porady, porównania, opinie...

Obniżki oprocentowania na rynku kredytów hipotecznych - Wiosna 2011

Opinie (0)

obnizka marz i oprocentowania

Po raz pierwszy od bardzo dawna pojawiła się oferta z marżą poniżej 1 punktu procentowego – taką propozycję dla swoich klientów (niekorzystających z programu Rodzina na Swoim) ma BZ WBK: 0,99 procent (kredyt złotówkowy). Taką marżę mogą otrzymać klienci, którzy mają przynajmniej dziesięcioprocentowy wkład własny, a także założą w banku rachunek osobisty, na który będzie wpływać co najmniej 2 tysiące złotych miesięcznie z tytułu wynagrodzenia.

Oferta ta jest skierowana do klientów, którzy posiadają minimum 10% wkładu własnego , ponadto bank wymaga założenia rachunku osobistego oraz regularnego jego zasilania kwotą minimum 2000 złotych z tytułu wynagrodzenia. Sporym mankamentem oferty BZ WBK jest wysoka – 3,5 proc. – prowizja za przyznanie kredytu – co prawda można ją negocjować, ale punkt wyjścia jest dość nieprzyjazny.

Zerową prowizję za przyznanie kredytu oferuje za to Eurobank (choć nie wszyscy klienci mogą się „załapać” na taką promocję). Bank (jak zresztą wszystkie banki) różnicuje marżę w zależności od tego, z jakim klientem ma do czynienia (niska marża dla najzamożniejszych, z najlepszą zdolnością kredytową, kupujących droższe nieruchomości). Dodatkowym elementem, obniżającym marżę jest oczywiście cross-selling, czyli założenie w banku konta osobistego, na które będzie spływać wynagrodzenie, wyrobienie karty kredytowej, założenie lokaty czy też zapisanie się do wybranego programu inwestycyjnego. Dzięki takim decyzjom marża kredytowa może być obniżona nawet do poziomu 1,00 punktu procentowego.

Nową propozycję dla klientów przygotował także BNP Paribas Fortis. Dla nowych kredytobiorców bank ten oferuje marżę na poziomie 0,79 punktu procentowego przez pierwsze 3 lata okresu kredytowania, a w kolejnych latach marża wzrasta do poziomu 1,29 proc. Takie promocyjne warunki wiążą się jednak z koniecznością założenia w banku konta i stałego zasilania go kwotą nie niższą niż 1 procent wartości udzielonego kredytu. Brak wpływów może skutkować wzrostem marży do poziomu 1,99 procent!

Z kolei Kredyt Bank proponuje klientom kredyt hipoteczny w euro na 100 procent wartości nieruchomości. Wcześniej było to możliwe tylko w polskiej walucie – jednak jeśli kwota kredytu przekracza 80 procent wartości nieruchomości, do kosztów kredytu dochodzi ubezpieczenie niskiego wkładu własnego. Stali klienci KB nie zapłacą za przyznanie kredytu prowizji.

Dla zamożniejszych klientów promocję przygotował też bank Millenium : brak prowizji, i marża 0,99 procent! Ale kwota kredytu musi wynieść przynajmniej 300 tysięcy złotych, zaś klient musi posiadać 30 procentowy wkład własny. Żeby skorzystać z promocyjnych warunków musi otworzyć konto, wyrobić kartę kredytową i aktywnie z niej korzystać!

Obniżki oprocentowania na rynku kredytów hipotecznych - Wiosna 2011 - KONIECZNIE OCEŃ:

Ocena:
0 na 5
0 głosów
1 2 3 4 5

Forum - Opinie i Pytania (0 odpowiedzi) :

Skomentuj jako pierwszy!

* = wymagane pole

:

:

:

: