porady, porównania, opinie...

Kredyt mieszkaniowy dla osób pracujących za granicą

Opinie (133)

Wciąż wiele osób pracuje poza granicami kraju. Jednak sporo spośród nich, nie zamierza wiązać swojego całego życia z krajem w którym zarabia. Chcą wrócić do Polski i tu kupić mieszkanie. Inną jeszcze grupę stanowią osoby, które chcą inwestować w rynek nieruchomości. Wtedy najczęściej decydują się na zakup mieszkania przeznaczonego na wynajem.

Co jednak zrobić, jak się nie ma zgromadzonej gotówki na zakup własnego lokum? Czy osoby pracujące za granicą mogą ubiegać się o kredyt w Polsce? Jak najbardziej. I to zarówno na sfinansowanie domu lub mieszkania w Polsce, jak i w kraju w którym pracują. Ale także na zakup działki budowlanej lub remont czy modernizację posiadanego lokalu. Banki już przed laty zauważyły, że otworzyła się nowa nisza na rynku kredytów. Niestety, w związku z kryzysem dziś dużo trudniej jest otrzymać taki kredyt. Jednak nadal jest to możliwe. Co prawda oferta takich kredytów jest znacznie uboższa niż w przypadku osób zatrudnionych w Polsce, ale mimo wszystko można dopasować ją do własnych potrzeb.

Różne oferty i rożne wymagania

Wiele banków oferuje różne opcje sfinansowania mieszkania ze środków banku. Dlatego warto wcześniej dobrze poznać oferty przynajmniej kilku placówek. Bo różnią się one znacznie zarówno wysokością wkładu własnego, zabezpieczeniem jak i procedurami. Niektóre z banków, mają i owszem w swojej ofercie kredyty dla pracujących za granicą , ale jednym z warunków udzielenia kredytu jest przelewanie pieniędzy na rachunek w Polsce. Niestety, jest to często niemożliwe. Często zagraniczny pracodawca przelewa wypłatę na rachunek, w kraju swojej działalności. Część z nich przekazuje swoim pracownikom czeki z wynagrodzeniem. Wtedy najczęściej trudno w sposób wiarygodny udokumentować swoje dochody. Warto postarać się więc o dodatkowe dokumenty, które pomogą analitykowi bankowemu w weryfikacji dochodów.

Kolejną niedogodnością jest różnicowanie osób w zależności od kraju w którym pracują . I tak mniejszych zabezpieczeń będą wymagały banki od osób zatrudnionych na terenie Unii Europejskiej . Najczęściej banki wymagają około 20 proc. wkładu własnego , ale bywa także, że wkład własny wzrasta do 40 proc. albo banki z niego rezygnują. Wnioski rozpatrywane są indywidualnie, więc wszystko zależy od oceny zdolności kredytowej i stopnia ryzyka. Jednak już w przypadku choćby USA, banki będą chciały uzyskać większe gwarancje bezpieczeństwa. A to najczęściej wiąże się ze zwiększeniem wkładu własnego – czasem nawet powyżej 50 proc. - oraz bardziej restrykcyjnymi procedurami. Często wymagane są też jako zabezpieczenie kredytu nieruchomości na terenie Polski.

Banki też chętniej zdecydują się na udzielenie kredytu osobom zatrudnionym na umowę o pracę na czas nieokreślony . Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą poza granicami, mogą się liczyć ze sporymi utrudnieniami. Powodem są tu przede wszystkim problemy z weryfikacją wszystkich danych. Dlatego wiele z banków podwyższa w tym wypadku oprocentowanie, niektóre żądają adresu do korespondencji na terenie kraju. Łatwiej jest uzyskać taki kredyt w przypadku banków, które posiadają swoje oddziału w kraju w którym jesteśmy zatrudnieni. Pewnym ułatwieniem dla osób starających się o kredyt, jest możliwość ustanowienia pełnomocnika , który będzie mógł się zająć formalnościami i dokończy procedury , bez konieczności naszych ciągłych podróży do Polski. Już niemal wszystkie banki proponują takie rozwiązanie, a potrzebne druki można dostać w najbliższym oddziale banku lub nawet pobrać ze stron internetowych wybranej placówki.

Niestety w niektórych bankach będziemy się musieli liczyć z koniecznością przetłumaczenia dokumentów . A to oznacza kolejne przedłużenie okresu potrzebnego na uzyskanie kredytu, no i pochłania dodatkowe koszty. Jednym z banków, które nie wymagają tłumaczenia dokumentów jest Deutsche Bank. W pozostałych możemy pytać się o druki w języku angielskim lub niemieckim. Dzięki temu można przyspieszyć nieco starania o kredyt. Jednak szczegółowe informacje możemy najczęściej uzyskać dopiero w trakcie rozmowy z doradcą w banku. Głównym powodem jest fakt, że wnioski o takie kredyty są najczęściej rozpatrywane indywidualnie.

Banki i niezbędne dokumenty

Banki, które oferują kredyty dla osób zatrudnionych za granicą to. np.: Alior Bank (EUR, GBP, CHF, USD), Deutsche Bank PBC. .

Dokumenty w przypadku składania wniosku kredytowe są podobne do tych, które musi dostarczyć osoba ubiegająca się o kredyt, zatrudniona w kraju. Także obliczanie zdolności kredytowej odbywa się na podobnych zasadach. W związku z tym w jednym banku bez problemu można będzie kredyt uzyskać, natomiast w innym klient otrzyma tylko część kwoty, albo wręcz jego wniosek zostanie odrzucony.

Wymagane dokumenty do wniosku kredytowego przy dochodach z zagranicy:

 • dokumenty tożsamości (część z banków wymaga, by klient posiadał polski paszport)
 • dokumenty potwierdzające zatrudnienie i osiągane dochody
 • dokumenty dotyczące nieruchomości – czyli wypis z KW, umowę realizacyjną zawartą z deweloperem itp.
 • często także pozwolenie na pracę jeśli w danym kraju takie jest wymagane dla obywateli naszego kraju
 • dokument potwierdzający historię kredytową w kraju zatrudnienia
 • w przypadku działalności gospodarczej najczęściej wymagane są roczne zeznania podatkowe i dokumenty rejestrowe firmy

Zmiany w rekomendacji S w 2014 r.

W 2014 r. na skutek zmian Rekomendacji S nastąpiło dalsze ograniczenie kredytowania w walutach obcych - kredyty walutowe, indeksowane lub denominowane w walutach obcych powinny być produktem oferowanym wyłącznie klientom uzyskującym trwałe dochody w walucie kredytu , zapewniające regularną obsługę i spłatę kredytu (np. kredyt walutowy w euro będą mogły zaciągnąć tylko te osoby, które w tej walucie uzyskują dochody).

Zarabiający w euro nie otrzymają kredytu w złotówkach, chyba że do wniosku kredytowego dołączy osoba zarabiająca w złotówkach. Klient narażony na ryzyko walutowe nie może być głównym kredytobiorcą, posiadającym największy dochód wśród wnioskodawców.

Ranking kredytów dla osób pracujących za granicą - Czerwiec 2023 r.

Pomoc w uzyskaniu kredytu w Polsce dla pracujących za granicą (w tym także kompletowaniu dokumentacji)
Niezależni eksperci Notus Finanse oferują bezpłatną pomoc w doborze i uzyskaniu najtańszego kredytu dla osób pracujących za granicą. Notus Finanse jest jedną z największych i najwyżej ocenianych firm pośrednictwa finansowego w Polsce. Oferuje produkty ponad 25 banków. Posiada liczne oddziały w całej Polsce. Zespół ekspertów liczy ponad 800 osób.

Ekspert Notusa towarzyszy klientowi od momentu wyboru oferty do finalizacji umowy z bankiem. Pomaga w wyborze waluty. Pomaga w formalnościach i wypełnianiu dokumentów. W ten sposób oszczędzasz swój czas i masz mniej stresu z cała procedurą kredytową.

Wypełnij formularz kontaktowy, a ekspert oddzwoni do Ciebie i odpowie na wszystkie Twoje pytania (nawet pod zagraniczny nr telefonu) :

Kredyt mieszkaniowy dla osób pracujących za granicą - KONIECZNIE OCEŃ:

Ocena:
3.1 na 5
50 głosów
1 2 3 4 5

Forum - Opinie i Pytania (133 odpowiedzi) :

Strony: << Pierwsza 1 2 3 4 5 6 Ostatnia >> (6 stron razem)
 1. murbania
  murbania
  11.10.2016. 21:46

  a co z tymi którzy pracując za granicą chcą zainwestować w polsce

  Ja przeżyłam szok. Mój mąż pracuje w Dani zarabia w euro, ja prowadze działalność w polsce i zarabiam w pln. Chcieliśmy kupić dom tu w polsce oczywiście. Niestety w złotówkach nie ma możliwości uzyskania takiego kredytu i nie pojmuje dlaczego.. Banki wyznają zasade ten kto zarabia więcej w tym przypadku mój mąż, w takiej walucie dostanie kredyt. Nie ważne gdzie ważne w czym zarabia. Dla mnie bezsens, mam wziąć w euro kredyt chcąc kupić dom w polsce ??? a jak za 5 lat mój mąż pójdzie do fabryki w polsce, Bo wiadomo rodzina chce być razem ??? mam przewalutowawywać nasze złotówki na spłate kredytu??? taka Polska ??? Nie ma obejścia od tych zasad byłam chyba w każdym banku już. zbieram się zainteresować tym media

 2. Pawe
  Pawe
  04.10.2016. 21:03

  Pozyczka pod zastaw domu a zagraniczne.dochody dochody

  Witam mam swój dom w polsce ale pracuje na stałe w niemczech jakie banki by dały mi pozyczke

 3. Monika
  Monika
  03.10.2016. 10:44

  Oferta dla osób zarabiających w innej walucie niż PLN

  Witam.
  Deutsche Bank udziela kredytu w Euro, dolarach i funtach brytyjskich. Wymagany wkład własny 20%, oprocentowanie najniższe na rynku.
  Akceptujemy dochody z umów o pracę, oraz z Niemiec również działalność gospodarczą.

 4. Doradca Expander
  Doradca Expander
  20.09.2016. 22:09

  ad Kredytu w walucie

  Szanowni Państwo

  Jeżeli planujecie zakup nieruchomości w Polsce lub kraju obecnego zamieszkania i osiągacie dochody w walutach PLN/EUR/GBP, zarówno w UE jak i poza UE, takie rozwiązanie jest możliwe z zastrzeżeniem, że walutą kredytu będzie waluta głównego dochodu w gospodarstwie domowym (zgodnie z wytycznymi KNF)

  Jestem niezależnym doradcą finansowym, pomogę dobrać najodopowiedniejsze rozwiązanie.

 5. Magda
  Magda
  25.08.2016. 14:34

  Pozyczka w Polsce na zakup mieszkania w Londynie

  Dzien dobry,
  Mieszkam w Londynie od 10 lat I planuje zakupi mieszkania w Londynie:
  -mam umowe stala na czas nieograniczony
  -zarobki w £ okolo £3,500 net miesiecznie

  Niestety mam za male oszczednosci, zeby dokonac zakupu mieszkania
  Czy jest mozliwosc uzyskania kredytu w Polsce na zakup mieszkania w Londynie ? Jezeli tak - jakie banki wchodza w gre i prosze o kontakty (np doradcow kredytowych)

  Dzikeuej za odpowiedz

 6. Monika
  Monika
  25.08.2016. 03:16

  Opinia

  Witam,
  Od 25-ciu lat mieszkam na stale w Kanadzie. Mam tu dom i splacamy z mężem kredyt jeszcze przez 8 lat. Pracuje jako nauczyciel, mam stałą, dobrą pensję i w przyszłości emeryturę.
  Z powodów osobistych (mama chce przeprowadzić się z powrotem do Krakowa lecz nie wiadomo kiedy uda jej się sprzedać mieszkanie w miejscu gdzie mieszka w tej chwili) chcę zakupić apartament dla niej. Wolalabym otrzymać kredyt w Polsce niż ubiegać się o tzw. second mortgage. Czy moglabym go otrzymać z niskim wkładem na 20 lat? Bez problemu jestem w stanie potwierdzić i przedstawić wymagane dokumenty o zatrudnieniu i o przyszlej emeruturze. Poniewaz to nagła i niespodziewana sytuacja rodzinna, w tej chwili nie mam zbyt wiele oszczędności na większy wkład.

  Dziękuje,
  Monika

 7. Marciaaa
  Marciaaa
  20.08.2016. 16:47

  Kredyt osobom pracującym za granica

  Witam . Mieszkam w belgi umowę mam na czas nieokreślony brak innych kredytów w Pl jak i be . Czy ktoś z państwa może mi powiedzieć na czas teraźniejszy Który bank udzieli mi kredytu hipotecznego . Z dobrym oprocentowaniem ?! Oczywiste mam wkład własny

 8. Ania
  Ania
  01.08.2016. 12:55

  praca i wynagrodzenie w KCZ

  Witam,

  mąż pracuje w Czechach na umowę na czas nieokreślony i zarabia w KCZ. Jakie są szanse na uzyskanie kredytu hipotecznego w Polsce, czy jakieś banki udzielają jeszcze takich kredytów?

 9. Anonimowy
  Anonimowy
  22.07.2016. 10:23

  kredyt dla samozatrudnionych w Niemczech

  Witam, otoz moi drodzy jest rozwiazanie. Troche czytalem forum poniewaz pewny otrzymania kredytu w Polsce dostalem decyzje negatywna Banku przy bardzo wysokich zarobkach nawet jak na Niemcy. Poprostu poszedlem do Banku w Niemczech w ktorym mam od lat konto firmowe i zapytalem o kredyt... ku mojemu zdziwieniu (centralnie zaskoczylo mnie to chociaz myslalem ze juz nic niejest w stanie) dostalem decyzje w przeciagu 4 dni od mojego spotkania z Panem doradca w Banku. Wiem ze pisze chaotycznie ale jestem dalej w szoku. Po co pytalem o kredyt w Polsce i narazalem sie na niepotrzebny stres... po co? Tak wiec mialem spotkanie w Banku w poniedzialek a w piatek o godzinie 9:00 juz podpisywalem umowe. Godzine pozniej pieniadze byly na moim koncie... Co lepsze oczywiscie niemoglem wziac kredytu na nieruchomosc w Polsce tylko na prywatna inwestycje. Oprocentowanie niejest tak niskie jak w przypadku kredytu na mieszkanie w Niemczech czyli ok 1% ale 3,5% co i tak jest nizsze od oprocentowania proponowanego przez Banki w Polsce. Co lepsze nikt nie wciskal mi jakis dodatkowych kont czy ubezpieczen!
  Kochani, chcialem sie podzielic jedynie moim doswiadczeniem wiec zrobicie jak chcecie ale mysle ze warto sprobowac, nienarazac sie na wozenie z tonami zaswiadczen i co najwazniejsze odposcic sobie dlugie oczekiwanie na decyzje Banku - Litosci!!!

  Pozdrawiam i powodzenia

 10. Paulina
  Paulina
  19.07.2016. 17:51

  Kredyt

  Witam. Ze swoim chłopakiem wróciliśmy z Anglii do Polski żeby wziąć ślub. Zwolnilismy się z pracy na 3miesiące bo nie dostaliśmy takiego urlopu. W Polsce nie pracujemy bo wracamy do Anglii Spodobał nam się dom który kosztuje 350tys. Mamy swój wkład własny 150tys czy jest jakaś szansa dostać kredyt kiedy w danym momencie nie pracujemy?

 11. Tomasz Wiszowaty
  Tomasz Wiszowaty
  08.07.2016. 12:05

  odpowiedź

  Witam

  Jeśli chodzi o kredyt w DKK to niestety nie ma takiej możliwości. Żaden bank w kraju nie udziela kredytów w takiej walucie.

  Pani Katarzyno - jeśli chodzi o marynarza to jak najbardziej jest możliwość kredytowania. W zależności od waluty w jakiej uzyskuje dochód i od kiedy do kiedy. Kredyt raczej będzie możliwy jedynie w walucie dochodu

  Pani Anno - jeśli chodzi o kredyt dla osoby pracującej w Niemczech to oczywiście jest możliwość uzyskania finansowania. Pod uwagę niestety można wziac tylko 3 banki udzielające kredytów w EUR. Warunki będą uzależnione od kwoty wkładu własnego jaki będzie Pani mogła wykazać

  Pozdrawiam

 12. zainteresowany
  zainteresowany
  05.07.2016. 22:49

  kredyt na zarobki w koronie duńskiej

  Witam jeśli ktoś jest w stanie zaoferować kredyt pod hipoteke na zarobki w DKK to prosze o kontakt na prv , wynagrodzenie mamy wystarczające . Pozdrawiam

 13. Katarzyna
  Katarzyna
  18.06.2016. 07:56

  Kredyt w walucie obcej

  Również jestem zainteresowana temat. Mąż jest marynarzem i pracuje w Norwegii. Jaka jest szansa na kredyt w złotówkach?

 14. Anna
  Anna
  14.06.2016. 21:47

  Kredyt dla pracujących w niemczech

  Witam. Od kilku lat pracuję w Niemczech. Chcialabym wziąć kredyt hipoteczny na zakup mieszkania. Umowa na czas nieokreślony. Czy jest to możliwe i na jakich warunkach. Proszę o informację.

 15. TOMI
  TOMI
  05.06.2016. 01:35

  Bardzo zdziwiony emigrant.

  Witam wszystkich,po przeczytaniu większości postów jestem zaskoczony oczywiście negatywnie.Prawie wszyscy pracują za granicą myślą o domu lub mieszkaniu ale nie potrafią uzbierać ani 20% na wkład własny.Co jest? Myślicie że w bankach pracują idioci. Ktoś pisze że z mężem zarabia 17tys. netto i nie ma wkładu własnego ,co za bzdura albo Pan w GB porzebuje 40 tys.na wykup mieszkania a zarabia 5000zł.Ja też pracuję na emigracji i też chodziłem po bankach mając wkład własny i przeraziły mnie w tym papiery biurokracja i procent i postanowiłem że za 5lat to ja sobie zbuduję za swoje i mam gdzieś banki.PS.Odkładam 10tys. miesięcznie,a za 5 lat mam 600tys. plus mój wkład 200tys.i zarabiam mniej niż 16tys.rodzina 2plus dwa.Pozdrawiam.

 16. Artur
  Artur
  14.05.2016. 13:31

  kredytów hipotecznych w GBP

  kredytów hipotecznych w GBP udziela tylko pekao sa.

 17. Aga
  Aga
  05.05.2016. 11:08

  Kredyt

  Dlaczego jest taki problem żeby dostać kredyt hipoteczny.Przeciez gdy bank zdecyduje sie żeby udzielić nam go to ma przecież zabezpieczenie w nieruchomosci ,która kupimy.Nie będziemy płacić odbiorcom nam nieruchomość .To w czym jest problem??czy jest jakiś bank który da kredyt bez potrzebnych dokumentów ??.

 18. Anita
  Anita
  21.04.2016. 14:07

  Który bank w Polsce udziela kredytu mieszkaniowego w złotówkach przy dochodach w euro?

  Witam,

  jestem młoda osobą więc kredyt mieszkaniowy chciałam wziąć z rodzicami niestety...dochód mojego taty w euro, przekracza dochód mój i mojej mamy w złotówkach. Czy w Polsce znajdzie się bank, który w takiej sytuacji udzieli mi kredytu mieszkaniowego w złotówkach?
  Proszę o pomoc.

 19. ukasz WROC
  ukasz WROC
  18.04.2016. 14:15

  kredyt hipoteczny dla pracujących w Czechach i zarabiających w CZK

  Cześć,

  jakie są szanse na kredyt dla osoby pracującej i zarabiającej w koronach czeskich?

 20. niki23
  niki23
  03.04.2016. 15:13

  kredyt hipoteczny

  Witam
  Czy jest moze bank na chwilę obecną który udziela kredytów hipotecznych w GBP?

 21. specodwielkichhec
  specodwielkichhec
  13.03.2016. 07:42

  Kredyt self-employed

  Niestety od 2012 roku zaden bank w PL nie udziela kredytow dla samozatrudnionych..
  Wzialem kredyt na w/w warunkach w PKO W 2011 .. 2 lata pozniej rozwio0dlem sie i chcialem odlaczyc ex od umowy.. PKO odmowilo..
  Zmienily sie przepisy i klapa.. Do dzisiaj mam z tym problem i szukam banku ktory mi to ogarnie..
  NIE POLECAM PKO !!!!!! TOTALNA PORAZKA !!!!
  Zwodzili mnie miesiac z papierami .. koszty tlumaczenia ponad 2.5 zl..
  a w efekcie przy dochodzie netto 220 tys zl rocznie powiedzieli ze nie mam zdolnosc na rate ok 1200 zl hahahahahhahaa
  W ekecie przyznali sie ze to nie dochody itp tylko koles ktory przyjmowal papiery nie byl doinformowany o zmianach i dal D... Y
  Ta sama akcja jak zadzwonilem do glownej siedziby... babka trula mi 20 min ze jak to przeciez to nie mozliwe co za niekompetenta osoba itp... a pozniej przepraszala mnie ze w systemioe nie maja info ze nie udzielaja juz kredytow hipotecznych samozatrunionym..
  Koszty konta w PKO to lista chorych oplat...
  Niedlugo wprowadza oplate za wkladanie karty do bankomatu albo noszenie jej w porfelu...
  ZLODZIEJSTWO NA MAXA... No ale coz ... Polska kraj lichwiarstwa i oszutow...

 22. GTiRBOY
  GTiRBOY
  15.02.2016. 10:35

  Kredyt w euro

  Witam!
  Moze jest ktos w stanie mi pomoc?
  Chcialbym wziasc kredyt w euro, pracuje w holandi. Moje zarobki to 1911euro. Kiedy wypelniam formularz mam problem z numerem telefonu, nie posiadam polskiego numeru tylko holenderski. Jesli jest jakis doradca prosze o kontakt
  Z gory dziekuje
  Pzdr

 23. Ewela
  Ewela
  21.01.2016. 20:29

  POWODZENIA POLACY W UZYSKIWANIU KREDYTOW

  Od 10 lat mieszkam i pracuje w Irlandii. Razem z moim partnerem, ktory jest IrlandCzykiem postanowilismy zainwestowac i kupic nieruchomosc w Polsce, na chwile obecna pod wynajem a pozniej dla nas do zamieszkania po przejsciu na emeryture. Oboje mamy stala prace i kredyt hipoteczny na nasz dom. Zlozylismy wszystkie dokumenty wymagane przez bank, lacznie z tlumaczeniami, rata kredytu o ktory sie staralismy nie jest dla nas duzym wydatkiem. Dostalismy decyzje ODMOWY UDZIELENIA KREDYTU!!!!! Bank nie uwzglednil dochodow mojego partnera, a wszystkie obciazenia finansowe(koszty zycia plus koszt naszego kredytu hipotecznego) zostaly wiec policzone tylko pod moje dochody, oprocz tego w uzasadnieniu decyzji napisano iz nie mamy powiazania z Polska.
  Moje pytanie do osob podejmujacych decyzje kredytowe: Jak ja jako Polka starajaca sie zainwestowac w Polsce nie mam powiazania z tym krajem??? Jest mi przykro slyszec to ze bank nie chce naszych pieniedzy, ze kraj nie chce abysmy wspomogli rozwoj gospodarki. Jakie powiazania maja zagraniczne korporacje???? Chyba to ze maja miliony i wsparcie bankow na ktore zwykli ludzie nie maja co liczyc, nawet jesli maja mozliwosci i chca zainwestowac w Polsce!!!!!!!!!!!!!!!

 24. Manager Sieci Doradcw
  Manager Sieci Doradcw
  13.01.2016. 20:38

  kredyt Hipoteczny w Polsce

  Kait Kait
  13.10.2015. 22:24
  w jakiej walucie kredyt hipoteczny w Polsce

  Czy kredyt hipoteczny dla Polaków zarabiających w UK można dostać w złotówkach czy jedynie w walucie, w której się zarabia?

  możesz uzyskać tylko kredyt w walucie w której zarabiasz, chyba że do kredytu przystąpi ktoś kto zarabia w PLN i ten dochód jest wyższy. (co jest mało prawdopodobne).

  w Polsce wg. rekomendacji KNF (Komisji Nadzoru Finansowego) w związku z aferą z frankowiczami, banki udzielają kredyty w tej walucie w jakiej zarabia klient, ewentualnie jeśli występują różne waluty, to w tej w której wynagordzenie jest najwyższe.

  Mam nadzieję że udało mi się wyjaśnić politykę udzielania kredytów w Polsce :)

 25. Anonim
  Anonim
  17.10.2015. 09:02

  Opinia

  Ja byłam w PKO SA i kredyt tylko w koronie szwedzkiej chyba że ktoś się podłączy pod kredyt (dochody w złotówkach), inaczej nie ma innej możliwości ponieważ maż pracuje w szweckiej firmie i zarobki są w sekach.Istnieje możliwość przewalutowania kredytu ale tylko wtedy kiedy będzie się zarabiać w złotówkach. Przewalutowanie kosztuje 500 zł.

Strony: << Pierwsza 1 2 3 4 5 6 Ostatnia >> (6 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

: