porady, porównania, opinie...

Kredyt mieszkaniowy dla osób pracujących za granicą

Opinie (128)

Wciąż wiele osób pracuje poza granicami kraju. Jednak sporo spośród nich, nie zamierza wiązać swojego całego życia z krajem w którym zarabia. Chcą wrócić do Polski i tu kupić mieszkanie. Inną jeszcze grupę stanowią osoby, które chcą inwestować w rynek nieruchomości. Wtedy najczęściej decydują się na zakup mieszkania przeznaczonego na wynajem.

Co jednak zrobić, jak się nie ma zgromadzonej gotówki na zakup własnego lokum? Czy osoby pracujące za granicą mogą ubiegać się o kredyt w Polsce? Jak najbardziej. I to zarówno na sfinansowanie domu lub mieszkania w Polsce, jak i w kraju w którym pracują. Ale także na zakup działki budowlanej lub remont czy modernizację posiadanego lokalu. Banki już przed laty zauważyły, że otworzyła się nowa nisza na rynku kredytów. Niestety, w związku z kryzysem dziś dużo trudniej jest otrzymać taki kredyt. Jednak nadal jest to możliwe. Co prawda oferta takich kredytów jest znacznie uboższa niż w przypadku osób zatrudnionych w Polsce, ale mimo wszystko można dopasować ją do własnych potrzeb.

Różne oferty i rożne wymagania

Wiele banków oferuje różne opcje sfinansowania mieszkania ze środków banku. Dlatego warto wcześniej dobrze poznać oferty przynajmniej kilku placówek. Bo różnią się one znacznie zarówno wysokością wkładu własnego, zabezpieczeniem jak i procedurami. Niektóre z banków, mają i owszem w swojej ofercie kredyty dla pracujących za granicą , ale jednym z warunków udzielenia kredytu jest przelewanie pieniędzy na rachunek w Polsce. Niestety, jest to często niemożliwe. Często zagraniczny pracodawca przelewa wypłatę na rachunek, w kraju swojej działalności. Część z nich przekazuje swoim pracownikom czeki z wynagrodzeniem. Wtedy najczęściej trudno w sposób wiarygodny udokumentować swoje dochody. Warto postarać się więc o dodatkowe dokumenty, które pomogą analitykowi bankowemu w weryfikacji dochodów.

Kolejną niedogodnością jest różnicowanie osób w zależności od kraju w którym pracują . I tak mniejszych zabezpieczeń będą wymagały banki od osób zatrudnionych na terenie Unii Europejskiej . Najczęściej banki wymagają około 20 proc. wkładu własnego , ale bywa także, że wkład własny wzrasta do 40 proc. albo banki z niego rezygnują. Wnioski rozpatrywane są indywidualnie, więc wszystko zależy od oceny zdolności kredytowej i stopnia ryzyka. Jednak już w przypadku choćby USA, banki będą chciały uzyskać większe gwarancje bezpieczeństwa. A to najczęściej wiąże się ze zwiększeniem wkładu własnego – czasem nawet powyżej 50 proc. - oraz bardziej restrykcyjnymi procedurami. Często wymagane są też jako zabezpieczenie kredytu nieruchomości na terenie Polski.

Banki też chętniej zdecydują się na udzielenie kredytu osobom zatrudnionym na umowę o pracę na czas nieokreślony . Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą poza granicami, mogą się liczyć ze sporymi utrudnieniami. Powodem są tu przede wszystkim problemy z weryfikacją wszystkich danych. Dlatego wiele z banków podwyższa w tym wypadku oprocentowanie, niektóre żądają adresu do korespondencji na terenie kraju. Łatwiej jest uzyskać taki kredyt w przypadku banków, które posiadają swoje oddziału w kraju w którym jesteśmy zatrudnieni. Pewnym ułatwieniem dla osób starających się o kredyt, jest możliwość ustanowienia pełnomocnika , który będzie mógł się zająć formalnościami i dokończy procedury , bez konieczności naszych ciągłych podróży do Polski. Już niemal wszystkie banki proponują takie rozwiązanie, a potrzebne druki można dostać w najbliższym oddziale banku lub nawet pobrać ze stron internetowych wybranej placówki.

Niestety w niektórych bankach będziemy się musieli liczyć z koniecznością przetłumaczenia dokumentów . A to oznacza kolejne przedłużenie okresu potrzebnego na uzyskanie kredytu, no i pochłania dodatkowe koszty. Jednym z banków, które nie wymagają tłumaczenia dokumentów jest Deutsche Bank. W pozostałych możemy pytać się o druki w języku angielskim lub niemieckim. Dzięki temu można przyspieszyć nieco starania o kredyt. Jednak szczegółowe informacje możemy najczęściej uzyskać dopiero w trakcie rozmowy z doradcą w banku. Głównym powodem jest fakt, że wnioski o takie kredyty są najczęściej rozpatrywane indywidualnie.

Banki i niezbędne dokumenty

Banki, które oferują kredyty dla osób zatrudnionych za granicą to. np.: Alior Bank (EUR, GBP, CHF, USD), Deutsche Bank PBC. .

Dokumenty w przypadku składania wniosku kredytowe są podobne do tych, które musi dostarczyć osoba ubiegająca się o kredyt, zatrudniona w kraju. Także obliczanie zdolności kredytowej odbywa się na podobnych zasadach. W związku z tym w jednym banku bez problemu można będzie kredyt uzyskać, natomiast w innym klient otrzyma tylko część kwoty, albo wręcz jego wniosek zostanie odrzucony.

Wymagane dokumenty do wniosku kredytowego przy dochodach z zagranicy:

 • dokumenty tożsamości (część z banków wymaga, by klient posiadał polski paszport)
 • dokumenty potwierdzające zatrudnienie i osiągane dochody
 • dokumenty dotyczące nieruchomości – czyli wypis z KW, umowę realizacyjną zawartą z deweloperem itp.
 • często także pozwolenie na pracę jeśli w danym kraju takie jest wymagane dla obywateli naszego kraju
 • dokument potwierdzający historię kredytową w kraju zatrudnienia
 • w przypadku działalności gospodarczej najczęściej wymagane są roczne zeznania podatkowe i dokumenty rejestrowe firmy

Zmiany w rekomendacji S w 2014 r.

W 2014 r. na skutek zmian Rekomendacji S nastąpiło dalsze ograniczenie kredytowania w walutach obcych - kredyty walutowe, indeksowane lub denominowane w walutach obcych powinny być produktem oferowanym wyłącznie klientom uzyskującym trwałe dochody w walucie kredytu , zapewniające regularną obsługę i spłatę kredytu (np. kredyt walutowy w euro będą mogły zaciągnąć tylko te osoby, które w tej walucie uzyskują dochody).

Zarabiający w euro nie otrzymają kredytu w złotówkach, chyba że do wniosku kredytowego dołączy osoba zarabiająca w złotówkach. Klient narażony na ryzyko walutowe nie może być głównym kredytobiorcą, posiadającym największy dochód wśród wnioskodawców.

Ranking kredytów dla osób pracujących za granicą - Czerwiec 2018 r.

Pomoc w uzyskaniu kredytu w Polsce dla pracujących za granicą (w tym także kompletowaniu dokumentacji)
Niezależni eksperci Notus Finanse oferują bezpłatną pomoc w doborze i uzyskaniu najtańszego kredytu dla osób pracujących za granicą. Notus Finanse jest jedną z największych i najwyżej ocenianych firm pośrednictwa finansowego w Polsce. Oferuje produkty ponad 25 banków. Posiada liczne oddziały w całej Polsce. Zespół ekspertów liczy ponad 800 osób.

Ekspert Notusa towarzyszy klientowi od momentu wyboru oferty do finalizacji umowy z bankiem. Pomaga w wyborze waluty. Pomaga w formalnościach i wypełnianiu dokumentów. W ten sposób oszczędzasz swój czas i masz mniej stresu z cała procedurą kredytową.

Wypełnij formularz kontaktowy, a ekspert oddzwoni do Ciebie i odpowie na wszystkie Twoje pytania (nawet pod zagraniczny nr telefonu) :

Kredyt mieszkaniowy dla osób pracujących za granicą - KONIECZNIE OCEŃ:

Ocena:
3.15 na 5
42 głosów
1 2 3 4 5

Forum - Opinie i Pytania (128 odpowiedzi) :

Strony: Pierwsza 1 2 3 4 5 6 Ostatnia >> (6 stron razem)
 1. krzysztof
  krzysztof
  16.09.2017. 12:04

  kredyty dla pracujacych za granica

  Pracuje za granica chcialem kredyt w polsce wziąć bylem w kilku bankach i w kazdym mowia jak firma nie rozlicza sie w polskim us to nie da rady

 2. Ewa
  Ewa
  29.07.2017. 22:22

  Kredyt pod hipotekę

  Jeżeli mam zarobki w islandzkie koronie czy są szanse na udzielenia kredytu ??

 3. Koliber
  Koliber
  23.06.2017. 13:15

  Frank szwajcarski

  Witam serdecznie
  Mam zapytanie zwiazane z kredytem hipotecznym w CHF.Mieszkamy z mezem w Szwajcarii,maz ma umowe na czas nieokreslony,zarobki oczywiscie w CHF.Jak wyglada obecna sytuacja ,jest mozlowosc uzyskania hipoteki w tej walucie?
  dziekuje serdecznie za odpowiedz

 4. Piotr
  Piotr
  20.06.2017. 15:32

  tylko Alior Bank

  Byłem w każdym z tych banków i jak padało pytanie kredyt i zarobki za granicą to od razu było że nie udzielają tylko w Alior banku jak zarabiasz ponad 20 tyś zł miesięcznie

 5. Aga
  Aga
  25.04.2017. 17:22

  Zastaw mieszkania pod hipoteke

  Witam czy maja mieszkanie w Pl moge wziasc kredyt w euro na zakup domu w Ie pod zostaw dajac moje mieszkanie w Pl do dam ze pracuje w Ie od roku

 6. Kasik
  Kasik
  27.03.2017. 19:57

  Opinia

  Faktycznie, cięzki orzech do zgryzienia. też mieszkam za granicą i myślę o kredycie w złotówkach. , który ma przeanalizować moją sytuację i zobaczymy co się da zrobić.

 7. Orion
  Orion
  15.03.2017. 23:26

  Kredyt we frankach

  Witam

  Pracuję w Szwajcarii
  Stała umowa, zarobki ok. 5000CHF/m-c
  Który polski bank da mi kredyt na mieszkanie w Polsce warte 230000zł?

 8. Marek
  Marek
  04.03.2017. 14:05

  Kredyt hipoteczny

  Witam czy to prawda ze banki w tym tygodniu przestały udzielac kredytow w funtach i euro ? Na zakup mieszkania w polsce lub tez budowy ?

 9. Przemysaw Sienkiewicz
  Przemysaw Sienkiewicz
  28.02.2017. 19:16

  BIK

  Witam potrzebuję BIK z Francji czy ktoś coś ?

 10. paula
  paula
  19.02.2017. 20:27

  Kredyt na mieszkanie w Polsce pod Hipoteke , zarobki i praca stala w Niemczech

  Witam,

  chcialabym zakupic mieszkanie w Polsce pod Hipoteke ( posiadam juz jedno mieszkanie wlasnosciowe w PL). Od 4 lat pracuje w Niemczech i mam prace na czas nieokreslony. Jak wyglada sytuacja z uzyskaniem kredytu na mieszkanie w Polsce i jak duzy musi byc wklad wlasny? Pozdrawiam

 11. Karla
  Karla
  31.01.2017. 19:42

  Kredyt na remont domu pod zarobki norwegia

  Czy ktoś wie czy Jakiś bank udziela kredytu na remont domu bez obciążeń w Polsce.pracuje w norwegii,

 12. Monks
  Monks
  23.01.2017. 12:44

  odpowiedź

  no, w sytuacji takich jak tu opisane, ze ktos pracuje za granica, a chcialby wziac kredyt w Polsce, warto zwrocic się do doradcy kredytowego. chyba kazda sytuacja jest inna, warto wiec, zeby przeanalizowal ją specjalista . ja polecam, kiedys gość polecił mi doradzil mi kredyt na dobrych warunkach.

 13. Anna Z
  Anna Z
  08.01.2017. 20:57

  Kredyt mieszkaniowy dla pracujacych w UK

  Witam,

  Od ponad 14 lat mieszkam w UK. Rozwazam zakup malego mieszkania w Polsce. Od ponad 6 lat pracuje na wlasnej dzialalnosci. Czy ktos moze poradzic jakie banki udzielaja kredytow osobom pracujacym w UK i jakie sa kryteria na otrzymanie takiego kredytu, jaki minimalny wklad wlasny jest wymagany?
  Pare miesiecy temu bedac w Polsce zaszlam do oddzialu Millenium Bank i musze przyznac, ze bylam bardzo zdziwiona...poinformowano mnie, iz osobom pracujacym poza granicami kraju oferuje sie zazwyczaj kredy do 50% wartosci nieruchomosci. Czy taka zasada obowiazuje rowniez w innych bankach?

  Z gory dziekuje za odpowiedz.

  A

 14. Michal75
  Michal75
  27.12.2016. 16:09

  Kredyt w euro

  Witam.
  Pracuję za granicą,mam stałą pracę na czas nieokreslony.
  Dochód netto 3000€ mc.
  Dwójka dzieci i niepracująca żona.
  Czy w takim wypadku jest szansa aby dostać ok.100k euro kredytu?
  Jaka jest minimalna wpłata -wciąż 10% czy coś się zmienia od 2017r?
  Pozdrawiam.

 15. anita
  anita
  27.12.2016. 10:21

  pytani o kredyt o mieszkanie

  Sluchajcie.Mam pytanie,z tego co czytam,zeby dostac jakikolwiek kredyt a mieszkanie,najlepiej zeby pracodawca przelewal pieniadze do Polski?
  Podajcie mi numer tel.do tej osoby,ktora zajmuje sie tym

 16. Ewa
  Ewa
  09.12.2016. 13:58

  Pożyczka

  Witam mój mąż pracuje w Holandii i ma umowę na stałe ja nie pracuje.Mamy trójkę dzieci czy dostaniemy kredyt na mieszkanie w PL i jakie warunki trzeba spełniać Proszę o odpowiedż.

 17. Lidia
  Lidia
  05.12.2016. 11:28

  Kredyt

  Witam czy ktos moglby polcic bank lub osobe ktora pomoze zalatwic kredyt w Polsce jesli pracuje i mieszkam w Danii??

 18. DanutaNiemcy
  DanutaNiemcy
  05.11.2016. 22:31

  zalatwilismy kredyt w Polsce

  Mieszkamy i pracujemy z mezem w Niemczech od 7 lat. Ja mam umowe, maz dzialalnosc. Wszedzie moiwli nam, ze nie da rady wziac kredytu w Pol. Znajomi z Anglii polecili nam czlowieka, kotry specjalizuje sie kredytach dla Polakow pracujacych poza Pol. Dostalismy kredyt, kupilismy mieszkanie we Wroclawiu. Jeszcze zbil nam cene mieszkania o 3tys. eur.

 19. Magdalena34
  Magdalena34
  18.10.2016. 15:12

  kredyt

  Witam od 4lat mieszkam w Niemczech,moj maz troche dluzej,chcielibysmy wziasc kredyt w Polsce na zakup mieszkania w Polsce,prace mamy obydwoje na czas nieokreslony.Czy mamy jakies szanse,oczywiscie mamy wklad wlasny

 20. Magorzata U
  Magorzata U
  11.10.2016. 22:18

  po co w polsce siedzieć ???

  jaki sens w tym wszystkim jest. To groteska jakaś... jesteśmy polakami i chcemy żyć w polsce. A że mąż pracuje za granicą ... ??? Bo jest jak jest w tej naszej polsce. Kredyt w walucie w której zarabia ?? co ich to obchodzi, chcemy kupić dom w polsce i w polskiej walucie. Skoro takie są przepisy i już musimy wziąść kredyt w obcej walucie to weżniemy kredyt w euro ale dom kupimy w angli lub irlandii lub tam gdzie bedziemy żyć, płacić i jeść za euro !!!!!!

 21. murbania
  murbania
  11.10.2016. 21:46

  a co z tymi którzy pracując za granicą chcą zainwestować w polsce

  Ja przeżyłam szok. Mój mąż pracuje w Dani zarabia w euro, ja prowadze działalność w polsce i zarabiam w pln. Chcieliśmy kupić dom tu w polsce oczywiście. Niestety w złotówkach nie ma możliwości uzyskania takiego kredytu i nie pojmuje dlaczego.. Banki wyznają zasade ten kto zarabia więcej w tym przypadku mój mąż, w takiej walucie dostanie kredyt. Nie ważne gdzie ważne w czym zarabia. Dla mnie bezsens, mam wziąć w euro kredyt chcąc kupić dom w polsce ??? a jak za 5 lat mój mąż pójdzie do fabryki w polsce, Bo wiadomo rodzina chce być razem ??? mam przewalutowawywać nasze złotówki na spłate kredytu??? taka Polska ??? Nie ma obejścia od tych zasad byłam chyba w każdym banku już. zbieram się zainteresować tym media

 22. Pawe
  Pawe
  04.10.2016. 21:03

  Pozyczka pod zastaw domu a zagraniczne.dochody dochody

  Witam mam swój dom w polsce ale pracuje na stałe w niemczech jakie banki by dały mi pozyczke

 23. Monika
  Monika
  03.10.2016. 10:44

  Oferta dla osób zarabiających w innej walucie niż PLN

  Witam.
  Deutsche Bank udziela kredytu w Euro, dolarach i funtach brytyjskich. Wymagany wkład własny 20%, oprocentowanie najniższe na rynku.
  Akceptujemy dochody z umów o pracę, oraz z Niemiec również działalność gospodarczą.

 24. Doradca Expander
  Doradca Expander
  20.09.2016. 22:09

  ad Kredytu w walucie

  Szanowni Państwo

  Jeżeli planujecie zakup nieruchomości w Polsce lub kraju obecnego zamieszkania i osiągacie dochody w walutach PLN/EUR/GBP, zarówno w UE jak i poza UE, takie rozwiązanie jest możliwe z zastrzeżeniem, że walutą kredytu będzie waluta głównego dochodu w gospodarstwie domowym (zgodnie z wytycznymi KNF)

  Jestem niezależnym doradcą finansowym, pomogę dobrać najodopowiedniejsze rozwiązanie.

 25. Magda
  Magda
  25.08.2016. 14:34

  Pozyczka w Polsce na zakup mieszkania w Londynie

  Dzien dobry,
  Mieszkam w Londynie od 10 lat I planuje zakupi mieszkania w Londynie:
  -mam umowe stala na czas nieograniczony
  -zarobki w £ okolo £3,500 net miesiecznie

  Niestety mam za male oszczednosci, zeby dokonac zakupu mieszkania
  Czy jest mozliwosc uzyskania kredytu w Polsce na zakup mieszkania w Londynie ? Jezeli tak - jakie banki wchodza w gre i prosze o kontakty (np doradcow kredytowych)

  Dzikeuej za odpowiedz

Strony: Pierwsza 1 2 3 4 5 6 Ostatnia >> (6 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

: