porady, porównania, opinie...

Kredyt mieszkaniowy dla osób pracujących za granicą

Opinie (133)

Wciąż wiele osób pracuje poza granicami kraju. Jednak sporo spośród nich, nie zamierza wiązać swojego całego życia z krajem w którym zarabia. Chcą wrócić do Polski i tu kupić mieszkanie. Inną jeszcze grupę stanowią osoby, które chcą inwestować w rynek nieruchomości. Wtedy najczęściej decydują się na zakup mieszkania przeznaczonego na wynajem.

Co jednak zrobić, jak się nie ma zgromadzonej gotówki na zakup własnego lokum? Czy osoby pracujące za granicą mogą ubiegać się o kredyt w Polsce? Jak najbardziej. I to zarówno na sfinansowanie domu lub mieszkania w Polsce, jak i w kraju w którym pracują. Ale także na zakup działki budowlanej lub remont czy modernizację posiadanego lokalu. Banki już przed laty zauważyły, że otworzyła się nowa nisza na rynku kredytów. Niestety, w związku z kryzysem dziś dużo trudniej jest otrzymać taki kredyt. Jednak nadal jest to możliwe. Co prawda oferta takich kredytów jest znacznie uboższa niż w przypadku osób zatrudnionych w Polsce, ale mimo wszystko można dopasować ją do własnych potrzeb.

Różne oferty i rożne wymagania

Wiele banków oferuje różne opcje sfinansowania mieszkania ze środków banku. Dlatego warto wcześniej dobrze poznać oferty przynajmniej kilku placówek. Bo różnią się one znacznie zarówno wysokością wkładu własnego, zabezpieczeniem jak i procedurami. Niektóre z banków, mają i owszem w swojej ofercie kredyty dla pracujących za granicą , ale jednym z warunków udzielenia kredytu jest przelewanie pieniędzy na rachunek w Polsce. Niestety, jest to często niemożliwe. Często zagraniczny pracodawca przelewa wypłatę na rachunek, w kraju swojej działalności. Część z nich przekazuje swoim pracownikom czeki z wynagrodzeniem. Wtedy najczęściej trudno w sposób wiarygodny udokumentować swoje dochody. Warto postarać się więc o dodatkowe dokumenty, które pomogą analitykowi bankowemu w weryfikacji dochodów.

Kolejną niedogodnością jest różnicowanie osób w zależności od kraju w którym pracują . I tak mniejszych zabezpieczeń będą wymagały banki od osób zatrudnionych na terenie Unii Europejskiej . Najczęściej banki wymagają około 20 proc. wkładu własnego , ale bywa także, że wkład własny wzrasta do 40 proc. albo banki z niego rezygnują. Wnioski rozpatrywane są indywidualnie, więc wszystko zależy od oceny zdolności kredytowej i stopnia ryzyka. Jednak już w przypadku choćby USA, banki będą chciały uzyskać większe gwarancje bezpieczeństwa. A to najczęściej wiąże się ze zwiększeniem wkładu własnego – czasem nawet powyżej 50 proc. - oraz bardziej restrykcyjnymi procedurami. Często wymagane są też jako zabezpieczenie kredytu nieruchomości na terenie Polski.

Banki też chętniej zdecydują się na udzielenie kredytu osobom zatrudnionym na umowę o pracę na czas nieokreślony . Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą poza granicami, mogą się liczyć ze sporymi utrudnieniami. Powodem są tu przede wszystkim problemy z weryfikacją wszystkich danych. Dlatego wiele z banków podwyższa w tym wypadku oprocentowanie, niektóre żądają adresu do korespondencji na terenie kraju. Łatwiej jest uzyskać taki kredyt w przypadku banków, które posiadają swoje oddziału w kraju w którym jesteśmy zatrudnieni. Pewnym ułatwieniem dla osób starających się o kredyt, jest możliwość ustanowienia pełnomocnika , który będzie mógł się zająć formalnościami i dokończy procedury , bez konieczności naszych ciągłych podróży do Polski. Już niemal wszystkie banki proponują takie rozwiązanie, a potrzebne druki można dostać w najbliższym oddziale banku lub nawet pobrać ze stron internetowych wybranej placówki.

Niestety w niektórych bankach będziemy się musieli liczyć z koniecznością przetłumaczenia dokumentów . A to oznacza kolejne przedłużenie okresu potrzebnego na uzyskanie kredytu, no i pochłania dodatkowe koszty. Jednym z banków, które nie wymagają tłumaczenia dokumentów jest Deutsche Bank. W pozostałych możemy pytać się o druki w języku angielskim lub niemieckim. Dzięki temu można przyspieszyć nieco starania o kredyt. Jednak szczegółowe informacje możemy najczęściej uzyskać dopiero w trakcie rozmowy z doradcą w banku. Głównym powodem jest fakt, że wnioski o takie kredyty są najczęściej rozpatrywane indywidualnie.

Banki i niezbędne dokumenty

Banki, które oferują kredyty dla osób zatrudnionych za granicą to. np.: Alior Bank (EUR, GBP, CHF, USD), Deutsche Bank PBC. .

Dokumenty w przypadku składania wniosku kredytowe są podobne do tych, które musi dostarczyć osoba ubiegająca się o kredyt, zatrudniona w kraju. Także obliczanie zdolności kredytowej odbywa się na podobnych zasadach. W związku z tym w jednym banku bez problemu można będzie kredyt uzyskać, natomiast w innym klient otrzyma tylko część kwoty, albo wręcz jego wniosek zostanie odrzucony.

Wymagane dokumenty do wniosku kredytowego przy dochodach z zagranicy:

 • dokumenty tożsamości (część z banków wymaga, by klient posiadał polski paszport)
 • dokumenty potwierdzające zatrudnienie i osiągane dochody
 • dokumenty dotyczące nieruchomości – czyli wypis z KW, umowę realizacyjną zawartą z deweloperem itp.
 • często także pozwolenie na pracę jeśli w danym kraju takie jest wymagane dla obywateli naszego kraju
 • dokument potwierdzający historię kredytową w kraju zatrudnienia
 • w przypadku działalności gospodarczej najczęściej wymagane są roczne zeznania podatkowe i dokumenty rejestrowe firmy

Zmiany w rekomendacji S w 2014 r.

W 2014 r. na skutek zmian Rekomendacji S nastąpiło dalsze ograniczenie kredytowania w walutach obcych - kredyty walutowe, indeksowane lub denominowane w walutach obcych powinny być produktem oferowanym wyłącznie klientom uzyskującym trwałe dochody w walucie kredytu , zapewniające regularną obsługę i spłatę kredytu (np. kredyt walutowy w euro będą mogły zaciągnąć tylko te osoby, które w tej walucie uzyskują dochody).

Zarabiający w euro nie otrzymają kredytu w złotówkach, chyba że do wniosku kredytowego dołączy osoba zarabiająca w złotówkach. Klient narażony na ryzyko walutowe nie może być głównym kredytobiorcą, posiadającym największy dochód wśród wnioskodawców.

Ranking kredytów dla osób pracujących za granicą - Listopad 2020 r.

Pomoc w uzyskaniu kredytu w Polsce dla pracujących za granicą (w tym także kompletowaniu dokumentacji)
Niezależni eksperci Notus Finanse oferują bezpłatną pomoc w doborze i uzyskaniu najtańszego kredytu dla osób pracujących za granicą. Notus Finanse jest jedną z największych i najwyżej ocenianych firm pośrednictwa finansowego w Polsce. Oferuje produkty ponad 25 banków. Posiada liczne oddziały w całej Polsce. Zespół ekspertów liczy ponad 800 osób.

Ekspert Notusa towarzyszy klientowi od momentu wyboru oferty do finalizacji umowy z bankiem. Pomaga w wyborze waluty. Pomaga w formalnościach i wypełnianiu dokumentów. W ten sposób oszczędzasz swój czas i masz mniej stresu z cała procedurą kredytową.

Wypełnij formularz kontaktowy, a ekspert oddzwoni do Ciebie i odpowie na wszystkie Twoje pytania (nawet pod zagraniczny nr telefonu) :

Kredyt mieszkaniowy dla osób pracujących za granicą - KONIECZNIE OCEŃ:

Ocena:
3.1 na 5
50 głosów
1 2 3 4 5

Forum - Opinie i Pytania (133 odpowiedzi) :

Strony: << Pierwsza 1 2 3 4 5 6 Ostatnia >> (6 stron razem)
 1. Kait
  Kait
  13.10.2015. 22:24

  w jakiej walucie kredyt hipoteczny w Polsce

  Czy kredyt hipoteczny dla Polaków zarabiających w UK można dostać w złotówkach czy jedynie w walucie, w której się zarabia?

 2. rafa
  rafa
  12.10.2015. 15:44

  praca w Niemczech, wpływy na konto w Polsce

  pracuje w niemczech na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. zarabiam ok 2000 euro miesięcznie a wpływy są na polskie konto w ING. Jakie są szanse na kredyt hipoteczny 300tys PLN? ps jak znależć odpowiednik polskiego BIKu w Niemczech?

 3. Doradca
  Doradca
  08.10.2015. 00:59

  kredyt hipoteczny czy gotówkowy

  O jakich kosztach kredytu hipotecznego Pani pisze?

  Tak dla zobrazowania kredyt na 150tys okres 10 lat
  - gotówkowy rata ok. 2200zł (większość banków ma ubezpieczenie oraz nie małą prowizję, sięgającą ok. 5-9%)- koszt odsetkowy - ok. 110tys zł
  - hipoteczny rata ok 1600zł (jeżeli będzie ubezpieczenie to można wziąć na życie, zawsze się przyda, prowizja max. 2,5%) - koszt odsetkowy ok. 42tys zł

  Proszę mi zaufać, że najlepszym rozwiązaniem jest kredyt hipoteczny a w szczególności że jest przeznaczony na budowę domu.

  Kredyt hipoteczny będzie oczywiście udzielony w EUR

 4. wika
  wika
  08.10.2015. 00:59

  cd

  Pracujemy we Francji od 8 lat, kredyt chcielibyśmy w złotówkach.Dzwonilam juz do kilku banków. Mamy szansę na kredyt hipoteczny, ale musielibyśmy mieć współkredytobiorce, który ma dochody w Polsce(a tego nie chcemy).
  braliśmy tez pod uwagę kredyt gotówkowy i tez otrzymałam podobne odpowiedzi. Mamy ofertę kredytu gotówkowego od banku PKO BP. Chcemy 150 tys.
  Biorąc 100 tys, procent 11.99 na 8 lat, nasze dochody to ok 10 tys.
  Zastanawiamy się nad kredytem gotówkowy, ponieważ biorąc pod uwagę całkowite koszty hipotecznego, nie wiem czy jest wielka różnica, tylko przy gotówkowy rata będzie wyższa. Już nie wiemy co robić.

 5. Wika
  Wika
  08.10.2015. 00:58

  Alior Bank dla pracujących za granicą?

  Witam, zamierzamy z mężem wziąć kredyt na budowę domu. Mamy jednak problem, ponieważ pracujemy za granicą i banki nie biorą pod uwagę zarobków zagranicznych. Alior bank jako jeden z nielicznych daje taką możliwość. Czy ktoś jest w podobnej sytuacji ? Proszę o opinie.

 6. Edyta
  Edyta
  15.09.2015. 18:19

  Kredyt na dom

  Mieszkam i pracuje od kilku lat w Belgii.Chciałabym wziac kredyt w Polsce.Gdzie powinnam sie udac po taki kredyt.Chciałabym wziac 80 tys.Ile powinnam zarabiac ,zeby taki kredyt wziac.Wklad własny biore pod uwage (20 %).

 7. corklion
  corklion
  25.08.2015. 18:00

  Dzialalnosc gospodarcza.

  Witam ,

  Ja mieszkam i prowadze firme w Irlandii jednak zarabiam w wiekszosci na terenie USA.Jakie sa mozliwosciuzyskania kredytu mieszkaniowego na zakum domu/mieszkania w Polsce ?

 8. elunia
  elunia
  05.07.2015. 23:35

  kredyt na zarobek w anglii

  Witam
  Od 5 lat mieszkam i pracuje w uk. mam stala umowe o prace. takze posiadam kredyt hipoteczny na dom w anglii. moja historia kredytowa jest bardzo dobra. posiadam oszczdnosci ktore moga posluzyc za depozyt. czy mam sznase na uzyskanie kredytu w polsce?prosze o odpowiedz

 9. kasiabastek
  kasiabastek
  01.06.2015. 06:41

  kredyt dla pracujących w Norwegii

  Witam czy jest jakiś bank który udzieli kredyt zarabiajacemu w koronie norweskiej. Mąż pracuje od 10 lat umowa o pracę w jednym banku mamy juz jeden navmieszkanie teraz budujemy dom działka zakupiona ze swoich pieniędzy i stan surowy tez ze swoich chcemy dobrać 80 000 tys z góry dziękuję za odpowiedź

 10. Marcin
  Marcin
  08.03.2015. 17:02

  Kredyt

  Witam, mieszkamy z zona I dzieciakami w USA od 15 lat, w Polsce wybudowalismy dom w stanie surowym, teraz potrzebujemy kryedytu okolo 80000 PLN na jego wykonczenie, czy jest jakas szansa uzyskania takiego kredytu.

  Dziekuje I pozdrawiam

  Marcin Bobowicz

 11. Gabriela
  Gabriela
  08.02.2015. 10:30

  Samozatrudniony w uk a kredyt w PL

  Witam,
  czy jako samozatrudniona w UK mam szanse na kredyt na mieszkanie w PL?
  jakie dokumenty sa potrzebne? jaki bank udziela takich kredytow?


  Prosze o podpowiedz:)
  pozdrawiam

 12. karolina
  karolina
  27.01.2015. 22:00

  Kredyt

  Witam chciałabym wziąć kredyt na mieszkanie w Polsce.. Pracuje w Szwecji umowa na czas nie określony, mam konto w Polskim banku ale pensja wpływa na konto Szwedzkie.. Przy ostatniej wizycie w banku polskim dostałam informacje ze umowa o prace z zagranicy i wpływy na konto szwedzkie nie są w Polsce traktowane jako dochód.. czy coś się zmieniło jakie mam szanse na kredyt

 13. Lukasz
  Lukasz
  22.01.2015. 14:03

  Kredyt na mieszkanie pracując w uk

  Witam
  Pisze z zapytaniem o kredyt na mieszkanie w Polsce. Od 8 lat pracuje w Anglii a od 4 lat mam własna działalność. Czy jestem w stanie otrzymać kredyt w Polsce jeżeli tak to jakie warunki muszę spełnić, jakie dokumenty powinienem Wziasc ze sobą i jaki okres oczekiwania oraz realizacji włącznie jest brany pod uwagę. Zależy mi na szybkiej odpowiedzi dziękuje pozdrawiam

 14. Szymon Tomczak
  Szymon Tomczak
  22.01.2015. 12:07

  Kredyt hipoteczny dla pracujacych w Norwegii

  Witam Serdecznie,

  Od 3 lat pracuje w Norwegii na umowie stalej. Wiem, ze kredyt hipoteczny w nok daje pekao sa ale warunki przydzielania kredytu sa zbyt wygorowane, Czy jest jakas szansa na zaciagniecie kredytu dla mnie i jak wygladac bedzie przyszlosc w tej kwestii?


  Pozdraiwam

 15. CarlaKolumna
  CarlaKolumna
  12.01.2015. 15:50

  Kredyt dla pary zarabiającej w różnych walutach

  Witam.
  Jestem osobą pracującą w Czechach (ze względu na małą odległość dojeżdżam). Zameldowana jestem w PL. Partner pracuje w PL. Chcemy wziąć kredyt hipoteczny na zakup domu. W większości banków słyszymy, że moje zarobki nie będą wogóle brane pod uwagę przy obliczaniu zdolności kredytowej.
  Ostatnio dotarła do mnie informacja, ze np ING udziela kredytu osobom zarabiającym za granicą jeśli okres zatrudnienia jest dłuższy niż 2 lata.
  Czy ktoś może to potwierdzić? Lub wie, czy jest wogóle jakakolwiek szansa na wzięcie kredytu w złotówkach jeśli para/małżeństwo zarabia w dwóch różnych walutach (w tym jedna w PL).

  Zdolność kredytowa obliczona tylko dla osoby pracującej w PL jest niewystarczająca na zakup interesującej nas nieruchomości.

 16. Lidka
  Lidka
  12.01.2015. 11:12

  Kredyt dla obcokrajowcow.

  Witam
  Mieszkam w Uk od roku 2006. Wspolnie z mezem pracujemy na pelny etat, posiadamy stala prace. Chcielibysmy kupic dom do remontu w Polsce. Moj maz nie jest Polakiem. Czy jest szansa na przyznanie nam kredytu w takiej sytuacji?

 17. Anonim
  Anonim
  11.01.2015. 23:28

  Opinia

  a bank pko ? jak mam wpływy środków tam i chciałam sie ubiegać o kredyt w tym banku a pracuje za granica ? udzieli mi bank kredytu ?

 18. Doradczyni Open Finance
  Doradczyni Open Finance
  08.01.2015. 18:44

  odpowiedzi

  @Lukasz:
  Aktualnie jedyny bank udzielajacy kredyty indeksowane do USD to Alior Bank, tak wiec tam skladaj wniosek.

  @kredyt
  Jeśli zarabiasz w Euro także polecam Alior Bank.

  @do wszystkich
  Sytuacja każdego jest nieco inna dlatego polecam kontakt z doradcą Open Finance, dobierze on najkorzystniejszy kredyt i pomoże w gromadzeniu niezbędnych dokumentów. A jest tego trochę. Np. Alior Bank od osoby uzyskującej dochody za granicą na podstawie umowy o pracę, wymaga:

  1. Przetłumaczonej na język polski przez tłumacza przysięgłego umowy o pracę.
  2. Zezwolenia na pracę (o ile jest wymagane).
  3. Zezwolenia na pobyt za granicą, o ile prawo danego państwa tego wymaga.
  4. Aktualnego zaświadczenia z zakładu pracy o zatrudnieniu i wysokości uzyskiwanych dochodów - przetłumaczonego na język polski przez tłumacza przysięgłego (o ile nie będzie złożone na formularzu bankowym)
  5. Historii rachunku ROR z innego banku za ostatnie 3 miesiące potwierdzającej wpływy wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę lub deklaracji podatkowej za rok ubiegły (przetłumaczonej na język polski przez tłumacza przysięgłego).
  6. Odpowiednika raportu BIK z innego kraju przetłumaczonego na język polski przez tłumacza przysięgłego.

  Jak widać sporo tego jest dlatego najlepiej skontaktować się z doradcą kredytowym, który ma w ofercie wszystkie banki i "pokieruje" przy zbieraniu dokumentacji do kredytu.

 19. kredyt
  kredyt
  08.01.2015. 09:29

  kredty hipoteczny

  Witam od 5 lat pracuje z chlopakiem w NL uzbieralismy juz troszke pieniazków , jednak jeszcze nie jest to suma ktorej potrzebujemy . chcielibysmy zaciagnac kredyt na mieszkanie w Pl w wysokosci ok.. 100tys zl posiadamy uwowe o prace , jednak nie jestesmy malozenstwem czy jest jakas szansa ?

  Mamy w Pl adres do korespodencij , oraz osobe ktora mozemy upowaznic do skladania dokumetoww naszym imieniu

 20. LUKASZ
  LUKASZ
  30.12.2014. 12:33

  Kredyt hipoteczny

  Witam
  Byłem w millennium sprawdzić swoją zdolność kredytową, niestety bank nie bierze pod uwagę wpływów za granicy w moim przypadku USA co miesiąc po kilka tysięcy USD nawet przy wkladzie własnym 25%
  Znacie jakiś inny bank gdzie moge spróbować

 21. Doradca kredytowy
  Doradca kredytowy
  10.12.2014. 23:22

  Można zaciągać kredyty tylko w walucie jakiej się zarabia

  Zgodnie z zaleceniami KNF, pracujący za granicą mogą bać kredyt w Polsce jedynie w walucie, w której zarabiają.

  I tak:
  Kredyt hipoteczny w EURO oferuje: Deutsche Bank, Getin Bank, mBank, Alior Bank, BZ WBK, BOŚ, Pekao.

  Kredyt w dolarach (USD) oferuje: mBank, BOŚ oraz Pekao.

  Kredyt w funtach (GBP) oferuje: mBank.

 22. Kena
  Kena
  27.11.2014. 12:30

  jesli zarabiasz w innej walucie niz PLN nie dostraniesz kredytu

  Tez chcialam kupuc mieszkanie w PL a pracuje w UK, doradca finansowy powiedzial mi ze nie ma takiej mozliwosci i ze tylko moze mi zaproponowac kredyt w funtach.

 23. Wojciech Mikulski
  Wojciech Mikulski
  14.11.2014. 19:04

  Kredyt Hipoteczny dla osób zarabiających w GBP, SEK , NOK, EUR i USD

  Kredyty dla osób zarabiających w GBP, SEK , NOK, EUR i USD ,
  Chciałbym poinformować wszystkich zarabiających w GBP, SEK , NOK, EUR i USD że znowu jest możliwość uzyskania kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości w Polsce .
  Kredyt jest przeznaczony na zakup mieszkań i domów ,udzielany jest w walucie w której wnioskodawca zarabia.
  Raty kredytu również są płacone w walucie której się otrzymuje wynagrodzenie .
  Kredyt jest przyznawany na bardzo atrakcyjnych warunkach .
  dla umów zawieranych w listopadzie br. przyjmują następujące wartości:
  • SBKMEUR – 0,08%,
  • SBKMUSD – 0,23%,
  • SBKMGBP – 0,56%,
  • SBKMSEK – 0,40%,
  • SBKMNOK – 1,63%
  + marża Banku

  Ja ze swojej strony pomagam w przygotowaniu niezbędnych dokumentów , wypełnienia wniosków .
  Sprawność i szybkość przygotowania dokumentów jest w tej sytuacji bardzo ważna ponieważ dokumenty mają swoją ważność a tłumaczenia kosztują .
  Lista dokumentów które Banki w Polsce wymagają do rozpatrzenia wniosku o kredyt hipoteczny .
  * umowa o pracę
  *podatkowe rozliczenie roczne
  * Wydruk z odpowiednika polskiego BIK (biura informacji kredytowej) (www.experian.no)
  * zaświadczeni o zarobkach w języku angielskim od pracodawcy ( druk do wypełnienia )
  * kwitki płacowe
  * wydruk z konta z wpłatami wynagrodzenia z tytułu pracy

 24. Ania
  Ania
  12.11.2014. 19:23

  Kredyt

  Właśnie jest jakiś bank który w złotówkach daje kredyt osobom pracującym za granica ? Byłam w Millenium , Deutsche Bank, Ing , żaden nie daje w złotówkach , jestem ciekawa co do Alior banku i Getin bank , chociaż Ing teraz nie daje kredytu takim osobom ewentualnie kredyt gotówkowy na 8 lat ., takze cieżko ... Trzeba było wcześniej sie obejrzeć :(

 25. Renata
  Renata
  07.11.2014. 18:06

  kredyt bez męża

  witam,mieszkam w Uk chciałbym dostać kredyt w Polsce na zakup domu o wartości około 150000zł,jestem mężatką mamy dwoje dzieci pracuje na samozatrudnieniu od 7 lat,moje średnie miesięczne dochody to trochę ponad 4000zl,miesięczne zobowiązania to ubezpieczenie na samochód ok 300zl,przeważnie obracam gotówką i nie mam regularnych wpłat na konto choć zaczęłam juz to robić bo myślę o kredycie.czy jest szansa żebym wzięła kredyt na samą siebie(mąż nie ma nic przeciwko)?

Strony: << Pierwsza 1 2 3 4 5 6 Ostatnia >> (6 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

: