porady, porównania, opinie...

Kredyt mieszkaniowy dla osób pracujących za granicą

Opinie (49)

Wciąż wiele osób pracuje poza granicami kraju. Jednak sporo spośród nich, nie zamierza wiązać swojego całego życia z krajem w którym zarabia. Chcą wrócić do Polski i tu kupić mieszkanie. Inną jeszcze grupę stanowią osoby, które chcą inwestować w rynek nieruchomości. Wtedy najczęściej decydują się na zakup mieszkania przeznaczonego na wynajem.

Co jednak zrobić, jak się nie ma zgromadzonej gotówki na zakup własnego lokum? Czy osoby pracujące za granicą mogą ubiegać się o kredyt w Polsce? Jak najbardziej. I to zarówno na sfinansowanie domu lub mieszkania w Polsce, jak i w kraju w którym pracują. Ale także na zakup działki budowlanej lub remont czy modernizację posiadanego lokalu. Banki już przed laty zauważyły, że otworzyła się nowa nisza na rynku kredytów. Niestety, w związku z kryzysem dziś dużo trudniej jest otrzymać taki kredyt. Jednak nadal jest to możliwe. Co prawda oferta takich kredytów jest znacznie uboższa niż w przypadku osób zatrudnionych w Polsce, ale mimo wszystko można dopasować ją do własnych potrzeb.

Różne oferty i rożne wymagania

Wiele banków oferuje różne opcje sfinansowania mieszkania ze środków banku. Dlatego warto wcześniej dobrze poznać oferty przynajmniej kilku placówek. Bo różnią się one znacznie zarówno wysokością wkładu własnego, zabezpieczeniem jak i procedurami. Niektóre z banków, mają i owszem w swojej ofercie kredyty dla pracujących za granicą , ale jednym z warunków udzielenia kredytu jest przelewanie pieniędzy na rachunek w Polsce. Niestety, jest to często niemożliwe. Często zagraniczny pracodawca przelewa wypłatę na rachunek, w kraju swojej działalności. Część z nich przekazuje swoim pracownikom czeki z wynagrodzeniem. Wtedy najczęściej trudno w sposób wiarygodny udokumentować swoje dochody. Warto postarać się więc o dodatkowe dokumenty, które pomogą analitykowi bankowemu w weryfikacji dochodów.

Kolejną niedogodnością jest różnicowanie osób w zależności od kraju w którym pracują . I tak mniejszych zabezpieczeń będą wymagały banki od osób zatrudnionych na terenie Unii Europejskiej . Najczęściej banki wymagają około 20 proc. wkładu własnego , ale bywa także, że wkład własny wzrasta do 40 proc. albo banki z niego rezygnują. Wnioski rozpatrywane są indywidualnie, więc wszystko zależy od oceny zdolności kredytowej i stopnia ryzyka. Jednak już w przypadku choćby USA, banki będą chciały uzyskać większe gwarancje bezpieczeństwa. A to najczęściej wiąże się ze zwiększeniem wkładu własnego – czasem nawet powyżej 50 proc. - oraz bardziej restrykcyjnymi procedurami. Często wymagane są też jako zabezpieczenie kredytu nieruchomości na terenie Polski.

Banki też chętniej zdecydują się na udzielenie kredytu osobom zatrudnionym na umowę o pracę na czas nieokreślony . Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą poza granicami, mogą się liczyć ze sporymi utrudnieniami. Powodem są tu przede wszystkim problemy z weryfikacją wszystkich danych. Dlatego wiele z banków podwyższa w tym wypadku oprocentowanie, niektóre żądają adresu do korespondencji na terenie kraju. Łatwiej jest uzyskać taki kredyt w przypadku banków, które posiadają swoje oddziału w kraju w którym jesteśmy zatrudnieni. Pewnym ułatwieniem dla osób starających się o kredyt, jest możliwość ustanowienia pełnomocnika , który będzie mógł się zająć formalnościami i dokończy procedury , bez konieczności naszych ciągłych podróży do Polski. Już niemal wszystkie banki proponują takie rozwiązanie, a potrzebne druki można dostać w najbliższym oddziale banku lub nawet pobrać ze stron internetowych wybranej placówki.

Niestety w niektórych bankach będziemy się musieli liczyć z koniecznością przetłumaczenia dokumentów . A to oznacza kolejne przedłużenie okresu potrzebnego na uzyskanie kredytu, no i pochłania dodatkowe koszty. Jednym z banków, które nie wymagają tłumaczenia dokumentów jest Deutsche Bank. Również bank Nordea oferuje uproszczone zasady kredytowania. W pozostałych możemy pytać się o druki w języku angielskim lub niemieckim. Dzięki temu można przyspieszyć nieco starania o kredyt. Jednak szczegółowe informacje możemy najczęściej uzyskać dopiero w trakcie rozmowy z doradcą w banku. Głównym powodem jest fakt, że wnioski o takie kredyty są najczęściej rozpatrywane indywidualnie.

Banki i niezbędne dokumenty

Banki, które oferują kredyty dla osób zatrudnionych za granicą to. m. in.: PeKaO S.A., PKO BP S.A, Bank BPH, ING, Nordea Bank, mBank, Bank Millenium, Deutsche Bank PBC, Getin Bank .

Dokumenty w przypadku składania wniosku kredytowe są podobne do tych, które musi dostarczyć osoba ubiegająca się o kredyt, zatrudniona w kraju. Także obliczanie zdolności kredytowej odbywa się na podobnych zasadach. W związku z tym w jednym banku bez problemu można będzie kredyt uzyskać, natomiast w innym klient otrzyma tylko część kwoty, albo wręcz jego wniosek zostanie odrzucony.

Wymagane dokumenty do wniosku kredytowego przy dochodach z zagranicy:

 • dokumenty tożsamości (część z banków wymaga, by klient posiadał polski paszport)
 • dokumenty potwierdzające zatrudnienie i osiągane dochody
 • dokumenty dotyczące nieruchomości – czyli wypis z KW, umowę realizacyjną zawartą z deweloperem itp.
 • często także pozwolenie na pracę jeśli w danym kraju takie jest wymagane dla obywateli naszego kraju
 • dokument potwierdzający historię kredytową w kraju zatrudnienia
 • w przypadku działalności gospodarczej najczęściej wymagane są roczne zeznania podatkowe i dokumenty rejestrowe firmy

Ranking kredytów dla osób pracujących za granicą - Kwiecień 2014 r.

Bezpłatna pomoc w wyborze kredytu
Niezależni doradcy kredytowi Open Finance oferują bezpłatną pomoc w doborze i uzyskaniu najtańszego kredytu. Doradca towarzyszy klientowi od momentu wyboru oferty do finalizacji umowy z bankiem. Pomaga w wyborze waluty. Pomaga w formalnościach i wypełnianiu dokumentów. W ten sposób oszczędzasz swój czas i masz mniej stresu z cała procedurą kredytową.
Pomoc w uzyskaniu kredytu w Polsce dla pracujących za granicą
Niezależni doradcy kredytowi Domu Kredytowego Notus oferują bezpłatną pomoc w doborze i uzyskaniu najtańszego kredytu hipotecznego w Polsce. Doradca pomaga w formalnościach i wypełnianiu dokumentów - może także reprezentować kredytobiorce w kraju. W ten sposób oszczędzasz swój czas i masz mniej stresu z cała procedurą kredytową. Uwaga: w formularzu kontaktowym możesz także zostawić nr telefonu inny niż Polski .

Forum - Opinie i Pytania (49 odpowiedzi) :

Strony: Pierwsza 1 2 Ostatnia >> (2 stron razem)
 1. augustin
  augustin
  12.03.2014. 14:11

  kredyt

  witam ,chciałbym wziąść kredyt w wysokosci 60000 zł,pracye legalnie w niemczech ,umowa na stałe,zarabiam 2000 euro,jakie dokumenty,i jaki czas na przyznanie kredytu,pozdrawiam

 2. sandra
  sandra
  08.03.2014. 19:26

  kredyt hipoteczny

  Dzień dobry.
  Mój narzeczony pracuje za granicą a pracuje w polsce chcemy wziąść sobie kredyt hipoteczny na kupno mieszkania . Czy mamy szanse na taki kredyt i w jakim banku go dostaniemy :)

 3. Anka
  Anka
  02.03.2014. 16:59

  Freelancer, bez wkladu wlasnego, czy mam szanse na zakup mieszkania?

  Witam,

  Mieszkam i pracuje od 13 lat poza krajem, jestem samozatrudniona. Chciałabym wrócić do Polski, ale zamiast wynajmu wolałabym kupić mieszkanie. Jakie mam opcje? Czy mogę połączyć wynajem z jednoczesna splata kredytu?

  Z góry dziękuje za odpowiedz,

  Anna

 4. Redakcja
  Redakcja
  26.02.2014. 12:13

  odp. Alicja

  @Alicja:
  Masz możliwość zostawienia numeru kontaktowego inny niż Polski w przypadku doradców kredytowych Notus - oferujących darmową pomoc w wyborze najkorzystniejszego kredytu dla pracujących za granicą a także w kompletowaniu potrzebnych dokumentów i załatwianiu formalności w Polsce. Polecam sprawdzić link wyżej.

 5. violetta
  violetta
  22.02.2014. 13:36

  kredyt

  witam mam pytanie mieszakm w niemczech od lat na stale chce kupic dom w polsce czy dostanie jakies kredyt w polsce z zarobkami niemieckimi bo tu pracuje jaki byl by najlepszy bank dziekuje pozdrawiam !

 6. Aleksandra
  Aleksandra
  18.02.2014. 09:58

  kredyt w Polsce

  Witam serdecznie,
  chcielibysmy wybudowac w Polsce dom pasywny. Mamy juz potnecjalna firme i dzialke, ktora chcemy zakupic w najblizszym czasie.
  Oboje pracujemy w Niemczech i zarabiamy netto 17.000 PLN miesiecznie.
  Jaki bank udzieli nam kredytu? Czy wklad wlasny jest konieczny? Jezeli tak, to w jakiej wysokosci?
  Budowa takiego domu to koszt okolo 600000 PLN.
  Z gory dziekuje za odpowiedz!

 7. Alicja
  Alicja
  04.02.2014. 13:29

  Formularz kontaktowy

  Oferowana niby bezplatna pomoc i porady w uzyskaniu kredytu, ale przeciez nie wszyscy mieszkamy w Polsce. Dlaczego nigdzie nie ma mozliwosci zostawienia numeru innego niz polski. Nie wpisujac go wcale, poprzez ominiecie rubryki, formularz nie moze byc wyslany. Zeby chociaz mailowo sie kontaktowali. Tyle ludzi juz mieszka poza granicami, ze ta opcja powinna juz byc czyms oczywistym.

 8. Alicja
  Alicja
  22.01.2014. 08:47

  Opinia

  Dzien dobry pracyje w szwajcari i chciala bym zainwestowac w mieszkanie w polsce interesuje mnie kredyt we frankach szwajcarskich . Czy jest mozliwe otrzymanie kredyty na 100% wartosci mieszkania ?

 9. justyna
  justyna
  17.01.2014. 14:09

  PRACA ZA GRANICĄ KREDYT W POLSCE....

  WITAM MAM TAKIE PYTANIE :)RAZEM Z MĘZEM CHCEMY WZIĄŚĆ KREDYT NA KUPNO DOMU O WYSOKOŚCI 80 TYS.-DO JAKICH BANKÓW MAMY SIE ZGŁOSIĆ O TEN KREDYT -JAKIE DOKUMETY POTRZEBUJEMY WZIĄŚĆ ZTĄD GDZIE MIESZKAMY DO POLSKI-JAK DŁUGO TRZEBA CZEKAĆ NA TEN KREDYT.Z POWAZANIEM JUSTYNA

 10. lilia
  lilia
  30.12.2013. 00:09

  kredyt hipoteczny

  ja z mezem pracujemy za granica maz ma od 9 miesiecy swoja dzialalnosc przedtem pracowal na umowe. ja pracuje na umowe zarabiamy 20 tys.zlotych chcemy kupic dom w pl. za 450 tys.nie mamy wkladu wlasnego czy mamy szanse na kredyt .
  ps.4 osobowa rodzina.
  dziekuje pozdrawiam

 11. sylwia
  sylwia
  29.12.2013. 12:37

  kredyt mieszkaniowy

  Witam
  Ja i moj maz pracujemy w uk 8 lat.
  Planujemy zakup mieszkania pod wynajem w PL- Krakowie. Myślimy o nieruchomości za około 150-200 tyś zł na 0% wlasnego wkladu lub w najgorszym wypadku 20% wkładu własnego.

  Chciałabym się wstępnie dowiedzieć jakie banki byłyby mi w stanie zaproponować dobrą ofertę. Byla bym zainteresowana kredytem tylko na moja osobe poniewaz moj maz niejest polakiem. Moj maz ma firme i on placi wszystkie rachunki i wydatki, moj samodzielny dochud to 3000zl. Mamy juz kredyt mieszkaniowy tu w anglii ale to mieszkanie jest wynajete a wynajem splaca kredyt.

  Jakie dokumenty bylyby wymagane i czy wszystko trzeba tlumaczyc??
  Z gory dziekuje za odpowiedz

 12. Tomasz Zadworny
  Tomasz Zadworny
  08.12.2013. 23:38

  Planuje Zakup Mieszkania

  Niemam Polskiego nr.Tel w UK jest 9cyfrowy .czy jest mozliwosc
  z kontaktowania sie ze mna ,wstepnie przez email lub tel Angielski.
  Chetnie zadzwonie do Panstwa po uzyskaniu nr. Pozdrawiam
  Tomasz

 13. iza
  iza
  29.11.2013. 10:24

  kredyt hipoteczny w Polsce dla mieszkającej w USA

  Witam,
  Mam 2 małe mieszkania w W-wie, własnościowe, jedno ma wyodrebnioną
  KW, kupuję dom w USA i potrzrebne mi są pieniądze na przedpłatę, przeprowadzkę etc. Chciałabym wziąć kredyt na hipotekę moich mieszkań (mieszkania ) w Warszawie. Od czego zacząć ?
  Do jakiego banku się zgłosić, dzwoniłam do paru ale agenci nie byli
  zbyt kompetentni


  W USA pracuje, a w Polsce mam dochód z wynajmowanych mieszkań
  na czysto ok (2300 miesiecznie). Potrzebny mi kredyt jakies 50 000 usd (150 000 PLN)

  Dziękuje, IZa

 14. AP
  AP
  18.11.2013. 18:37

  KREDYT

  Witam,
  Jestem doradcą Open Finance. Chętnie udzielę wszelkich informacji, dotyczących kredytowania osób pracujących za garnicą. Obliczę zdolność kredytową, powiem jakie dokumenty będą potrzebne. Wystarczy wypełnić wniosek kontaktowy powyżej. Agnieszka Doradca kredytowy Open Finance

 15. obcy
  obcy
  26.10.2013. 10:38

  Banki

  BNP Paribas Fortis Bank, Bank Zachodni WBK nie udzielają kredytów dla pracujących zagranicą

 16. Grzes
  Grzes
  09.10.2013. 21:48

  kredyt hipoteczny dzialalnosc w holandi

  Witam.Prowadze dzialalnosc gospodarcza w holandi od 2006.Moj sredni miesieczny dochod to 2100 euro.Chce wziac 135000 zl kredytu na zakup mieszkania i garazu.Prosze o odpowiedz

 17. krzys
  krzys
  25.08.2013. 20:42

  kredyt

  witam szukam banku ktory udzieli mi kredytu polsce mam 23 l pracuje zagranica mam wyplaty tygodniowe wysokosci 1.200 zl prosze o dop zory1@onet.eu

 18. Linda
  Linda
  10.08.2013. 17:59

  mieszkanie w PL na wynajem praca w UK

  Witam

  Planuję razem z partnerem zakup mieszkania pod wynajem w PL. Myślimy o nieruchomości za około 170tyś zł i mamy 25% wkładu własnego.

  Chciałabym się wstępnie dowiedzieć jakie banki byłyby nam w stanie zaproponować dobrą ofertę. Oboje pracujemy i nasz minimalny dochód (razem) to 10000zł netto.

  Zależy nam na tym, aby wziąć kredyt na 15-20 lat z możliwością wcześniejszej spłaty. Mamy też w planach zakup drugiego mieszkania w podobnej cenie. Czy warto zaoszczędzić większy wkład własny i kupić dwa mieszkania naraz czy może lepszą opcją jest zakup pierwszego teraz a drugiego później?

  Z mojego wstępnego rozeznania niewiele banków proponuje kredyty w funtach, ale chciałabym znać Państwa opinię.

  Jakie dokumenty byłyby nam potrzebne (rozumiem, że większość banków wymaga tłumaczenia na polski przez tłumacza przysięgłego).

  Z góry dziękuję za pomoc.

 19. heliko
  heliko
  03.07.2013. 17:46

  Kredyt w Norwegii

  Witam, a gdzie mogę uzyskać na dobrych warunkach kredyt w Norwegii? Potrzebuję kredyt na zakup mieszkania w Norge. Dzięki za pomoc.

 20. Open Finance
  Open Finance
  21.05.2013. 13:17

  Kredyt w Polsce

  Proponuję pomoc w uzyskaniu finansowania na zakup nieruchomości w Polsce dla osób pracujących za granicą. Zajmuję się kompletowaniem i składaniem wniosków, weryfikacją prawna nieruchomości, doprowadzeniem transakcji do momentu podpisania umowy i uruchomienia finansowania. Prosze wypełnić wniosek kotaktowy powyżej

 21. Beata
  Beata
  13.04.2013. 19:37

  Jak sie za to zabrac?

  Witam,
  Pracuje w USA od poltora roku z miesiecznym wynagrodzeniem $4900 netto. Chcialabym wykupic mieszkanie w Polsce. Moj kontrakt nie ma okreslonego czasu trwania. W Polsce nie mam zadnych kredytow, ale w USA mam maly na samochod. Koszt wykupu mieszkania to prawdopodobnie okolo 130-150 tys. Pln. Jesli to ma znaczenie to moj credit score wynosi 745.
  Wiekszosc dostepnych informacji ogranicza sie do osob majacych dochody w UE, w zwiazky z tym bede wdzieczna za jakiekolwiek sugestie.
  Pozdrawiam

 22. piotr g
  piotr g
  24.03.2013. 17:34

  praca w angli mieszkanie w polsce

  Witam. Pracuje w anglii. Moj dochod to 8500. Umowa na stale. Liczba osob 3 w domu. Interesuje mnie kredyt hipoteczny w wysokosci 250000zl wklad 0. Lokalizacja Warszawa. Posiadam tez dom wybudowany w 2008 r. Nie mam zadluzenia.

 23. marta21
  marta21
  19.11.2012. 20:16

  kredyt na dom w polsce

  witam
  Razem z narzeczonym pracujemy juz 8 lat w londynie niemamy zadnych kredytow i oboje pracujemy legalnie na umowach na czas nieokreslony i miesiecznie mamy 13000zl .W przyszlym roku chcemy sie pobrac i wrocic do polski (narazie ja a narzeczony chce zostac jeszcze rok ekstra )chcemy wziasc kredyt na budowe domu 200tys.zl .jakie dokument wymagane bylyby i czy jest szansa ze dostaniemy ten kredyt chodzi o bank pko bp .
  dziekuje Marta

 24. lilia
  lilia
  13.07.2012. 14:03

  zakup mieszkania a praca za granicą.

  Witam.Mam problem,,,Chialabym kupić mieszkanie w Polsce.Mam 70%wkladu wlasnego..lecz potrzebuje wziąć kredyt hipoteczny.Banki w Polsce wymagaja oswiadczenia że nie mam kredytu we Wloszech.Nie mam napewno.Lecz we Wloszech nie ma instytucjj.która wydaje takie oswiadzcenia../zapewnienie dyrektora banku w którym mam kredyt./Nie istieje cos takiego.Co mam zrobic w tej sytuacji?

 25. piotr
  piotr
  10.04.2012. 12:41

  kredyt na dom

  ja i moja zona mieszkamy w angli mamy dziecko od roku pracuje.zona zajmuje sie domem.moj dochod miesieczny to1650funtow nie mamy zadnych kredytow zaciagnietych chcialbym kupic dom w polsce i uzyskac kredyt w wysokosci 200000zl czy jest to mozliwe?moje dochody nie sa za niskie?

Strony: Pierwsza 1 2 Ostatnia >> (2 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

: