porady, porównania, opinie...

Coraz więcej banków oferuje niskie marże w kredytach hipotecznych

Opinie (0)

niższe marże

Z promocyjnej oferty, która trwała do końca czerwca, wycofała się Nordeabank jako pierwszy zszedł z marżą poniżej jednego punktu procentowego . W tej chwili marża dla klientów, którzy założą konto i będą przelewać na nie wynagrodzenie oraz przyjmą kartę debetową wynosi 1,1 proc. (jeszcze w czerwcu było to 0,8 proc.). Przy prowizji (1,5 proc.) i obowiązkowym ubezpieczeniu nieruchomości oferta banku dotyczy również kredytów na 100 procent wartości nieruchomości.

Dobrą wiadomością dla klientów jest to, że coraz więcej banków ma w swojej ofercie jednoprocentowe marże (dotyczą one kredytów złotówkowych), nawet w przypadku braku wkładu własnego. Oczywiście, oferta ta dotyczy wyłącznie klientów decydujących się na pakiet innych produktów banku. Zaś część instytucji stawia dodatkowe warunki, uzależniając atrakcyjną marżę od wielkości kwoty kredytu bądź też wysokości dochodów klienta.

Kredyty z jednoprocentową marżą przy bardzo niskim lub zerowym wkładzie własnym mają BZ WBK, Euro Bank, Deustche Bank PBC, HSBC, czy DNB Nord (do końca lipca można dostać kredyt z zerową marżą w pierwszym roku) oraz – od niedawna - Raiffeisen i ING Bank Śląski .

 W Raiffeisenie klient musi założyć konto osobiste z wpływami przynajmniej 3 tys. zł, i używać karty kredytowej. Trzeba też oszczędzać co najmniej przez dwa lata miesięcznie 0,1 proc. wartości kredytu i ubezpieczyć się na życie od utraty pracy ze składką 0,25 proc. wartości kredytu rocznie przez cały okres spłaty. Alternatywą dla tego ubezpieczenia jest zapłacenie 1 proc. prowizji.

 ING BSK obniżył prowizję z ponad 2 proc. do 1,4 proc. dla stałych klientów i do 1,8 proc. dla nowych. Marża kredytu na więcej niż 80 do 90 proc. LtV, przy kwocie od 250 do 500 tys. zł, zmalała do 1 proc.

Jednoprocentową marżę ma również Citi Handlowy – ale tylko dla wąskiego grona klientów, którzy zaciągają kredyt na co najmniej pół miliona złotych, a miesięczne wpływy na konto nie spadają poniżej 12 tysięcy złotych netto. W tej chwili jedynym bankiem, który oferuje marżę poniżej 1 procenta jest BNP Paribas – jednak 0,79 proc. marży obowiązuje tylko przez pierwsze trzy lata. Potem marża wzrasta do 1,29 proc.

Coraz więcej banków oferuje niskie marże w kredytach hipotecznych - KONIECZNIE OCEŃ:

Ocena:
0 na 5
0 głosów
1 2 3 4 5

Forum - Opinie i Pytania (0 odpowiedzi) :

Skomentuj jako pierwszy!

* = wymagane pole

:

:

:

: