porady, porównania, opinie...

Kredyt mieszkaniowy dla osób pracujących za granicą

Opinie (133)

Wciąż wiele osób pracuje poza granicami kraju. Jednak sporo spośród nich, nie zamierza wiązać swojego całego życia z krajem w którym zarabia. Chcą wrócić do Polski i tu kupić mieszkanie. Inną jeszcze grupę stanowią osoby, które chcą inwestować w rynek nieruchomości. Wtedy najczęściej decydują się na zakup mieszkania przeznaczonego na wynajem.

Co jednak zrobić, jak się nie ma zgromadzonej gotówki na zakup własnego lokum? Czy osoby pracujące za granicą mogą ubiegać się o kredyt w Polsce? Jak najbardziej. I to zarówno na sfinansowanie domu lub mieszkania w Polsce, jak i w kraju w którym pracują. Ale także na zakup działki budowlanej lub remont czy modernizację posiadanego lokalu. Banki już przed laty zauważyły, że otworzyła się nowa nisza na rynku kredytów. Niestety, w związku z kryzysem dziś dużo trudniej jest otrzymać taki kredyt. Jednak nadal jest to możliwe. Co prawda oferta takich kredytów jest znacznie uboższa niż w przypadku osób zatrudnionych w Polsce, ale mimo wszystko można dopasować ją do własnych potrzeb.

Różne oferty i rożne wymagania

Wiele banków oferuje różne opcje sfinansowania mieszkania ze środków banku. Dlatego warto wcześniej dobrze poznać oferty przynajmniej kilku placówek. Bo różnią się one znacznie zarówno wysokością wkładu własnego, zabezpieczeniem jak i procedurami. Niektóre z banków, mają i owszem w swojej ofercie kredyty dla pracujących za granicą , ale jednym z warunków udzielenia kredytu jest przelewanie pieniędzy na rachunek w Polsce. Niestety, jest to często niemożliwe. Często zagraniczny pracodawca przelewa wypłatę na rachunek, w kraju swojej działalności. Część z nich przekazuje swoim pracownikom czeki z wynagrodzeniem. Wtedy najczęściej trudno w sposób wiarygodny udokumentować swoje dochody. Warto postarać się więc o dodatkowe dokumenty, które pomogą analitykowi bankowemu w weryfikacji dochodów.

Kolejną niedogodnością jest różnicowanie osób w zależności od kraju w którym pracują . I tak mniejszych zabezpieczeń będą wymagały banki od osób zatrudnionych na terenie Unii Europejskiej . Najczęściej banki wymagają około 20 proc. wkładu własnego , ale bywa także, że wkład własny wzrasta do 40 proc. albo banki z niego rezygnują. Wnioski rozpatrywane są indywidualnie, więc wszystko zależy od oceny zdolności kredytowej i stopnia ryzyka. Jednak już w przypadku choćby USA, banki będą chciały uzyskać większe gwarancje bezpieczeństwa. A to najczęściej wiąże się ze zwiększeniem wkładu własnego – czasem nawet powyżej 50 proc. - oraz bardziej restrykcyjnymi procedurami. Często wymagane są też jako zabezpieczenie kredytu nieruchomości na terenie Polski.

Banki też chętniej zdecydują się na udzielenie kredytu osobom zatrudnionym na umowę o pracę na czas nieokreślony . Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą poza granicami, mogą się liczyć ze sporymi utrudnieniami. Powodem są tu przede wszystkim problemy z weryfikacją wszystkich danych. Dlatego wiele z banków podwyższa w tym wypadku oprocentowanie, niektóre żądają adresu do korespondencji na terenie kraju. Łatwiej jest uzyskać taki kredyt w przypadku banków, które posiadają swoje oddziału w kraju w którym jesteśmy zatrudnieni. Pewnym ułatwieniem dla osób starających się o kredyt, jest możliwość ustanowienia pełnomocnika , który będzie mógł się zająć formalnościami i dokończy procedury , bez konieczności naszych ciągłych podróży do Polski. Już niemal wszystkie banki proponują takie rozwiązanie, a potrzebne druki można dostać w najbliższym oddziale banku lub nawet pobrać ze stron internetowych wybranej placówki.

Niestety w niektórych bankach będziemy się musieli liczyć z koniecznością przetłumaczenia dokumentów . A to oznacza kolejne przedłużenie okresu potrzebnego na uzyskanie kredytu, no i pochłania dodatkowe koszty. Jednym z banków, które nie wymagają tłumaczenia dokumentów jest Deutsche Bank. W pozostałych możemy pytać się o druki w języku angielskim lub niemieckim. Dzięki temu można przyspieszyć nieco starania o kredyt. Jednak szczegółowe informacje możemy najczęściej uzyskać dopiero w trakcie rozmowy z doradcą w banku. Głównym powodem jest fakt, że wnioski o takie kredyty są najczęściej rozpatrywane indywidualnie.

Banki i niezbędne dokumenty

Banki, które oferują kredyty dla osób zatrudnionych za granicą to. np.: Alior Bank (EUR, GBP, CHF, USD), Deutsche Bank PBC. .

Dokumenty w przypadku składania wniosku kredytowe są podobne do tych, które musi dostarczyć osoba ubiegająca się o kredyt, zatrudniona w kraju. Także obliczanie zdolności kredytowej odbywa się na podobnych zasadach. W związku z tym w jednym banku bez problemu można będzie kredyt uzyskać, natomiast w innym klient otrzyma tylko część kwoty, albo wręcz jego wniosek zostanie odrzucony.

Wymagane dokumenty do wniosku kredytowego przy dochodach z zagranicy:

 • dokumenty tożsamości (część z banków wymaga, by klient posiadał polski paszport)
 • dokumenty potwierdzające zatrudnienie i osiągane dochody
 • dokumenty dotyczące nieruchomości – czyli wypis z KW, umowę realizacyjną zawartą z deweloperem itp.
 • często także pozwolenie na pracę jeśli w danym kraju takie jest wymagane dla obywateli naszego kraju
 • dokument potwierdzający historię kredytową w kraju zatrudnienia
 • w przypadku działalności gospodarczej najczęściej wymagane są roczne zeznania podatkowe i dokumenty rejestrowe firmy

Zmiany w rekomendacji S w 2014 r.

W 2014 r. na skutek zmian Rekomendacji S nastąpiło dalsze ograniczenie kredytowania w walutach obcych - kredyty walutowe, indeksowane lub denominowane w walutach obcych powinny być produktem oferowanym wyłącznie klientom uzyskującym trwałe dochody w walucie kredytu , zapewniające regularną obsługę i spłatę kredytu (np. kredyt walutowy w euro będą mogły zaciągnąć tylko te osoby, które w tej walucie uzyskują dochody).

Zarabiający w euro nie otrzymają kredytu w złotówkach, chyba że do wniosku kredytowego dołączy osoba zarabiająca w złotówkach. Klient narażony na ryzyko walutowe nie może być głównym kredytobiorcą, posiadającym największy dochód wśród wnioskodawców.

Ranking kredytów dla osób pracujących za granicą - Październik 2022 r.

Pomoc w uzyskaniu kredytu w Polsce dla pracujących za granicą (w tym także kompletowaniu dokumentacji)
Niezależni eksperci Notus Finanse oferują bezpłatną pomoc w doborze i uzyskaniu najtańszego kredytu dla osób pracujących za granicą. Notus Finanse jest jedną z największych i najwyżej ocenianych firm pośrednictwa finansowego w Polsce. Oferuje produkty ponad 25 banków. Posiada liczne oddziały w całej Polsce. Zespół ekspertów liczy ponad 800 osób.

Ekspert Notusa towarzyszy klientowi od momentu wyboru oferty do finalizacji umowy z bankiem. Pomaga w wyborze waluty. Pomaga w formalnościach i wypełnianiu dokumentów. W ten sposób oszczędzasz swój czas i masz mniej stresu z cała procedurą kredytową.

Wypełnij formularz kontaktowy, a ekspert oddzwoni do Ciebie i odpowie na wszystkie Twoje pytania (nawet pod zagraniczny nr telefonu) :

Kredyt mieszkaniowy dla osób pracujących za granicą - KONIECZNIE OCEŃ:

Ocena:
3.1 na 5
50 głosów
1 2 3 4 5

Forum - Opinie i Pytania (133 odpowiedzi) :

Strony: << Pierwsza 1 2 3 4 5 6 Ostatnia >> (6 stron razem)
 1. Rafa
  Rafa
  15.10.2014. 00:42

  Mieszkanie

  Witam
  Prosze o porade. Chcialbym wziasc kredyt na jakies 300-400 tys na zakup mieszkania, wklad wlasny jesli konieczny (wolalbym go wlozyc w remont, kupujac np. tansze mieszkanie do remontu) Czy jest to mozliwe jesli mieszkam w Angli i mam status samo zatrudnionego?? Jesli tak jakie dokumenty potrzebuje? czy jest tu ktos kto sie zajmuje przygotowywaniem ofert banków?

 2. Dorota
  Dorota
  14.10.2014. 12:07

  jestem obywatelem czeskskim pracuję w Czechach chcę postawić dom w Polsce

  Witam
  Jak z tytłu wypływa jestem z Czech, pracuję w Czechach. Czy dostanę w Polsce kredyt na dom_?

 3. fiolcia
  fiolcia
  27.09.2014. 18:03

  kredyt

  witam, mam pytanie czy uzyskam w jakimś banku kredyt w złotówkach, a zarabiam w funtach?? bo w lipcu weszła ustawa że trzeba brac kredyt w walucie w jakiej się zarabia??

 4. Mariusz
  Mariusz
  23.08.2014. 11:38

  Kredyt z norwegii

  witam.
  pracuje w norwegii ponad dwa lata.mam stały kontrakt czas nieokreslony,pozwolenie na prace na czas nieokreslony. chciałbym kupic mieszkanie w polsce na kredyt ok.250tys.zł, ale teraz weszla ustawa ze kredyt w Polsce, mozna wziasc tylko w złotowkach, gdyz taka waluta obowiazuje w Polsce. jest to problem poniewaz moje zarobki sa w koronach norweskich.
  Wiec moje pytanie, czy jest jakiś "kruczek", ktory mozna ominac i by wszystko było jak dawniej.

  dziekuje serdecznie.

 5. Kredyty hipoteczne
  Kredyty hipoteczne
  01.08.2014. 13:52

  Aktualne wiadomości i bezpłatna pomoc przy kredytach hipotecznych

  Największe forum dotyczące kredytów hipotecznych zrzesza niezależnych doradców z wieloletnim doświadczeniem. Wszyscy udzielają profesjonalnych i aktualnych informacji za darmo.
  Zapraszam do korzystania, czytania, zadawania pytań!
  http://www.forum-kredytowe.pl/f125/

 6. Patrick
  Patrick
  11.07.2014. 10:59

  Drugi Dom

  Droga Redakcjo
  Jestem urodzony w Polsce mieszkalem tam do 13 roku zycia i po 22 latach zdecydowalem sie ze chce kupic dom (gospodarstwo)w Polsce.
  Mam stala dobra prace ale w mom przypadku niemam obywatelstwa
  polskiego co prawdopodobnie zmienia sytuacje
  Chcial bym sie bardzo dowiedziec jakie mam mozliwosci wziecia drugiej hipoteki ,poniwaz mam juz swoj dom w Holandii.
  Z gory dziekuje
  pozdrawiam
  Patrick

 7. greani11
  greani11
  18.06.2014. 21:14

  KREDYT NA DOM

  zarabiamy sobie ponad 24 tys na l potrzebujemy brakujace na finanse kto udzieli nam kredytu bez potwierdzania (umowa o prace )jestesmy ponad 25 lat w niemczech czy jest jakas szansa?

 8. grazia S
  grazia S
  24.05.2014. 11:12

  Kredyt w Polsce

  Witam. Mam 56lat,mieszkam w Anglii od 9lat, stałą pracę od lat5.Chcę wykupić mieszkanie w Polsce za 40000zł. Chciałabym kredyt na max 3lata spłaty. Mój dochód na rękę to 5000zł miesięcznie.Jestem osobą samotną, nie mam długów. Szukam banku,który udzieli mi takiego kredytu. Proszę również o informacje jakie dokumenty byłyby ewentualnie potrzebne.
  Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

 9. janadjanik
  janadjanik
  14.05.2014. 16:11

  dot. kredytu dla osób pracujących za granicą

  Witam,

  widzę, wiele zapytań odnośnie kredytów hipotecznych dla osób pracujących za granicą.

  Mam też obecnie wielu Klientów, którzy rozważają zakup/budowę swej nieruchomości w Polsce, chociaż na razie nie planują powrotu do Polski.

  Dlatego też, chciałam przytoczyć zapis nowej rekomendacji S, która w zapisach dotyczących waluty kredytu będzie obowiązywać od lipca bieżącego roku:

  „Rekomendacja 6
  Bank powinien udzielać klientom detalicznym kredytów zabezpieczonych hipotecznie
  wyłącznie w walucie, w jakiej uzyskują oni dochód, także w przypadku klientów o wysokich
  dochodach.

  http://www.knf.gov.pl/Images/Rekomendacja_S_18_06_2013._tcm75-34880.pdf


  Stąd osoby, które są zainteresowane kredytem w PLN (praktycznie tylko takie są obecnie udzielane), które zarabiają w innej walucie niż PLN, mają czas do końca czerwca na składanie kompletnych wniosków o kredyt hipoteczny w PLN.

 10. augustin
  augustin
  12.03.2014. 14:11

  kredyt

  witam ,chciałbym wziąść kredyt w wysokosci 60000 zł,pracye legalnie w niemczech ,umowa na stałe,zarabiam 2000 euro,jakie dokumenty,i jaki czas na przyznanie kredytu,pozdrawiam

 11. sandra
  sandra
  08.03.2014. 19:26

  kredyt hipoteczny

  Dzień dobry.
  Mój narzeczony pracuje za granicą a pracuje w polsce chcemy wziąść sobie kredyt hipoteczny na kupno mieszkania . Czy mamy szanse na taki kredyt i w jakim banku go dostaniemy :)

 12. Anka
  Anka
  02.03.2014. 16:59

  Freelancer, bez wkladu wlasnego, czy mam szanse na zakup mieszkania?

  Witam,

  Mieszkam i pracuje od 13 lat poza krajem, jestem samozatrudniona. Chciałabym wrócić do Polski, ale zamiast wynajmu wolałabym kupić mieszkanie. Jakie mam opcje? Czy mogę połączyć wynajem z jednoczesna splata kredytu?

  Z góry dziękuje za odpowiedz,

  Anna

 13. Redakcja
  Redakcja
  26.02.2014. 12:13

  odp. Alicja

  @Alicja:
  Masz możliwość zostawienia numeru kontaktowego inny niż Polski w przypadku doradców kredytowych Notus - oferujących darmową pomoc w wyborze najkorzystniejszego kredytu dla pracujących za granicą a także w kompletowaniu potrzebnych dokumentów i załatwianiu formalności w Polsce. Polecam sprawdzić link wyżej.

 14. violetta
  violetta
  22.02.2014. 13:36

  kredyt

  witam mam pytanie mieszakm w niemczech od lat na stale chce kupic dom w polsce czy dostanie jakies kredyt w polsce z zarobkami niemieckimi bo tu pracuje jaki byl by najlepszy bank dziekuje pozdrawiam !

 15. Aleksandra
  Aleksandra
  18.02.2014. 09:58

  kredyt w Polsce

  Witam serdecznie,
  chcielibysmy wybudowac w Polsce dom pasywny. Mamy juz potnecjalna firme i dzialke, ktora chcemy zakupic w najblizszym czasie.
  Oboje pracujemy w Niemczech i zarabiamy netto 17.000 PLN miesiecznie.
  Jaki bank udzieli nam kredytu? Czy wklad wlasny jest konieczny? Jezeli tak, to w jakiej wysokosci?
  Budowa takiego domu to koszt okolo 600000 PLN.
  Z gory dziekuje za odpowiedz!

 16. Alicja
  Alicja
  04.02.2014. 13:29

  Formularz kontaktowy

  Oferowana niby bezplatna pomoc i porady w uzyskaniu kredytu, ale przeciez nie wszyscy mieszkamy w Polsce. Dlaczego nigdzie nie ma mozliwosci zostawienia numeru innego niz polski. Nie wpisujac go wcale, poprzez ominiecie rubryki, formularz nie moze byc wyslany. Zeby chociaz mailowo sie kontaktowali. Tyle ludzi juz mieszka poza granicami, ze ta opcja powinna juz byc czyms oczywistym.

 17. Alicja
  Alicja
  22.01.2014. 08:47

  Opinia

  Dzien dobry pracyje w szwajcari i chciala bym zainwestowac w mieszkanie w polsce interesuje mnie kredyt we frankach szwajcarskich . Czy jest mozliwe otrzymanie kredyty na 100% wartosci mieszkania ?

 18. justyna
  justyna
  17.01.2014. 14:09

  PRACA ZA GRANICĄ KREDYT W POLSCE....

  WITAM MAM TAKIE PYTANIE :)RAZEM Z MĘZEM CHCEMY WZIĄŚĆ KREDYT NA KUPNO DOMU O WYSOKOŚCI 80 TYS.-DO JAKICH BANKÓW MAMY SIE ZGŁOSIĆ O TEN KREDYT -JAKIE DOKUMETY POTRZEBUJEMY WZIĄŚĆ ZTĄD GDZIE MIESZKAMY DO POLSKI-JAK DŁUGO TRZEBA CZEKAĆ NA TEN KREDYT.Z POWAZANIEM JUSTYNA

 19. lilia
  lilia
  30.12.2013. 00:09

  kredyt hipoteczny

  ja z mezem pracujemy za granica maz ma od 9 miesiecy swoja dzialalnosc przedtem pracowal na umowe. ja pracuje na umowe zarabiamy 20 tys.zlotych chcemy kupic dom w pl. za 450 tys.nie mamy wkladu wlasnego czy mamy szanse na kredyt .
  ps.4 osobowa rodzina.
  dziekuje pozdrawiam

 20. sylwia
  sylwia
  29.12.2013. 12:37

  kredyt mieszkaniowy

  Witam
  Ja i moj maz pracujemy w uk 8 lat.
  Planujemy zakup mieszkania pod wynajem w PL- Krakowie. Myślimy o nieruchomości za około 150-200 tyś zł na 0% wlasnego wkladu lub w najgorszym wypadku 20% wkładu własnego.

  Chciałabym się wstępnie dowiedzieć jakie banki byłyby mi w stanie zaproponować dobrą ofertę. Byla bym zainteresowana kredytem tylko na moja osobe poniewaz moj maz niejest polakiem. Moj maz ma firme i on placi wszystkie rachunki i wydatki, moj samodzielny dochud to 3000zl. Mamy juz kredyt mieszkaniowy tu w anglii ale to mieszkanie jest wynajete a wynajem splaca kredyt.

  Jakie dokumenty bylyby wymagane i czy wszystko trzeba tlumaczyc??
  Z gory dziekuje za odpowiedz

 21. Tomasz Zadworny
  Tomasz Zadworny
  08.12.2013. 23:38

  Planuje Zakup Mieszkania

  Niemam Polskiego nr.Tel w UK jest 9cyfrowy .czy jest mozliwosc
  z kontaktowania sie ze mna ,wstepnie przez email lub tel Angielski.
  Chetnie zadzwonie do Panstwa po uzyskaniu nr. Pozdrawiam
  Tomasz

 22. iza
  iza
  29.11.2013. 10:24

  kredyt hipoteczny w Polsce dla mieszkającej w USA

  Witam,
  Mam 2 małe mieszkania w W-wie, własnościowe, jedno ma wyodrebnioną
  KW, kupuję dom w USA i potrzrebne mi są pieniądze na przedpłatę, przeprowadzkę etc. Chciałabym wziąć kredyt na hipotekę moich mieszkań (mieszkania ) w Warszawie. Od czego zacząć ?
  Do jakiego banku się zgłosić, dzwoniłam do paru ale agenci nie byli
  zbyt kompetentni


  W USA pracuje, a w Polsce mam dochód z wynajmowanych mieszkań
  na czysto ok (2300 miesiecznie). Potrzebny mi kredyt jakies 50 000 usd (150 000 PLN)

  Dziękuje, IZa

 23. AP
  AP
  18.11.2013. 18:37

  KREDYT

  Witam,
  Jestem doradcą Open Finance. Chętnie udzielę wszelkich informacji, dotyczących kredytowania osób pracujących za garnicą. Obliczę zdolność kredytową, powiem jakie dokumenty będą potrzebne. Wystarczy wypełnić wniosek kontaktowy powyżej. Agnieszka Doradca kredytowy Open Finance

 24. obcy
  obcy
  26.10.2013. 10:38

  Banki

  BNP Paribas Fortis Bank, Bank Zachodni WBK nie udzielają kredytów dla pracujących zagranicą

 25. Grzes
  Grzes
  09.10.2013. 21:48

  kredyt hipoteczny dzialalnosc w holandi

  Witam.Prowadze dzialalnosc gospodarcza w holandi od 2006.Moj sredni miesieczny dochod to 2100 euro.Chce wziac 135000 zl kredytu na zakup mieszkania i garazu.Prosze o odpowiedz

Strony: << Pierwsza 1 2 3 4 5 6 Ostatnia >> (6 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

: