieloletnim doświadczeniem. Wszyscy udzielają profesjonalnych i aktualnych informacji za darmo.
  Zapraszam do korzystania, czytania, zadawania pytań!
  http://www.forum-kredytowe.pl/f125/

 22. Patrick
  Patrick
  11.07.2014. 10:59

  Drugi Dom

  Droga Redakcjo
  Jestem urodzony w Polsce mieszkalem tam do 13 roku zycia i po 22 latach zdecydowalem sie ze chce kupic dom (gospodarstwo)w Polsce.
  Mam stala dobra prace ale w mom przypadku niemam obywatelstwa
  polskiego co prawdopodobnie zmienia sytuacje
  Chcial bym sie bardzo dowiedziec jakie mam mozliwosci wziecia drugiej hipoteki ,poniwaz mam juz swoj dom w Holandii.
  Z gory dziekuje
  pozdrawiam
  Patrick

 23. greani11
  greani11
  18.06.2014. 21:14

  KREDYT NA DOM

  zarabiamy sobie ponad 24 tys na l potrzebujemy brakujace na finanse kto udzieli nam kredytu bez potwierdzania (umowa o prace )jestesmy ponad 25 lat w niemczech czy jest jakas szansa?

 24. grazia S
  grazia S
  24.05.2014. 11:12

  Kredyt w Polsce

  Witam. Mam 56lat,mieszkam w Anglii od 9lat, stałą pracę od lat5.Chcę wykupić mieszkanie w Polsce za 40000zł. Chciałabym kredyt na max 3lata spłaty. Mój dochód na rękę to 5000zł miesięcznie.Jestem osobą samotną, nie mam długów. Szukam banku,który udzieli mi takiego kredytu. Proszę również o informacje jakie dokumenty byłyby ewentualnie potrzebne.
  Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

 25. janadjanik
  janadjanik
  14.05.2014. 16:11

  dot. kredytu dla osób pracujących za granicą

  Witam,

  widzę, wiele zapytań odnośnie kredytów hipotecznych dla osób pracujących za granicą.

  Mam też obecnie wielu Klientów, którzy rozważają zakup/budowę swej nieruchomości w Polsce, chociaż na razie nie planują powrotu do Polski.

  Dlatego też, chciałam przytoczyć zapis nowej rekomendacji S, która w zapisach dotyczących waluty kredytu będzie obowiązywać od lipca bieżącego roku:

  „Rekomendacja 6
  Bank powinien udzielać klientom detalicznym kredytów zabezpieczonych hipotecznie
  wyłącznie w walucie, w jakiej uzyskują oni dochód, także w przypadku klientów o wysokich
  dochodach.

  http://www.knf.gov.pl/Images/Rekomendacja_S_18_06_2013._tcm75-34880.pdf


  Stąd osoby, które są zainteresowane kredytem w PLN (praktycznie tylko takie są obecnie udzielane), które zarabiają w innej walucie niż PLN, mają czas do końca czerwca na składanie kompletnych wniosków o kredyt hipoteczny w PLN.

Strony: Pierwsza 1 2 3 Ostatnia >> (3 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

: