porady, porównania, opinie...

Szukamy kredytu na remont domu - Ranking najtańszych banków

Opinie (15)

remontujemy dom na kredyt

Kredyt na remont , to jeden z rodzajów kredytu hipotecznego. Czyli jest to kredyt bankowy średnioterminowy lub długoterminowy, którego zabezpieczeniem jest hipoteka na nieruchomości. Udziela się go na cele inwestycyjne. Jednak należy tu wspomnieć, iż nie każdy kredyt wiąże się z hipoteką. Jeżeli szacowany koszt remontu jest niski , można wziąć droższy kredyt gotówkowy . Natomiast, gdy planujemy remont, który poważnie naruszy nasz budżet domowy, warto zastanowić się nad wzięciem korzystniejszej cenowo hipoteki .

Jakie dokumenty będą potrzebne

Najistotniejsza rzeczą przy zaciąganiu kredytu na remont domu jest udokumentowanie remontu . Co to znaczy? Otóż konieczne będzie przede wszystkim sporządzenie kosztorysu oraz harmonogramu prac remontowych (sporządza się je na drukach bankowych). Obydwa muszą być poświadczone i podpisane przez kredytobiorcę. Jest to o tyle istotne, iż dokumenty te należy dołączyć do wniosku kredytowego. Większość banku wymaga, aby pisma te przygotowała osoba z uprawnieniami budowlanymi, np. wykonawca remontu . Czemu ma służyć kosztorys wraz z harmonogramem prac? Otóż na podstawie kosztorysu remontu wypłacane są nam pieniądze, które możemy przeznaczyć na wcześniej wyznaczone przez siebie cele. Jest to wynikiem tego, iż banki w wielu przypadkach rezygnują z wymogu przedstawiania faktur za określone etapy remontu. Ponadto kredyt zawsze wypłaca się w transzach na podstawie wcześniej przedstawionego kosztorysu i harmonogramu. Nie mniej istotną kwestia jest także stan zaawansowania robót , on również przekłada się na wypłatę części pieniędzy z wcześniej przewidzianej kwoty kredytu. Dokumenty te są ponadto podstawą kontroli postępów prac remontowych.

Kosztorys i harmonogram prac nie są jedynymi dokumentami, które trzeba dostarczyć bankowi, by móc ubiegać się o kredyt. W przypadku domów jednorodzinnych wymagane jest również pozwolenie na użytkowanie danej nieruchomości lub potwierdzenie przyjęcia przez właściwy urząd bez zastrzeżeń zgłoszenia do użytkowania. W tym miejscu należy nadmienić, że są to dokumenty obowiązkowe dla budynków nie starszych niż pięć lat. Niejednokrotnie w banku proszą o wypis (czasem też wyrys) z ewidencji gruntów i o kopię mapy ewidencyjnej . Tak więc potrzebujemy aktualnego wyciągu z księgi wieczystej oraz dodatkowo aktu notarialnego nabycia nieruchomości . Dokumentem potwierdzającym podstawę nabycia praw do nieruchomości jest, oprócz aktu notarialnego, na przykład postanowienie sądu o nabyciu spadku. Dla spółdzielczych, własnościowych praw do domu, gdy nie ma księgi wieczystej, należy dostarczyć zaświadczenie ze spółdzielni mieszkaniowej o przysługującym prawie. W przypadku zmian obrysu domów jednorodzinnych potrzebny jest również zatwierdzony plan zagospodarowania działki. Nie należy zapominać również o dokumencie potwierdzającym powierzchnię użytkową nieruchomości . Przykładowo dokument ten może stanowić projekt architektoniczny czy też decyzja o wymiarze podatku od nieruchomości.

W przypadku remontu domu bezwzględnie wymagane jest wykonanie operatu szacunkowego nieruchomości . Jest on opinią autorską rzeczoznawcy majątkowego, która określa wartość posiadłości, czyli przedmiotu wyceny. Musi być sporządzony tylko i wyłącznie w formie pisemnej. Najczęściej zlecenia wyceny dokonuje bank, jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, by wartość naszej nieruchomości ocenił wybrany przez nas rzeczoznawca. Jest jednak jedno zastrzeżenie- rzeczoznawca ten musi figurować na liście rzeczoznawców, którą honoruje bank. Należy pamiętać jednakże, by operat szacunkowy nieruchomości nie był starszy niż sprzed sześciu miesięcy. Jeżeli prace wymagają pozwolenia na budowę, takową decyzję o pozwoleniu na budowę z klauzulą ostateczności decyzji należy także dołączyć do dokumentów. W szeregu przypadków banki proszą również o załączenie umowy z wykonawcą, jeżeli takowa występuje.

I to by było na tyle, jeżeli chodzi o wymagane dokumenty podstawowe. Należy jednak pamiętać, iż bank musi sprawdzić, czy będziemy w stanie spłacić zaciągnięty kredyt. Tu musimy dostarczyć dokumenty, które pomogą w weryfikacji naszej zdolności kredytowej. Zatem potrzebujemy oświadczenia majątkowego, często jest to druk z banku i dołączamy go do wypełnionego poprawnie wniosku kredytowego.

W myśl zasady, że im szybciej, tym lepiej, bo czas to pieniądz postarajmy się jak najszybciej zgromadzić wszystkie dokumenty i dostarczyć je bezzwłocznie do banku . Im szybciej to zrobimy, tym krótszy będzie czas oczekiwania na decyzję kredytową . Może się zdarzyć i tak, że analityk bankowy poprosi o złożenie dodatkowych dokumentów, więc warto mieć to na względzie. Przed podjęciem decyzji rozglądnijmy się w ofertach bankowych i wybierzmy najkorzystniejszą dla nas. Nie zniechęcajmy się odmową udzielenia kredytu w jednym z banków, warto próbować także w innych. Nie pozostaje nic innego, jak życzyć trafnych decyzji, szybkiego załatwienia papierkowych spraw oraz cieszenia się z własnych, świeżo odnowionych czterech kątów.

Ranking kredytów remont domu lub zakup mieszkania - Maj 2024 r.

Kryterium oceny Lista banków
Najczęściej wybierane kredyty hipoteczne
kredyt hipoteczny millenium
kredyt pko
Najczęściej wybierane kredyty gotówkowe na remont (bez hipoteki)
kredyt bnp
alior
Bezpłatna pomoc w wyborze kredytu
Niezależni eksperci kredytowi Notus Finanse oferują bezpłatną pomoc w doborze i uzyskaniu najtańszego kredytu na remont domu lub mieszkania.

Notus Finanse jest jedną z największych i najwyżej ocenianych firm pośrednictwa finansowego w Polsce. Oferuje produkty ponad 25 banków. Posiada liczne oddziały w całej Polsce. Zespół ekspertów liczy ponad 800 osób.

Ekspert Notus Finanse towarzyszy klientowi od momentu wyboru oferty do finalizacji umowy z bankiem. Pomaga w formalnościach i wypełnianiu dokumentów. W ten sposób oszczędzasz swój czas, nerwy, masz mniej stresu z cała procedurą kredytową.

Zobacz także:
Kredyt na wykończenie domu
Gdzie kredyt na dokończenie budowy

Szukamy kredytu na remont domu - Ranking najtańszych banków - KONIECZNIE OCEŃ:

Ocena:
3.45 na 5
11 głosów
1 2 3 4 5

Forum - Opinie i Pytania (15 odpowiedzi) :

 1. Grzegorz
  Grzegorz
  13.03.2018. 13:55

  Szukamy kredytu na remont domu

  Witam szukam kredytu na remont budynku chodzi o dach jestem właścicielem 14 ary jestem na rencie synowie pracują i żona mam 57 lat chodzi o 100.000

 2. denis
  denis
  29.06.2017. 10:12

  Opcja finansowania

  Mi bardzo w kredytowaniu pomogła firma, która zajmowała się remontem, a ma opcje finansowania. Dobrali mi dobry kredyt, co powiem szczerze dla mnie było strasznym utrudnieniem, bo totalnie nie znam się na tym i nie mam zaufania do banków. Firma w razie czego nazywa się Complete Home. Może komuś się przyda.

 3. Anonim
  Anonim
  09.11.2016. 08:38

  KREDYT NA REMONT

  Witam
  Chcę wziąć kredyt/pożyczkę w wysokości 30 000 zł na remont domu. Czy jest sens brać kredyt hipoteczny na taką kwotę? W którym banku będę miała najmniej załatwień?

 4. Daria567
  Daria567
  11.05.2015. 20:11

  rozbudowa domu

  Czy ktoś mozę polecic dobrego doradcę finansowego?

 5. SylwiaB
  SylwiaB
  02.03.2015. 15:36

  kredyt na rozbudowę

  Witam! Staramy się o kredyt na rozbudowę, czy wszystkie banki żądają aby dom był wykonany tak by móc w nim mieszkać? chcieliśmy mieć mniejsze raty kredytu i wziąć mniejszy kredyt, żeby skończyć w stanie deweloperskim, a potem już samodzielnie wykańczać.Gdzie powinniśmy się skierować?

 6. pablo
  pablo
  23.02.2015. 17:24

  kredyt

  Witam chcialbym wziąść kredyt w wysokości od 200.000 do 250.000 na remont i rozbudowe domu razem z zona pracujemy za granica nasze dochody to ok 3.000tys funtow miesiecznie jak bank ma najlepsza oferte dla osob z dochodami z za granicy
  Z gory Dziękuję

 7. Ewelka
  Ewelka
  15.01.2015. 09:35

  kredyt na remont

  Witam! Mam pytanie chcielibysmy z mezem wziac kredyt 200 tys.na remont oraz umeblowanie domu.nasze dochody netto to 3800zl.z tym ze splacamy jeszcze kredyt 800 zl co miesiac do 2017 roku.Czy mamy taka szanse by otrzymac taki kredyt?moze bank skonsolidowal by tamten kredyt,czy to sie oplaci?

 8. Miraso
  Miraso
  08.01.2015. 19:04

  Kredyt na remont = eurobank

  Ja z własnej strony polecam eurobank, do 60.000 zł kwoty przeznaczonej na remont (przy maks. 1.000 zł/metr kw), bank nie rozlicza środków.

 9. minerka
  minerka
  19.06.2014. 16:00

  open

  ja mogę polecić dobrego doradcę finansowego, z którego wiedyz sam już nie raz korzystałem, z krakowskiego oddziału open finance

 10. Jan
  Jan
  28.05.2014. 09:24

  kredyt hipoteczny

  Odziedziczyłem dom po rodzicach. Jestem jedynym właścicielem. Jestem żonaty, ale z żoną od kilku lat nie mieszkam. Niestety, nie mamy rozwodu, separacji ani rozdzielności majątkowej. Chciałbym wziąć kredyt hipoteczny na remont tego domu ( mieszkam w nim sam, czy muszę wziąć rozwód, by bank udzielił mi kredytu? Dodam, że nie chcę, by żona wiedziała o remoncie.
  Proszę pomóżcie, pozdrawiam Jan.

 11. gas
  gas
  09.04.2011. 15:02

  odp

  Wartość nie jest sumowana.
  Nie każda złotówka wniesiona w remont/modernizację nieruchomości podnosi jest wartość o tę złotówkę.
  Nie ma jednoznacznej odpowiedzi (nie można w ten sposób dokonywać konkretnych wyliczeń), ale teoretycznie możesz przyjmować: 200.000 zł + 75.000 zł

 12. adamo
  adamo
  09.04.2011. 15:00

  kredyt 150 tyś na remont

  Witam. Jesli jestem właścicielem domku i działki na wsi, wartość 200 tyś i mam zamiar ubiegac sie o kredyt 150 tyś na remont to wartość nieruchomości jest sumowana tzn 350 tyś? Kredyt mam zamiar wziaść na 30 lat.
  Za wszelkie uwago z góry dziekuje.

 13. Marta
  Marta
  31.03.2011. 13:52

  Witam!

  CHCIAŁABYM WZIĄĆ KREDYT NA 180 TYS TYLE ŻE WŁAŚCICIELE MIESZKANIA KTÓRE CHCEMY KUPIĆ CHCĄ ZA NIE 150 TYS CZY DOSTANIEMY WIĘCEJ KREDYTU W JAKIMŚ BANKU NA REMONT TEGO MIESZKANIA CZY KAŻDY BANK WYSYŁA SWOJEGO RZECZOZNAWCE I WYCENIA TAKIE MIESZKANIE??PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ

 14. paulas
  paulas
  31.03.2011. 12:12

  zakpu domu i remont

  witam, chcemy kupić dom za 80.000zł ale potrzebujemy również na remont i cała suma kredytu wynosiłaby w sumie 120.000 - 130.000 zł nasze dochody netto 3.000 zł. gdzie najlepiej?i kto udzieli takiego kredytu na zakup i remont

 15. mabro
  mabro
  31.03.2011. 12:05

  Kredyt na remont domu

  Witam, chcę wziąć kredyt na remont domu w wysokości 70000 zł na 15 lat pod hipotekę, którą jest dom o wartości 250000 zł, na hipotece jest zaznaczona służebność dla rodziców. Moja rodzina to 2+1 dziecko dochody z tytułu umowy o pracę 4400 zł netto/mies. Interesuje mnie kredyt, aby się nie rozliczać z FV, bo część kaski chcemy przeznaczyć w umeblowanie domu. Robiłem już rozeznanie w:

  1. Milenium - rata 622,91 zł z ubezpieczeniem, oprocentowanie 5,98% prowizja 0%
  2. PKO BP - rata 629,16 zł + ubezpieczenie na 2lata 980 zł na pozostały okres niewymagane, oprocentowanie 6,94% po otworzeniu ROR-u i IPKO ma być na poziomie 6,84% prowizja 0,5%
  3. DB - rata 597,53 zł bez ubezpieczenia od utraty pracy (niewymagane), oprocentowanie 6,18% prowizja 2-3%

  Oczywiście do tego jeszcze dochodzą koszta wyceny hipoteki Milenium i DB jakieś 800-1000 zł w PKO 200 zł oraz dodatkowe koszt z okresem przejściowym.

  Czy to dobre kredyty mogę się na nich skoncentrować czy szukać innego banku?? Każdy z nich zastrzega sobie, aby otworzyć u nich ROR wiec i tak będę musiał się przenieść, więc biorę też po uwagę konto osobiste+wypłata z bankomatów+wpłata gotówki w kasie+przelewy internetowe (chodzi oczywiście o koszty).

  Proszę o pomoc w wyborze odpowiedniego kredytu lub o przedstawienie swoich sugestii, za które z góry dziękuję.

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

: