porady, porównania, opinie...

Kredyt mieszkaniowy Raiffaisen PolBank

Przeznaczenie kredytu:

 • zakup mieszkania/domu/działki budowlanej na rynku wtórnym
 • zakup mieszkania/domu na rynku pierwotnym
 • budowa lub rozbudowa domu jednorodzinnego (w tym adaptacje nieruchomości niemieszkalnej na cele mieszkaniowe)
 • spłata kredytu mieszkaniowego zaciągniętego w innym banku
 • zakup nieruchomości od gminy, wojskowej agencji mieszkaniowej
 • przekształcenie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego w spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego
 • adaptację strychu na cele mieszkalne
 • remont mieszkania/domu
 • wyposażenie mieszkania/domu w elementy trwałe z nim związane
 • refinansowanie udokumentowanych wydatków poniesionych na zakup, budowę/rozbudowę, remont nieruchomości lub jej wyposażenie w elementy trwale z nią związane
 • refinansowanie poniesionych przez Wnioskodawcę zaliczek lub zadatków, wniesionych tytułem finansowania ceny nabycia prawa do nieruchomości, w sytuacji gdy pozostała część ceny jego nabycia przez wnioskodawcę stanowi główny cel udzielonego przez Bank Kredytu
 • kombinacja celów określonych powyżej

Podstawowe zalety:

 • akceptacja dochodów w analizie kredytowej do 4 wnioskodawców
 • uproszczenia w analizie zdolności kredytowej dla grup profesjonalistów
 • możliwość zabezpieczenia udzielonego finansowania na więcej niż jednej nieruchomości

Budowa domu

Formą potwierdzenia wykonania prac w przypadku budowy domu jest operat wykonywany przez rzeczoznawcę z listy banku. W przypadku remontu nieruchomości potwierdzeniem są zdjęcia. Ostatnia transza nie jest rozliczana.

Ocena zdolności kredytowej :

Umowa o pracę: średnia za ostatnie 6 miesięcy.
Umowa zlecenia/o dzieło: średnia za ostatnie 6 miesięcy.
Działalność gospodarcza: wymagany jest PIT z poprzedniego roku (przynajmniej 1 miesiąc) oraz brany jest pod uwagę średni dochód z roku bieżącego. Wymagane jest prowadzenie działalności przez min. 24 miesiace
Akceptacja dochodów z zagranicy: tak.


Kredyt Mieszkaniowy Raiffaisen PolBank - Opinie, Parametry - KONIECZNIE OCEŃ:

Ocena:
3.6 na 5
15 głosów
1 2 3 4 5

Forum - Opinie i Pytania (1 odpowiedzi) :

 1. MIras
  MIras
  12.08.2010. 12:45

  W Raiffeisen Banku produkty hipoteczne bez prowizji

  Do końca sierpnia kredyty i pożyczki mieszkaniowe w Raiffeisen Banku udzielane są bez prowizji tym osobom, które skorzystają z ubezpieczenia. Do chwili wypłaty ostatniej transzy kredytu obowiązuje karencja przy spłacie kapitału.

  Z promocyjnej prowizji mogą skorzystać ci klienci, którzy podejmą decyzję, że za pośrednictwem banku na zakup polisy na życie w Towarzystwie Ubezpieczeniowym Uniqa. Odstąpienie od ubezpieczenia na życie powoduje naliczenie prowizji w wysokości 3,5%.

  Bank wychodzi naprzeciw oczekiwaniom również tych klientów, którzy szukają dodatkowych środków finansowych na zaopatrzenie nabywanego na rynku pierwotnym mieszkania. Przy urządzaniu nieruchomości w elementy trwale z nią związane bank, określając wskaźnik LTV, przyjmuje przyszłą cenę nieruchomości. W dodatku, do momentu wypłacenia ostatniej transzy, każdy klient korzysta z karencji w spłacie kapitału.

  Kredyty mieszkaniowe w Raiffeisen Bank Polska należą do najtańszych na rynku odnośnie do wielkości kosztów ponoszonych przez klienta. W porównaniu z 6 lipca stworzonym przez analityków firmy doradztwa finansowego Gold Finance kredyt w euro (równowartość 350 tys. zł i 100% LTV) znalazł się na 2. miejscu. Także przy niższej kwocie kredytu denominowanego w euro i mniejszym poziomie LTV propozycja banku mieści się wśród trzech najlepszych na rynku.

  W pierwszym półroczu 2010 r. wartość produktów hipotecznych sprzedanych przez Raiffeisen Bank Polska sięgnęła 225 mln zł i była trzykrotnie większa niż w całym 2009 r.

Dodaj własną opinie, zadaj pytanie

* = wymagane pole

:

:

:

: