porady, porównania, opinie...

Kredyt mieszkaniowy dla osób pracujących za granicą

Opinie (133)

Wciąż wiele osób pracuje poza granicami kraju. Jednak sporo spośród nich, nie zamierza wiązać swojego całego życia z krajem w którym zarabia. Chcą wrócić do Polski i tu kupić mieszkanie. Inną jeszcze grupę stanowią osoby, które chcą inwestować w rynek nieruchomości. Wtedy najczęściej decydują się na zakup mieszkania przeznaczonego na wynajem.

Co jednak zrobić, jak się nie ma zgromadzonej gotówki na zakup własnego lokum? Czy osoby pracujące za granicą mogą ubiegać się o kredyt w Polsce? Jak najbardziej. I to zarówno na sfinansowanie domu lub mieszkania w Polsce, jak i w kraju w którym pracują. Ale także na zakup działki budowlanej lub remont czy modernizację posiadanego lokalu. Banki już przed laty zauważyły, że otworzyła się nowa nisza na rynku kredytów. Niestety, w związku z kryzysem dziś dużo trudniej jest otrzymać taki kredyt. Jednak nadal jest to możliwe. Co prawda oferta takich kredytów jest znacznie uboższa niż w przypadku osób zatrudnionych w Polsce, ale mimo wszystko można dopasować ją do własnych potrzeb.

Różne oferty i rożne wymagania

Wiele banków oferuje różne opcje sfinansowania mieszkania ze środków banku. Dlatego warto wcześniej dobrze poznać oferty przynajmniej kilku placówek. Bo różnią się one znacznie zarówno wysokością wkładu własnego, zabezpieczeniem jak i procedurami. Niektóre z banków, mają i owszem w swojej ofercie kredyty dla pracujących za granicą , ale jednym z warunków udzielenia kredytu jest przelewanie pieniędzy na rachunek w Polsce. Niestety, jest to często niemożliwe. Często zagraniczny pracodawca przelewa wypłatę na rachunek, w kraju swojej działalności. Część z nich przekazuje swoim pracownikom czeki z wynagrodzeniem. Wtedy najczęściej trudno w sposób wiarygodny udokumentować swoje dochody. Warto postarać się więc o dodatkowe dokumenty, które pomogą analitykowi bankowemu w weryfikacji dochodów.

Kolejną niedogodnością jest różnicowanie osób w zależności od kraju w którym pracują . I tak mniejszych zabezpieczeń będą wymagały banki od osób zatrudnionych na terenie Unii Europejskiej . Najczęściej banki wymagają około 20 proc. wkładu własnego , ale bywa także, że wkład własny wzrasta do 40 proc. albo banki z niego rezygnują. Wnioski rozpatrywane są indywidualnie, więc wszystko zależy od oceny zdolności kredytowej i stopnia ryzyka. Jednak już w przypadku choćby USA, banki będą chciały uzyskać większe gwarancje bezpieczeństwa. A to najczęściej wiąże się ze zwiększeniem wkładu własnego – czasem nawet powyżej 50 proc. - oraz bardziej restrykcyjnymi procedurami. Często wymagane są też jako zabezpieczenie kredytu nieruchomości na terenie Polski.

Banki też chętniej zdecydują się na udzielenie kredytu osobom zatrudnionym na umowę o pracę na czas nieokreślony . Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą poza granicami, mogą się liczyć ze sporymi utrudnieniami. Powodem są tu przede wszystkim problemy z weryfikacją wszystkich danych. Dlatego wiele z banków podwyższa w tym wypadku oprocentowanie, niektóre żądają adresu do korespondencji na terenie kraju. Łatwiej jest uzyskać taki kredyt w przypadku banków, które posiadają swoje oddziału w kraju w którym jesteśmy zatrudnieni. Pewnym ułatwieniem dla osób starających się o kredyt, jest możliwość ustanowienia pełnomocnika , który będzie mógł się zająć formalnościami i dokończy procedury , bez konieczności naszych ciągłych podróży do Polski. Już niemal wszystkie banki proponują takie rozwiązanie, a potrzebne druki można dostać w najbliższym oddziale banku lub nawet pobrać ze stron internetowych wybranej placówki.

Niestety w niektórych bankach będziemy się musieli liczyć z koniecznością przetłumaczenia dokumentów . A to oznacza kolejne przedłużenie okresu potrzebnego na uzyskanie kredytu, no i pochłania dodatkowe koszty. Jednym z banków, które nie wymagają tłumaczenia dokumentów jest Deutsche Bank. W pozostałych możemy pytać się o druki w języku angielskim lub niemieckim. Dzięki temu można przyspieszyć nieco starania o kredyt. Jednak szczegółowe informacje możemy najczęściej uzyskać dopiero w trakcie rozmowy z doradcą w banku. Głównym powodem jest fakt, że wnioski o takie kredyty są najczęściej rozpatrywane indywidualnie.

Banki i niezbędne dokumenty

Banki, które oferują kredyty dla osób zatrudnionych za granicą to. np.: Alior Bank (EUR, GBP, CHF, USD), Deutsche Bank PBC. .

Dokumenty w przypadku składania wniosku kredytowe są podobne do tych, które musi dostarczyć osoba ubiegająca się o kredyt, zatrudniona w kraju. Także obliczanie zdolności kredytowej odbywa się na podobnych zasadach. W związku z tym w jednym banku bez problemu można będzie kredyt uzyskać, natomiast w innym klient otrzyma tylko część kwoty, albo wręcz jego wniosek zostanie odrzucony.

Wymagane dokumenty do wniosku kredytowego przy dochodach z zagranicy:

 • dokumenty tożsamości (część z banków wymaga, by klient posiadał polski paszport)
 • dokumenty potwierdzające zatrudnienie i osiągane dochody
 • dokumenty dotyczące nieruchomości – czyli wypis z KW, umowę realizacyjną zawartą z deweloperem itp.
 • często także pozwolenie na pracę jeśli w danym kraju takie jest wymagane dla obywateli naszego kraju
 • dokument potwierdzający historię kredytową w kraju zatrudnienia
 • w przypadku działalności gospodarczej najczęściej wymagane są roczne zeznania podatkowe i dokumenty rejestrowe firmy

Zmiany w rekomendacji S w 2014 r.

W 2014 r. na skutek zmian Rekomendacji S nastąpiło dalsze ograniczenie kredytowania w walutach obcych - kredyty walutowe, indeksowane lub denominowane w walutach obcych powinny być produktem oferowanym wyłącznie klientom uzyskującym trwałe dochody w walucie kredytu , zapewniające regularną obsługę i spłatę kredytu (np. kredyt walutowy w euro będą mogły zaciągnąć tylko te osoby, które w tej walucie uzyskują dochody).

Zarabiający w euro nie otrzymają kredytu w złotówkach, chyba że do wniosku kredytowego dołączy osoba zarabiająca w złotówkach. Klient narażony na ryzyko walutowe nie może być głównym kredytobiorcą, posiadającym największy dochód wśród wnioskodawców.

Ranking kredytów dla osób pracujących za granicą - Październik 2021 r.

Pomoc w uzyskaniu kredytu w Polsce dla pracujących za granicą (w tym także kompletowaniu dokumentacji)
Niezależni eksperci Notus Finanse oferują bezpłatną pomoc w doborze i uzyskaniu najtańszego kredytu dla osób pracujących za granicą. Notus Finanse jest jedną z największych i najwyżej ocenianych firm pośrednictwa finansowego w Polsce. Oferuje produkty ponad 25 banków. Posiada liczne oddziały w całej Polsce. Zespół ekspertów liczy ponad 800 osób.

Ekspert Notusa towarzyszy klientowi od momentu wyboru oferty do finalizacji umowy z bankiem. Pomaga w wyborze waluty. Pomaga w formalnościach i wypełnianiu dokumentów. W ten sposób oszczędzasz swój czas i masz mniej stresu z cała procedurą kredytową.

Wypełnij formularz kontaktowy, a ekspert oddzwoni do Ciebie i odpowie na wszystkie Twoje pytania (nawet pod zagraniczny nr telefonu) :

Kredyt mieszkaniowy dla osób pracujących za granicą - KONIECZNIE OCEŃ:

Ocena:
3.1 na 5
50 głosów
1 2 3 4 5

Forum - Opinie i Pytania (133 odpowiedzi) :

Strony: << Pierwsza 1 2 3 4 5 6 Ostatnia >> (6 stron razem)
 1. krzys
  krzys
  25.08.2013. 20:42

  kredyt

  witam szukam banku ktory udzieli mi kredytu polsce mam 23 l pracuje zagranica mam wyplaty tygodniowe wysokosci 1.200 zl prosze o dop zory1@onet.eu

 2. Linda
  Linda
  10.08.2013. 17:59

  mieszkanie w PL na wynajem praca w UK

  Witam

  Planuję razem z partnerem zakup mieszkania pod wynajem w PL. Myślimy o nieruchomości za około 170tyś zł i mamy 25% wkładu własnego.

  Chciałabym się wstępnie dowiedzieć jakie banki byłyby nam w stanie zaproponować dobrą ofertę. Oboje pracujemy i nasz minimalny dochód (razem) to 10000zł netto.

  Zależy nam na tym, aby wziąć kredyt na 15-20 lat z możliwością wcześniejszej spłaty. Mamy też w planach zakup drugiego mieszkania w podobnej cenie. Czy warto zaoszczędzić większy wkład własny i kupić dwa mieszkania naraz czy może lepszą opcją jest zakup pierwszego teraz a drugiego później?

  Z mojego wstępnego rozeznania niewiele banków proponuje kredyty w funtach, ale chciałabym znać Państwa opinię.

  Jakie dokumenty byłyby nam potrzebne (rozumiem, że większość banków wymaga tłumaczenia na polski przez tłumacza przysięgłego).

  Z góry dziękuję za pomoc.

 3. heliko
  heliko
  03.07.2013. 17:46

  Kredyt w Norwegii

  Witam, a gdzie mogę uzyskać na dobrych warunkach kredyt w Norwegii? Potrzebuję kredyt na zakup mieszkania w Norge. Dzięki za pomoc.

 4. Open Finance
  Open Finance
  21.05.2013. 13:17

  Kredyt w Polsce

  Proponuję pomoc w uzyskaniu finansowania na zakup nieruchomości w Polsce dla osób pracujących za granicą. Zajmuję się kompletowaniem i składaniem wniosków, weryfikacją prawna nieruchomości, doprowadzeniem transakcji do momentu podpisania umowy i uruchomienia finansowania. Prosze wypełnić wniosek kotaktowy powyżej

 5. Beata
  Beata
  13.04.2013. 19:37

  Jak sie za to zabrac?

  Witam,
  Pracuje w USA od poltora roku z miesiecznym wynagrodzeniem $4900 netto. Chcialabym wykupic mieszkanie w Polsce. Moj kontrakt nie ma okreslonego czasu trwania. W Polsce nie mam zadnych kredytow, ale w USA mam maly na samochod. Koszt wykupu mieszkania to prawdopodobnie okolo 130-150 tys. Pln. Jesli to ma znaczenie to moj credit score wynosi 745.
  Wiekszosc dostepnych informacji ogranicza sie do osob majacych dochody w UE, w zwiazky z tym bede wdzieczna za jakiekolwiek sugestie.
  Pozdrawiam

 6. piotr g
  piotr g
  24.03.2013. 17:34

  praca w angli mieszkanie w polsce

  Witam. Pracuje w anglii. Moj dochod to 8500. Umowa na stale. Liczba osob 3 w domu. Interesuje mnie kredyt hipoteczny w wysokosci 250000zl wklad 0. Lokalizacja Warszawa. Posiadam tez dom wybudowany w 2008 r. Nie mam zadluzenia.

 7. marta21
  marta21
  19.11.2012. 20:16

  kredyt na dom w polsce

  witam
  Razem z narzeczonym pracujemy juz 8 lat w londynie niemamy zadnych kredytow i oboje pracujemy legalnie na umowach na czas nieokreslony i miesiecznie mamy 13000zl .W przyszlym roku chcemy sie pobrac i wrocic do polski (narazie ja a narzeczony chce zostac jeszcze rok ekstra )chcemy wziasc kredyt na budowe domu 200tys.zl .jakie dokument wymagane bylyby i czy jest szansa ze dostaniemy ten kredyt chodzi o bank pko bp .
  dziekuje Marta

 8. lilia
  lilia
  13.07.2012. 14:03

  zakup mieszkania a praca za granicą.

  Witam.Mam problem,,,Chialabym kupić mieszkanie w Polsce.Mam 70%wkladu wlasnego..lecz potrzebuje wziąć kredyt hipoteczny.Banki w Polsce wymagaja oswiadczenia że nie mam kredytu we Wloszech.Nie mam napewno.Lecz we Wloszech nie ma instytucjj.która wydaje takie oswiadzcenia../zapewnienie dyrektora banku w którym mam kredyt./Nie istieje cos takiego.Co mam zrobic w tej sytuacji?

 9. piotr
  piotr
  10.04.2012. 12:41

  kredyt na dom

  ja i moja zona mieszkamy w angli mamy dziecko od roku pracuje.zona zajmuje sie domem.moj dochod miesieczny to1650funtow nie mamy zadnych kredytow zaciagnietych chcialbym kupic dom w polsce i uzyskac kredyt w wysokosci 200000zl czy jest to mozliwe?moje dochody nie sa za niskie?

 10. mariola7204
  mariola7204
  12.08.2011. 22:41

  wynagrodzenie w anglii -zaplata czekiem

  Witam! Mam problem pracuje w Anglii praktycznie od trzech lat u tego samego pracodawcy poprzednio byla to tylko wlasna dzilanosc gospodarcza natomiast od 3 miesiiecy jest to umowa o prace na czas nie okreslony. Chcialbym dostac kredyt w polsce jednak moj pracodawca wynagrodzenie wyplaca miw w formie czeku bez mozliwosci przelewania wynagodzoneia bezposrednio przez pracodawce na moj rachunek bankowy. Chce kupic w Polsce mieszkanie w najbliszym pol roku co mam zrobic i jak najlepiej udokumentowac swoje dochody? Na razie kseruje czeki przed zlozeniem ich do banku. Prosze o odpowiedz.

 11. ala
  ala
  24.07.2011. 18:09

  kredyt

  chcialam bym uzyskac kredyt hipoteczny pracuje w holandii zarabiam okolo 1400 eu. jakie dokumenty sa potrzebne??? i jaki bank jest najtanszy, czy mozna dostac rowniez kredyt ktory pokrywa wszelkie koszty kupna mieszkania??????????????? prosze o opowiedz i pomoc dziekuje

 12. Doradca
  Doradca
  21.07.2011. 22:00

  do Iwony

  PKo BP powienien takiego kredytu udzielić.

  Jednak ten bank nie ma w tej chwili najtanszej oferty.

  Radze Ci przyleciec do Polski i tutaj przejsc sie po bankach.

 13. Iwona
  Iwona
  20.07.2011. 16:20

  Kredyt na zakup dzialki

  Witam,pracuje na umowe o prace w Londynie, zarabiam 8000zl miesiecznie. Chcialabym wziac kredyt za zakup dzialki o wartosci 170 000zl, na okres 30 lat. Czy bank Pko Bp z siedziba w Londynie udzieli mi takiego kredytu, jaka jest szansa?

 14. Anonim
  Anonim
  07.06.2011. 12:32

  Polecam Millenium dla osoiągającyh dochody z pracy za granicą

  Pracującym za granica stosunkowo łatwo uzyskać w Millenium kredyt hipoteczny.
  Wymagane dokumenty to:
  -Zaświadczenia o dochodach na druku banku
  -wyciągu z rachunku bankowego z trzech ostatnich miesięcy z potwierdzeniem wpływu wynagrodzenia na konto (nie trzeba tłumaczyć na polski)
  - umowy o pracę przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego

  Millenium też wymagać dokumentów z angielskiego odpowiednika BIKu

 15. justyna
  justyna
  21.04.2011. 20:04

  musimy sie pobrac?

  witam!
  ja i moj narzeczony pracujemy i mieszkamy w uk od 6 lat. Moj partner chcial wziasc kredyt w banku, ale okazlo sie ze ma za slaba opinie i bank powiedzial, ze dobrze by bylo gdyby sie ozenil? Czy bank moze tego wymagac, jesli tak to dlaczego? On ten kredyt bierze na sieba na kupno mieszkania w Polsce?

 16. iwek
  iwek
  31.03.2011. 12:37

  kredyt na budowę domu

  Witam.

  Witam. Mam pytanie odnosnie kredytu.Ja I partner pracujemy w Anglii,nasze dochody miesieczne to 13000 tys netto.Chcemy otrzymac kredyt na nieruchomosc w Polsce,okolo 200tys.Slub bierzemy w przyszlym roku,dlatego nie wiem czy lepiej poczekac po slubie,czy moze wczesniej uda sie dostac kredyt.Z tego co sie orientuje mamy oddzial Pko w Londynie,a interesuje nas kredyt w funtach,I jaka kwote depozytu najlepiej miec na poczatek.Dziekuje za pomoc,pozdrawiam

 17. fond
  fond
  31.03.2011. 12:19

  kredyt w kwocie ok 150tys zl

  mam pytanie chcialbym zaciagnac kredyt hipoteczny na budowe domu w kwocie ok 150tys zl , pracuje w uk i moje dochody siegaja 5tys zl miesiecznie posiadam wlasna dzialke o wartosci rynkowej oszacowana przez rzeczoznawce w kwocie 60tys z oraz wlasny wkladl, od czego mam zaczac w jakim banku najlepiej starac sie o pozyczke.pozdrawiam .

 18. szymon
  szymon
  31.03.2011. 12:18

  budowa domu

  witam, chcialbym wybudowac dom w polsce jaka jest moxliwosc dostania kredytu jezeli mieszkam i prcuje w usa

 19. Doradca Open Finance
  Doradca Open Finance
  31.03.2011. 12:16

  Kredyt na budowe domu

  Anna oczywiscie mozesz starac sie o kredyt jesli pracujesz za granica.
  Jak duzy kredyt otrezymasz zalezy od twojej zdolnosci kredytowej czyli przede wszytskim od twoich zarobkow.

  Ja ze swej strony polecam przejrzec w pierwszej kolejnosci oferte Deutsche Bank (kredyt hipoteczny w euro). Dla zarabiajacych w euro to naprawde dopbra oferta.


  Jesli natomiast chodzi o kredyt w pln, to najtaniej obecnie jest w ing, millenium, bz wbk, bnp paribas.
  Takze tam w pierwszej kolejnosci polecam skladac wnioski.

 20. anna
  anna
  31.03.2011. 12:15

  kredyt dla pracujacego za granica

  czy jest mozliwosc otrzymania kredyu w pl, jesli pracuje i mam dochody za granica? chcialabym kupic dom w pl w cenie 800 tys zl, jakie mam szanse na otrzymanie takiego kredytu? gdzie powinnam sie zglosic? ktory bank(kredyt) bylby najkorzystniejszy w tym wypadku. z gory bardzo dziekuje!

 21. joanna
  joanna
  31.03.2011. 10:40

  kredyt, praca we włoszech

  witam prosze o pomoc pracuje we wloszech i moj maz jest wlochem czy mozemy wziasc kredyt w polsce na kupno lub wybudowe domu za granica? nasze zarobki to w przyblizeniu 15 tys zl po odjeciu rachunkow

 22. leon32
  leon32
  31.03.2011. 10:33

  mieszkam w holandi prowadze dzialalnosc gospodarcza od 2 lat

  witam mam pytanie obecnie mieszkam w holandi prowadze dzialalnosc gospodarcza od 2 lat moj przychod roczny to 22 tys euro w przeliczeniu po obecnym kursie daje kwote 88,000 zl a pytanie dotyczy kredytu na budowe posiadam juz dzialke uzbrojona i czy moge starac sie o kredyt w polsce na budowe

 23. kaja
  kaja
  31.03.2011. 00:15

  Kredyt na budowe lub mieszkanie zarabiajacy za granica

  wszystkim zarabiajacym za granica w przeliczeniu na zlote powyzej 6000 pln netto, polecam Deutsche Bank (szcegolnie kredyt w euro zarabiajacym w euro), ma on zdecydowanie najlepsze warunki dla uzuskujacych dochody za granica.

 24. Maja
  Maja
  31.03.2011. 00:08

  chcialabym wziac kredyt na mieszkanie w Polsce

  Witam. Pracuje w Norwegii a chcialabym wziac kredyt na mieszkanie w Polsce. Jakies sa moje mozliwosci skoro jestem panna i moje zarobki to ok.8 000zl (po odliczeniu podatku) w przeliczeniu na PL.

 25. Tomasz
  Tomasz
  31.03.2011. 00:07

  praca w holandii, na jaki kredyt moglbym liczyc

  Witam
  Wraz z zona pracuje w Holandii. Oboje mamy prace na kontrakcie na bardzo dobrej stawce okolo 1500 euro na osobe na miesiac netto . Mamy takze troszke pieniedzy na okolo 20-30 procent depozytu na zakup domy a takrze 2 auta o wartosci przewyzszajacej wartosc kredytu ktory chcielibysmy uzyskac. JEDNO AUTO MOGLO BY BYC ZASTAWEM. Na jaki kredyt moglbym liczyc i czy wogole dostane kredyt na podstawie zagranicznego kontraktu. Sadze ze dom ten i tak bym wynajal dla rodziny co mysle ze jest attutem jako dodatkowy przyplyw kapitalu

  dziekuje

Strony: << Pierwsza 1 2 3 4 5 6 Ostatnia >> (6 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

: