porady, porównania, opinie...

Kredyt mieszkaniowy dla osób pracujących za granicą

Opinie (133)

Wciąż wiele osób pracuje poza granicami kraju. Jednak sporo spośród nich, nie zamierza wiązać swojego całego życia z krajem w którym zarabia. Chcą wrócić do Polski i tu kupić mieszkanie. Inną jeszcze grupę stanowią osoby, które chcą inwestować w rynek nieruchomości. Wtedy najczęściej decydują się na zakup mieszkania przeznaczonego na wynajem.

Co jednak zrobić, jak się nie ma zgromadzonej gotówki na zakup własnego lokum? Czy osoby pracujące za granicą mogą ubiegać się o kredyt w Polsce? Jak najbardziej. I to zarówno na sfinansowanie domu lub mieszkania w Polsce, jak i w kraju w którym pracują. Ale także na zakup działki budowlanej lub remont czy modernizację posiadanego lokalu. Banki już przed laty zauważyły, że otworzyła się nowa nisza na rynku kredytów. Niestety, w związku z kryzysem dziś dużo trudniej jest otrzymać taki kredyt. Jednak nadal jest to możliwe. Co prawda oferta takich kredytów jest znacznie uboższa niż w przypadku osób zatrudnionych w Polsce, ale mimo wszystko można dopasować ją do własnych potrzeb.

Różne oferty i rożne wymagania

Wiele banków oferuje różne opcje sfinansowania mieszkania ze środków banku. Dlatego warto wcześniej dobrze poznać oferty przynajmniej kilku placówek. Bo różnią się one znacznie zarówno wysokością wkładu własnego, zabezpieczeniem jak i procedurami. Niektóre z banków, mają i owszem w swojej ofercie kredyty dla pracujących za granicą , ale jednym z warunków udzielenia kredytu jest przelewanie pieniędzy na rachunek w Polsce. Niestety, jest to często niemożliwe. Często zagraniczny pracodawca przelewa wypłatę na rachunek, w kraju swojej działalności. Część z nich przekazuje swoim pracownikom czeki z wynagrodzeniem. Wtedy najczęściej trudno w sposób wiarygodny udokumentować swoje dochody. Warto postarać się więc o dodatkowe dokumenty, które pomogą analitykowi bankowemu w weryfikacji dochodów.

Kolejną niedogodnością jest różnicowanie osób w zależności od kraju w którym pracują . I tak mniejszych zabezpieczeń będą wymagały banki od osób zatrudnionych na terenie Unii Europejskiej . Najczęściej banki wymagają około 20 proc. wkładu własnego , ale bywa także, że wkład własny wzrasta do 40 proc. albo banki z niego rezygnują. Wnioski rozpatrywane są indywidualnie, więc wszystko zależy od oceny zdolności kredytowej i stopnia ryzyka. Jednak już w przypadku choćby USA, banki będą chciały uzyskać większe gwarancje bezpieczeństwa. A to najczęściej wiąże się ze zwiększeniem wkładu własnego – czasem nawet powyżej 50 proc. - oraz bardziej restrykcyjnymi procedurami. Często wymagane są też jako zabezpieczenie kredytu nieruchomości na terenie Polski.

Banki też chętniej zdecydują się na udzielenie kredytu osobom zatrudnionym na umowę o pracę na czas nieokreślony . Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą poza granicami, mogą się liczyć ze sporymi utrudnieniami. Powodem są tu przede wszystkim problemy z weryfikacją wszystkich danych. Dlatego wiele z banków podwyższa w tym wypadku oprocentowanie, niektóre żądają adresu do korespondencji na terenie kraju. Łatwiej jest uzyskać taki kredyt w przypadku banków, które posiadają swoje oddziału w kraju w którym jesteśmy zatrudnieni. Pewnym ułatwieniem dla osób starających się o kredyt, jest możliwość ustanowienia pełnomocnika , który będzie mógł się zająć formalnościami i dokończy procedury , bez konieczności naszych ciągłych podróży do Polski. Już niemal wszystkie banki proponują takie rozwiązanie, a potrzebne druki można dostać w najbliższym oddziale banku lub nawet pobrać ze stron internetowych wybranej placówki.

Niestety w niektórych bankach będziemy się musieli liczyć z koniecznością przetłumaczenia dokumentów . A to oznacza kolejne przedłużenie okresu potrzebnego na uzyskanie kredytu, no i pochłania dodatkowe koszty. Jednym z banków, które nie wymagają tłumaczenia dokumentów jest Deutsche Bank. W pozostałych możemy pytać się o druki w języku angielskim lub niemieckim. Dzięki temu można przyspieszyć nieco starania o kredyt. Jednak szczegółowe informacje możemy najczęściej uzyskać dopiero w trakcie rozmowy z doradcą w banku. Głównym powodem jest fakt, że wnioski o takie kredyty są najczęściej rozpatrywane indywidualnie.

Banki i niezbędne dokumenty

Banki, które oferują kredyty dla osób zatrudnionych za granicą to. np.: Alior Bank (EUR, GBP, CHF, USD), Deutsche Bank PBC. .

Dokumenty w przypadku składania wniosku kredytowe są podobne do tych, które musi dostarczyć osoba ubiegająca się o kredyt, zatrudniona w kraju. Także obliczanie zdolności kredytowej odbywa się na podobnych zasadach. W związku z tym w jednym banku bez problemu można będzie kredyt uzyskać, natomiast w innym klient otrzyma tylko część kwoty, albo wręcz jego wniosek zostanie odrzucony.

Wymagane dokumenty do wniosku kredytowego przy dochodach z zagranicy:

 • dokumenty tożsamości (część z banków wymaga, by klient posiadał polski paszport)
 • dokumenty potwierdzające zatrudnienie i osiągane dochody
 • dokumenty dotyczące nieruchomości – czyli wypis z KW, umowę realizacyjną zawartą z deweloperem itp.
 • często także pozwolenie na pracę jeśli w danym kraju takie jest wymagane dla obywateli naszego kraju
 • dokument potwierdzający historię kredytową w kraju zatrudnienia
 • w przypadku działalności gospodarczej najczęściej wymagane są roczne zeznania podatkowe i dokumenty rejestrowe firmy

Zmiany w rekomendacji S w 2014 r.

W 2014 r. na skutek zmian Rekomendacji S nastąpiło dalsze ograniczenie kredytowania w walutach obcych - kredyty walutowe, indeksowane lub denominowane w walutach obcych powinny być produktem oferowanym wyłącznie klientom uzyskującym trwałe dochody w walucie kredytu , zapewniające regularną obsługę i spłatę kredytu (np. kredyt walutowy w euro będą mogły zaciągnąć tylko te osoby, które w tej walucie uzyskują dochody).

Zarabiający w euro nie otrzymają kredytu w złotówkach, chyba że do wniosku kredytowego dołączy osoba zarabiająca w złotówkach. Klient narażony na ryzyko walutowe nie może być głównym kredytobiorcą, posiadającym największy dochód wśród wnioskodawców.

Ranking kredytów dla osób pracujących za granicą - Listopad 2020 r.

Pomoc w uzyskaniu kredytu w Polsce dla pracujących za granicą (w tym także kompletowaniu dokumentacji)
Niezależni eksperci Notus Finanse oferują bezpłatną pomoc w doborze i uzyskaniu najtańszego kredytu dla osób pracujących za granicą. Notus Finanse jest jedną z największych i najwyżej ocenianych firm pośrednictwa finansowego w Polsce. Oferuje produkty ponad 25 banków. Posiada liczne oddziały w całej Polsce. Zespół ekspertów liczy ponad 800 osób.

Ekspert Notusa towarzyszy klientowi od momentu wyboru oferty do finalizacji umowy z bankiem. Pomaga w wyborze waluty. Pomaga w formalnościach i wypełnianiu dokumentów. W ten sposób oszczędzasz swój czas i masz mniej stresu z cała procedurą kredytową.

Wypełnij formularz kontaktowy, a ekspert oddzwoni do Ciebie i odpowie na wszystkie Twoje pytania (nawet pod zagraniczny nr telefonu) :

Kredyt mieszkaniowy dla osób pracujących za granicą - KONIECZNIE OCEŃ:

Ocena:
3.1 na 5
50 głosów
1 2 3 4 5

Forum - Opinie i Pytania (133 odpowiedzi) :

Strony: << Pierwsza 1 2 3 4 5 6 Ostatnia (6 stron razem)
 1. ziut
  ziut
  30.03.2011. 23:53

  odp

  Rafal: jesli masz umowe o prace, to kredyt masz szanse uzyskac w wiekszosci bankow.
  Musisz przedstawic dokumenty potwierdzajace fakt zatrudnienia i wysokosc wynagrodzenia.
  Dobrze byloby, by Twoj pracodawca wypelnil bankowe zaswiadczenie o dochodach.

 2. Rafa
  Rafa
  30.03.2011. 23:52

  praca za granicą a kredyt na zakup mieszkania w Polsce

  Pracuję w Norwegii. Chcę otrzymać kredyt na zakup mieszkania w Polsce. Czy mam w ogóle jakieś szanse. Jeśli tak to w jakim banku mogę otrzymać taki kredyt? I jakie dokumenty mam przedstawić?

 3. ania
  ania
  30.03.2011. 20:38

  odp Jakie dokumenty nalezy przygotować?

  Do Krzyska

  Witam.
  Kwota kredytu jaką możecie otrzymać jest bardzo wysoka i miesci w granicach:

  W PLN od: 950 000 do: 1 100 000
  W EUR od: 790 000 do: 950 000

  Także kredyt 350 000 dostaniecie bez problemu w każdym banku. Jesli macie tak duzy wklad wlasny w postaci dzialki dodatkowo mozecie otrzymac kredyt na bardzo dobrych warunkach.

  Przy waszych zarobkach bezkonkurencyjna oferte ma Deutsche Bank (najnizsze marze na kredyty, niskie prowizja oraz spread, szybka procedura). uwazam ze tam powinniscie w pierwszej kolejnosci zajrzec. Dalej ewentualnie DNB Nord, Lukas , ING , Millenium

  Jakie dokumenty nalezy przygotować?
  Rozne w zaleznosci od banku.
  Np. w MultiBanku będzie potrzebne zaświadczenie o dochodach netto z ost. 3 miesięcy wypełnione przez pracodawcę na druku bankowym (jest w j. ang), trzeba pracować min. 6 miesięcy a wynagrodzenie musi wpływać na rachunek bankowy (wyciągi z konta za ost 6 miesiecy z wpływami wynagrodzenia). + dokumenty nieruchomości w Polsce


  Ze swojej strony polecam kontakt z doradca kredytowym open finance (wystraczy wypelnic wniosek doradca oddzwoni nawet do Anglii), sczegolowo przedstawi wam oferte kredytowa najtanszych dla was bankow, a takze poinformuje szcegolowo jakie dokumenty powinniscie przygotowac odnosnie waszych dochodow i budowy domu.

  Pozdrawiam serdecznie
  Ania

 4. krzysiek
  krzysiek
  30.03.2011. 20:30

  Kredyt na budowę domu pod hipotekę działki

  Witam.
  Jesteśmy małżenstwem, mamy po 30lat.
  Posiadamy działkę siedliskową o wartośći około 400 000.jesteśmy zainteresowani uzyskaniem kredytu na budowę domu.
  Mysle o kredycie w CHF w wysokosci okolo 300 000 do 350 000PLN.
  Teraz mieszkamy i pracujemy w Anglii
  Nie mamy w polsce kredytów.Mamy w Anglii kredyt hipoteczny na 28lat (700funtów m-c)

  Nasze zarobki to około 12000pln netto m-c (2500funtów).
  proszę o pomoc w znalezieniu dobrej oferty kredytowej, podpowiedzi jakie dokumenty należało by przygotować oraz o przybliżony koszt raty miesięcznej. zgóry dziekuję Krzysiek

 5. Ania
  Ania
  30.03.2011. 17:38

  Do wiesi

  Powinnaś otrzymać kredyt w polskim banku. Bedzie jednak troche przy tym zachodu. Troche za malo informacji podalas.

  Proponuje spotkanie z doradca finansowym (open finance, expander, notus). za darmo i bez żadnych zobowiązań dokładne wyliczą Ci zdolność kredytową w bankach, ktore jeszce honoruja dochody z dzialalnosci prowadzonej zagranica.

  Pozdrawiam serdecznie

 6. Wiesia
  Wiesia
  30.03.2011. 17:27

  kredyt na dom w polsce, dzialnosc gospodarcza w niemczech

  witam!

  mieszkam w niemczech od pieciu lat,prowadze dzialalnosc gospodarcza.Muj roczny dochod to okolo 70000-80000 euro brutto.Chcialabym kupic w woj. zachodniopom. dom za okolo 1100000pln.Pytalam w niemieckim deutsche bank o kredyt ale niestety kredytu na posiadlosc na terenie polski nie udziela.istnieje mozliwosc dostania kredytu w polskim banku?

 7. Doradca Ania
  Doradca Ania
  29.03.2011. 12:06

  kredyty dla mieszkajajcych i pracujacych za granica

  Dziaj wiekszosc bankow udziela kredytow pracujacych za granica, niestety sporo z nich wymaga wkladu wlasnego i sporo dokumentow

  Co do bankow polecam sprawdzic: Deutsche Bank, Pko BP, mBank, Getin

 8. Agusia
  Agusia
  29.03.2011. 12:04

  budowa domu w Polsce ale obecnie mieszkam w Anglii

  Zamierzam budować dom w Polsce ale obecnie mieszkam w Anglii i chciałam zaciągnąć kredyt tylko nie mam pojęcia który jest najlepszy no i nie mogę wypełnić żadnego formularzu ponieważ obowiązkowy jest polski numer telefonu którego ja nie posiadam.Zastanawiam się nad kredytem w PLN bo jak narazie kredyty w zlotowkach maja najnizsze marze.
  Co o tym myslicie? moze jestescie wstnie mi jakos doradzic co mam zrobic.......dziekuje z gory

Strony: << Pierwsza 1 2 3 4 5 6 Ostatnia (6 stron razem)

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

: