porady, porównania, opinie...

Kredyt mieszkaniowy dla osób pracujących za granicą

Opinie (119)

Wciąż wiele osób pracuje poza granicami kraju. Jednak sporo spośród nich, nie zamierza wiązać swojego całego życia z krajem w którym zarabia. Chcą wrócić do Polski i tu kupić mieszkanie. Inną jeszcze grupę stanowią osoby, które chcą inwestować w rynek nieruchomości. Wtedy najczęściej decydują się na zakup mieszkania przeznaczonego na wynajem.

Co jednak zrobić, jak się nie ma zgromadzonej gotówki na zakup własnego lokum? Czy osoby pracujące za granicą mogą ubiegać się o kredyt w Polsce? Jak najbardziej. I to zarówno na sfinansowanie domu lub mieszkania w Polsce, jak i w kraju w którym pracują. Ale także na zakup działki budowlanej lub remont czy modernizację posiadanego lokalu. Banki już przed laty zauważyły, że otworzyła się nowa nisza na rynku kredytów. Niestety, w związku z kryzysem dziś dużo trudniej jest otrzymać taki kredyt. Jednak nadal jest to możliwe. Co prawda oferta takich kredytów jest znacznie uboższa niż w przypadku osób zatrudnionych w Polsce, ale mimo wszystko można dopasować ją do własnych potrzeb.

Różne oferty i rożne wymagania

Wiele banków oferuje różne opcje sfinansowania mieszkania ze środków banku. Dlatego warto wcześniej dobrze poznać oferty przynajmniej kilku placówek. Bo różnią się one znacznie zarówno wysokością wkładu własnego, zabezpieczeniem jak i procedurami. Niektóre z banków, mają i owszem w swojej ofercie kredyty dla pracujących za granicą , ale jednym z warunków udzielenia kredytu jest przelewanie pieniędzy na rachunek w Polsce. Niestety, jest to często niemożliwe. Często zagraniczny pracodawca przelewa wypłatę na rachunek, w kraju swojej działalności. Część z nich przekazuje swoim pracownikom czeki z wynagrodzeniem. Wtedy najczęściej trudno w sposób wiarygodny udokumentować swoje dochody. Warto postarać się więc o dodatkowe dokumenty, które pomogą analitykowi bankowemu w weryfikacji dochodów.

Kolejną niedogodnością jest różnicowanie osób w zależności od kraju w którym pracują . I tak mniejszych zabezpieczeń będą wymagały banki od osób zatrudnionych na terenie Unii Europejskiej . Najczęściej banki wymagają około 20 proc. wkładu własnego , ale bywa także, że wkład własny wzrasta do 40 proc. albo banki z niego rezygnują. Wnioski rozpatrywane są indywidualnie, więc wszystko zależy od oceny zdolności kredytowej i stopnia ryzyka. Jednak już w przypadku choćby USA, banki będą chciały uzyskać większe gwarancje bezpieczeństwa. A to najczęściej wiąże się ze zwiększeniem wkładu własnego – czasem nawet powyżej 50 proc. - oraz bardziej restrykcyjnymi procedurami. Często wymagane są też jako zabezpieczenie kredytu nieruchomości na terenie Polski.

Banki też chętniej zdecydują się na udzielenie kredytu osobom zatrudnionym na umowę o pracę na czas nieokreślony . Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą poza granicami, mogą się liczyć ze sporymi utrudnieniami. Powodem są tu przede wszystkim problemy z weryfikacją wszystkich danych. Dlatego wiele z banków podwyższa w tym wypadku oprocentowanie, niektóre żądają adresu do korespondencji na terenie kraju. Łatwiej jest uzyskać taki kredyt w przypadku banków, które posiadają swoje oddziału w kraju w którym jesteśmy zatrudnieni. Pewnym ułatwieniem dla osób starających się o kredyt, jest możliwość ustanowienia pełnomocnika , który będzie mógł się zająć formalnościami i dokończy procedury , bez konieczności naszych ciągłych podróży do Polski. Już niemal wszystkie banki proponują takie rozwiązanie, a potrzebne druki można dostać w najbliższym oddziale banku lub nawet pobrać ze stron internetowych wybranej placówki.

Niestety w niektórych bankach będziemy się musieli liczyć z koniecznością przetłumaczenia dokumentów . A to oznacza kolejne przedłużenie okresu potrzebnego na uzyskanie kredytu, no i pochłania dodatkowe koszty. Jednym z banków, które nie wymagają tłumaczenia dokumentów jest Deutsche Bank. W pozostałych możemy pytać się o druki w języku angielskim lub niemieckim. Dzięki temu można przyspieszyć nieco starania o kredyt. Jednak szczegółowe informacje możemy najczęściej uzyskać dopiero w trakcie rozmowy z doradcą w banku. Głównym powodem jest fakt, że wnioski o takie kredyty są najczęściej rozpatrywane indywidualnie.

Banki i niezbędne dokumenty

Banki, które oferują kredyty dla osób zatrudnionych za granicą to. np.: Alior Bank (EUR, GBP, CHF, USD), Deutsche Bank PBC. .

Dokumenty w przypadku składania wniosku kredytowe są podobne do tych, które musi dostarczyć osoba ubiegająca się o kredyt, zatrudniona w kraju. Także obliczanie zdolności kredytowej odbywa się na podobnych zasadach. W związku z tym w jednym banku bez problemu można będzie kredyt uzyskać, natomiast w innym klient otrzyma tylko część kwoty, albo wręcz jego wniosek zostanie odrzucony.

Wymagane dokumenty do wniosku kredytowego przy dochodach z zagranicy:

 • dokumenty tożsamości (część z banków wymaga, by klient posiadał polski paszport)
 • dokumenty potwierdzające zatrudnienie i osiągane dochody
 • dokumenty dotyczące nieruchomości – czyli wypis z KW, umowę realizacyjną zawartą z deweloperem itp.
 • często także pozwolenie na pracę jeśli w danym kraju takie jest wymagane dla obywateli naszego kraju
 • dokument potwierdzający historię kredytową w kraju zatrudnienia
 • w przypadku działalności gospodarczej najczęściej wymagane są roczne zeznania podatkowe i dokumenty rejestrowe firmy

Zmiany w rekomendacji S w 2014 r.

W 2014 r. na skutek zmian Rekomendacji S nastąpiło dalsze ograniczenie kredytowania w walutach obcych - kredyty walutowe, indeksowane lub denominowane w walutach obcych powinny być produktem oferowanym wyłącznie klientom uzyskującym trwałe dochody w walucie kredytu , zapewniające regularną obsługę i spłatę kredytu (np. kredyt walutowy w euro będą mogły zaciągnąć tylko te osoby, które w tej walucie uzyskują dochody).

Zarabiający w euro nie otrzymają kredytu w złotówkach, chyba że do wniosku kredytowego dołączy osoba zarabiająca w złotówkach. Klient narażony na ryzyko walutowe nie może być głównym kredytobiorcą, posiadającym największy dochód wśród wnioskodawców.

Ranking kredytów dla osób pracujących za granicą - Czerwiec 2017 r.

Najlepsze kredyty hipoteczne w PLN
kredyt millenium
kredyt ing
kredyt alior
Banki udzielające kredytów w EURO i GBP (dla osób uzyskujących dochody w danej walucie)
kredyt alior
Pomoc w uzyskaniu kredytu w Polsce dla pracujących za granicą (w tym także kompletowaniu dokumentacji)
Niezależni doradcy kredytowi Expander oferują bezpłatną pomoc w doborze i uzyskaniu najtańszego kredytu dla osób pracujących za granicą. Miesięcznie 9000 klientów odwiedza placówki Expandera rozmieszczone w 44 miastach Polski, a ponad połowa z nich przychodzi z polecenia. Doradca towarzyszy klientowi od momentu wyboru oferty do finalizacji umowy z bankiem. Pomaga w wyborze waluty. Pomaga w formalnościach i wypełnianiu dokumentów. W ten sposób oszczędzasz swój czas i masz mniej stresu z cała procedurą kredytową.

Kredyt mieszkaniowy dla osób pracujących za granicą - KONIECZNIE OCEŃ:

Ocena:
3.1 na 5
36 głosów
1 2 3 4 5

Forum - Opinie i Pytania (119 odpowiedzi) :

Strony: Pierwsza 1 2 3 4 5 Ostatnia >> (5 stron razem)
 1. paula
  paula
  19.02.2017. 20:27

  Kredyt na mieszkanie w Polsce pod Hipoteke , zarobki i praca stala w Niemczech

  Witam,

  chcialabym zakupic mieszkanie w Polsce pod Hipoteke ( posiadam juz jedno mieszkanie wlasnosciowe w PL). Od 4 lat pracuje w Niemczech i mam prace na czas nieokreslony. Jak wyglada sytuacja z uzyskaniem kredytu na mieszkanie w Polsce i jak duzy musi byc wklad wlasny? Pozdrawiam

 2. Karla
  Karla
  31.01.2017. 19:42

  Kredyt na remont domu pod zarobki norwegia

  Czy ktoś wie czy Jakiś bank udziela kredytu na remont domu bez obciążeń w Polsce.pracuje w norwegii,

 3. Monks
  Monks
  23.01.2017. 12:44

  odpowiedź

  no, w sytuacji takich jak tu opisane, ze ktos pracuje za granica, a chcialby wziac kredyt w Polsce, warto zwrocic się do doradcy kredytowego. chyba kazda sytuacja jest inna, warto wiec, zeby przeanalizowal ją specjalista . ja polecam, kiedys gość polecił mi doradzil mi kredyt na dobrych warunkach.

 4. Anna Z
  Anna Z
  08.01.2017. 20:57

  Kredyt mieszkaniowy dla pracujacych w UK

  Witam,

  Od ponad 14 lat mieszkam w UK. Rozwazam zakup malego mieszkania w Polsce. Od ponad 6 lat pracuje na wlasnej dzialalnosci. Czy ktos moze poradzic jakie banki udzielaja kredytow osobom pracujacym w UK i jakie sa kryteria na otrzymanie takiego kredytu, jaki minimalny wklad wlasny jest wymagany?
  Pare miesiecy temu bedac w Polsce zaszlam do oddzialu Millenium Bank i musze przyznac, ze bylam bardzo zdziwiona...poinformowano mnie, iz osobom pracujacym poza granicami kraju oferuje sie zazwyczaj kredy do 50% wartosci nieruchomosci. Czy taka zasada obowiazuje rowniez w innych bankach?

  Z gory dziekuje za odpowiedz.

  A

 5. Michal75
  Michal75
  27.12.2016. 16:09

  Kredyt w euro

  Witam.
  Pracuję za granicą,mam stałą pracę na czas nieokreslony.
  Dochód netto 3000€ mc.
  Dwójka dzieci i niepracująca żona.
  Czy w takim wypadku jest szansa aby dostać ok.100k euro kredytu?
  Jaka jest minimalna wpłata -wciąż 10% czy coś się zmienia od 2017r?
  Pozdrawiam.

 6. anita
  anita
  27.12.2016. 10:21

  pytani o kredyt o mieszkanie

  Sluchajcie.Mam pytanie,z tego co czytam,zeby dostac jakikolwiek kredyt a mieszkanie,najlepiej zeby pracodawca przelewal pieniadze do Polski?
  Podajcie mi numer tel.do tej osoby,ktora zajmuje sie tym

 7. Ewa
  Ewa
  09.12.2016. 13:58

  Pożyczka

  Witam mój mąż pracuje w Holandii i ma umowę na stałe ja nie pracuje.Mamy trójkę dzieci czy dostaniemy kredyt na mieszkanie w PL i jakie warunki trzeba spełniać Proszę o odpowiedż.

 8. Lidia
  Lidia
  05.12.2016. 11:28

  Kredyt

  Witam czy ktos moglby polcic bank lub osobe ktora pomoze zalatwic kredyt w Polsce jesli pracuje i mieszkam w Danii??

 9. DanutaNiemcy
  DanutaNiemcy
  05.11.2016. 22:31

  zalatwilismy kredyt w Polsce

  Mieszkamy i pracujemy z mezem w Niemczech od 7 lat. Ja mam umowe, maz dzialalnosc. Wszedzie moiwli nam, ze nie da rady wziac kredytu w Pol. Znajomi z Anglii polecili nam czlowieka, kotry specjalizuje sie kredytach dla Polakow pracujacych poza Pol. Dostalismy kredyt, kupilismy mieszkanie we Wroclawiu. Jeszcze zbil nam cene mieszkania o 3tys. eur.

 10. Magdalena34
  Magdalena34
  18.10.2016. 15:12

  kredyt

  Witam od 4lat mieszkam w Niemczech,moj maz troche dluzej,chcielibysmy wziasc kredyt w Polsce na zakup mieszkania w Polsce,prace mamy obydwoje na czas nieokreslony.Czy mamy jakies szanse,oczywiscie mamy wklad wlasny

 11. Magorzata U
  Magorzata U
  11.10.2016. 22:18

  po co w polsce siedzieć ???

  jaki sens w tym wszystkim jest. To groteska jakaś... jesteśmy polakami i chcemy żyć w polsce. A że mąż pracuje za granicą ... ??? Bo jest jak jest w tej naszej polsce. Kredyt w walucie w której zarabia ?? co ich to obchodzi, chcemy kupić dom w polsce i w polskiej walucie. Skoro takie są przepisy i już musimy wziąść kredyt w obcej walucie to weżniemy kredyt w euro ale dom kupimy w angli lub irlandii lub tam gdzie bedziemy żyć, płacić i jeść za euro !!!!!!

 12. murbania
  murbania
  11.10.2016. 21:46

  a co z tymi którzy pracując za granicą chcą zainwestować w polsce

  Ja przeżyłam szok. Mój mąż pracuje w Dani zarabia w euro, ja prowadze działalność w polsce i zarabiam w pln. Chcieliśmy kupić dom tu w polsce oczywiście. Niestety w złotówkach nie ma możliwości uzyskania takiego kredytu i nie pojmuje dlaczego.. Banki wyznają zasade ten kto zarabia więcej w tym przypadku mój mąż, w takiej walucie dostanie kredyt. Nie ważne gdzie ważne w czym zarabia. Dla mnie bezsens, mam wziąć w euro kredyt chcąc kupić dom w polsce ??? a jak za 5 lat mój mąż pójdzie do fabryki w polsce, Bo wiadomo rodzina chce być razem ??? mam przewalutowawywać nasze złotówki na spłate kredytu??? taka Polska ??? Nie ma obejścia od tych zasad byłam chyba w każdym banku już. zbieram się zainteresować tym media

 13. Pawe
  Pawe
  04.10.2016. 21:03

  Pozyczka pod zastaw domu a zagraniczne.dochody dochody

  Witam mam swój dom w polsce ale pracuje na stałe w niemczech jakie banki by dały mi pozyczke

 14. Monika
  Monika
  03.10.2016. 10:44

  Oferta dla osób zarabiających w innej walucie niż PLN

  Witam.
  Deutsche Bank udziela kredytu w Euro, dolarach i funtach brytyjskich. Wymagany wkład własny 20%, oprocentowanie najniższe na rynku.
  Akceptujemy dochody z umów o pracę, oraz z Niemiec również działalność gospodarczą.

 15. Doradca Expander
  Doradca Expander
  20.09.2016. 22:09

  ad Kredytu w walucie

  Szanowni Państwo

  Jeżeli planujecie zakup nieruchomości w Polsce lub kraju obecnego zamieszkania i osiągacie dochody w walutach PLN/EUR/GBP, zarówno w UE jak i poza UE, takie rozwiązanie jest możliwe z zastrzeżeniem, że walutą kredytu będzie waluta głównego dochodu w gospodarstwie domowym (zgodnie z wytycznymi KNF)

  Jestem niezależnym doradcą finansowym, pomogę dobrać najodopowiedniejsze rozwiązanie.

 16. Magda
  Magda
  25.08.2016. 14:34

  Pozyczka w Polsce na zakup mieszkania w Londynie

  Dzien dobry,
  Mieszkam w Londynie od 10 lat I planuje zakupi mieszkania w Londynie:
  -mam umowe stala na czas nieograniczony
  -zarobki w £ okolo £3,500 net miesiecznie

  Niestety mam za male oszczednosci, zeby dokonac zakupu mieszkania
  Czy jest mozliwosc uzyskania kredytu w Polsce na zakup mieszkania w Londynie ? Jezeli tak - jakie banki wchodza w gre i prosze o kontakty (np doradcow kredytowych)

  Dzikeuej za odpowiedz

 17. Monika
  Monika
  25.08.2016. 03:16

  Opinia

  Witam,
  Od 25-ciu lat mieszkam na stale w Kanadzie. Mam tu dom i splacamy z mężem kredyt jeszcze przez 8 lat. Pracuje jako nauczyciel, mam stałą, dobrą pensję i w przyszłości emeryturę.
  Z powodów osobistych (mama chce przeprowadzić się z powrotem do Krakowa lecz nie wiadomo kiedy uda jej się sprzedać mieszkanie w miejscu gdzie mieszka w tej chwili) chcę zakupić apartament dla niej. Wolalabym otrzymać kredyt w Polsce niż ubiegać się o tzw. second mortgage. Czy moglabym go otrzymać z niskim wkładem na 20 lat? Bez problemu jestem w stanie potwierdzić i przedstawić wymagane dokumenty o zatrudnieniu i o przyszlej emeruturze. Poniewaz to nagła i niespodziewana sytuacja rodzinna, w tej chwili nie mam zbyt wiele oszczędności na większy wkład.

  Dziękuje,
  Monika

 18. Marciaaa
  Marciaaa
  20.08.2016. 16:47

  Kredyt osobom pracującym za granica

  Witam . Mieszkam w belgi umowę mam na czas nieokreślony brak innych kredytów w Pl jak i be . Czy ktoś z państwa może mi powiedzieć na czas teraźniejszy Który bank udzieli mi kredytu hipotecznego . Z dobrym oprocentowaniem ?! Oczywiste mam wkład własny

 19. Ania
  Ania
  01.08.2016. 12:55

  praca i wynagrodzenie w KCZ

  Witam,

  mąż pracuje w Czechach na umowę na czas nieokreślony i zarabia w KCZ. Jakie są szanse na uzyskanie kredytu hipotecznego w Polsce, czy jakieś banki udzielają jeszcze takich kredytów?

 20. Anonimowy
  Anonimowy
  22.07.2016. 10:23

  kredyt dla samozatrudnionych w Niemczech

  Witam, otoz moi drodzy jest rozwiazanie. Troche czytalem forum poniewaz pewny otrzymania kredytu w Polsce dostalem decyzje negatywna Banku przy bardzo wysokich zarobkach nawet jak na Niemcy. Poprostu poszedlem do Banku w Niemczech w ktorym mam od lat konto firmowe i zapytalem o kredyt... ku mojemu zdziwieniu (centralnie zaskoczylo mnie to chociaz myslalem ze juz nic niejest w stanie) dostalem decyzje w przeciagu 4 dni od mojego spotkania z Panem doradca w Banku. Wiem ze pisze chaotycznie ale jestem dalej w szoku. Po co pytalem o kredyt w Polsce i narazalem sie na niepotrzebny stres... po co? Tak wiec mialem spotkanie w Banku w poniedzialek a w piatek o godzinie 9:00 juz podpisywalem umowe. Godzine pozniej pieniadze byly na moim koncie... Co lepsze oczywiscie niemoglem wziac kredytu na nieruchomosc w Polsce tylko na prywatna inwestycje. Oprocentowanie niejest tak niskie jak w przypadku kredytu na mieszkanie w Niemczech czyli ok 1% ale 3,5% co i tak jest nizsze od oprocentowania proponowanego przez Banki w Polsce. Co lepsze nikt nie wciskal mi jakis dodatkowych kont czy ubezpieczen!
  Kochani, chcialem sie podzielic jedynie moim doswiadczeniem wiec zrobicie jak chcecie ale mysle ze warto sprobowac, nienarazac sie na wozenie z tonami zaswiadczen i co najwazniejsze odposcic sobie dlugie oczekiwanie na decyzje Banku - Litosci!!!

  Pozdrawiam i powodzenia

 21. Paulina
  Paulina
  19.07.2016. 17:51

  Kredyt

  Witam. Ze swoim chłopakiem wróciliśmy z Anglii do Polski żeby wziąć ślub. Zwolnilismy się z pracy na 3miesiące bo nie dostaliśmy takiego urlopu. W Polsce nie pracujemy bo wracamy do Anglii Spodobał nam się dom który kosztuje 350tys. Mamy swój wkład własny 150tys czy jest jakaś szansa dostać kredyt kiedy w danym momencie nie pracujemy?

 22. Tomasz Wiszowaty
  Tomasz Wiszowaty
  08.07.2016. 12:05

  odpowiedź

  Witam

  Jeśli chodzi o kredyt w DKK to niestety nie ma takiej możliwości. Żaden bank w kraju nie udziela kredytów w takiej walucie.

  Pani Katarzyno - jeśli chodzi o marynarza to jak najbardziej jest możliwość kredytowania. W zależności od waluty w jakiej uzyskuje dochód i od kiedy do kiedy. Kredyt raczej będzie możliwy jedynie w walucie dochodu

  Pani Anno - jeśli chodzi o kredyt dla osoby pracującej w Niemczech to oczywiście jest możliwość uzyskania finansowania. Pod uwagę niestety można wziac tylko 3 banki udzielające kredytów w EUR. Warunki będą uzależnione od kwoty wkładu własnego jaki będzie Pani mogła wykazać

  Pozdrawiam

 23. zainteresowany
  zainteresowany
  05.07.2016. 22:49

  kredyt na zarobki w koronie duńskiej

  Witam jeśli ktoś jest w stanie zaoferować kredyt pod hipoteke na zarobki w DKK to prosze o kontakt na prv , wynagrodzenie mamy wystarczające . Pozdrawiam

 24. Katarzyna
  Katarzyna
  18.06.2016. 07:56

  Kredyt w walucie obcej

  Również jestem zainteresowana temat. Mąż jest marynarzem i pracuje w Norwegii. Jaka jest szansa na kredyt w złotówkach?

 25. Anna
  Anna
  14.06.2016. 21:47

  Kredyt dla pracujących w niemczech

  Witam. Od kilku lat pracuję w Niemczech. Chcialabym wziąć kredyt hipoteczny na zakup mieszkania. Umowa na czas nieokreślony. Czy jest to możliwe i na jakich warunkach. Proszę o informację.

Strony: Pierwsza 1 2 3 4 5 Ostatnia >> (5 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

: